شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۳

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد

نسخه تکمیل واکسیناسیون تهرانی ها/۲۵۶۰ واکسیناتور نیاز است

واکسن

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز برای تسریع در تکمیل برنامه واکسیناسیون استان تهران، نکاتی را متذکر شد.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رئیسی گفت: در ارتباط با تهران باید تزریق روزانه را به عدد ۳۲۰ هزار دوز برسانیم. سهم دانشگاه علوم پزشکی تهران ۸۰ هزار و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی هر کدام ۱۲۰ هزار تزریق است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران نیاز است پایگاه‌های تجمیعی از ۳۶ مرکز فعلی به ۵۷ مرکز، دانشگاه علوم پزشکی ایران از ۴۲ مرکز به ۷۰ مرکز و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ۴۱ مرکز به ۸۷ مرکز برساند.

رئیسی تاکید کرد: بنابراین در تهران باید از ۱۱۹ پایگاه موجود به ۲۱۴ مرکز برسیم و ایستگاه‌های واکسیناسیون از ۷۱۱ ایستگاه به ۱۲۸۰ ایستگاه برسد.

وی افزود: بر اساس تجربه‌ای که کسب کرده ایم اگر بتوانیم تیم واکسیناسیون را سه نفر بگذاریم که دو نفر اقدامات مرتبط با ثبت را انجام دهند، کار سرعت می‌گیرد. بنابراین نیروهای بسیج می‌توانند در این زمینه کمک کنند و نیروی تزریق کننده هم یک نفر باشد. بر اساس محاسبه ما در این صورت سرعت کار واکسیناسیون ۲ برابر می‌شود.

رئیسی گفت: با این حساب در تهران نیروی ثبت کننده ۵۱۲۰ نفر می‌خواهیم و واکسیناستور ۲۵۶۰ نفر. این نسخه‌ای است که برای تهران است و در این صورت هیچ صفی نخواهیم داشت. از آن طرف روزانه ۳۲۰ هزار دوز واکسن تزریق می‌شود، یعنی ماهانه ۱۰ میلیون تزریق. کل تزریق باقی مانده در تهران الان ۱۵.۵ میلیون است و اگر در طی ۴۰ روز وقت بگذاریم این ۱۵ میلیون دوز اول و دوم تمام خواهد شد.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.