شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸

افزایش دو تا سه برابری خدمات بهزیستی طی چند سال اخیر

مدیرکل بهزیستی البرز

مدیرکل بهزیستی البرز گفت: طی چند سال اخیر کمیت و کیفیت خدمات همه بخش‌های این نهاد دو تا سه برابر توسعه پیدا کرده است.

به گزارش قدس آنلاین، اسدالله حیدری با اشاره به اینکه مهاجرپذیری بالا و شرایط نامناسب اقتصادی باعث شده جامعه هدف بهزیستی البرز طی چند سال گذشته افزایش یابد، اظهار کرد: ما به هیچ وجه از افزایش جامعه هدف بهزیستی خوشحال نیستیم ولی شرایط باعث شده طی چند سال اخیر کمیت و کیفیت خدمات همه بخش‌های این نهاد دو تا سه برابر توسعه پیدا کند.

وی در ادامه با اشاره به بخشی از خدمات این نهاد توضیح داد: سالانه ۱۵۰ هزار نوزاد وکودک سه تا شش ساله غربالگری چشم و گوش می‌شوند تا اگر نیاز به کاشت حلزون، جراحی و... و. باشد اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: هر ساله برای پیشگیری از معلول زایی، بهزیستی اقدام به ارائه مشاوره ژنتیک به مراجعین می‌کند.

این مسئول با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه مسکن اضافه کرد: تا کنون ۳۵۰۰ واحد مسکن به متقاضیان تحویل داده شده و با افزایش میزان تسهیلات، تا پایان سال تعداد دیگری از مددجویان با اولویت زنان سرپرست خانوار و معلولین سرپرست خانه دار می‌شوند.

حیدری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه مجوز راه اندازی اردوگاه ماده ۱۶ توسط بخش خصوصی اخذ شده، گفت: اردوگاه مردان با ظرفیت ۵۰۰ نفر در محمد شهر از ماه آینده کار خود را آغاز می‌کند.

مدیرکل بهزیستی البرز افزود: اردوگاه ماده ۱۶ زنان نیز در منطقه حصارک با ظرفیت ۱۰۰ نفر در نظرگرفته شده که هنوز آماده نیست.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.