شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۱

حدود ۱۵ هزار نفر از کارگران استان همدان بیمه بیکاری دریافت کردند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: ۱۴ هزار و ۹۰۹ نفر از شاغلان کارگری استان در سه ماهه نخست امسال از مزایای حمایتی دریافت بیمه بیکاری بهره مند شدند.

به گزارش قدس آنلاین، «احمد توصیفیان» اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های حمایت از جامعه کارگری و کارفرمایی و با توجه به شیوع ویروس کرونا و تاثیر آن بر کسب و کار، تعداد ۱۴ هزار و ۹۰۹ نفر از کارگران استان همدان مشمول بهره مندی از مزایای بیمه بیکاری شدند.

وی تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری استان همدان تا پایان تیرماه امسال را ۲ هزار و ۳۱۸ نفر اعلام کرد و افزود: در راستای حفظ سلامت و رضایتمندی متقاضیان و همچنین جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، تمامی اقدامات مربوط به بیمه بیکاری از طریق سامانه جامع روابط کار و به صورت غیرحضوری انجام می شود و تمامی خدمات مربوطه از مرحله ثبت درخواست تا برقراری مقرری بیمه بیکاری در این سامانه ارائه می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: براساس بررسی های انجام شده برای رتبه بندی شهرستان‌های استان، شهرستان‌های همدان و بهار بیشترین حجم مراجعه کننده و شهرستان ملایر بالاترین میزان رضایتمندی مراجعین در خصوص فعالیت های مربوط به حوزه کارگری و کارفرمایی را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش ایرنا، سال گذشته ۲۵ هزار و ۱۷۳ فرصت شغلی جدید در استان همدان ایجاد شد که ۲۹ درصد بیشتر از سهمیه تعهد شده استان بود.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.