دوشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

محمد پنجعلی:

استقلال حریف تدارکاتی پرسپولیس در آسیا است

محمد پنجعلی

سرپرست اسبق تیم فوتبال پرسپولیس گفت: استقلال تاجیکستان یک حریف تدارکاتی مناسب برای پرسپولیس در لیگ قهرمانان محسوب می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، محمد پنجعلی در مورد دیدار سه‌شنبه شب  پرسپولیس با استقلال تاجیکستان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: هرچند نباید حریف را دست کم گرفت و این طرز تفکر می‌تواند خطرناک باشد اما بدون تعارف و اغراق می‌گویم استقلال تاجیکستان حریف تدارکاتی مناسبی برای  پرسپولیس است تا این تیم در مرحله بعدی بتواند بهتر و هماهنگ‌تر بازی کند. مشکل اصلی  پرسپولیس این است که بازیکنانش جدید هستند و هنوز بازی تدارکاتی مناسبی نداشته است.

وی در مورد اینکه اما استقلال تاجیکستان الهلال را ۴ بر ۲ شکست داده گفت: فوتبال ما فرق دارد کیفیت بازیکنان ما بسیار بالاتر از تیم‌های دیگر است تنها مشکلی که فوتبال ما دارد زیرساخت‌ها و امکانات و قراردادهای مالی است. نباید زیاد به استقلال تاجیکستان پر و بال بدهیم.  پرسپولیس می‌تواند این تیم را شکست بدهد و به مرحله بعدی صعود کند البته همانطور که گفتم مشکل اصلی  پرسپولیس نداشتن بازی تدارکاتی است. ما در فصل گذشته نیز با وجود شرایط سختی که  پرسپولیس داشت به فینال آسیا رسید و اگر بدشانسی نمی‌آوردیم قهرمان می‌شدیم اما در فینال گل‌های بدی خوردیم. 

پنجعلی در مورد جلسه‌ای که قرار بود با وزیر ورزش برگزار کند، اظهار داشت: قرار بود من و علی پروین به دیدار وزیر ورزش برویم و این جلسه هماهنگ شده بود اما علی پروین کمی ناخوش‌احوال بود و این جلسه به زمان دیگری موکول شد. به هر حال به عقیده من باید در فوتبال ما تفکر حرفه‌ای حاکم شود تا باشگاه‌ها واقعاً به درآمدزایی برسند. باشگاه‌ها باید به معنای واقعی به بخش خصوصی واگذار شوند و پیشکسوتان و خاک خوردهای فوتبال با کمک مردم و هواداران تیم‌ها را اداره کنند در غیر این صورت شرایط فوتبال ما درست نمی‌شود.

وی تأکید کرد: در کجای دنیا دولت در فوتبال تیم‌داری می‌کند؟ در کشور ما باشگاه‌هایی که ادعای حرفه‌ای‌گری دارند در واقع از جیب مردم خرج می‌کنند و به تشکیلات صنعتی مملکت چسبیده‌اند. آیا مردم گرفتار در این شرایط سخت اقتصادی راضی هستند که پول فوتبال را از جیب‌شان بدهند؟ فلان تیم به فلان کارخانه وصل است و ابایی هم برای خرج کردن ندارد در حالیکه باید برای پول درآوردن در فوتبال زحمت کشید.

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.