سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۷

شهرک غزالی آخرین لوکیشنِ "جشن سربرون"/ سریال، ۱۴۰۰ پخش می‌شود؟

جشن سر برون

حسن نجاریان تهیه‌کننده سریال به آخرین لوکیشنِ سریال "جشن سربرون" اشاره کرد و گفت: امیدوارم تا ۴ ماه آینده تصویربرداری‌مان به پایان برسد.

به گزارش قدس آنلاین، مجموعه تلویزیونی "جشن سربرون" به دوران مشروطه و مشروطه‌خواهان برمی‌گردد.   سریال "جشن سربرون" یک اصطلاح درباره جشنی است که پس از پایان بافت قالی برگزار می‌شود؛ به این صورت که وقتی بافت قالی تمام می‌شود، قالی را از بالای دار می‌برند و به اصطلاح می‌گویند سر قالی را می‌بریم؛ این رسم، وجه تسمیه داستان و محور قصه خواهد بود.

عوامل سریال بعد از گذشتِ مراحل سخت برفی که در امامزاده داود و لوکیشن‌های قبلی پیگیری می‌شد به لوکیشن جدیدی در بیابان‌های خاوران و افسریه، نقل مکان کردند. بررسی‌ها نشان می‌دهد در آن لوکیشن، بخش‌های گرمسیری و سکانس‌های مربوط به محوطه چادرهای بهادرخان (حسین محجوب) فیلمبرداری شد و حتی با تصویری که از مستر نوئل انگلیسی (بازی صالح میرزاآقایی) بیرون آمد واردِ کمپ انگلیسی‌ها هم شدند.

بعد از مدتی فیلمبرداری، کاروانِِ "جشن سربرون" یکی دو روزی است به شهرک غزالی رسیده و به تعبیرِ حسن نجاریان، چهار ماهی هم فیلمبرداری در این لوکیشن ادامه خواهد داشت؛ تا  بخش‌های کنسولگری انگلیس، خانه قوام، بیمارستان مرسلین، خانه حاج آقا ضیا، انجمن محمدیه و بازار و کوچه‌های شیراز را تصویربرداری کنند.

این مجموعه تلویزیونی به تعبیرِ تهیه‌کننده سریال، قرار است در ۴۵ قسمت آماده پخش شود.

نجاریان در توضیحات بیشتر گفت: شهرک غزالی آخرین لوکیشنِ سریالِ "جشن سربرون" خواهد بود و ما امیدوارم در ۴ ماه آینده بتوانیم کار را به اتمام برسانیم، اما کار پس‌تولید و ویژوآل افکت حجم بالایی دارد و نمی‌توانیم دقیقاً زمانی را به طور قطع اعلام کنیم که سریال پخش خواهد شد و باید منتظر بمانیم تصویربرداری تمام شود و بعد درباره پخش اظهارنظرِ درست‌تری داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سؤال کدام شبکه تلویزیونی این سریال را پخش خواهد کرد، افزود: امیدوارم با تلاشِ دوستان سریال برای پخش در ماه‌های پایانی سال آماده شود اما فعلاً دقیق نمی‌توان زمانی را اعلام کرد. احتمالاً با توجه به گستردگی کار، شبکه یک سیما این سریال را پخش کند. یکی از اهداف اصلی ما دیده شدنِ این سریال تلویزیونی است، چون خستگی را از تنِ گروه به در می‌کند که ان‌شاءالله با استقبال مخاطبین این مهم، محقق شود.

سهیلا رضوی، حسین محجوب، محمود پاک‌نیت، لاله اسکندری، فرخ نعمتی، قاسم زارع، داریوش کاردان، میرطاهر مظلومی و...از جمله بازیگران این سریال هستند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.