سه‌شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۳

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

۳ مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی در مشهد راه‌اندازی شد/واکسیناسیون اتباع خارجی در حاشیه شهر

مراکز واکسیناسیون

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از امشب سه مرکز واکسیناسیون شبانه‌روزی در شهر راه اندازی می‌شود، گفت: اتباع و مهاجرین خارجی نیز می‌توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون حاشیه شهر مشهد اقدام به دریافت واکسن نمایند.

به گزارش قدس آنلاین، حمیدرضا رحیمی درباره ایجاد مراکز ۲۴ ساعته واکسیناسیون در  مشهد اظهار کرد: از امشب سه پایگاه واکسیناسیون به صورت شبانه‌روزی فعالیت خواهد کرد. این مراکز در معلم ۷۵، فرامرز عباسی ۳ و صبای غربی ۱۱ واقع در سیدی واقع شده است.

وی  ادامه داد: همچنین با استانداری خراسان رضوی هم مکاتباتی انجام شد که طی آن اعلام کردیم ایجاد پایگاه‌های شبانه‌روزی واکسیناسیون صورت گرفته است؛ سایر اقدامات مانند لغو محدودیت تردد شبانه به استانداری و تشکیل جلسه ستاد مقابله با کرونا مربوط می‌شود.

دبیر کارگروه اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد خاطرنشان کرد: در حال حاضر این سه مرکز تا ساعت ۲۴ فعال است اما اگر پس از این ساعت هم کسی مراجعه کرد یا شهروندان برای دریافت واکسن در انتظار بودند، واکسن تزریق خواهد شد و کارکنان مرکز تا زمانی که مردم حضور داشته باشند، واکسیناسیون را انجام می‌دهند.

مهاجران غیرقانونی هم واکسینه می‌شوند 

رحیمی با اشاره به روند واکسیناسیون اتباع خارجی بیان کرد: در مراکز حاشیه شهر مشهد به تمام مهاجرانی که به کشورمان آمده‌اند، واکسن تزریق می‌شود؛ مهم نیست که این افراد به چه صورتی، اعم از قانونی یا غیرقانونی، وارد کشور شده‌ باشند. هر کس تنها با همراه داشتن مدرکی که بتوان از طریق آن سنش را احراز کرد، می‌تواند واکسن دریافت کند.

وی افزود: همراه داشتن کارت آمایش سرزمینی یا مدارک دیگر الزامی ندارد و افرادی که به صورت غیرقانونی وارد کشور شده‌اند نیز از این بابت که در مراکز واکسیناسیون، آن‌ها را به مراکز انتظامی و قضایی معرفی خواهند کرد، نگرانی نداشته باشند و با خیال راحت واکسن‌شان را دریافت کنند.

رحیمی با اشاره به آدرس این مراکز عنوان کرد: از آن‌جا که مراکز حاشیه شهر در محلات مختلفی قرار دارند، متقاضیان می‌توانند پیش از مراجعه با سامانه تلفنی ۱۹۱ تماس گرفته و از آدرس دقیق این مراکز مطلع شوند.

انتهای پیام 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.