چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۴

مرز خسروی کماکان مسدود است

مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه

مرز خسروی در استان کرمانشاه کماکان بسته است و پذیرای زائران اربعین نخواهد بود. مسئولان استان با اشاره به این خبر خواهان عدم مراجعه هیات و مردم عادی به این مرز جهت خروج از کشور شدند.

به گزارش قدس آنلاین، مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه در خصوص وضعیت مرزهای استان، و سفر اربعین اظهار کرد: متاسفانه امسال هم اربعین متاثر از شیوع بیماری کرونا با محدویت‌های خاصی مواجه است، دولت عراق سهمیه محدودی را برای کشور ما منظور کرده و طریفه اعزام این افراد که انشاءالله مشرف خواهند شد از طریق مرزهای هوایی است.

مرادی افزود: همه مرزهای زمینی کشور و علی الخصوص مرز خسروی، بسته است، لذا هیات مذهبی و مشتاقان به حضرت ابا عبدالله (ع) به سمت مرز حرکت نکنند، چرا که هم در مسیر و هم در خود مرز ما هیچگونه امکاناتی برای پذیرایی فراهم نداریم و افرادی هم که هوایی تشریف خواهند برد حتما باید واکسن‌های دوگانه رو تزریق کرده باشند و این افراد از  سامانه وزارت بهداشت هم برای خروج از کشور استعلام خواهند شد.

وی بیان داشت: سهمیه‌ای که دولت عراق برای ما در نظر گرفته، بسیار ناچیز است، البته آن‌ها هم مشکلات و گرفتاری‌هایی خودشان را دارند که مهمترین آن هم، همین بیماری کرونا است، هرچند من امیدوارم با سفری که نخست وزیر عراق به کشور داشت این سهمیه افزایش پیدا کند و اگر این اتفاق رخ دهد، ممکن هست یکی از فرودگاه‌هایی که پروازهای اربعین را میزبانی خواهد کرد، فرودگاه شهید اشرفی کرمانشاه باشد.

منبع: فارس

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.