چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱

فرماندار قصرشیرین:

مرزهای خسروی و پرویزخان برای تردد مسافر و زائر بسته است

فرماندار قصرشیرین

فرماندار قصرشیرین با اعلام اینکه مرزهای خسروی و پرویزخان در این شهرستان برای تردد مسافر و زائر بسته است، گفت: هیچ گونه ترددی در این مرزها انجام نمی‌شود.

به گزارش قدس آنلاین، «مرادعلی تاتار» افزود: از مردم تقاضا داریم به هیچ عنوان به این مرزها مراجعه نکنند زیرا در شرایط کنونی امکان حضور زائران از طریق زمینی در این مرز در عراق مهیا نیست و امکان تردد به شهرهای مذهبی عراق در آستانه اربعین حسینی از مرز رسمی خسروی وجود ندارد.

وی اظهار داشت: امسال هم با توجه به شیوع ویروس کرونا و تصمیم ستاد مرکزی اربعین تردد به صورت زمینی از مرز خسروی انجام می شود از این رو هیچ مجوزی برای خروج افراد از این مرز به سمت عراق صادر نمی شود.

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: با توجه به بسته بودن مرز خسروی هیچ گونه خدماتی نداریم و ۲ سمت مرز در داخل کشور و همچنین عراق برای تردد زائران بسته و مسدود است.

تاتار اضافه کرد: همچنین تردد مسافر نیز از مرز پرویزخان به اقلیم کردستان عراق ممنوع است و هیچ گونه ترددی نیز از این مرز صورت نمی گیرد.

او با اعلام اینکه مبادلات تجاری از مرزهای خسروی و پرویزخان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی طبق روال گذشته ادامه دارد، گفت: روزانه بیش از ۷۰۰ دستگاه کامیون کالا از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و بیش از ۳۰۰ دستگاه کامیون محموله صادراتی از مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی این کشور صادر می‌شود.

مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها، ۲ مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با بخش حکومت مرکزی و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.

منبع: ایرنا
انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.