چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۶

برای اولین بار در کشور :

تکنیک موثر درمان سرطان در رادیو تراپی و انکولوژی رضا(ع) مشهد

مرکز تخصصی رادیوتراپی انکولوژی رضا(ع)

انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد و مرکز تخصصی رادیوتراپی و انکولوژی رضا(ع) موثرترین تکنیک درمانی برای غلیه بر سرطان را بدست آورد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از انجمن خیریه حمایت از بیماران سرطانی مشهد، دکتر فاطمه ورشویی رئیس مرکز تخصصی رادیو تراپی و انکولوژی رضا(ع) گفت: ما در راستای افزایش بهره وری درمان در آسیب رسانی بیشتر به تومورها و حفظ بافتهای سالم و افزایش کیفیت زندگی بیماران، پیشگام در راه اندازی تکنیک های نوین پرتو درمانی مانند  IMRT (پـرتودرمانـی با شـدت متغیر)  و DIBH (پرتو درمانی با پایش و مدیریت حرکات تنفسی) در سالهای اخیر در کشور در مرکز رضا(ع) بوده ایم.

وی عنوان کرد: تکنیک DIBH در رابطه با بیمارانی که مورد پرتو درمانی پستان چپ قرار میگیرند و ریسک بالایی در زمینه بیماری های قلبی از جمله سوابق خانوادگی، استفاده از داروهای شیمی درمانی و ... دارند، استفاده می شود. ازآنجا که حساس ترین بخش قلب بیمار در میدان اشعه درمان پستان واقع می شود احتمال عوارض قلبی را برای بیمار بهمراه خواهد داشت، بدین ترتیب در مرکز تخصصی رادیو تراپی و انکولوژی رضا(ع) برای بیماران با ریسک بالای بیماری قلبی، پرتو درمانی در دم عمیق انجام می شود که منجر می شود کمترین اشعه به بافت قلب برخورد نماید و عوارض درمان را بسیار کاهش می دهد.

دکتر ورشویی ادامه داد: در این روش، بیمار با آموزش بهینه، مهارت دم عمیق پایدار را کسب کرده و پس از آموزش های لازم، تصویر برداری و درمان می شود. این تکنیک از سال ۱۳۹۷ در مرکز تخصصی رادیو تراپی و انکولوژی رضا (ع) در حال اجرا بوده و هم اکنون به عنوان تنها مجموعه ارائه دهنده این درمان در کشور ارائه می شود.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.