جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶

جاده بین‌المللی گمرک دوغارون به اسلام قلعه افتتاح شد

استاندار - افتتاح

جاده بین‌المللی گمرک دوغارون خراسان رضوی به گمرک اسلام قلعه افغانستان روز جمعه با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان تایباد افتتاح شد.

به گزارش قدس آنلاین، استاندار خراسان رضوی در این مراسم گفت: جاده بین‌المللی گمرک دوغارون به گمرک اسلام قلعه به طول ۵۰۰ متر یکی از مهمترین نقاط تردد کامیونهای ایرانی و افغانستانی به داخل این دو کشور به شمار می‌رود.

محمد صادق معتمدیان افزود: تکمیل و ساماندهی این محور بین‌المللی طی چهار دهه گذشته به دلیل برخی موانع بلاتکلیف مانده بود که سرانجام با هزینه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه گمرک مرزی دوغارون اولین دورازه ورودی به کشور جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، ساماندهی مرز دوغارون یکی از مهم‌ترین اولویت‌های ما در استان خراسان رضوی است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد کالاهای صادراتی ایران از طریق گذرگاه زمینی دوغارون به کشور افغانستان و بازارهای هدف آن صادر می‌شود و این معبر زمینی نقش بسزایی در اقتصاد کشور دارد.

معتمدیان در ادامه سفر امروز خود به شهرستان تایباد در روستاهای دوغارون و محمدآباد قدس از توابع بخش مرکزی این شهرستان حضور یافت و با مردم این روستاها دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.