پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۴

وزیر ارشاد عنوان کرد؛

نگاه محوری به مساجد برای توسعه فرهنگی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در توسعه فرهنگی نگاه محوری به مسجد داشته باشیم، گفت: مسجدها محور همه فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اخلاقی، تربیتی و مذهبی هستند.

به گزارش قدس آنلاین، محمد مهدی اسماعیلی پیش از ظهر امروز در همایش منادیان وحدت که در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: این استان با پیشینه تاریخی خود یکی از مهمترین جلوه‌های مدنیت و فرهنگ در تاریخ ایران اسلامی است.

وی افزود: در سیستان و بلوچستان با مردان، زنان و دلاورمردان روبرو هستیم که با قدرت، ایمان، عشق به ایران عزیز و اسلام با تقرب به آموزه‌های الهی مظهر وحدت ملی را به نمایش گذاشتند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: رویکرد دولت مردمی در حوزه فرهنگ در کنار توجه به مسائل اقتصادی و معیشت که در راه توسعه اقتصادی مردم قرار دارد تلاش برای پیشرفت فرهنگی است.

اسماعیلی تصریح کرد: فرهنگ در اندیشه انقلاب ما زیربنا، و اقتصاد و لوازم توسعه مادی ابزارهایی برای تأمین الگوهای فرهنگی است.

وی بیان کرد: حکومت اسلامی برای این تشکیل می‌شود که مردم را به سعادت دنیا و آخرت برساند و همه بزرگان و اندیشه‌ورزان نگاهشان به سیاست استفاده از امکانات مادی برای این سعادت مردم در دنیا و آخرت است که این مهم در مقابل تفکری قرار می‌گیرد که حکومت را برای مسائل رفاهی مردم ترجمه می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر داعیه برقراری حکومت دینی داریم این مهم جز با تلاش برای سعادت دنیا و آخرت مردم جامعه محقق نمی‌شود بنابراین این هدف متعالی نباید بر اساس فشارها و مشکلات گم شود زیرا اگر گم شود فصل متمایز حکومت دینی و سکولاریزم از بین می‌رود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و انقلاب باید جا پای پیامبر اکرم (ص) بگذارد و به این اسوه حسنه اقتدا کند تا مسیر پر چالش دنیای امروز را پشت سر بگذارد گفت: مسجد در کانون توجهات جامعه دینی است اگر امروز دولت مردمی ادعای بازگشت ارزش‌های انقلاب اسلامی را دارد این مهم به مسجد برمی‌گردد.

اسماعیلی بیان کرد: در دولت مردمی توجه داریم که تمرکز بر توسعه منابع انسانی بگذاریم، در واقع ما در سیستان و بلوچستان باید برای چهار سال آینده برنامه و اقدام داشته و مشخص کنیم به کجا باید برویم و چه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این استان اجرا کنیم.

وی اظهار داشت: در سیستان و بلوچستان با محوریت شورای فرهنگ عمومی و استفاده از دیدگاه‌های وحدت‌آفرینی علما در کنار هم بایستی ظرف چند ماه آینده برنامه اجرایی برای رشد و تعالی فرهنگ و هنر استان ارائه کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در توسعه فرهنگی نگاه محوری به مسجد داشته و در این مکان به دنبال تحقق اهداف فرهنگی و هنری باشیم تاکید کرد: مسجدها محور همه فعالیت‌های فرهنگی، هنری، اخلاقی، تربیتی و مذهبی هستند.

وی با اشاره به اینکه باید برنامه‌های روشنی برای رشد فعالیت‌های قرآنی داشته باشیم گفت: افتخار همه مسلمان مودت اهل بیت است و توجه ویژه به آموزه‌های قرآنی و اهل بیت محور وحدت در جهان اسلام است و به نحو شایسته در این استان ظهور و بروز یافته است.

منبع:مهر

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.