دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

بیانیه کمیته‌های مقاومت فلسطین در واکنش به طرح شهرک‌سازی اسرائیل

شهرک‌سازی اسرائیل

کمیته‌های مقاومت فلسطین طی بیانیه‌ای طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت ۱۳۵۵ واحد مسکونی جدید برای صهیونیست‌ها در کرانه باختری را محکوم کرد.

به گزارش قدس آنلاین، ایرنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین نوشت:

در این بیانیه آمده است که ادامه شهرک‌سازی و توسعه‌طلبی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی کرانه باختری، دلیلی قاطع بر گسترش این غده سرطانی و تلاش برای تحمیل معیارهایی است که موجب به حاشیه راندن مسئله فلسطین و نابودی آن خواهد شد.

این بیانیه می‌افزاید که تصویب این طرح حاکی از سکوت و ناتوانی نظام‌های عربی و بی‌اعتنایی آن‌ها نسبت به ایجاد راه حلی ریشه‌ای برای رنج و محنت‌های فلسطینیان و تحقق حقوق عادلانه آن است که در راه آن مبارزه کرده و خون داده‌اند بدون اینکه پاسخی روشن از رهبران کشورهای اسلامی و عربی دریافت کند.

کمیته‌های مقاومت فلسطین تاکید کرد که اجرای طرح شهرک‌سازی جدید رژیم صهیونیستی باطل و مردود و نقض صریح قوانین بین‌الملل و قطعنامه‌های شورای امنیت است کما اینکه سیاست شهرک‌سازی در اراضی فلسطینی چه با ساخت واحدهای جدید یا توسعه شهرک‌ها و مصادره اراضی فلسطینیان و کوچاندن آنان، سیاستی نامشروع و غیرقانونی است که به تلاش‌ها برای تشکیل کشور مستقل فلسطین خدشه وارد می‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده که ما نسبت به تبعات و پیامدهای این طرح احمقانه هشدار می‌دهیم و خواستار ارائه یک طرح ملی و مردمی فراگیر برای مقابله با توسعه‌طلبی‌های اشغالگران صهیونیست و تلاش‌های آن برای مصادره اراضی و نابودی مسئله فلسطین هستیم و بر ضرورت گسترش دامنه فعالیت‌های مردمی و رویارویی با اشغالگران صهیونیست در کرانه باختری تاکید داریم.

سازمان ملل: تمامی شهرک‌های صهیونیستی در کرانه باختری غیرقانونی هستند

سازمان ملل نسبت به طرح‌های شهرک‌سازی جدید رژیم صهیونیستی در کرانه باختری ابراز نگرانی کرد.

"تور وینسلند" هماهنگ کننده صلح سازمان ملل در خاورمیانه در واکنش به طرح رژیم صهیونیستی برای ساخت ۱۳۰۰ واحد مسکونی جدید در کرانه باختری، ادامه شهرک‌سازی این رژیم در کرانه باختری از جمله قدس شرقی را بسیار نگران کننده خواند.

وینسلند اظهار داشت که بار دیگر تکرار می‌کنم که تمامی شهرک‌های صهیونیستی واقع در کرانه باختری به موجب قوانین بین‌الملل نامشروع و غیرقانونی و همچنان مانعی جدی بر سر راه صلح است و باید سریعا این ساخت و سازها متوقف شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.