سه‌شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۲

معاون نخست وزیر لهستان:

لهستان باید برای جنگی طولانی مدت آماده شود

یاروسلاف کاچینسکی

رهبر حزب حاکم لهستان امروز از طرحی به نام «دفاع از خانه پدری» رونمایی کرد که طبق آن، این کشور به تقویت توان نظامی خود در برابر سیل مهاجرت پناهجویان از خاک بلاروس با این کشور خواهد پرداخت.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از آسوشیتدپرس، رهبر حزب حاکم لهستان امروز از طرحی به نام «دفاع از خانه پدری» رونمایی کرد که طبق آن، این کشور به تقویت توان نظامی خود در برابر سیل مهاجرت پناهجویان از خاک بلاروس با این کشور خواهد پرداخت.

بر اساس این گزارش، «یاروسلاف کاچینسکی» که همزمان، سمت معاونت نخست وزیری لهستان را نیز بر عهده دارد، با تاکید بر اهمیت این طرح و تصویب هرچه سریع‌تر آن توسط پارلمان لهستان، را به دلیل شرایط جغرافیایی این کشور و آنچه وی از آن تحت عنوان جاه طلبی‌های بلاروس و روسیه و استفاده ابزاری دولت لوکاشنکو از پناهجویان برای وارد آوردن فشار به ورشو و اتحادیه اروپا یاد کرد، خواستار شد.

کاچینسکی گفت: اگر ما خوستار جلوگیری از وقوع بدترین حالت ممکن، یعنی جنگ هستیم، باید بر اساس این قانون قدیمی عمل کنیم: اگر صلح می‌خواهید، برای جنگ آماده شوید.

وی همچنین بدون اشاره به توان ناتو در دفاع از امنیت و حاکمیت ملی لهستان گفت که ورشو باید توانایی دفاع مؤثر از خود برای بلند مدت را داشته باشد.

لازم به ذکر است، با افزایش سیل مهاجرت غیرقانونی بی سابقه از بلاروس به سمت لهستان، وزارت دفاع لهستان نیز روز گذشته از افزایش نیروهای مرزبانی این کشور در مرز با بلاروس خبر داد.

وزارت دفاع لهستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مرزبانی این کشور در مرز با بلاروس را به ۱۰ هزار نفر افزایش خواهد داد.

ورشو همچنین اعلام کرده که روزانه صدها پناهجو که اکثر آنها از عراق، افغانستان و کشورهای آفریقایی هستند، از سمت بلاروس به مرزهای لهستان می آیند تا از این طریق بتوانند وارد قلمرو اتحادیه اروپا شوند؛ بحرانی کم سابقه که ورشو و اتحادیه اروپا، اقدام تلافی‌جویانه بلاروس در پاسخ به تحریم‌های بروکسل علیه مینسک را عامل اصلی آن دانسته و معتقدند دولت «لوکاشنکو» به صورت عامدانه اقدام به راهی کردن پناهجویان حاضر در بلاروس به سمت مرزهای اروپا کرده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.