همه‌ی خبرهای امروز
 • اختتامیه ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۲۱:۴۷

  صادق ذباح

  اختتامیه ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست

  آیین اختتامیه ششمین جشنواره عکس خانه دوست، شامگاه گذشته با حضور مدیران آستان قدس رضوی، هنرمندان و علاقه‌مندان در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد.

 • اختتامیه ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۲۱:۲۲

  صادق ذباح

  اختتامیه ششمین جشنواره ملی عکس خانه دوست

  آیین اختتامیه ششمین جشنواره عکس خانه دوست، شامگاه گذشته با حضور مدیران آستان قدس رضوی، هنرمندان و علاقه‌مندان در نگارخانه رضوان مشهد برگزار شد.

 • اسکناس - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۵۵

  ناظر پولی بانک مرکزی در استان در گفتگو با قدس آنلاین خبر داد

  توزیع اسکناس نو از صبح یکشنبه/فهرست کامل تمام بانکها وخودپردازهای خراسان رضوی که اسکناس نو توزیع میکنند

  مهدی توحیدی

  ناظر پولی بانک مرکزی در استان خراسان رضوی اسامی بانک‌های منتخب برای توزیع اسکناس نو در روزهای پایانی سال را اعلام کرد.

 • مودب ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۴۵

  حکایت درجه یک‌ها و درجه دوها

  علی‌محمد مؤدب

  یک عده هم کارشان چیز دیگری است. آن‌هایی که به نظر ما ضعیف‌ترند برای این آمده‌اند که تجربه درجه یک‌ها را دریافت و ثبت کنند. کار درجه دوم‌ها ثبت و ضبط است. اسناد را درجه دوم‌ها حفظ می‌کنند...

 • حسین گل گلاب ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۴۳

  درباره «حسین گل گلاب» و سرود «ای ایران» چه می‌دانید؟

  دانشمند گلِ گلاب

  کمتر کسی پیدا می‌شود که سرود «ای ایران» را نشنیده باشد. اما تا دلتان بخواهد ایرانی‌هایی را سراغ داریم که هنوز نمی‌دانند شعر این سرود را چه کسی سروده است! سوژه امروز از جمله شخصیت‌هایی است که کم لطفی ما ایرانی‌ها به شکلی مضاعف شامل حالش شده است. سروده‌اش را بیشتر از خودش می‌شناسیم و دوست داریم و در ضمن نمی‌دانیم شاعر «ای ایران» دانش و هنرهای دیگری هم از سر و مغز و انگشتانش می‌باریده است. کمترین لطمه‌ای که این «نشناختن» به شخصیت و آثار «حسین گل گلاب» می‌زند این است که خیلی هایمان، این سرود را نه یک اثر ملی و میراث فرهنگی، بلکه فقط ترانه و سرودی مثل هزاران ترانه دیگر می‌دانیم.

 • آرش شفاعی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۳۹

  غفلت سینمایی‌ها از نوبل ادبیات کودک و نوجوان

  آرش شفاعی

  چندی پیش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برنامه‌های مجزایی از چهار نامزد ایران در جایزه آسترید لیند گرن که از آن به عنوان جایزه نوبل ادبیات کودک و نوجوان یاد می‌شود، تقدیر کرد.

 • ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۳۸

  گفت‌وگو با محسن نقی‌زاده، کارگردان مستند «این منطقه آلوده به مین است»

  آمده ام به وظیفه طلبگی‌ام در سینما عمل کنم

  سال گذشته انتشار عکسی از استفاده امام جمعه وقت ایلام از خودرو شاسی بلند پرادو در رسانه‌های داخلی و خارجی جنجال آفرین شد به طوری که او در یکی از خطبه‌های نماز جمعه خطاب به منتقدانش در استفاده از خودرو گران‌ قیمت گفت: «توصیه می‌کنم به این جایگاه که مین‌ گذاری است نزدیک نشوید و چنانچه نزدیک شوید با مین به هلاکت خواهید رسید!» این ماجرا موجب شد تا محسن نقی‌زاده، طلبه فیلمسازی که آثاری همچون «دیوار گتو»، «بومرنگ» و... را در کارنامه مستندسازی‌اش دارد نگاهی به سبک زندگی ائمه جماعات کشور داشته باشد و ساخت فیلم مستند «این منطقه آلوده به مین است» را کلید بزند. از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به ابراهیم شهبازی تدوینگر،امیرصادق محمدی وامین قره سوفلو تصویربرداران اشاره کرد.

 • کتاب کودک ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۳۵

  گفت‌وگو با طاهره ایبد به بهانه انتشار مجموعه‌های تازه‌اش

  تخیل، نیاز کودک و نوجوان امروز است

  طاهره ایبد از معدود نویسندگانی است که برای همه گروه‌های سنی کودکان، خردسالان، نونهالان، نوجوانان و بزرگسالان کتاب نوشته و آثارش در همه رده‌های سنی موفق بوده و جایزه‌های مختلف ادبی را از آن خود کرده‌اند. او از نویسندگانی است که برای نخستین بار برای نوزادان 6 ماه تا سه سال کتاب نوشت و آثارش با استقبال روبه‌رو شد.

 • ماه رجب ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۸

  گفت‌وگو با حجت‌الاسلام نخاولی در حال و هوای زیارت رجبیه

  ماه رجب مطلع فصل عبادت است

  أین الرجبیون؟ در صحرای محشر ندا می‌آید کجایند اهل رجب؟ کجایند آن‌ طالبان لقای حبیب که این ماه را محترم شمرده و اعمالی از آن را انجام داده‌اند؟ ماه رجب، ماه خداست و مقدمه‌ای برای ورود به فصل عبادت شعبان و رمضان. ماهی برای سبز شدن و جوانه زدن، فرصتی برای معتکف کوی عشق شدن و خلوت کردن با خدای خویش و پا به پای ‌ام‌داوود، زیارت رجبیه را زمزمه کردن؛ زیارتی که منسوب به امام زمان(عج) است؛ محتوایی بسیار غنی دارد و خواندن آن در مشاهد مشرفه توصیه شده است.

 • گود زینل خان ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۵

  روایتی از مسابقات کشتی باچوخه که 14 فروردین، کشتی‌گیران را از سراسر ایران به اسفراین می‌کشاند

  پهلوان‌های گود زینل ‌خان

  جاده بجنورد به اسفراین، یک جاده پیچ در پیچ کوهستانی است؛ از آن جاده‌ها که گاهی از وسط رودخانه رد می‌شود و گاهی از نوک کوه. کوه‌های منطقه پوشیده از درختان ارس است و جاده که سربالا می‌رود، درخت‌های ارس را می‌شود دید که جا به جا، قد کشیده‌اند. اسفراین شهر کوچکی است. یک طرفش کوه است، یک طرفش دشت. شهری با خیابان‌های شبیه به هم که درخت‌های کهنسال روی آن‌ها سایه انداخته است. در روزهای آغاز سال، پارچه نوشته‌هایی که همه‌شان جایی در منتهی‌الیه غربی شهر را نشان می‌دهند، این شباهت را بیشتر هم می‌کند. همه مسافرهایی که آن روزها وارد اسفراین بشوند، حتماً سراغ همان آدرسی را می‌گیرند که پارچه ‌نوشته‌ها نشان می‌دهد.

 • تعطیلی کارخانه ها ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۵

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی خبرداد؛

  جلوگیری از تعطیلی هزار واحد تولیدی و صنعتی در خراسان رضوی

  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی گفت: امسال در راستای حمایت از صنعتگران از تعطیلی هزار واحد تولیدی و صنعتی جلوگیری به عمل آمد.

 • ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۴

  امضای تفاهم‌نامه کانون زنان بازرگان خراسان رضوی با اتاق تجارت زنان افغانستان

  مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی گفت : تفاهم‌نامه ایجاد کمیته مشترک همکاری‌ با هدف ایجاد بستر مناسب برای توسعه و تقویت فعالیت‌های اقتصادی بانوان در خراسان رضوی به نمایندگی مریم سراج احمدی و ولایت هرات افغانستان به نمایندگی مریم جامی احمدی امضا شد.

 • نماز جمعه ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۳

  جوان‌ترین امام جمعه ایران ترند توییتر شد

  جوانان پشت تریبون

  جوانگرایی و حواشی مربوط به آن که این روزها در فضای مجازی و حقیقی حسابی جنجال به پا کرده شاید به مذاق خیلی‌ها خوش نیاید. دل کندن از میز و صندلی و خالی کردن میدان به سود جوان‌ها کاری نیست که هرکسی از عهده‌اش بربیاید. اما وقتی به انتصاب‌های اخیر رهبری نگاه می‌کنیم با انبوه انتصاب‌هایی روبه‌رو می‌شویم که تک تکشان در راستای جوانگرایی صورت گرفته‌اند. بحث جوانگرایی مدت‌ها پیش توسط رهبری مطرح شد، اما نقطه ژرف آن شاید «بیانیه گام دوم انقلاب» باشد که همین یک ماه پیش یعنی 24 بهمن ماه منتشر شد.

 • رزم حسینی استاندار کرمان ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۱

  رزم‌حسینی:

  اختیارات استانی را برای رفع مشکل قطعه‌سازان پای کار می‌آوریم

  استاندار خراسان رضوی ضمن حمایت از قطعه‌سازان برای رفع مشکلات آن‌ها گفت: آنچه در حوزه استان است را برای رفع مشکل قطعه‌سازان پای کار می‌آوریم.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۰

  جولان انتخاباتی در جولان

  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی این روزها بشدت دچار بحران سیاسی شده است. دولت ائتلافی او به دنبال خروج متحدان سابقش دچار ورشکستگی شده و تلاش وی برای جلب نظر احزاب صهیونیستی ناکام مانده است، از همین رو چندی پیش سخنگوی بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونستی در حساب توییتر خود اعلام کرد کنست، پارلمان این کشور برای برگزاری انتخابات زودهنگام منحل می‌شود. اما بعید است که انتخابات زود هنگام بتواند بحران مشروعیت دولت نتانیاهو را جبران کند.

 • بازار میوه ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۰

  اعلام قیمت میوه طرح تنظیم بازار در خراسان رضوی

  قیمت میوه طرح تنظیم بازار در خراسان رضوی اعلام شد.

 • الجولان المحتل ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۹

  جولان بخش جدایی ناپذیر سوریه است

  برخی منابع خبری از توطئه جدید مقامات آمریکایی و تحرکات تازه آن‌ها در راستای حمایت از صهیونیست‌ها و به رسمیت شناختن حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی خبر می‌دهند. جولان طبق قوانین بین‌المللی جزو جدایی‌ناپذیر خاک سوریه بوده و حضور چند ساله رژیم صهیونیستی در این منطقه بر خلاف تمام موازین بین‌المللی و اشغال‌گری محسوب می‌شود. دونالد ترامپ که پیش از این با وجود مخالفت‌های داخلی نظریات شخصی خود را پیش برده و آمریکا را بر لبه پرتگاه خطر قرار داده، برای اجرایی کردن این ایده با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهد بود. رئیس جمهور آمریکا اکنون در صحنه داخلی با پرونده‌ها و بحران‌های زیادی روبه رو است؛ از بحث تبانی وی با روسیه گرفته تا پرونده فساد اخلاقی ترامپ. 

 • یحیی گل محمدی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۸

  گل‌محمدی:

  گل تراکتورسازی خطا بود/ بازیکن حریف جلوی من به کمک داور توهین کرد

  سرمربی پدیده می‌گوید داور دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی ترسو عمل کرده و در نتیجه پایانی موثر بوده است.

 • میثم مهدیار ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۷

  درباره مصاحبه احمدی‌نژاد و سرافراز

  روایت‌های کلان مدیران اجرایی و انباشت دانش حکمرانی

  در یکی دو ماه گذشته احمدی‌نژاد یخ ارتباط با رسانه‌ها را شکست و به مصاحبه با چند رسانه داخلی و خارجی تن داد. البته برخی از مصاحبه‌ها به نظریه‌پردازی احمدی‌نژاد درباره مسائل بنیادی درزمینه انسان کامل و... گذشت، اما او در مصاحبه با روزنامه شرق برای نخستین بار به‌صورت منسجم شاکله‌ای از آسیب‌شناسی خود از نظام حکمرانی در ایران را به تصویر کشیده است. چند روز پیش نیز محمد سرافراز، مدیر مستعفی رسانه ملی در گفت‌وگویی طولانی، از مشکلات ساختاری دوران مدیریت خود گفت. این گفت‌وگوها اگرچه به نسبت دوران مدیریت این افراد بسیار اجمالی بود، اما ما برای تصحیح نظام حکمرانی به این روایت‌های کلان مدیران ارشد اجرایی کشور نیاز داریم.

 • دادستان مشهد ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۵

  دادستان مشهد هشدار داد

  عاملان کوتاهی را شخصاً تحت تعقیب قرار می‌دهم

  صبح روز گذشته قاضی صادقی در مراسم آغاز طرح مشترک گشت‌های نوروزی که با حضور سرپرست دادسرای زمین و مسکن، شهردار مشهد، یگان‌های حفاظت اراضی آستان قدس و... برگزار شد، مدیرانی که وظیفه قانونی خود را در راستای رفع تصرف از اراضی ملی و... به درستی انجام ندهند مورد خطاب قرار داد و اعلام کرد که متخلفان را شخصاً تحت تعقیب قرار خواهد داد.

 • عیادت ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۵

  طلبه گنابادی به عیادت جوانی رفت که با او درگیر شده بود

  یکی از طلبه‌های گنابادی که دو جوان با او درگیر و برایش مزاحمت ایجاد می‌کنند نه تنها پس از شنیدن پشیمانی آنان، هر دو را می‌بخشد بلکه به محض اطلاع از بستری شدن یکی از همین جوانان بلافاصله به عیادت او می‌رود.

 • دستفروشی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۳

  نگاه کارشناسان به ساماندهی دستفروشان و عملکرد بازارهای سیار

  در پی خرید اعتبار در بازار اشتغال

   با تغییر شرایط اقتصادی و مشکلات مالی که طی سال‌های اخیر بر دوش خانوارهای ایرانی سنگینی کرده شاهد افزایش دستفروشان در سطح شهرها هستیم .  آن‌ها برای کالاهایشان مشتریانی دارند که همه پیام‌های هشدار دهنده مترو و شعارهای تلویزیونی و خیابانی در خصوص معایب خرید از دستفروشان هم نمی‌تواند قانعشان کند که از خیر چنین خریدهایی بگذرند. 

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۲

  آیا جلسات دستمزد پایان سال مفید است؟

  شورای عالی کار در طول سال به لحاظ قانونی پویایی لازم را از خود به نمایش نمی‌گذارد، اگر کمیته‌های تخصصی و فنی شورای عالی کار در طول سال به وظایف خود عمل کنند و نسبت به موضوعات اساسی بازار کار کشور با توجه به شرایط بحرانی اقتصادی موضع‌گیری مناسب داشته باشند، شاهد تضییع حقوق کارگران نخواهیم بود.

 • آل اسحاق ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۱

  یحیی آل اسحاق، رئیس اتاق ایران و عراق از دشواری‌های کار در بازار تشنه آن سوی مرز می‌گوید

  تولیدات همگون؛ رقابت سخت با ترکیه

  در گفت‌وگو با یحیی آل اسحاق رئیس اتاق ایران و عراق به بررسی سفر اخیر رئیس جمهور به عراق و انعقاد پنج توافقنامه اقتصادی و تجاری و مزیت‌های تجارت با عراق در دوران ثبات امنیت سیاسی و اقتصادی این کشور پرداخته‌ایم، گفت و گوی ما با او را در ادامه می خوانید:

 • واژگونی خودروها ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۱

  ۴ کشته و مصدوم بر اثر واژگونی پراید در محور شاهرود به سبزوار

  رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: واژگونی یک دستگاه خودرو سواری پراید در کیلومتر ۳۰ محور شاهرود به سبزوار 2 کشته و 2 مصدوم برجای گذاشت.

 • نماز جمعه ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۰

  ائمه جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی:

  آمریکا توان و جرأت حمله به ایران را ندارد/ رئیس جدید قوه قضاییه با دانه درشت‌ها برخورد کند

  ائمه جمعه شهرستان‌های خراسان رضوی با تأکید بر برخورد قاطع رئیس جدید قوه قضاییه با دانه درشت‌ها، سفر رئیس جمهور ایران به عراق را با استقبال رسمی مقامات این کشور نشان عزت و اقتدار ایران دانستند.

 • معماری اسلامی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۹

  توسط سازمان عمران و توسعه حریم حرم حضرت رضا(ع) انجام شد

  نصب شیشه‌های حفاظ بر روی کاشی‌های پیرامونی روضه منوره رضوی

  یکی از آثار هنری و معماری نفیس در بارگاه مطهر حضرت رضا(ع) وجود کاشی‌های زرین‌فام مزین به کتیبه،گره هندسی و نقوش گیاهی است که در ازاره دیوارهای پیرامونی روضه منوره رضوی به کار رفته است. این کاشی‌های زرین‌فام مانند کاشی‌های قرون اولیه اسلامی، به دست سفالگران ساخته شد و در اوایل سده 6‌ هجری قمری، ازاره‌های بقعه مبارک حضرت امام هشتم(ع) نیز مزین به کاشی زرین‌فام شد.

 • موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۸

  گزارشی از جشنواره‌های هنری مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در 3 سال اخیر

  شـکوفایی سـرود در بهـار شعر

  حوزه فرهنگ و هنر یکی از موضوعات مهم در دوره تولیت سه ساله حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در آستان قدس رضوی است. چه در حوزه ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی و افزایش سرانه فضاهای فرهنگی و تربیتی نظیر تغییر کاربری باغات و موقوفات و چه در حوزه تولید آثار فرهنگی و هنری و همچنین برگزاری رویدادها و جشنواره‌های هنری در سطح ملی و منطقه‌ای. رویدادهایی که به اذعان هنرمندان و فرهیختگان این حوزه توانسته ردی مشهود در اثر هنر کشور برجای بگذارد.در ادامه نگاهی می‌اندازیم به برخی از جشنواره‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری که بین سال‌های 95 تا 97 در آستان قدس رضوی اجرا شده است و نظر برخی هنرمندان در خصوص این برنامه را نیز جویا می‌شویم.

 • دیدار رهبری ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۸

  پیام دعوت مسؤولان خراسان رضوی برای حضور در سخنرانی مقام معظم رهبری

  نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی و استاندار خراسان رضوی با صدور پیامی مشترک از زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی برای حضور در سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم مطهر رضوی دعوت کردند.

 • سفر روحانی ۱۳۹۷-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۶

  جهش روابط تهران و بغداد به عالی‌ترین سطح از نگاه کارشناسان

  بغداد رسماً براجرای قرارداد 1975 صحه گذاشت

  پس از 40 سال جمهوری عراق در بیانیه‌ای مشترک با جمهوری اسلامی ایران تعهد و التزام رسمی خود را به قرارداد الجزایر اعلام و براعتبار آن صحه گذاشت. این یک دستاورد عظیم و یک نقطه عطف در روابط سیاسی، امنیتی و حتی اقتصادی دو کشور همسایه و مهم منطقه به شمار می‌رود.