کم آبی

کل اخبار:108

 • نمایندۀ مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۱:۱۰

  نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی:

  تولیدکنندگان فولاد بیشترین اقدامات را در راستای استفاده بهینه از آب انجام داده‌اند

  اصفهان- نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص اقدامات شرکتهای تولیدکنندۀ فولاد در راستای کاهش مصرف آب با توجه به کاهش میزان بارندگی‌ها در کشور، اظهار کرد: تولیدکنندگان فولاد بیشترین اقدامات را در راستای استفاده بهینه از آب انجام داده‌اند.

 • استاندار خراسان شمالی ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۰:۲۸

  استاندار خراسان شمالی:

  سازگاری با کم آبی باید در مسیر تصمیمات دولت اجرایی شود

  بجنورد- استاندار خراسان شمالی ضمن بیان این نکته که سازگاری با کم آبی باید در مسیر تصمیمات و برنامه های دولت انجام شود، بر اولویت بندی برنامه های شورای حفاظت از منابع آب تاکید کرد و در تشریح این اولویت ها گفت:برنامه سازگاری با کم آبی در دست اقدام است و قدم به قدم در راستای تدوین این برنامه حرکت خواهیم کرد.

 • سد کارده مشهد ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۴:۲۰

  سد کارده مشهد/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-سد کارده در ۴۸ کیلومتری شمال شهر مشهد قرار گرفته است.

 • سدپیشین ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۷:۵۵

  بحران کم آبی در شهرستان سرباز

  ایرانشهر- بحران کم آبی و کاهش ۶۴ درصدی نزولات جوی در شهرستان سرباز ،سیستان و بلوچستان ، خشک شدن سد پیشین این شهرستان را در پی داشت.

 • دودابی نژاد ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۸

  راهبردهای افزایش بهره‌وری

  جامعه:سال کم بارشی را پشت سر گذاشتیم. بارش‌هایی که ذخیره آن‌ها در پشت سدها قابلیت استفاده در بخش کشاورزی و تولید برق دارد باید در فصول پاییز و زمستان اتفاق بیفتد که متأسفانه سال گذشته این طور نبود و حالا با کاهش ذخیره منابع آبی روبه‌رو هستیم

 • اردکانیان ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۵:۱۷

  وزیر نیرو:

  عرصه آب نباید جولانگاه رقابت‌های سیاسی شود/ ابزار قیمت می‌تواند پرمصرف‌ها را متوجه کم‌آبی کشور کند

  وزیر نیرو با اشاره به اینکه رئیس جمهور در تازه‌ترین جلسه خود در هیأت دولت تأکید کردند که تمام برنامه‌های تأمین آب نه برای امسال بلکه برای سال‌های پیش‌رو نیز انجام شود، گفت: مدیران آب و برق طی ۶ ماه آینده به طور کامل رصد و کیفیت کار آنها در تأمین آب و برق بررسی خواهد شد.

 • کم آبی گلستان ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۰:۴۸

  استاندار خراسان شمالی بر تدوین برنامه سازگاری با کم آبی در استان تاکید کرد

  بجنورد- استاندار خراسان شمالی خواستار تسریع در تدوین برنامه سازگاری با کم آبی در این استان شد و گفت: برای مدیریت منابع و مصارف آب استان و کاهش و حذف برداشتهای غیرمجاز و تامین آب سالم برای مناطق روستایی و شهری، باید برنامه مشخص اولویت دار داشته باشیم.

 • کشاورزی در کم‌ آبی ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۰:۴۸

  یادداشت قدس آنلاین؛

  خشکسالی در همین حوالی است...

  کرج- اُفت شدید میزان بارش های آسمانی در نقاط مختلف کشور در حالی نگرانی ها از تامین منابع آب پایدار را دوچندان کرده است که متاسفانه همچنان طیف وسیعی از شهروندان آن را باور ندارند.

 • روحانی ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۲۰:۰۱

  روحانی در نشست خبری سران قوا:

  کارگروهی برای مسئله کم آبی تشکیل دادیم/دولت برای ارز پیش قدم شد

  رئیس جمهور در پایان نشست قوای سه گانه گفت:برای کم آبی کارگروهی را تشکیل دادیم و به طور مرتب از اقدامات خود اطلاع رسانی خواهد کرد.

 • رضا اردکانیان ۱۳۹۷-۰۱-۲۹ ۱۸:۰۰

  وزیر نیرو: بهتر است که از الان بدانیم تابستان کم‌ آبی داریم

  رضا اردکانیان گفت:‌ بهتر است که از الان بدانیم تابستان کم‌ آبی داریم و صحیح مصرف کردن را از الان آغاز کنیم.

 • استاندار اصفهان ۱۳۹۷-۰۱-۲۸ ۱۲:۰۵

  استاندار اصفهان:

  کارگروه سازگاری با کم آبی محوری‌ترین بخش تصمیم‌گیری برای استفاده بهینه از آب

  اصفهان- استاندار اصفهان گفت: کارگروه سازگاری با کم آبی محوری ترین بخش تصمیم گیری عملیاتی و اجرایی برای استفاده بهینه از آب در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت، آب شرب و محیط زیست است.

 • ادوات کشاورزی ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۱۴:۰۰

  قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان عنوان کرد:

  تولید ۶ درصد محصولات کشاورزی کشور در استان اصفهان

  اصفهان- قائم مقام سازمان جهادکشاورزی استان اصفهان اعلام کرد: با توجه به اینکه استان اصفهان ۳ درصد اراضی کشاورزی کشور را در اختیار دارد، ۶ درصد محصولات کشاورزی را تولید می کند و این مهم نشان از بهره وری بیشتر از منابع در این استان است.

 •  سید شهاب الدین چاووشی استاندار سمنان ۱۳۹۶-۱۱-۲۵ ۱۷:۴۲

  استاندار سمنان:

  کم آبی در استان سمنان از مرز بحران عبور کرد/ ضرورت مدیریت مصرف

  سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه امروز کم آبی در این استان از مرز بحران عبور کرده است، گفت: باید به دنبال تبیین راهکارهای علمی و عملی درباره کاهش آثار سوء این پدیده بود.

 • طبیعت البرز ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۱۰:۳۸

  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز :

  مناطق روستایی البرز سال آینده مشکل کم آبی نخواهند داشت

  کرج - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز با بیان اینکه در سال آینده روستاهای استان مشکل کم آبی نخواهند داشت، گفت: ۶۰درصد تعهدات شرکت آب و فاضلاب روستایی البرز در سال جاری انجام گرفته است.

 • بحران آب در سد طرق مشهد ۱۳۹۶-۱۰-۲۹ ۱۵:۵۸

  بحران آب در سد طرق مشهد/گزارش تصویری

  محمد علی رضایی-کاهش چشمگیر بارندگی در خراسان رضوی بحران کم آبی و خشکسالی در بسیاری مناطق این استان در حالت بحرانی قرار دارد.این سد در ۱۴ کیلومتری جنوب شرقی مشهد بر روی رودخانه طرق و در نزدیکی بند قدیمی طرق قرار دارد و خشکسالی اخیر موجب شده آب دریاچه پشت سد به شکل کم سابقه ای کاهش یابد.

 • بحران کم آبی ۱۳۹۶-۰۷-۲۸ ۱۵:۰۰

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با قدس:

  چالش کم‌آبی در کشور جدی گرفته نمی‌شود

  رضا طلبی

  نماینده مردم خاش در گفت‌وگو با خبرنگار قدس تصریح کرد: همچنین باید تدبیری برای کشت الگو و صنایع تبدیلی برای بسته بندی فرآورده‌های محصولاتی مانند خرما و پسته اتخاذ شود. از طرفی دولت باید بدون دریافت هزینه از کشاورزان که منبع درآمدی دیگری ندارند، الگوی آبیاری نوین همچون قطره‌ای را برای آن‌ها اجرایی کند.

 • سونامی خشک در کرمان ۱۳۹۶-۰۷-۲۲ ۱۰:۱۳

  «سونامی خشک» درکرمان می تازد، همت مسئولین کجاست

  کرمان- هم اکنون تامین آب آشامیدنی کرمان در حالی در مرحله قرمز و هشدار قرار گرفته که درکنار غفلت تعجب انگیز و تاریخی که برای جلوگیری از کم آبی در این استان رخ داده ، همچنان برداشت بی رویه از منابع آبی ادامه دارد و بخش عمده محصولات کشاورزی کشور در استانی تولید می شود که چالش تامین آب دارد.

 • کم آبی گلستان ۱۳۹۶-۰۷-۱۰ ۱۶:۱۰

  ۵۷ روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان بیرجند بی‌آب است

  بیرجند- مدیر امور آب و فاضلاب روستایی بیرجند گفت: ۵۷ روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان بیرجند بی آب هستند که امیدواریم تا پایان امسال از این تعداد ۱۷ روستا آبرسانی شود.

 • چرام ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۱۷:۱۱

  آبیاری خیابان ها به جای بلوارها/آقای شهردار فضای سبز فراموش نشود!

  یاسوج- گرمای هوا در روزهای تابستانی در چرام به اوج خود رسیده اما بی‌دقتی در آبیاری فضای سبز باعث شده مقدار زیادی آب با ارزش هدر رود.

 • کم آبی ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۶:۳۱

  بحران کم‌آبی گریبان‌گیر دامغان است

  دامغان- مدیر امور آب‌های زیرزمینی دامغان با بیان اینکه بحران کم‌آبی گریبان‌گیر دامغان است گفت: سطح آب سد شهید شاه‌چراغی دامغان با کاهش ۵۰ درصدی مواجه است.

 • کم آبی ۱۳۹۶-۰۶-۰۸ ۱۲:۵۵

  مدیر آب و فاضلاب روستایی قوچان در واکنش به اعتراض اهالی

  طومار کم آبی «شهر عقیق» با حفر چاه جدید پیچیده می‌شود

  قوچان-مشکل چندین ساله آب شرب روستای شهر کهنه یا همان قوچان عقیق، شماری از اهالی این روستا را وادار به تهیه طوماری به استاندار خراسان رضوی برای رسیدگی به این مشکل کرد.

 • ابوالفضل حسن بیگی ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۱:۴۱

  واردات آب بهترین راهکار رفع بحران کم آبی در کشور است

  دامغان - عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه ۱۶ استان کشور یعنی حدود ۶۰درصد مردم با بحران آب مواجه هستند، گفت: انتقال آب بهترین راهکار برای رفع بحران کم آبی در کشور است.

 • سیستان و بلوچستان ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۰۸:۵۴

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  بندر اقیانوسی ایران تشنه است

  زاهدان- مشکل کم آبی و تشنگی مردم در بندر چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان قصیده بلندی است که ریشه ای ۲۰ ساله دارد و با وجود اینکه این بندر مشرف به اقیانوس است اما مردم شهر و روستاهای آن آبی برای نوشیدن ندارند و این در حالی است که هر روزه بر جمعیت این شهر افزوده و مسئولان بر طبل توسعه محور شرق و ایجاد پتروشیمی در این بندر می زنند.

 • شادگان ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۳:۳۷

  تبخیر شدید آب تالاب شادگان؛

  تخریب محیط زیست با پساب های پتروشیمی/ شادگان بوی لجن می‌دهد

  اهواز- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شادگان با اشاره به وضعیت بحرانی تالاب شادگان گفت: در حال حاضر تنها ۲۰ درصد از کل عرصه این تالاب دارای آب است. 

 • سد شهید رجایی ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۳:۱۵

  کشاورزان صرفه جویی کنند؛

  ذخیره سد شهید رجایی ساری به مرز بحران رسید

  ساری – مدیر تأسیسات آبی و برقابی آب منطقه ای مازندران از کاهش ۵۱ درصدی ذخیره سد شهید رجایی ساری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد و از کشاورزان خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.

 • نیاز آبی ۱۳۹۶-۰۵-۰۱ ۱۳:۱۳

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان:

  ۱۴ شهر کرمان از نظر نیاز آبی در وضعیت قرمز قرار دارند

  کرمان - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمان گفت: از لحاظ نیاز آبی ۱۴ شهر در استان کرمان وضعیت قرمز، ۱۴ شهر وضعیت زرد و ۴۳ شهر در وضعیت سبز دارند.

 • کم آبی ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۱:۳۹

  شهر کرمان ۷۵۰ لیتر بر ثانیه کسری آب دارد

  کرمان-مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان با اشاره به اینکه برای تامین آب شرب شهر کرمان، ۷۵۰ لیتر بر ثانیه کسری آب داریم گفت: مردم از کولرهای آبی در سیتم سرمایشی استفاده می‌کنند که مصرف آب زیادی دارد.

 • میزگرد اقتصادی قدس ۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۰:۱۵

  «قدس» بحران کم آبی را در میزگردی با حضور کارشناسان بررسی کرد

  سیاست های به گل نشسته آبی

  محمود مصدق

  بیست و هشتم خرداد ماه گذشته بود که دکتر جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری در نشست شورای عالی آب، کم آبی را یکی از ۶ چالش کشور در آینده مطرح کرد و کمی بعد بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هشدار داد که بحران آب در ایران وارد مقوله امنیتی شده و کمیسیون متبوعش ناگزیر به تشکیل کمیته آب شده است. این اظهارات به خوبی نشان می‌دهد که ایران از مرحله آمادگی برای مقابله با خطر عبور کرده و هم اکنون در آستانه خطر قرار دارد.

 • حاجی رسولیها ۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۱:۰۹

  مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب مطرح کرد؛

  وضعیت آب ازپارسال بدتر است/یک چاه مسدودمی‌کنیم،چند چاه حفر می‌شود

  مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب می گوید امسال نسبت به سال گذشته شرایط بدتری را در زمینه میزان بارندگی، ذخایر آب و مصرف آن تجربه می کنیم.

 • کمبود اب ۱۳۹۶-۰۴-۲۱ ۱۸:۰۷

  قائم مقام وزیر نیرو:

  استان یزد با بارش اندک و کم‌آبی روبه‌رو است

  یزد- قائم مقام وزیر نیرو با اشاره به اینکه استان یزد به دلیل بارش‌های کم با مشکل کم‌آبی روبه‌رو است، گفت: آب مورد نیاز ندوشن متناسب با رشد جمعیت تامین می‌شود.