اقتصاد ایران

کل اخبار:250

 • خصوصی ۱۳۹۳-۱۰-۰۷ ۲۳:۰۸

  دکتر احمد صادقی

  پایه های سست خصوصی سازی در ایران

  خصوصی سازی یك سیاست اقتصادی برای تعادل بخشیدن میان دولت و بازار، با هدف افزایش كارایی فعالیتهای اقتصادی است که در آن سطوح مختلف كنترل، مالكیت و مدیریت از دست بخش دولتی خارج و به دست بخش خصوصی سپرده می‌شود تا كارایی اقتصادی به دست آید .

 • صف ورود ۱۳۹۳-۱۰-۰۲ ۲۳:۵۶

  دکتر حسین محمودی *

  سرمایه گذاران خارجی در صف ورود

  با مروری بر سرمایه گذاری مستقیم خارجی مشاهده می‌شود، در ابتدای دهه هشتاد میلادی کشورهای مختلف جهان به سرمایه گذاری خارجی اقبال مناسبی نشان دادند.

 • اقتصاد ایران ۱۳۹۳-۱۰-۰۲ ۲۳:۵۲

  استاد دانشگاه امام صادق(ع) در گفت وگو با قدس تشریح کرد؛

  آثار کاهش قیمت نفت بر اقتصاد ایران

  گروه اقتصادي- مهدی توحیدی - با آغاز سقوط قیمت طلای سیاه در بازار نفت، جنگ تمام عیار ارزان فروشی نفت میان کشورهای عضو اوپک بویژه کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس همچون عربستان، قطر، عراق و امارات متحده عربی به راه افتاده است.

 • قدس آنلاین ۱۳۹۳-۰۹-۲۴ ۱۸:۵۴

  نظر عضو شورای رقابت درباره قیمت خودرو

  کنفرانس «انحصاری بودن بازار خودرو و تأثیر آن بر اقتصاد ایران» با حضور عضو شورای رقابت، در محل تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

 • قدس آنلاین ۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۲۲:۲۹

  دکتر احمد صادقی

  درسی از اقتصاد در خود فرو رفته ژاپن

  رشد اقتصادی ژاپن در دو دهه اخیر بشدت کاهش یافته‌است، به طوری که در دهه ۱۹۹۰ به طور متوسط 1/5 درصد بوده‌ و تلاشهای دولت برای ایجاد رشد اقتصادی در این دو دهه عمدتا با شکست مواجه شده و رشد اقتصادی این کشور همچنان پایین است.

 • تمدید مذاکرات ۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۲۲:۲۹

  قدس در گفت وگو با کارشناسان به بحث گذاشت؛

  آثار تمدید مذاکرات بر اقتصاد ایران

  گروه اقتصادي- فرزانه غلامي - مذاکرات هسته ای برای هفت ماه تمدید شد تا اقتصاد ملی 210 روز دیگر را با چاشنی انتظار سپری کند.

 • اقتصاد ایران ۱۳۹۳-۰۸-۲۶ ۰۱:۲۱

  دکتر حسین محمودی اصل

  ظرفیتهای کشف نشده اقتصاد ایران

  ایران، دارای موقعیت استراتژیک، ژئوپلتیک و دارای جغرافیایی انسانی بسیار برتر در منطقه است که دارای 6000 کیلومتر مرز زمینی و 2700 کیلومتر مرز آبی است که به آبهای آزاد نیز دسترسی دارد و باعث کاهش اساسی در هزینه حمل و نقل خواهد شد.

 • اقتصاد ایران ۱۳۹۳-۰۸-۲۵ ۰۰:۳۱

  در گفت وگو با رئیس اتاق مشترک ایران و امارات بررسی شد؛

  آثار توافق هسته ای احتمالی بر اقتصاد ایران

  گروه اقتصادي- فرزانه غلامي - با نزدیک شدن به زمان اتمام مذاکرات هسته ای، بیمها و امیدها در میان جامعه فعالان اقتصادی به اوج خود رسیده است.

 • دبیر اتاق بازرگانی ایران ۱۳۹۳-۰۸-۰۷ ۲۱:۴۲

  دبیر اتاق بازرگانی ایران:

  70 درصد اقتصاد ایران دولتی است

  دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: در حال حاضر اقتصاد ایران 70 درصد دولتی است و طبق سیاست‌هایی که دولت جدید پیش گرفته عزم راسخ این است که به خصوصی سازی و واگذاری پرداخته شود.

 • سیف ۱۳۹۳-۰۷-۲۰ ۰۹:۱۸

  رئیس کل بانک مرکزی در گفت‌وگو با بلومبرگ مطرح کرد

  رشد اقتصادی امسال ۳ و تورم ۱۷ درصد می‌شود/ ادامه رشد اقتصاد ایران با وجود تحریم‌ها

  رئیس کل بانک مرکزی از پیش بینی رشد اقتصادی ۳ درصدی و هدفگذاری تورم ۱۷ درصدی برای سال جاری خبر داد و تاکید کرد اقتصاد ایران حتی با وجود حفظ تحریم ها به رشد خود ادامه خواهد داد.