ایران

کل اخبار:3647

 • 1 ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ ۱۰:۵۹

  معاون وزیر حمل ونقل هند:

  تحریم های آمریکا علیه ایران را دور می زنیم

  معاون وزیر حمل ونقل هندوستان با اعلام این که تحریم های آمریکا علیه ایران را دور می زنیم، گفت: بر اساس تفاهمنامه چابهار یکی از کشورهایی هستیم که به سرمایه گذاری برای توسعه این منطقه متعهد هستیم.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ ۱۰:۲۴

  ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی بسکتبال مشخص شدند

  با پایان مسابقات بسکتبال انتخابی جام جهانی ۲۰۱۹، چهره ۳۲ تیم حاضر در رقابت‌های چین مشخص شد.

 • ب ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ ۰۹:۳۲

  استاندار تهران:

  حادثه تروریستی زاهدان ناتوانی استکبار در برابر مردم ایران را به اثبات رساند

  محسنی‌بندپی گفت: اقدامات تروریستی در زاهدان بار دیگر عجز و ناتوانی استکبار را در برابر اراده مردم ایران به اثبات رساند.

 • ادوارد شواردنادزه ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۲:۴۹

  درباره «ادوارد شواردنادزه» که اسفند ماه ۱۳۴۷ به دیدار امام(ره) آمد

  مردی که می خندید

  دنیای پر فراز و فرود سیاست و بی‌رحمی‌هایش با کسی تعارف ندارد. حتی اگر مثل «ادوارد شواردنادزه» از ۲۰ سالگی در خدمت دَم و دستگاه آهنین اتحاد جماهیر شوروی بوده باشی، رفت و آمد دولتمردان و سیاستمداران ریز و درشت را دیده باشی، شاهد ظهور و سقوط رهبران حزبی و رؤسای جمهور مختلف باشی و خودت هم ۵۰ و چند سال را با خوش نشینی در عالم سیاست گذرانده باشی، باز هم سیاست بی‌رحم است و می‌تواند مثل آب خوردن شما را قربانی کند. کهنه سرباز تشکیلات سیاسی شوروی همان طور که اسفند ماه سال ۱۳۶۷، به نظر می‌رسید بدون درک درست و دقیق از محتوای پیام امام(ره) به جماران آمده است، ۱۲ سال طول کشید تا متوجه شد که تاریخ مصرف سیاستمداری‌اش تمام شده و دیگر به درد سیاست قرن بیست و یکم نمی‌خورد.

 • مادر ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۲:۱۷

  چرا در زمانه ای که حتی غربی ها هم روی خانواده سرمایه گذاری کرده اند فمینیست های داخلی به دیوارنگاره میدانِ ولیعصر(عج) حمله می کنند؟

  شورش علیه مادری!

  معلوم نیست چرا هر زمانی که اتفاق عجیبی در مملکتمان می‌افتد و همزمان با آن در شبکه‌های اجتماعی مردم موج راه می‌اندازند و مطالبه‌گری می‌کنند، ناگهان پای یک حاشیه جدید و عجیب وسط می‌آید و همه‌ چیز را منحرف می‌کند. موضوع اصلی هم به کل فراموش می‌شود. مثلاً همین چند روز پیش، درست موقعی که اعلام شد موادغذایی تورم ۶۲ درصدی را از سر گذرانده‌اند، گوشت‌ دارد تورمی ۹۰ درصدی را تجربه می‌کند و پراید به مرز ۵۰ میلیون تومان رسیده است، ناگهان توییتر و اینستاگرام و سایت‌های خبری و حتی روزنامه‌های یک جریان خاص، در اقدامی هماهنگ شروع می‌کنند به انتقاد از دیوارنگاره میدان ولیعصر(عج). کاری که جز منحرف کردن اذهان عمومی نام دیگری نمی‌شود رویش گذاشت.

 • fatf ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۲:۱۰

  تحلیل فنی بیانیه جدید FATF

  کسری آصفی

  تأمین خواست FATF درباره قوانین چهارگانه تا ماه ژوئن (تیر ماه)، FATF از کشورها می‌خواهد تا بند h از موارد ۹ گانه کانترمژر را علیه شعب خارجی بانک‌های ایرانی اجرا کنند؛ بنابراین مشاهده می‌شود که حتی اگر ایران تا تیرماه سال ۹۸، اقدامات خود را به طور کامل انجام ندهد، کانترمژر به طور کامل بازنمی‌گردد، بلکه فقط یکی از موارد ضعیف اقدام متقابل، بازمی‌گردد.  

 • fatf ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۲:۰۷

  ادامه جنگ روانی موافقان لوایح FATF و تهدید ظریف مجمع

  آرش خلیل‌خانه

  تا چند روز پیش دولت و جناح حامی آن به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فشار می‌آوردند که اگر تکلیف لوایح FATF را تا پیش از نشست فصلی این کارگروه که هفته گذشته برگزار شد تصویب نکنند، ایران به لیست سیاه باز خواهد گشت. این فضاسازی البته در میدان نیز با اتفاق‌هایی همچون گرانی و نایاب شدن برخی اقلام ضروری و مورد نیاز مردم، نوسانات دوباره بازار ارز و طلا،عملیات تبلیغاتی برخی اتاق‌های بازرگانی و... نیز همراه بود.....

 • ب ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۰۹:۳۳

  وندی شرمن: لغو برجام تا زمانی که ایران به آن پایبند باشد، اشتباه است

  دیپلمات ارشد سابق آمریکا با اشاره به اینکه مسابقه تسلیحات جدیدی در دنیا در حال وقوع است، لغو برجام از طرف آمریکا را در حالی که ایران به آن پایبند است نادرست دانست.

 • م ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۴:۵۸

  لاوروف: برنامه‌ای برای عملیات مشترک با ترکیه و ایران در سوریه نداریم

  وزیر خارجه روسیه با اشاره به اهمیت روند آستانه در تحقق آتش‌بس در سوریه گفت که کشورش برنامه‌ای برای اقدام نظامی در سوریه به همراه ایران و ترکیه ندارد.

 • ز ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۳:۵۷

  نظریه‌پرداز آمریکایی:

  اصرار به پیوستن ایران به FATF توهین به حاکمیت و مردم ایران است

  «استفان لندمن» نظریه پرداز آمریکایی معتقد است INSTEX و FATF جایگزین‌های غیر قابل قبول هستند و در واقع این دو پیشنهاد توهین به حاکمیت و مردم ایران است.

 • ن ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۲:۳۴

  در مراسم ارسال اولین محموله تجاری افغانستان از طریق بندر چابهار به هند

  اشرف غنی: افغانستان با کمک ایران به چهارراه تجارت جهانی تبدیل شد

  رییس‌جمهور افغانستان در مراسم ارسال اولین محموله افغانستان از طریق چابهار گفت: همکاری‌های منطقه‌ای نقشه راه را تغییر می‌دهد. افغانستان تا ۱۸ سال پیش تنها یک جزیره بود و امروز با همکاری ایران و هند امکان تجارت با دنیا برای این کشور فراهم شد.

 • ب ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۱:۳۰

  روزنامه اماراتی:

  علی‌رغم تحریم‌های آمریکا، روابط ایران-قطر روز به روز در حال گسترش است

  روزنامه اماراتی الاتحاد با اشاره به بیم آمریکایی‌ها از تقویت روز افزون روابط ایران و قطر نوشت، حمایت همه جانبه و کمک اقتصادی قطر به ایران، تلاش‌های آمریکا در تحریم ایران را تضعیف کرده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۰:۵۱

  تنها حالتی که ایران به جام جهانی بسکتبال صعود نمی‌کند

  تنها یک حالت وجود دارد که تیم ملی ایران به جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین صعود نخواهد کرد.

 • ک ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۰۹:۲۶

  امریکن کانسروتیو: برتری آمریکا در جهان دیگر محلی از اعراب ندارد

  امریکن کانسروتیو نوشت جهت‌گیری سیاست خارجی و جنگ‌های ناموفقی که واشنگتن به راه انداخت، اثبات می‌کنند آمریکا دیگر محلی از اعراب ندارد.

 • ب ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۰۸:۵۴

  صادرات تجهیزات پزشکی ایران به ۴۰ کشور

  نایب رییس و دبیر اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی گفت: تجهیزات پزشکی ایران به ۴۰ کشور دنیا صادر می‌شود که بخشی از کشورهای هدف محصولات ایران را با برند ساخت ایران درخواست کرده و برخی درخواست راه‌اندازی خط تولید محصولات در کشورشان را دارند.

 • ب ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۰۸:۳۴

  دبکا فایل: ایران توانمندی‌های سایبری خود را به آمریکا و اسرائیل نشان داد

  وب‌سایت امنیتی رژیم صهیونیستی به سخنان اخیر فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره کنترل ایران بر مرکز فرماندهی پهپاد آمریکایی واکنش نشان داد.

 • م ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۰۸:۳۰

  مقام خزانه‌داری آمریکا: اعتماد اروپا به ایران بسیار نابجا است

  «سیگال مندلکر در یادداشتی از آنچه به گفته وی «اعتماد اروپا به وعده‌های ایران» خوانده شده انتقاد کرده است.

 • ی ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۵:۵۸

  دادستان تهران:

  فضاسازی رسانه‌های بیگانه مبنی بر این که زنان در ایران جایگاه ندارند، دروغی بزرگ است

  چهارمین نشست بررسی وضعیت آسیب‌های اجتماعی با موضوع تحکیم خانواده، با حضور مدیرکل زندان‌های تهران،‌ فرماندهان پلیس، تعدادی از معاونان دادستان، دادستان‌های برخی از شهرستان‌های تابعه و نمایندگان دستگاه‌های متولی برگزار شد.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۲:۳۰

  تفاهمنامه ۲ میلیون دلاری ایران و هند در حوزه کارآفرینی

  با امضای تفاهمنامه‌ای به ارزش ۲ میلیون دلار میان ایران و هند، همکاری‌های دو کشور در حوزه کارآفرینی گسترش می یابد.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۲:۲۴

  انتخابی جام‌جهانی بسکتبال

  جدال با استرالیا در آخرین بازی

  تیم‌ملی بسکتبال کشورمان فردا در آخرین بازی پنجره ششم انتخابی جام‌جهانی در تهران به مصاف استرالیا می‌رود.

 • ا ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۲:۰۴

  سفر محرمانه رئیس "ام‌آی۶" به فلسطین اشغالی با محوریت ایران

  طبق گزاش یک شبکه رژیم صهیونیستی، «الکساندر ویلیام یانگر» رئیس «ام‌آی۶» طی هفته اخیر در سفری محرمانه به فلسطین اشغالی رفته و با سران اطلاعاتی این رژیم درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کرده است.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۰۸:۱۱

  فلاحت‌پیشه: ایران، هندوستان، روسیه و کشورهای آسیای مرکزی مقابله با تروریست‌ها را به‌دست بگیرند

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران، هندوستان، روسیه و کشورهای آسیای مرکزی باید ابتکار مقابله چندجانبه با تروریست‌های سلفی، آمریکایی و ارتجاعی را هر چه سریعتر در دستور کار خود قرار دهند.

 • ل ۱۳۹۷-۱۲-۰۱ ۱۴:۲۲

  هوک: اروپا علیه توسعه و آزمایش‌های موشکی ایران عامل بازدارنده ایجاد کند

  مسئول کارگروه ایران در وزارت خارجه آمریکا در اظهاراتی ضد ایرانی از اروپایی‌ها خواست تا در برابر اقدامات موشکی ایران مانع و عامل بازدارنده ایجاد کنند.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۲-۰۱ ۱۰:۴۶

  افزایش فروش ایران، "قیمت نفت" را کاهش داد

  در حالی که افزایش تولید نفت آمریکا و احتمال کند شدن رشد اقتصاد جهانی موجب تضعیف تلاش های اوپک و متحدانش برای برقراری توازن در بازار نفت شده است، قیمت نفت امروز کاهش داشت.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۲-۰۱ ۱۰:۴۱

  در غیاب چهره‌های سرشناس

  ایران - ژاپن؛ میخ آخر بر تابلوی صعود تیم ملی به جام‌جهانی بسکتبال

  تیم ملی بسکتبال ایران درحالی فردا بدون ستاره‌های خود به مصاف ژاپن می‌رود که در صورت کسب امتیاز کامل، حضور خود در جام‌جهانی ۲۰۱۹ چین را نهایی خواهد کرد.

 • ل ۱۳۹۷-۱۲-۰۱ ۱۰:۲۳

  ریابکوف: اروپایی‌ها به وعده‌های خود در چارچوب «اینستکس» عمل کنند

  معاون وزیر خارجه روسیه با ابراز امیدواری به پایبندی سه کشور اروپایی به تعهداتشان در قبال ایران در چارچوب «اینستکس»، گفت: عملکرد کامل این مکانیزم باید امکانات مضاعفی را هم برای کشورهای ثالث، از جمله روسیه و چین فراهم کند.

 • ب ۱۳۹۷-۱۲-۰۱ ۱۰:۰۲

  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

  سالانه حدود ۱۰۰ هزار ایرانی گرفتار سکته مغزی می‌شوند

  عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه سالانه حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار ایرانی گرفتار سکته مغزی می‌شوند، گفت: به دلیل اینکه جامعه ما رو به سالمندی پیش می‌رود آمار این بیماری در آینده افزایش خواهد یافت.

 • 1 ۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۲:۴۶

  حریفان ایران مشخص شدند

  قرعه کشی والیبال جام ملت‌های آسیا مشخص شد

  بر اساس قرعه کشی انجام شده حریفان ایران در جام ملت های آسیا مشخص شدند.

 • ل ۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۱:۵۷

  مشاور رئیس سابق تشکیلات خودگردان:

  یاسر عرفات با "خمیر دندان" ترور شد

  مشاور سابق یاسر عرفات رهبر سابق فلسطینی برای اولین بار مطرح کرد که عرفات از طریق سمی که به خمیردندان او وارد کرده بودند، ترور شد.

 • ب ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۴:۰۵

  تلاش محققان ایرانی برای رسیدن به درمان سرطان خون و لنفوم

  سرطان، عارضه‌ای که از نگاه بسیاری درمان قطعی ندارد و باید منتظر مرگ نشست اما «کار تی سل تراپی» یکی از انواع روش‌های سلول درمانی است که امید بیماران مبتلا به سرطان خون و لنفوم را برای درمان قطعی کرد.