همه‌ی خبرهای امروز
 • صادق کوشکی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۸:۴۲

  متجاوزان از نیمه راه الحدیده

  صادق کوشکی

  باید گفت تلاشی که از سوی ائتلاف سعودی با همکاری جدی غربی‌ها و رژیم صهیونیستی برای کامل کردن حلقه محاصره مردم یمن در شمال این کشور و به زانو درآوردن جنبش انصارالله و همپیمانانش شکل گرفت به شکست انجامیده است.

 • ارز ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۱۲:۴۶

  لزوم تجدید نظر در ساختار سامانه ثبت سفارش کالا

  میر هادی رهگشای

  حالا که دولت ارز دولتی به بخش خصوصی داده است باید فرایند واردات و عرضه کالا را رصد کند تا ببیند این ارز منجر به کاهش قیمت در بازار شده یا به جیب برخی سودجویان واریز شده است.

 • فؤاد ایزدی ۱۳۹۷-۰۴-۱۱ ۱۲:۵۲

  کره شمالی برنده سناریوی مذاکره با آمریکا

  فواد ایزدی

  درحالی که اوایل ماه گذشته میلادی رهبران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور با یکدیگر ملاقات و توافق کردند که به سمت «خلع سلاح اتمی» حرکت کنند، اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بلافاصله تحریم‌های کره شمالی را به مدت یک سال تمدید کرد و این پرسش به وجود آمد که آیا واقعاً کره شمالی قرار است خلع سلاح شود؟

 • شعرباف ۱۳۹۷-۰۴-۱۰ ۱۰:۳۸

  بهبود اقتصادی، با وجود گل به خودی ها!

  سعید شعرباف

  خواص، رسانه‌ها و مجامع مؤثر در ساخت تصویر اقتصاد ایران، به‌هیچ‌وجه نتوانسته‌اند نقش خود را در بازنمایی بخش قابل دفاع حرکت اقتصادی نظام به‌درستی انجام دهند.

 • اسفندقه ۱۳۹۷-۰۴-۰۴ ۱۲:۳۶

  شعر مرتضی امیری اسفندقه برای تیم ملی فوتبال

  ای جهان! جام تو باید به دلیران برسد

  مرتضی امیری اسفندقه

  مرتضی امیری اسفندقه از شاعران کشور، در آستانه سومین دیدار تیم ملی ایران در مسابقات جام جهانی روسیه، سروده‌ای را به تیم ملی ایران تقدیم کرده که به این شرح است:

 • سبحانی ۱۳۹۷-۰۴-۰۳ ۱۴:۲۶

  دردی به نام   «نقدینگی  گل آفتابگردانی»  

  دکتر سبحانی

  باید مردم را هوشیارکرد که نمی‌شود نسبت به درآمدهای غیرمتناسب با کارمولد بی تفاوت باشند و انتظار اصلاح در زندگی اجتماعی خود را هم داشته باشند.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۴:۳۲

  از فوتبال‌ بیاموزند!

  محمدحسین جعفریان

  فوتبال آیینه زندگی است. فوتبال ما نشان داد تمام این به اصطلاح کارشناسان که زبان خارجی را خوب بلدند و اما زبان وطنی را نه.

 • وحید ارشدی ۱۳۹۷-۰۳-۳۱ ۲۰:۰۵

  چه کسی مقصر بازار پر نوسان امروز است؟

  وحید ارشدی

  در آخرین اظهارات منتشر شده از طرف رئیس محترم دولت، عملکرد دولت نهم و دهم، رسانه‌ها و فضای روانی عامل وضع موجود بازار شناخته شده و هنوز هم بر سیاست‌های خود اصرار می‌ورزند.

 • میزگرد اقتصادی 1 ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۹

  دولت اعتقادی به کنترل بازار ندارد

  ابراهیم رزاقی 

  هفته‌های اخیر گرانی کالاها ومحصولات مختلف مانند موادغذایی، مسکن، خودرو، پوشاک، لوازم خانگی و... کاملاً مشهود است، اما برخلاف نص قانون اساسی، به نظر می‌رسد، دولت اعتقادی به کنترل بازار ندارد و بیشتر تمرکز خود را بر تعیین و کنترل حقوق و دستمزد قرار داده است.

 • شفاعی ۱۳۹۷-۰۳-۲۸ ۱۴:۲۳

  یادداشت فرهنگی

  آیا باید از تعطیلی کتاب‌فروشی‌ها نگران بود؟

  آرش شفاعی

  کتاب فروشی‌های سطح شهر یکی یکی تعطیل می‌شوند، در آخرین نمونه کتاب فروشی «رود» در خیابان کریمخان اعلام کرده است نمی‌تواند از پس هزینه‌های سنگین کار فرهنگی برآید و تعطیلی خود را اعلام کرده است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۵

  بانک مرکزی و سارقان ایمان مردم

  محمدحسین جعفریان

  آیا در این سرزمین که خون ده‌ها هزار نفر برای اعتلای شعار عدالت بر زمین ریخته است، چنین هزار توهای فسادی وجود دارد؟ چرا اسامی آن 90 نماینده مجلس اعلام نمی‌شود؟

 • سبحانی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۲:۱۹

  مردم را در جریان تحریم‌ها بگذاریم

  دکتر حسن سبحانی 

  وقوف نداشتن مردم بر چگونگی شرایطی که در حال رقم خوردن است نمی‌تواند آن‌ها را در این حال برای مقاومت بایسته و اقدامات شایسته، آماده کند.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۰۲:۳۳

  فلسطین پس از ابومازن

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین: تشدید بیماری محمود عباس " ابومازن" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین "۸۳ ساله" این سوال را در سطح افکار عمومی عربی مطرح کرده که چه شخصیتی جانشین وی خواهد شد و شرایط فلسطین به کدام سمت و سو حرکت خواهد کرد.

 • بهرام قاسمی ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۰

   قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی

  ‌قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۴

  نقش دستگاه محاسباتی در رفتار جریان‌های آرمان باخته

  میثم ظهوریان

  یکی از محورهای ثابتی که در نامه‌ها و کنش‌های جریان‌های آرمان باخته در طول تاریخ چهار دهه جمهوری اسلامی (از نامه سال ۶۷ نهضت آزادی گرفته تا نامه جام زهر در مجلس ششم و نامه فرقه بهاری) وجود داشته است، ادعای قرار داشتن کشور در شرایط بحرانی و آستانه فروپاشی یا در آستانه جنگ بودن در کنار بریدن مردم از انقلاب است.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۸

  امتداد «روز قدس» در راهپیمایی‌های  بازگشت 

  صادق کوشکی

  شاید سال 1358 وقتی حضرت امام آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند کمتر کسی این نکته را باور می‌کرد که بشود رژیم صهیونیستی یا به تعبیر حضرت امام این غده سرطانی را از بین برد و تصور این بود که باید واقعیتی به نام اسرائیل را به رسمیت شناخت.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۵

  این لشکر فراموش شده را دریابید

  محمدحسین جعفریان

  یکشنبه گذشته مشهد شاهد اتفاق مبارکی بود. در محفلی باشکوه، کتاب «از مشهد تا ژوهانسبورگ» که شرح حال ادیب نامدار همشهری ما، دکتر «سیدعبدالله حسینی» است رونمایی و از خود او نیز تجلیل شد.

 • جمال یزدانی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۸

  امیدسازان اجتماعی

  کمک با چنگ و دندان!

  جمال یزدانی

  دیمنتورها، با انتخاب مصادیقی از پدیده‌های اجتماعی و ضریب دادن به آن‌ها در تلاش‌اند تا تصویر اجتماعی متفاوتی به مردم ارائه کنند

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۳-۱۶ ۱۳:۵۰

  در اردن چه می گذرد؟.

  حسن هانی زاده

  قدس آنلاین:تظاهرات گسترده مردم اردن در اعتراض به افزایش مالیاتها و قیمت نفت وگاز ابعاد سیاسی به خود گرفت تا جائی که کابینه اردن به ریاست "هانی الملقی " استعفای خود را تقدیم ملک عبدالله دوم پادشاه اردن کرد.

 • اصغری نکاح ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۸:۱۶

  2030 چاره درد جامعه ما نیست 

  سید محسن اصغری نکاح

  آمار تجاوز به زنان سیاستمدار در پارلمان اروپا یا تجاوز پزشک معتمد تیم ژیمناستیک آمریکا به بیش از 130 نوجوان نشان می دهد برنامه‌هایی نظیر 2030 در همان کشورهای مدعی هم جواب نداده است.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۶:۱۶

  شب های قدر و ندانم‌گراهای مدرن

  نعمت الله سعیدی

  امسال خدا کند که بدانیم از «چه کسی» میخواهیم؟! نمی شود ترس یک مردم و دیپلمات هایشان از کدخدا باشد و درخواستها یشان از خدا !

 • بهروز فرهمند ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۱:۱۸

  به انگیزه دو رخداد تلخ و شیرین

  بیش و کم میزبانی ۳۸ ساله از میهمانان افغانستانی

  قدس آنلاین: دو رخداد - بیش و کم- همزمان، این روزها در کشورم خبرساز شده است، آن هم در پیوند با میهمانانی که نزدیک به چهار دهه، هموطنانم میزبان‌شان بوده‌اند ؛ برادران و خواهران افغانستانی‌ام را می‌گویم.

 • بهرام قاسمی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۰۰:۴۸

  یادداشت اختصاصی قدس آنلاین

  در ستایش قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

  قدس آنلاین: قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۱۲ ۱۲:۴۰

  غربت آرمان‌های امام(ره) در قول و فعل مدعیان

  محمدحسین جعفریان

  هم نگاه دو آتشه‌ای که فقط در خارج کشور ایران صرفاً شیعی را بدون توجه به گذشته باشکوه باستانی آن معرفی می‌کند غلط است و هم نگاهی که فقط دم از کوروش و ایران قبل از اسلام می‌زند.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۳-۱۱ ۱۴:۰۸

  خوانش شعری از محمدرضا روزبه

  زلزله‌ای که در شعر اتفاق می‌افتد

  حمیدرضا شکارسری

  «امشبی را که از خستگی خفت بیستون! این چه لرزیدنت بود؟ خواب شیرین فرهاد آشفت...»*

 • فاطمه موسوی ۱۳۹۷-۰۳-۱۰ ۰۹:۵۶

  شعر سیده فاطمه موسوی به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع)

  کریم آن چه ببخشد تمام می‌بخشد

  سیده فاطمه موسوی

  قدس آنلاین: سیده فاطمه موسوی شعر تازه‌ای به مناسبت میلاد خجسته حضرت امام حسن مجتبی(ع) سروده و در اختیار قدس آنلاین قرار داده است که می‌خوانیم:

 • جعفری ۱۳۹۷-۰۳-۱۰ ۰۹:۳۲

  در دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب خوانده شد

  شعر شاعر سبزواری برای پرچم ایران

  جواد جعفری نسب شاعر سبزوار هم از شاعرانی بود که در محفل صمیمانه دیدار شاعران با رهبر انقلاب شعرخواند اما پیش از آن گفت: قصیده‌ای برای پرچم پرافتخار کشورم و در واکنش به هتک حرمت صورت گرفته به آن سروده‌ام که می‌خوانم.

 • ابراهیم رزاقی ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۹

  برندکشی بازتاب نگاه آمریکایی به اقتصاد کشور

  ابراهیم رزاقی

  اینکه چرا برندهای ایرانی در صنعت کشور ماندگار نمی‌شوند، یک قصه پر غصه است که ریشه آن را باید در سیاست‌های تعدیل اقتصادی جست‌وجو کرد. سیاست هایی که بدترین نوع اقتصاد سرمایه داری را در کشور حکمفرما کرد تا چرخ‌های کارخانجات پرافتخار که نام برندهای مشهوری را بر تارک داشتند، از جاده صنعت کشور خارج شوند. 

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۸

  رسانه ملی یا رسانه تهران؟

  محمدحسین جعفریان

  تا امروز صریح یا در لفافه، همینجا از رسانه ملی بسیار نوشته‌ام. پیامد هر نوشته بازخوردهای متفاوتی نیز داشته‌ام. در این تبادل آرا، گاه نکات تازه و مهمی حاصل می‌شود. از جمله دوستی بسختی از تمرکزگرایی رسانه ملی گلایه کرده بود و چه بحق.

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۸

  نگاه تمدنی و هویتی، حلقه مفقوده جریانات مدعی فروپاشی

  میثم ظهوریان

  نوستالژی مذهبی بودن مردم قبل از انقلاب هم واقعیت ندارد، چه کسی گفته بعد از انقلاب وضعیت دین‌داری بدتر شده است و قبل از انقلاب همه جوانان مذهبی بودند؟ آیا این‌ها واقعیت دارد؟ میگویند در دهه ۶۰ همه انقلابی بودند درحالی‌که فقط عده کمی در جنگ شرکت می‌کردند.