همه‌ی خبرهای امروز
 • دکتر جعفر قادری ۱۳۹۸-۰۲-۲۳ ۰۸:۵۵

  یادداشت

  ضعف نظارتی و قیمت‌گذاری‌های ساعتی!

  دکتر جعفر قادری

  با آنکه ســازمان تعزیرات حکومتی و دولت مسئول نظارت بر اصناف و واحدهای خرد و کلان توزیع کالاهای اساســی و ضروری مردم هســتند، اما عدم مدیریت و توجه به مشکلات معیشتی بیش از 40 درصد از خانواده‌های متوسط و فقیر، اوضاع اقتصادی بســیاری از خانواده‌ها را تحت تأثیر قرار داده به‌گونه‌ای که دسترسی و خرید برخی از اقلام ضروری خوراکی را برای آنها مشکل ساخته است.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۸-۰۲-۲۳ ۰۸:۳۷

  کلیدها

  درهای بازِ ترجمه کتاب

  علی محمد مودب

  «... و در اثنای آن به سمع او رسانیدند که در خزاین ملوک هند کتابیست که از زبان مرغان و بهایم و وحوش و طیور و حشرات جمع کرده‌اند و پادشاهان را در سیاست رعیت و بسط عدل و رأفت و قمع خصمان و قهر دشمنان، بدان حاجت باشد و آن را عمده هر نیکی و سرمایه هر علم و راهبر هر منفعت و مفتاح هر حکمت می‌شناسند و چنان که ملوک را از آن فواید تواند بود اوساط مردمان را هم منافع حاصل تواند شد و آن را کتاب کلیله ودمنه خوانند».

 • خوان گوایدو ۱۳۹۸-۰۲-۲۲ ۰۹:۵۹

  ‌آمریکایی‌ها هنوز روی «خوان گوایدو» حساب می‌کنند؟

  مهندس کودتای مخملی را بشناسیم

  مجید تربت‌زاده

  دوران افسران سبیل از بناگوش دررفته‌ای که می‌توانستند یک شبه و با اتکا به توپ و تانک، بساط رژیم‌های سلطنتی یا جمهوری را جمع کنند و به دریا بریزند، چند سالی است که به پایان رسیده است.

 • بصیری ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۵:۴۴

  پروه «کات»

  بازی جدید کری و ترامپ

  مسعود بصیری

  شاید برای افراد ناآشنا به صحنه های سیاسی و نظامی، انتقال ناو لینکلن به منطقه خلیج فارس، پیام جنگ یا آماده باش جنگی از طرف آمریکا باشد اما آنهایی که شرایط منطقه را می دانند یا به وضعیت آمریکا آشنا هستند به خوبی می دانند انتقال هواپیماهای از رده خارج ب52 که از سال دهه شست میلادی دیگری تولید نشده اند، این کار تلاش برای آغاز جنگ نیست.

 • علیرضا رضاخواه ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۳:۵۷

  یادداشت/

  بحران مقبولیت سیاسی و پیروزی‌های ناپلئونی اردوغان

  دکتر علیرضا رضاخواه

   با اعلام شــورای عالی انتخابات ترکیه مبنی بر ابطال نتایج آرای انتخابات شهرداری استانبول، فضای سیاسی این کشور تحت تأثیر مخالفان و موافقان این اقدام قرار گرفت.

 • حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد ۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۲:۴۲

   عراقچی مقام ارشد وزارت خارجه یا معلم جغرافیا؟

  حجت الاسلام والمسلمین حجت گنابادی نژاد

  مصاحبــه معاون وزیــر امورخارجه و عضو ارشــد مذاکره کننده برجــام برای خروج میهمانان محترم افغانستانی منعکس شد؛ ایــن مطالب با چه نیــت از زبان یک مقام رســمی در شــرایط کنونی طرح شده، به عهــده گوینده و دســتگاه مرتبط با آقای عراقچی اســت که باید توضیح دهند، اما آنچه به ذهن میرســد چند مطلب است:

 • جواد صبوحی ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۰۸:۴۹

  نواختن زنگ هشدار به مسئولان در چند مدرسه

  فرمان اتاق نشاط مدارس در دست کیست؟

   جواد صبوحی

  روزی وزیر می‌گفت ۱۰ سال پیش وقتی برای بازدید به کشوری که از حیث فرهنگ، تمدن و زیربناهای حکومتی و اقتصادی کیلومترها از ما عقب‌تر است رفته بوده، دانش‌آموزانی را در آن مدرسه دیده که زنده بودند، زندگی می‌کردند و خلاصه شور و اشتیاق در کلاس درسشان موج می‌زد.

 • عثمان الحکمی - کراپ‌شده - کراپ‌شده ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۷

  یادداشت اختصاصی سخنگوی انجمن جوانان مقاومت یمن

  سعودی و امارات رسانه‌های جهان را خریده‌اند

  جواد فراهانی

  "عثمان الحکمی" سخنگوی انجمن جوانان مقاومت یمن در یادداشتی اختصاصی برای قدس آنلاین تحت عنوان "سازمان های بین المللی و بی مسئولیتی آنها در قبال درد و رنج ملت یمن" نوشت: سازمان های بین المللی اهدافی عکس شعارهای انسانی خود دارند و دلیل آن این است که این سازمان های تحت سلطه کشورهایی هستند که منافع اقتصادی، سیاسی و امنیتی خاص خود را تنها مد نظر قرار می دهند.

 • ابراهیم سحرخیز ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۰۸:۱۱

  یادداشت

  «کنکور» بیماری56ساله !

  ابراهیم سحرخیز/ معاون سابق متوسطه سازمان آموزش و پرورش

  سخنان حسن روحانی را در جشن 100 سالگی تربیت معلم در ایران باید جدی گرفت و تا دیر نشده دست به کار تدبیر و اندیشه شد.شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» در گرو فایق آمدن بر اختاپوسی است با مشخصه کنکور که تمامی شاهرگ‌های حیاتی آموزش و پرورش ما را به تسخیر کشیده است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۸-۰۲-۱۸ ۰۸:۰۶

  مشت بر سندان

  رونق تولید؛ از شعار تا عمل

  محمدحسین جعفریان

  آقای «سرزعیم» معاون وزیر کار گفته است: «یک بنگاه اقتصادی برای اینکه به فعالیت خود ادامه دهد، باید دم همه را ببیند، از وزارت اطلاعات گرفته تا ائمه جمعه»...

 • امام جمعه بجنورد ۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۰۸:۱۱

  رمضان؛ غنیمت یا غرامت؟!‏

  آیت الله ابوالقاسم یعقوبی

  خراسان شمالی- آیت الله ابولقاسم یعقوبی گفت: ماه رمضان زمینه‏ های شکوفایی فطرت آدمی را فراهم می سازد.

 • علی محمد مودب ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۰۸:۵۵

  یادداشت

  دور شدن یا نزدیک شدن؟

  علی محمد مؤدب

  هنر شما چیست؟ آدم‌ها دو کار اصلی بلدند، یکی دور شدن، غریبی کردن و دور کردن و دیگری نزدیک شدن، ایجاد الفت و قرابت. هر کسی به یکی از این دو کار سرگرم است و قوام و دوام اجتماعات بشری به همین دو کار است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۸-۰۲-۱۶ ۰۸:۴۰

  یادداشت

  چه کسی آتش در انبار بنزین انداخت؟

  محمدحسین جعفریان

  خدا پشت و پناه «حاج مرتضی سرهنگی» باشد. وقتی بچه‌های ما را عده‌ای مزدور خارجی در مزار شریف به شهادت رساندند، برای ایشان نقل می‌کردم که ما این را در آنجا کاملاً پیش‌بینی می‌کردیم. بویژه اینکه از طرف طالبان آسیبی نمی‌بینیم، بلکه دیگرانی در کمین به شهادت رساندن دیپلمات‌های ما هستند. اکنون پس از سال‌ها همان تحلیل ساده و اولیه ما اثبات شده است. آن موقع مرتضی می‌گفت؛ حسین آقا! چطور است که شما بچه طلاب مشهد و بنده بچه ته نازی‌آباد تهران این‌ها را فهمیدیم و این همه مدیر ارشد و دیپلمات فلان و بهمان با یک دنیا تجربه و ادعا، متوجه این مهم نشدند و جان فرزندان این مملکت را آنجا به باد دادند؟

 • زارعی ۱۳۹۸-۰۲-۱۴ ۰۹:۰۳

  آرایش جنگی آمریکا، آرایش مناسب ما

  سعداله زارعی

  همین روزها در خود آمریکا چندین مقاله از شخصیت‌های صاحب تجربه آمریکایی در مطبوعات مشهور این کشور درج شدند و خمیرمایه همه یک چیز بود.

 • دستان ۱۳۹۸-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۶

  به مناسبت روز کارگر؛

  "زندگی" با دستان پینه بسته تو چه طعم ساده‌ای دارد!

  قزوین_ پربرکت باد دستهای پینه بسته ای که آئینه تلاش روزگارند و رنج و زحمت روزگار را به دوش می کشند تا لقمه نان حلالی بر سفره آید و زندگی چه طعم ساده ای دارد با دستان پینه بسته کارگری که به دنبال یک لقمه نان حلال است!

 • نان ۱۳۹۸-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۱

  چرا شلیک به آخوند؟

  مخالفان این روزهای نماد آخوندی، مخالفان کارآمدی دین سیاسی اند. به همین جهت با اجتماعی شدن طلبه و نزدیک شدنش به متن مردم، دچار کینه و عصبیت می شوند. او که به آخوند شلیک کرد، پرده آخرِ همین دشمنی را تصویر کرد.

 • عبدالهی ۱۳۹۸-۰۲-۱۱ ۱۳:۰۸

  تصمیم جدید آمریکا و لبخند تکنوکرات‌ها

  کشور ما تا کنون مراحل بسیار دشواری را پشت سر نهاده، و قطعا از این میدان جنگ نابرابر هم سربلند بیرون می آید، به شرط آن که دولت بر خلاف رویه گذشته گوش به فرمان رهبری باشد .

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۲-۱۰ ۰۹:۳۸

  آبشخور این شبکه کجاست؟!

  یک هنرپیشه زن دست‌چندم، دروغ‌ها و شایعات جهت‌داری را که دقیقا همسو با اهداف اعلام شده دشمنان اسلام و انقلاب و مردم طراحی شده است به میان می‌کشد که تازه‌ترین آن، نسبت دادن جهاد نکاح! به یک روحانی و توصیه به صیغه شدن خانم‌های ایرانی برای اعضای حشدالشعبی است!

 • ا ۱۳۹۸-۰۲-۰۸ ۱۶:۵۹

  شریعتمداری: فیلتر رسانه‌های ایران موجب بایکوت جمهوری اسلامی نمی‌شود

  مدیرمسئول کیهان تاکید کرد فیلتر رسانه‌های ایران نه تنها موجب بایکوت جمهوری اسلامی نمی‌شود بلکه جهانیان را از هویت انقلاب اسلامی مطلع‌تر می کند.

 •  مهدی فضائلی ۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۰۸:۳۱

  گزینه های روی میز ما در برابر تحریم نفتی

  مهدی فضائلی

  کارت های آمریکا برای ادامه فشار به ایران اسلامی در حال پایان یافتن و یا رسیدن به حداقل اثربخشی است و پس از این، از سویی رفتن آمریکا به سمت اضمحلال و از سوی دیگر آغاز دوران جدید ایران بزرگ اسلامی خواهد بود.

 • شریعتمداری ۱۳۹۸-۰۲-۰۴ ۰۹:۱۰

  ما، برجام و دیگر هیچ!

  آقایان به جای کلیات ابوالبقایی که در سخنرانی‌های یکطرفه می‌بافند، برای یک‌بار هم که شده در یک گفت‌وگوی دوستانه و دوطرفه با منتقدان شرکت کنند و به مردم توضیح بدهند که برجام غیر از امتیازات از دست رفته و تعهدات برجای مانده و افزایش ده‌ها تحریم جدید-به جای لغو تحریم‌ها- چه دستاوردی برای کشور داشته است!