سیدحمیدهاشمی

کل اخبار:455

 • هنرمندان مشهدی در میثاق باهنرمندان مرحوم ۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۱۴:۱۰

  هنرمندان مشهدی در میثاق با هنرمندان مرحوم /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ درآخرین جمعه از اولین ماه بهار۱۳۹۶ جمع کثیری از هنرمندان پیشکسوت در رشته های مختلف فرهنگی و هنری مشهد با حضور در قطعه هنرمندان وخبرنگاران مرحوم دربهشت رضا (ع) یادوخاطره دوستان واساتید خویش را گرامی داشتند. دراین مراسم که ابتدا باحضور برمزار شهیدمسعود سهیلی بازیگر تئاترآغاز شد، هنرمندان پیشکسوت ضمن ادای احترام به مقام شهید، از خانواده دیگر هنرمندان درگذشته تفقد ودلجویی نمودند.

 • بازدید سرزده خبرنگاران از روستاهای زلزله زده خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۲۲:۰۵

  بازدید سرزده خبرنگاران از روستاهای زلزله زده خراسان رضوی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ جمع کثیری از خبرنگاران رسانه های جمعی به صورت سرزده از روستاهای زلزله زده شهرستان فریمان درخراسان رضوی بازدید کردند . دراین بازدید که باعنوان اردوی جهادی یکروزه اصحاب رسانه و باهمکاری خانه مطبوعات خراسان رضوی وبسیج رسانه این استان انجام شد، خبرنگاران وتصویر برداران رسانه های جمعی از نزدیک ، روند بازسازی و رسیدگی به حادثه دیدگان زلزله رامشاهده وبا آنان گفتگو کردند.

 • پنج قلوهای مشهدی رسما یکساله شدند ۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۰۰:۵۲

  درشب ولادت آقا امیرالمومنین علیه السلام ؛

  پنج قلوهای مشهدی رسما یکساله شدند/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ یک سال پیش درچنین شبی بود که خبر به دنیا آمدن ۵ قلوهای مشهدی از رسانه روزنامه قدس و دیگر رسانه ها به سرعت درفضای خبری منتشر شد / اصغردانشمندی پدرخانواده که کارگر زحمتکش ساده ای دریک دامداری است و فرزند پسر دیگری نیز به نام سجاد دارد با به دنیا آمدن مهمانان تازه وارد با بحران جدی مواجه شد که دراین میان برخی سازمانها ونهادها و به ویژه آستان قدس رضوی ، حمایتهایی را درجهت فراهم آوردن شرایطی مناسب برای زندگی این خانواده پرجمعیت آغاز کردند / حالا دیگر امشب و درشب ولادت اولین امام شیعیان جهان حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام ، پنج قلوهای مشهدی (مهدی_رضا_محمد_سهیل و هادی) رسما وارد یک سالگی خویش شده اند و در این میان ، پدر و مادر مراسم جشن تولد کوچکی را فقط با حضور خودشان به میمنت این شب فرخنده و یک سالگی فرزندانشان در منزل خویش برگزار کردند / جشنی کوچک در یک شب باعظمت برای کودکانی که انشاالله با حمایت و مساعدت دیگرخیرین و موالیان آن حضرت ، بر طریق امام عارف شیعیان گام خواهند نهاد.

 • اینجا چراغی روشن است/ تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۸:۳۹

  یک روز با زلزله زدگان؛

  اینجا هنوز چراغی روشن است/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ حالا دیگر پنج روز از زلزله مشهد و روستاهای اطراف گذشته است. زلزله ای که خانه های بسیاری از روستاییان را ویران و دام و احشامشان را به آغوش خاک سپرد. درمدت زمان نسبتا کوتاهی آذوقه ودیگر مایحتاج اولیه زندگی مردمان از سوی سازمان ها ونهادهای مختلف از جمله آستان قدس رضوی فراهم و ارسال شد و اکنون زندگی بتدریج می رود تا جریانی دوباره یابد ونشاط ولبخند باردیگر نمایان شود.

 • خورشید پشت ابر نمی ماند ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۴۸

  به ابرها نگاه کنیم؛

  خورشید پشت ابر نمی ماند/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی : گاه در سایه سار درختی و پَرچینی از شمشادها ،یا دیواری گِلی ، حتی زیباتر از همه در سایه ساری از ابر ، میروی تا در هزارتوی خویش به خود پردازی و در خلوتی از اندیشه ها و بایدها و نبایدها به جستارخود رسی ... ابرها ، همیشه مهربانند. درست مثل نوازش شاخک های نرم خورشیددر طلوع یک صبح بهاری. به ابرها دوباره نگاه کنیم ، به خورشید، به اندیشه هایمان .. خورشید... هیچگاه پشت ابر نمی ماند.

 • عمارت امین اسلامی /تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۵

  عمارت امین الاسلامی /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ باغ منزل امین الاسلامی خانهٔ شخصی فردی با همین نام بوده که یکی از خان‌های نیشابور بوده است. این عمارت روبروی باغ ملی واقع شده ودرتاریخ ۱۹ اسفند ۱۳۸۰ با شمارهٔ ثبت ۴۸۰۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

 • زلزله ؛ مشهدیها امشب در خیابانها و سوله های بُحران میخوابند/تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۱۷ ۰۱:۱۸

  زلزله ؛ مشهدی ها شب رادر خیابانها و سوله های بُحران خوابیدند/گزارش تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ به دنبال وقوع زلزله ۶/۱ ریشتری صبح روز گذشته که متعاقب آن چندین پس لرزه دیگررا به همراه داشت،مردم مشهداز نیمه شب گذشته درخیابان ها،بوستان ها و سوله های بحران، ازجمله سوله های نمایشگاه بین المللی مشهد بسر بردند.

 • دیدار تولیت آستان قدس رضوی با مدیران ۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۵:۴۲

  درآستانه سال جدیدانجام شد:

  دیدار تولیت آستان قدس رضوی با مدیران آستان قدس/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ به مناسبت فرارسیدن سال جدید، حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی بامدیران سازمان ها و وشرکت های زیر مجموعه آستان قدس دیدار وگفتگو کرد.

 • دریا ۱۳۹۶-۰۱-۱۴ ۰۰:۳۶

  دریا... /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ دریای بهار امسال، سردتر از آنی بود که بخواهی تنی به آبش بزنی . دورترها ، تنها قایق هایی را میدیدی که مردان ماهیگیرش در تلاطم امواج ، به صید سپرده بودند دل دریایی شان را. امسال مردمان ، دریا را بیشتر تماشاگر بودند تا شناگر.

 • سبزه های سیزده ای/تصاویر ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۵:۳۹

  سبزه های سیزده ای/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ سبزه های سیزده ای ، بازگره می خورند برای حاجت دل هرچه سبزه های بی گره است / و سال باز شروع می شود با رخت و لباس های نو ، کفش های نو ، و هر چه نو نوار است و خواهد رفت تا مثل همه سال ها و نونوارها دوباره کهنه شود / سبزه های سیزده ای گره می خورند باز به هرچه بهار خداست / یادمان باشد دعا کنیم برای آمدن بهاری که از سمت قبله شکوفه خواهد داد / دعا کنیم برای کلبه های فقیرانه / قرص های نان و حلوا / قوت های لایموت / دعا کنیم برای شفای آنها که هنوزهیچ بهار و چکاوکی در دلشان آشیان نکرده است / امسال سبزه های سیزده ای را گره بزنیم برای داشتن سالی پُر ازشادی خدا / آمین

 • زیارت ؛ روستایی گلستانی ۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۳:۴۴

  زیارت ؛ روستایی گلستانی/ گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مرکز گلستان را که ده کیلومتر به سمت جنوب شهر طی کنی به زیارت میرسی / زیارت ، پیش از آنکه روستایی باشد که به طبیعت گلستانی اش شهرت یافته باشد به داشتن مرقدی ازنوادگان امام موسی کاظم معروف شده است.امامزاده سید عبدالله ملقب به کاظم واقع در روستای زیارت از سادات موسوی گرگان و از نوادگان قاسم اشجع فرزند ابراهیم عسکری است که با ده واسطه به امام موسی کاظم (ع) می رسد و تو باید برای رسیدن به این امامزاده کوچه هایی را زیارت کنی که هرکدامشان به نام شهیدی از شهدای این روستا مزین شده است../ اینجا زیارت است ، روستایی گلستانی ...

 • در ازدحام مرکز تعویض پلاک/تصاویر ۱۳۹۵-۱۲-۲۶ ۱۸:۳۹

  روزهای پایانی سال و ازدحام تعویض پلاک/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ آخرین روزهای پایانی سال 95 را اختصاص دادیم به مرکز تعویض پلاک ونقل وانتقال وسایل نقلیه در مشهد. مرکزی که مدتی نه چندان طولانیست که از رکود شدید بازار خودرو و کسادی خرید وفروش خارج شده وسخت به جنب و جوش افتاده است. در این میان کم نبودند مالکان خودروهایی که از کندی رسیدگی در طی مراحل اداری این مرکز گله مند بودند. وپیرمردی که بعد از ساعتها معطلی موفق شده بود پلاک خودرویش را دریافت کند و به پاس این موفقیت سجده شکر بجا آورد.

 • مراسم پرده برداری ازتمثال شهیدچراغچی ۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۵:۰۱

  دربیمارستان قائم مشهد انجام شد:

  مراسم پرده برداری از تمثال شهیدچراغچی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ به مناسبت 22 اسفند روزملی گرامیداشت شهدا، مراسم پرده برداری از تمثال نقش برجسته سردارسرلشگرشهید ولی الله چراغچی درمحل بیمارستان قائم مشهد انجام شد. در این مراسم خانواده شهیدچراغچی وجمع کثیری از مدیران بنیادشهید ودانشگاه علوم پزشکی استان خراسان رضوی حضورداشتند.

 • آغازساخت موزه جامع رضوی/تصاویر ۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۳۷

  آغازساخت موزه جامع رضوی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ آیین آغاز احداث موزه جامع رضوی در مشهد باحضور حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رییسی تولیت آستان قدس رضوی برگزارشد.

 • مراسم کاشت نهال صلح ودوستی/تصاویر ۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۲:۰۶

  باحضور کاردار کنسولگری ها درمشهدبرگزارشد:

  مراسم کاشت نهال صلح ودوستی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ همزمان با ایام درختکاری،مراسم کاشت نهال صلح ودوستی میان کشورهای ایران،افغانستان،پاکستان،ترکیه،عراق وترکمنستان درمشهد برگزارشد. این مراسم که درمحل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزارشده بودکاردار کنسولگری کشورهای فوق نیزحضورداشتند.

 • سفر ریاست جمهوری به مشهد مقدس/تصاویر ۱۳۹۵-۱۲-۱۸ ۱۴:۳۷

  سفر ریاست جمهوری به مشهد مقدس/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ دکتر روحانی، ریاست جمهوری صبح امروز به منظور شرکت درکنگره بین المللی بزرگداشت روزشهید ودیدار با خانواده شهدا ونیز افتتاح چند طرح عمرانی وارد مشهد شد.

 • نمایش عروسکی محیطی ریحانه+تصاویر ۱۳۹۵-۱۲-۱۷ ۱۹:۰۳

  نمایش عروسکی محیطی ریحانه / تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ نمایش عروسکی محیطی "ریحانه" با محوریت زندگانی حضرت زهرا سلام الله علیهاوبا هدف ترویج فرهنگ حجاب و عفاف با عنوان "ویژه برنامه ریحانه" برای دانش آموزان مقطع ابتدایی به روی صحنه رفت. این نمایش از سوی مجتمع فرهنگی هنری امام خمینی زیرمجموعه مرکزآفرینشهای هنری آستان قدس رضوی مشهد برگزار می شود و از 14 الی 25 اسفندماه در سه نوبت نمایشی روزانه آماده پذیرش علاقمندان می باشد. شایان ذکر است تا کنون بیش از 900 نفر ازدانش آموزان دختر مقاطع مختلف دبستان های ابتدایی مشهد از این نمایش دیدن کرده اند.

 • ۲۰۱۷۰۳۰۱_۱۰۰۲۵۲.jpg ۱۳۹۵-۱۲-۱۶ ۰۹:۱۸

  مردی که بیش از 120 امامزاده را زیارت کرده است+تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ حاج مهدی یک مشهدی اصیل است. بیشتر از آنکه کارمند و متصدی آرشیو روزنامه قدس باشد یک زائرامام زاده های ایران است...

 • معارفه فرماندهی قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا ۱۳۹۵-۱۲-۱۴ ۱۷:۴۵

  معارفه فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نزاجا/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ مراسم معارفه فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی باحضور آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه وامام جمعه مشهد ، فرمانده نیروی زمینی ارتش کشور، استاندار خراسان رضوی وجمع کثیری از مدیران استان و فرماندهان نیروهای مسلح برگزارشد.

 • درخت هایی که به یاد شهدا کاشته شدند ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۵:۴۹

  روز درختکاری؛

  درخت هایی که به یاد شهدا کاشته شدند/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ امروز هم مثل تمام روزهای همه سالهای گذشته روز درختکاری بود/ نهال هایی که به یاد حماسی ترین مردان این سرزمین ریشه در خاک خواهد دواند تا نسل فردای این سرزمین ، مجنون و بُستان را به یاد داشته باشد/ نهال هایی که با نام هر شهید، ریشه درخاک خواهد دواند تا غیرت جنوبی ترین مردان این دیار ، سبز بماند/ و تمام شرجی هورالعظیم در خنکای سایه سار حماسی ترین درخت های به ثمر نشسته ،آرام بخش تمام روزمَرِگی هایمان باشد../ این روزها میان ما / میان فرزندانشان / ومیان مادرانشان... چقدر جای شهدا خالیست .

 • خدای شبهای کودکی من ۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۱۵:۱۷

  خدای شبهای کودکی من

  سیدحمیدهاشمی

  پیش ترها که کودکی بیش نبودم شبها ، آسمان بزرگ را با تمام نگاه کودکانه ام به جستجوی خدا می پرداختم...

 • اَخلَمَد؛رویای قندیل ها ۱۳۹۵-۱۲-۰۳ ۱۷:۴۷

  اَخلَمَد؛رویای قندیل ها/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ آبی ترین آسمان/اینجا/ در تنفس آبی ترین هوا / و آبی ترین آفتابی که از دورها می بیندتو را/ درسایه سار خنکای ننه سرما/و تو باز دور از تنفس مسموم شهر/درهزار توی خود گمشده ات/زیر بارش قندیل ها وخنکای همان ننه سرما/فکر میکنی.. خدا اینجا چقدر آبی تر است/ اینجا ، آبی ترین آسمان /در کوچه باغ های برفی اَخلَمَد/ آبی ترین رویای قندیل ها /درست، دو قدم دور تر از تنفس شهر

 • جشنواره آدم برفی درمشهد ۱۳۹۵-۱۲-۰۱ ۱۷:۵۸

  برگزاری جشنواره آدم برفی درمشهد/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ دراولین روز ازآخرین ماهِ سال زمستانی،جشنواره آدم برفی باحضور صدها نفر از شهروندان،در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد و درپایان به بهترین سازندگان آدم برفی جوایزی تعلق گرفت.

 • شب برفی به وقت حرم امام رضا ع ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۲۱:۴۸

  تصاویری از شب برفی به وقت حرم امام مهربانی ها (ع)

  سیدحمیدهاشمی _ تصاویری از شب برفی درحرم مطهر رضوی علیه السلام

 • تصاویری برفی ازپارک ملت مشهد ۱۳۹۵-۱۱-۳۰ ۱۲:۴۶

  تصاویری برفی ازپارک ملت مشهد

  سیدحمیدهاشمی _ تصاویری برفی ازپارک ملت مشهدوحضور مردم دربارش نزولات و رحمت الهی

 • شبِ برفی مشهد ۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۲۳:۳۰

  شبِ برفی مشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ مشهد برای دومین باردر بهمن ماه زمستانی ، شبِ برفی دیگری را نظاره گر بود

 • مشهد؛ساعات اولیه برفی دوباره ۱۳۹۵-۱۱-۲۹ ۱۸:۰۲

  مشهد؛ساعات اولیه برف وبارانی دوباره/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ مشهد نیز در اولین ساعات آخرین روزهای بهمن ماه،شاهد بارش برف وبارانی دوباره شد.

 • باربرها ۱۳۹۵-۱۱-۲۷ ۱۴:۴۷

  باربرها /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ باربرها، برف وباران برایشان فرقی نمی کند. آنها را هرزمانی که بازار باشد وشلوغی، میتوانی بیابی. بازار که خوب باشد حال آنها هم خوب است. میانشان از نوجوان دوازده سیزده ساله پیدا می کنی تا پیر هفتاد هشتاد ساله. همه لَنگ زندگی اند در روزگاری که پای خیلی چیزها می لنگد. باربرها، بیشترشان مهاجرانی هستند که ازدیگرشهرها به پایتخت کوچیده اند. شبی پنج هزارتومان باید برای پارک ونگهداری چرخ باربری شان بدهند. والبته ماهی صدهزارتومان هم برای جای خوابی عمومی. خرج ومخارج لباس وخورد وخوراک و بیماری وکمردرد را هم به اینها اضافه کن... باربرها غالبا روزی پنجاه هزارتومان کاسب هستند.

 • افتتاح فازیک پذیرش وپردازش پسماندمشهد ۱۳۹۵-۱۱-۲۵ ۱۵:۳۲

  افتتاح فازیک پذیرش وپردازش سایت 2 پسماندمشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ روزانه بیش از 1700 تن زباله درمشهدجمع آوری می شود. فاز یک ازمجموعه صنعتی شماره دو پذیرش وپسماند مشهد با اعتبار70میلیارد ریال توسط شهرداری آماده سازی وبه بهره برداری رسید.

 • اجسام شگفت انگیزخارج شده ازبدن بیماران ۱۳۹۵-۱۱-۲۴ ۲۱:۱۲

  اجسام شگفت انگیزخارج شده ازبدن بیماران/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ بعضی مواقع پیش آمده است که اجسام و اشیایی که باعث درد شدیدی دربیماران بوده و دراتاق عمل بیمارستان ها از بدن بیماران خارج شده اند که حتی موجب شگفتی خودبیماران شده است/دربخش گوش وحلق وبینی بیمارستان امام رضا(ع)مشهد تعدادی ازاین اجسام خارجی طی سالهای طولانی جمع آوری شده است. اجسامی که غالبا از گوش و حلق کودکان ویا حتی بزرگسالان خارج گردیده است./ همچنین یک جراح کلیه ومجاری ادرارنیزبسیاری ازسنگ های کلیه ومثانه، و اجسامی ازاین قبیل را که طی صدها عمل جراحی ازبدن بیماران خارج کرده، جمع آوری وبرای هشدار وآگاهی بخشی به مردم در مطب خویش نگهداری نموده است. دکتر محمدخدابخشیان،جراح کلیه ومجاری ادرار تاکید میکند مردم نوشیدن مایعات وآزمایش ومراقبت ازکلیه ، مثانه،و پروستات خویش را بسیارجدی بگیرند.