همه‌ی خبرهای امروز
 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۳۱ ۱۰:۰۸

  امیر بنی طرفی:

  خط تولید جنگنده کوثر راه افتاده و در حال تولید هستیم/ صرفه جویی 16 و نیم میلیون دلاری با کوثر

  رئیس سازمان صنایع هوایی با بیان اینکه خط تولید جنگنده کوثر آماده بوده و هم اکنون نیز در حال تولید است، گفت: با ساخت این جنگنده، در کل هواپیما 16 و نیم میلیون دلار و در بخش اویونیک 7 و نیم میلیون دلار صرفه جویی می‌شود.

 • خاتمی ۱۳۹۷-۰۵-۳۱ ۰۹:۵۳

  آیت الله خاتمی در خطبه های نماز عیدقربان:

  قطعا جنگ نخواهد شد/آمریکا آرزوی مذاکره با ایران را به گور خواهد برد

  خطیب نماز عید قربان گفت:قطعا جنگ نخواهد شد و آمریکا بداند اگرکوچکترین آسیبی به ملت برساند او را به ذلت خواهند انداخت.

 • رحیمی ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۱۱:۲۶

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با «قدس آنلاین» مطرح کرد

  مراسم حج با روال عادی برگزار می‌شود/ حج، فرصتی برای اعلام مواضع مسلمانان

  مینا افرازه

  علیرضا رحیمی اظهار داشت: مراسم حج نباید با مناسبات سیاسی بین دو کشور ایران و عربستان ارتباطی پیدا کند و حجاج ایرانی هم باید همانند حجاج سایر کشورها مورد احترام باشند و امنیت‌شان کامل برقرار شود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۰۹:۱۵

  همزمان با سالروز صنایع دفاعی

  نخستین هواپیمای جنگنده ایرانی با نام «کوثر» رونمایی شد

  همزمان با سالروز صنایع دفاعی، نخستین هواپیمای بومی جنگنده پیشرفته با نام "کوثر" با حضور رئیس‌جمهور رونمایی شد.

 • یوسف نژاد ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۶:۱۱

  عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  عملکرد مجلس در بعد نظارتی ضعیف است/ استیضاح و سوال، ابزار نظارتی مجلس هستند

  مینا افرازه

  علی اصغر یوسف نژاد اظهار داشت: در حال حاضر بخش عمده‌ای از وقت مجلس به سمت قانون‌گذاری می‌رود و از توجه به بحث نظارتی مغفول می‌ماند. در قانون ابزار استیضاح، سوال، تحقیق و تفحص، ماده ۲۳۶ و ۴۹ آئین نامه داخلی مجلس برای اعمال وظیفه نظارتی درنظر گرفته شده است و نمایندگان می‌توانند از آنها بهره ببرند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۲:۳۷

  پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به حجاج خطاب به بیت الله الحرام:

  سیاست آمریکا جنگ‌افروزی و کشتار مسلمانان به‌دست یکدیگر است/ حج، رمز وحدت اسلامی و نماد امت‌سازی اسلام است

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به حجاج بیت‌الله الحرام، تعیین یک میعادگاه دائمی برای انجام فریضه‌ی حج را نمادی برای وحدت مسلمانان و امت‌سازی اسلام دانستند و با اشاره به سیاست جنگ‌افروزانه‌ی آمریکا در میان مسلمانان، تأکید کردند: باید با هوشیاری، این سیاست شیطانی را خنثی کرد و حج و برائت از مشرکان، زمینه‌ساز این هوشیاری است.

 • بهرام قاسمي ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۲:۳۰

  سخنگوی وزارت امور خارجه:

  تشکیل گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا اقدامی خصمانه است/ از سرعت کار اروپایی‌ها در تکمیل بسته حمایت از برجام راضی نیستیم

  آرش خلیل‌خانه

  سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اینکه تهران از کندی مذاکرات و اقدامات عملی اتحادیه اروپا برای تکمیل بسته حمایت از برجام ناراضی است، اظهار داشت: مصرانه خواستار آن هستیم که کشورهای اروپایی با جدیت بیشتر و سرعت لازم به تلاش های خود برای تداوم اجرای توافق هسته ای ادامه دهند.

 • نقوی حسینی ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۱:۳۳

  عضو کمیسیون امینت ملی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  سؤال از رئیس جمهور تابو و خط قرمز نیست/سؤال را با حاشیه سازی تحت‌الشعاع قرار ندهید

  مینا افرازه

  سید حسین نقوی حسینی گفت: سؤال از رئیس جمهور می‌تواند فرصتی طلایی برای رئیس جمهور باشد که در مجلس حضور یابد و شرایط کنونی جامعه، علل بروز مشکلات و راهکارهای خروج از آن را برای مردم توضیح دهد. سؤال  از رئیس جمهور بدون شک به نفع نظام خواهد بود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۰۹:۵۹

  زمان حضور رئیس‌جمهور در مجلس مشخص شد

  احتمال قریب به یقین روز چهارشنبه ۷ شهریور حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برای پاسخ به سئوال نمایندگان در مجلس حضور یابد.

 • خزر ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۵

  سوال از ظریف به جریان افتاد

  مجلس خواهان شفاف سازی دولت در مورد کنوانسیون خزر است

  باقی ماندن ابهام‌ها در مورد کنوانسیون خزر برای مجلس و اقناع نشدن افکار عمومی درباره محتوای توافق اکتائو و حفظ منافع ملی در این توافق احتمالا محمد جواد ظریف را برای ادای توضیحات به مجلس خواهد کشاند.

 • جمالی ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۱۵:۰۴

  دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با «قدس آنلاین»:

  تشکیل گروه اقدام ایران، پیاده‌سازی جنگ روانی همزمان با جنگ اقتصادی است

  مینا افرازه

  محمد جواد جمالی اظهار داشت: تشکیل گروه اقدام آمریکا علیه ایران، بدین معنی است که آمریکایی‌ها با این اقدامات نه تنها در پی تغییر رفتار بلکه در پی تغییر نظام جمهوری اسلامی هستند. زمانی که دولتمردان آمریکایی در گروه مشخصی بر روی تجمیع و مدیریت تحریم‌ها و اقدامات علیه ایران متمرکز می‌شوند بدیهی است که تخصصی‌تر برنامه‌ریزی خواهند کرد و این هوشیاری صد چندان مسئولان را می‌طلبد.

 • جوانفکر ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۶

  پس از تأدیه جزای نقدی

  علی‌اکبر جوانفکر آزاد شد

  وکیل مدافع علی‌اکبر جوانفکر از آزادی وی خبر داد و گفت: موکلم بعد از پرداخت مبلغ چهار و نیم میلیون جزای نقدی آزاد شد.

 • الیاس حضرتی ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۱۳:۱۴

  دستور توقف اقدامات حضرتی در حزب اعتمادملی از سوی دستگاه قضایی

  پایگاه رسمی اطلاع رسانی حزب اعتماد ملی در خبری اعلام کرد دستگاه قضایی حکم توقف همه اقدامات الیاس حضرتی، از جمله عزل و نصب‌های وی در این حزب را صادر کرده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۱۱:۰۹

  امیر حاتمی:

  سامانه موشکی «باور ۳۷۳» تا پایان سال تحویل داده خواهد شد

  امیر حاتمی وزیر دفاع در رابطه با «ناتوی عربی» گفت: ناتوی عربی بخشی از بازی اختلاف‌افکنی دشمن است و ارزش پرداختن ندارد چرا که بعید است آمریکا و رژیم صهیونیستی اجازه بدهند کشورهای مسلمان اجتماع کنند. آن‌ها به خوبی می‌دانند که هدف ملت‌های مسلمان نابودی رژیم صهیونیستی و دفاع از فلسطین است؛ لذا از اینکه روزی این اجتماع علیه آنان فعالیت کند، هراس دارند.

 • لاریجانی ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۰۹:۲۲

  لاریجانی در صحن علنی مجلس:

  کودتای ۲۸ مرداد را می‌توان یکی از مظاهر مکر زمانه دانست که آمریکا و انگلیس دولت مصدق را سرنگون کردند

  رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مظاهر مکر زمانه واقعه دردناک کودتای ۲۸ مرداد است که آمریکا و انگلیس تدارک دیدند و با طراحی دقیق دولت ملی مصدق را سرنگون و ایران را چند دهه مجددا در سلطه دیکتاتوری وابسته به خود قرار دادند.

 • گروه اقدام ایران ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۷:۱۲

  پروژه جدید وزارت خارجه آمریکا علیه ایران کلید خورد

  «گروه اقدام» یا «اتاق جنگ سرد»

  دولت آمریکا با ایجاد یک سازوکار جدید در درون وزارت امور خارجه این کشور در قالب تشکیل «گروه اقدام ایران» به ریاست «برایان هوک» که تا پیش از این مدیر دفتر برنامه‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه و مسؤول رایزنی با کشورهای اروپای برای اصلاح، تغییر و تکمیل برجام مطابق خواست و شروط ترامپ بود، تلاش دارد تا با تجمیع مدیریت طراحی و اجرای راهبردهای ضد ایرانی خود یک پکیج فراگیر و با تأثیرات سریع را به اجرا در آورد که بتواند در کوتاه مدت با بیشترین بازخورد تهران را وادار به پذیرش مذاکره مجدد با آمریکا کند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۶:۳۵

  عضو هیات رئیسه مجلس خبرداد

  ۶ شهریور جلسه سؤال از رئیس جمهور برگزار می‌شود

  عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه سوال از رئیس جمهور در نشست علنی ۶ شهریور ماه با حضور حسن روحانی خبرداد.

 • علی نژاد ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۴:۵۹

  پست‌های تکراری ضدانقلاب تمامی ندارد

  کلاه گشادمسیح علینژاد بر سر فالوورها و کارفرمایانش+تصاویر

  رسانه‌های ضدانقلاب این روزها برای تحریک مردم ایران و فراوان نشان دادن خودشان دست به انتشار تصاویر قدیمی و تکراری می‌زنند؛ مسیح علینژاد هم سعی کرده از این قافله عقب نماند.

 • حسینی ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۲:۴۸

  در گفت وگو با قدس آنلاین مطرح شد

  راهکارهای یک نماینده مجلس برای حل مشکلات اقتصادی و عبور از سدّ تحریم‌ها

  مینا افرازه

  محمد حسینی گفت: دولت با دستور کار قرار دادن اقتصاد مقاومتی، توجه به صادرات، تغییر و اصلاح تیم اقتصادی و برنامه‌ریزی منسجم و بلند مدت، می‌تواند از سد مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها عبور کند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۰:۰۴

  فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد

  اولین ناوشکن ایرانی به "سامانه دفاع نزدیک کمند" تجهیز شد

  دریادار خانزادی ادامه داد: از این فاصله (۲ کیلومتری)  هر هدفی که به ناو نزدیک شود، سلاح‌های هوشمند دفاع نزدیک با نواخت تیر بالا که معمولاٌ نواخت تیر آن بین ۴۰۰۰ تا ۷۰۰۰ گلوله در دقیقه می‌باشد، هدف را منهدم می‌کند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۰:۰۰

  امیر قربانی:

  امروز در قطعه سازی به خود کفایی رسیده ایم

  قربانی تصریح کرد: قسم یاد می کنیم تا آخرین بالگرد، فشنگ و قطره خون‌ در رکاب ولایت و نظام و دفاع از کشور تحت فرماندهی امام خامنه ای خواهیم بود.

 • روحانی ۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۱۸:۱۶

  پیام تسلیت رئیس‌جمهور در پی درگذشت عزت‌الله انتظامی

  رئیس جمهور در پیامی با تسلیت درگذشت عزت الله انتظامی هنرمند توانا و پیشکسوت کشورمان، تصریح کرد که این بازیگر محبوب، صاحب سبک و پرتلاش سینما و تئاتر، با خلق آثاری فاخر و به یاد ماندنی، نقشی ممتاز در اعتلای هنر ایران عزیز ایفا کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۱۴:۱۱

  خطیب نماز جمعه تهران:

  سه قوه با عزم جدی اصلاح نظام بانکی را در دستور کار قرار دهند

  خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه باید عزم جدی برای فراهم کردن زمینه استقلال بانک مرکزی وجود داشته باشد، گفت: سه قوه با عزم جدی اصلاح نظام بانکی را در دستور کار قرار دهند.

 • محمد جعفر منتظری ۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۱۴:۰۷

  حجت‌الاسلام منتظری:

  دادگاه مفاسد اقتصادی علنی برگزار می‌شود/ قوه قضاییه تا ریشه‌کنی فساد می‌ایستد

  دادستان کل کشور گفت: دادگاه مفسدان اقتصادی علاوه بر علنی بودن، پس از فیلمبرداری از شبکه‌های مختلف صدا و سیما پخش خواهد شد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۱۳:۳۰

  بررسی تقاضای استیضاح «رحمانی‌فضلی» و «بطحایی» در دستور کار کمیسیون‌های مجلس

  نمایندگان مجلس تقاضای استیضاح وزیران کشور و آموزش و پرورش و اجلاس سران کشورهای عضو دریای خزر در آکتائو قزاقستان درباره رژیم حقوقی دریای خزر را در جلسات کمیسیون‌های تخصصی بررسی خواهند کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۱۱:۵۳

  عضو مجلس خبرگان:

  حامیان ادامه مذاکره با آمریکا نباید در مسئولیت‌های اجرایی قرار بگیرند

  نماینده مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که می‌خواهند سلیقه‌ای عمل کنند و دوباره مذاکره با آمریکا را پیگیری کنند، نباید در مسئولیت‌های اجرایی قرار بگیرند.

 • کدخدایی ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۶:۱۵

  عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگوی مشروح با «قدس آنلاین» عنوان کرد:

  گزارش مراجع چهارگانه در رد صلاحیت احمدی‌نژاد مؤثر بود/ فرزندانم ژن خوب ندارند/ نظارت استصوابی در جامعه خوب تبیین نشده است

  مینا افرازه

  قدس آنلاین - عباسعلی کدخدایی الیادرانی سخنگو و عضو حقوقدان شورای نگهبان، متولد اصفهان است. وی تحصیلات خود را در رشته حقوق بین الملل تا مقطع دکترا سپری کرده است. کدخدایی همچنین جزو اساتید مطرح حوزه حقوق بین الملل بوده و عضو هیأت علمی دانشگاه  تهران می باشد. کدخدایی در تاریخ ۲۹ خرداد ماه ۹۵ طی حکمی از سوی آیت‌الله جنتی به عنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد. وی همچنین از تیر ماه سال ۹۵ تاکنون در سمت سخنگوی شورای نگهبان نیز مشغول به کار است. سخنگوی فعلی شورای نگهبان پیشتر نیز از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۲ عضو شورای نگهبان، و از ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۲ قائم‌مقام دبیر شورای نگهبان، معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان و سخنگوی شورای نگهبان بود.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۴:۰۰

  روحانی در جلسه هیأت دولت:

  هنوز مسائل مهمی به لحاظ حقوقی با عراق داریم/ روسیه به سهم ۱۷ درصدی از خزر اکتفا کرده است

  رئیس جمهور با بیان اینکه با پایان جنگ متاسفانه هنوز آثار آن به طور کامل تمام نشده است، گفت: هنوز در حال بازگرداندن پیکرهای شهیدانمان از مناطق عملیاتی هستیم.

 • برزگر ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۲:۵۵

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه با «قدس آنلاین» :

  لزوم نگاه به درون از سوی دولت/ دنباله‌روی اروپا از آمریکا در برجام، مهر تأییدی خواهد شد بر تک قطبی بودن جهان

  مینا افرازه

  شهروز برزگر نماینده مردم سلماس اظهار داشت: جامعه جهانی دیگر پس از  این به  اروپایی‌ها هم نمی‌تواند اعتماد کند و پای میز مذاکره با اروپایی‌ها بنشیند چون این ذهینت به وجود می‌آید که اگر می‌خواهند با اروپا مذاکره کنند باید آمریکا را مدنظر داشته باشند. رهبری هم از همان ابتدا اعلام کردند آمریکایی‌ها غیر قابل اعتماد هستند و باید به اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت‌های داخلی توجه داشت.  

 • حسن بیگی ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۵:۴۸

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ضمن پیوستن به کمپین «فرزندت کجاست؟» مطرح کرد

  مسؤولان از روحیه انقلابی فاصله گرفته‌اند/ تمام زندگی خود را در یک ویترین شیشه‌ای در معرض داوری قرار می‌دهم

  مینا افرازه

  به گزارش قدس آنلاین، اتفاقات و حواشی جنجالی که هفته گذشته در جلسه استیضاح وزیر کار روی داد، موجب شد که کمپین «فرزندت کجاست؟» با سر و صدای زیادی در کشور راه بیفتد. همزمان با مباحث مطرح شده در جلسه علنی مجلس که بسیاری آن را فاجعه‌ای برای مجلس شورای اسلامی خواندند، خبر برکناری و بازداشت احمد عراقچی معاون ارزی سابق بانک مرکزی و برادر زاده عباس عراقچی و انتشار تصاویر مراسم پر زرق و برق عروسی پسر سفیر ایران در دانمارک نیز به حساسیت‌های جامعه در این باره افزود.