برجام

کل اخبار:2410

 • عراقچی ۱۳۹۷-۰۶-۰۷ ۱۰:۰۸

  سیدعباس عراقچی:

  شکایت از آمریکا صرفا برای اثبات حقانیت ایران به جامعه بین‌الملل است

  معاون سیاسی وزیر امور خارجه با بیان اینکه رای دادگاه لاهه از منظر حقوق بین‌الملل الزام‌آور نیست، گفت: شکایت از آمریکا صرفا برای اثبات حقانیت ایران به جامعه بین‌الملل است.

 • ظریف 01 ۱۳۹۷-۰۶-۰۴ ۱۰:۴۰

  ظریف در برنامه حالا خورشید:

  بیشترین تلاش آمریکایی ها تغییر شرایط از طریق فضای روانی است/اروپایی ها باید در قبال آمریکا ایستادگی کنند

  وزیر خارجه با بیان اینکه برخی اعضای دولت و رسانه‌ها توقع مردم از برجام را بالا بردند، گفت: من بارها گفتم که باید با همکاری آنچه می‌توانیم را از برجام بدست آوریم، اما این کار را نکردیم.

 • برایان هوک ۱۳۹۷-۰۶-۰۳ ۰۸:۵۱

  واکنش آمریکا در قبال تصمیم اروپا برای تقویت روابط با ایران

  یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا در واکنش به بسته اقتصادی ۱۸ میلیون یورویی اتحادیه اروپا در حمایت از اقتصاد ایران گفت که تصمیم اروپا برای تقویت روابط با ایران پیام اشتباهی را در زمان نادرست برای تهران ارسال می کند.

 • 4 ۱۳۹۷-۰۶-۰۳ ۰۸:۲۵

  انتقاد آمریکا از بسته حمایتی اروپا از ایران/دعوت بروکسل به همراهی با کارزار فشار

  یک مقام وزارت خارجه آمریکا از از اقدام کمیسیون اروپا برای تخصیص ۱۸ میلیون یورو برای اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در ایران انتقاد کرد.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۷-۰۶-۰۲ ۱۰:۵۹

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با «قدس آنلاین» مطرح کرد:

  آمریکا سعی می‌کند موضوع ایران را ویژه نشان دهد/ گروه اقدام، حربه‌ای برای وادار کردن ایران به مذاکره

  مینا افرازه

  حشمت الله فلاحت پیشه اظهار اشت: آمریکا بیش از اینکه با اقداماتی همچون تشکیل «گروه اقدام ایران» در پی تشدید و تجمیع برنامه‌های ضد ایرانی خود باشد، در پی به راه انداختن جنگ روانی است تا کشورمان را وادار به مذاکره کند. آمریکا تمام توان خود را برای مقابله با ایران گذاشته و دیگر بیش از این نمی‌تواند علیه کشورمان اقدامی کند.

 • ظريف ۱۳۹۷-۰۶-۰۲ ۱۰:۳۹

  وزیر امور خارجه کشورمان مطرح کرد

  آخرین وضعیت پرونده شکایت ایران/ آمریکا بدنبال کارهای تبلیغاتی است

  وزیر امور خارجه کشورمان موضع ایران در دیوان لاهه را بسیار قوی دانست و گفت: آمریکایی ها به دنبال دامن زدن به کارهای تبلیغاتی هستند.

 • بهرام قاسمي ۱۳۹۷-۰۶-۰۲ ۱۰:۲۴

  سخنگوی وزارت امور خارجه ایران:

  بودجه ۱۸ میلیون یورویی اروپا ربطی به بسته پیشنهادی ندارد

  سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت که بودجه ۱۸ میلیون یورویی اروپا مربوط به همکاری های ایران با اتحادیه اروپایی است و ربطی به بسته اقتصادی پیشنهادی اروپا ندارد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۳۰ ۱۴:۰۳

  ظریف: آمریکایی‌ها به دنبال جنگ روانی هستند

  وزیر خارجه در کمیسیون امنیت ملی و در پاسخ به سوال نمایندگان در مورد کنوانسیون دریای خزر، برجام، اقامت آمریکایی، تشکیل گروه اقدام در وزارت خارجه آمریکا و فعالیت اقتصادی سفرا شفاف‌سازی کرد.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۰۹:۴۵

  چامسکی: حتی جامعه اطلاعاتی آمریکا هم تایید کرد که ایران به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است

  نوام چامسکی در مصاحبه‌ای ضمن اذعان به بدعهدی آمریکا در برجام گفت این موضوع به تنش‌ها در منطقه دامن زده است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۶:۵۱

  روسیه: برای حفظ برجام عزم قاطع داریم

  وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای بر «عزم قاطع» این کشور برای حفظ توافق هسته‌ای «برجام» بعد از خروج آمریکا از آن تأکید کرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۰:۳۳

  در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ایران

  پکن به دنبال گسترش همکاری ها با تهران است

  وانگ یی در تماس تلفنی با "محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران اعلام کرد که برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) در راستای منافع مشترک جامعه بین المللی است.

 • برزگر ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۲:۵۵

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه با «قدس آنلاین» :

  لزوم نگاه به درون از سوی دولت/ دنباله‌روی اروپا از آمریکا در برجام، مهر تأییدی خواهد شد بر تک قطبی بودن جهان

  مینا افرازه

  شهروز برزگر نماینده مردم سلماس اظهار داشت: جامعه جهانی دیگر پس از  این به  اروپایی‌ها هم نمی‌تواند اعتماد کند و پای میز مذاکره با اروپایی‌ها بنشیند چون این ذهینت به وجود می‌آید که اگر می‌خواهند با اروپا مذاکره کنند باید آمریکا را مدنظر داشته باشند. رهبری هم از همان ابتدا اعلام کردند آمریکایی‌ها غیر قابل اعتماد هستند و باید به اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت‌های داخلی توجه داشت.  

 • اتحادیه اروپا ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۲:۲۹

  به اروپا فرصت باج خواهی ندهیم

  سید مصطفی خوش چشم

  آمریکا در جدیدترین اقدام خود با هدف تشدید فشارها بر ایران مسأله تحریم کامل نفتی کشور را مطرح و دنبال می‌کند.  از سوی دیگر، در حالی که هنوز تحریم‌های نفتی آغاز نشده است کشورهای اروپایی تا چه میزان خواهند توانست بر اساس تعهدات خود با تحمل هزینه و ایستادگی در مقابل آمریکا به خرید نفت ایران ادامه داده و فروش نفت این کشور را تضمین کنند؟ 

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۲:۴۹

  کاربران سخنان رهبرانقلاب را #اتمام_حجت دانستند

  کاربران مهمترین قسمت بیانات روز گذشته رهبرانقلاب در دیدار با اقشار مختلف مردم را با هشتگ #اتمام_حجت در فضای مجازی منتشر کردند.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۳۴

  مردم‌سالاری از برجام مهمتر است

  نعمت الله سعیدی

  تشخیص بین خوب و بد راحت است. مثلاً همه می‌دانند پول یا چیزی از کسی بگیری خوب است و اگر بخواهی بدهی بد. فهمیدن چنین چیزی نه نیاز به مدرک دکترای فلسفه دارد، نه مهندسی متالوژی! از یک بچه هم بخواهی یک شکلات بگیری، می‌داند بد است و اگر به او شکلات بدهی خوب. این مقدار درک و شعور را شاید حتی حیوانات نیز داشته باشند. اما بنابر مضمون روایتی از حضرت امیر(ع) عاقل واقعی کسی است که بین خوب و خوبتر یا بد و بدتر تشخیص بدهد و تصمیم بگیرد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۰:۲۱

  عضو فراکسیون امید مجلس:

  رئیس جمهور در مجلس شفاف‌سازی کند

  عضو فراکسیون‌ امید مجلس دهم  با اشاره به اینکه قبل ازخروج آمریکا از برجام روند اداره کشور طبیعی بود، گفت: قطعا اشتباهاتی در عملکرد تیم اقتصادی دولت بوده  و امروز همه کارها روی سر آقای روحانی خراب شده و ضروری‌است که بیاید و حقایق را به صورت شفاف بیان کند.

 • سفیر اتریش در ایران: ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۲۷

  سفیر اتریش در ایران:

  اتحادیه اروپا تلاش می کند ایران از مزایای برجام استفاده کند

  یزد - سفیر اتریش در جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توافق برجام و پایبند بودن کشورمان به این توافق گفت: اتریش به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی تلاش می کند تا ایران بتواند هر چه بیشتر از مزایای این توافق بهره مند شود.

 • بروجردی ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۰:۳۶

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  برجام هنوز به بن بست نرسیده است/ اقدامات ترامپ، عاملی برای مصاف اروپایی‌ها با آمریکا

  مینا افرازه

  علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرنگار «قدس‌آنلاین» در واکنش به تصویب اجرای قوانین مسدود ساز تحریم‌های آمریکا از سوی اتحادیه اروپا، آن را نشانه آشکار شکاف بین آمریکا و اروپا دانست و گفت: تصمیماتی که آمریکایی‌ها از طریق ترامپ در حال اجرای آن هستند، موجب شده دولت‌های اروپایی برای مصاف با آمریکا انگیزه داشته باشند. بنابراین فعلاً سیاست پیشبرد برجام و همکاری با کشورهای اروپایی در دستور کار است تا ببینیم در آینده نتیجه تعامل به کجا خواهد رسید.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۰:۱۸

  مقام اسبق آمریکایی: از برجام خارج نشدیم، آن را نقض کردیم

  رئیس دفتر وزیر خارجه پیشین آمریکا تصریح کرد که اقدام رئیس‌جمهور این کشور در اردیبهشت‌ سال جاری «نقض» توافق هسته‌ای بوده نه صرف «خروج» از آن.

 • ایران آمریکا ۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۱۱:۳۳

  آیا تصمیم طرف‌های اروپایی برجام منافع شرکت‌هایشان را تأمین می‌کند؟

  تضمین‌های ناکافی اروپا در قبال تحریم‌های قدیمی آمریکا

  مهدی زارع

  سه‌ماه بعد از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام، بسته اول تحریمی علیه کشورمان، از امروز برگشته است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته با امضای یک فرمان اجرایی حکم به بازگشت تحریم‌های ایران داد. وی در این مراسم گفت که سیاست آمریکا، «وارد آوردن حداکثر فشار اقتصادی» به ایران است.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۱۰:۵۱

  عفونت‌های برجام و جراحی بزرگ 

  ترامپ شود سبب خیر

  نعمت الله سعیدی

  نکته در اینجاست که امروز، وقتی به تاریخ 40 ساله انقلاب نگاه می‌کنیم، حتی مواردی مثل تحمیل هشت سال جنگ خانمان سوز و ویرانگر نیز، در مجموع به نفع انقلاب اسلامی تحلیل می‌شوند. حال شاید مبنای این تحلیل‌ها آبکی و بی اساس باشند، اما نتیجه‌ای که گرفته می‌شود کاملاً درست است.

 • حسن بیگی ۱۳۹۷-۰۵-۱۵ ۱۴:۴۶

  عضو کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  صحبت از مذاکره جدید تنها جنگ روانی ترامپ است/ مذاکره‌ جدیدی در دستور کار نیست  

  مینا افرازه

  ابوالفضل حسن بیگی اظهار داشت: مذاکره‌ای درباره موضوعات جدید با آمریکا صورت نمی‌گیرد و همان مذاکرات درباره برجام در حال انجام است و غیر از این مذاکره دیگری در دستور کار نیست. جمهوری اسلامی در چارچوب برجام طبیعتاً آن مسیری را که می‌رفته همان را ادامه می‌دهد.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۳:۴۶

  وقت کشی ترامپ به سبک عربستان سعودی

  نعمت الله سعیدی

  مهم‌ترین مسئله‌ پیش روی نظام و دستگاه دیپلماسی ما فقط نوع خروج ما از این معاهده است، یعنی موضوع این است که باید ببینیم کی و به چه نحوی از برجام خارج شویم که بیشتر به نفع مان باشد و کمتر به زیان مان.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۲:۱۰

  صفاری نطنزی:

  پیشنهادات برجامی اروپایی‌ها منافع ایران را تامین نمی‌کند

  رئیس کمیته روابط خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: کلیت پیشنهادات برجامی اروپایی‌ها بد نیست، اما چندان هم تأمین‌کننده خواسته‌ها و منافع جمهوری اسلامی نیست.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۰:۵۶

  بازگشت اولین مرحله از تحریم‌های آمریکا علیه ایران از دوشنبه

  اولین مرحله از تحریم‌ های یک جانبه آمریکا علیه ایران که در چارچوب برجام در سال ۹۴ تعلیق شده بود، بر اساس فرمان اجرایی رییس‌ جمهور آمریکا در روز ۱۸ اردیبهشت سال جاری (۸ مه) روز دوشنبه ۱۵ مرداد اجرایی می‌شود.

 • نقوی حسینی ۱۳۹۷-۰۵-۱۲ ۱۳:۱۲

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  مجلس و دولت هرگونه پیشنهاد مذاکره با آمریکا را رد می‌کنند

  مینا افرازه

  سید حسین نقوی حسینی اظهار داشت: مگر جمهوری اسلامی قبلاً با آمریکا و دولت‌های اروپایی توافق نکرد، توافقی که پس از طی ساعت‌ها مذاکره به نتیجه رسیده بود. سرنوشت توافق قبلی به کجا انجامید که حالا ایران بخواهد دوباره مذاکرات دیگری را داشته باشد. بدون شک دولت و نیز کمیسیون امنیت ملی هرگونه پیشنهاد مذاکره جدید را رد می‌کند.

 • لودریان ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۷:۳۴

  وزیر خارجه فرانسه:

  برجام هنوز از بین نرفته است

  وزیر خارجه فرانسه ضمن تاکید بر اینکه برجام با خروج آمریکا از بین نرفته است در زمینه پیشنهاد رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر دیدار و مذاکره با ایران هم گفت که به نظر می‌رسد وی همان رفتاری که با کره‌شمالی داشت را با ایران در پیش گرفته است.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۱۵:۵۹

  رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با «قدس آنلاین» :

  راهبرد ترامپ، مذاکره برای مذاکره است / ایران قصد مذاکره جدید ندارد

  مینا افرازه

  حشمت الله فلاحت پیشه اظهار داشت: هدف ترامپ این است تا با کشاندن کشورها به پای میز مذاکره به ویژه کشورهایی که در مقابل زورگویی‌های آمریکا ایستاده‌اند، آنها را تحقیر کند. جمهوری اسلامی ایران هرگز در رابطه با منافع و امنیت ملی وارد فضای مذاکره نمی‌شود و با چنین کشوری نمی‌توان مذاکره کرد.

 • شعرباف ۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۱۳:۱۶

  گام به گام با کاسبان تنش‌زدایی!

   سعید شعرباف تبریزی

  روزگذشته ظریف در اولین همایش مشترک سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی گفت: واقعاً کم‌لطفی می‌کنند آن‌هایی که می‌گویند برجام کاری نکرده است، شرایط دو سال گذشته را اگر با اکنون مقایسه کنید، می‌بینید که به لطف خدا چقدر جلوتر هستیم؛ چون امروز دنیا در کنار ماست! و در همان روزقیمت دلار در بازارغیررسمی به 10 هزار تومان رسید. بد نیست در چند گام نتایج تنش‌زدایی ظریف و جریان فکری‌ حامی‌اش را مرور کنیم.

 • تحریم ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۳:۲۵

  2 پادزهر برای تحریم‌های نفتی

   سیدمسعود احمدی

  همزمان با مطرح شدن تحریم مجدد نفت ایران از سوی آمریکا، استفاده از محموله‌های کوچک برای جلوگیری از ردیابی و به کار بردن پیمان‌های پولی دوجانبه برای حذف دلار در مبادلات اقتصادی بخصوص فروش نفت، می‌تواند تأثیر چشمگیری در کاهش تحریم‌های جدید نفتی داشته باشد.