دستمزد کارگران

کل اخبار:71

 • کارگری ۱۳۹۵-۱۲-۱۹ ۱۵:۵۱

  حداقل دستمزد کارگران چینی چقدر است؟

  چین امروز در حال تبدیل‌شدن به بازار کار جهانی است و به نظر می‌رسد هر روز حضور نیروی کار خارجی در این کشور افزایش پیدا کند.

 • افزایش دستمزد کارمندان ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۲۰:۲۵

  زمان اعلام پیشنهادات میزان افزایش دستمزد ۹۶

  عضو کارگری شورای عالی کار گفت: در جلسه عصر امروز شورای عالی کار مقرر شد تا نمایندگان کارگری و کارفرمایی پیشنهادات خود را از میزان افزایش دستمزد در جلسه هفته آینده شورا ارائه دهند.

 • کارگران ۱۳۹۵-۱۲-۱۵ ۱۲:۱۲

  موافقت مشروط کارفرمایان با افزایش حقوق براساس سبد معیشت

  افزایش دستمزد کارگران بین رقم ۸۱ تا ۲۴۸ هزار تومان

  مهدی شهرآبادی

  بر اساس این گزارش، اکنون چشم ۱۳ میلیون کارگر به جلسه شورای عالی کار برای تعیین دستمزد ۹۶ دوخته شده؛ جلسه‌ای که قرار است، امروز با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولتی‌ها تشکیل شود وباید دید که آیا تصمیمات این جلسه می‌تواند گره گشای جامعه کارگری باشد یا خیر.

 • کارگران ۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۵:۱۵

  امیدواری کارگران به افزایش دستمزدها

  مهمترین اخبار هفته جاری به نهایی شدن رقم سبد هزینه خانوارهای کارگری، وجود ۳۰۰۰ دکتر بیکار در پایتخت و تمدید فرصت ثبت نام کارگران ساختمانی تا پایان اسفند اختصاص داشت.

 • دستمزد کارگران  ۱۳۹۵-۱۱-۲۱ ۱۱:۱۳

  پیشی گرفتن نرخ دستمزد۹۶ ازتورم

  «سبد معیشت» برای تعیین دستمزد کارگران ملاک می شود

  مهدی شهرآبادی

  طبق آخرین خبرها گزارش دستمزد کارگران سال آینده براساس شاخص «سبد معیشت» و همچنین نرخ تورم خواهد بود وگمانه زنی‌ها از افزایش معنادار نرخ دستمزدکارگران حکایت دارد

 • عربستان ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۰۰:۲۷

  به دلیل اعتراض به تاخیر در پرداخت دستمزدها؛

  دادگاه سعودی ۴۹ کارگر خارجی را به حبس و شلاق محکوم کرد

  دادگاه سعودی ۴۹ کارگر خارجی را به دلیل اعتراض به تاخیر چند ماهه شرکت «بن لادن» در پرداخت دستمزد آنها به زندان و شلاق محکوم کرد.

 • افزایش دستمزد کارگران ۱۳۹۵-۰۹-۱۷ ۱۵:۰۸

  رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران خبر داد

  توافق کمیته مزد ۹۶ بر تعیین معیار واحد برای اعلام هزینه معیشتی کارگران

  واقعیت معیشت مردم نباید فراموش شود. آمارهای دولتی از وضعیت مخارج خانوار معمولا 2.3 تا 2.5 میلیون تومان برای هر خانوار در ماه اعلام می شود که اگر همین آمار را نیز بپذیریم، شکاف عمیقی با دریافتی 812 هزارتومانی تا یک میلیون و 300هزار تومانی کارگران خواهد داشت.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۸:۳۸

  شمارش معکوس آغاز جلسات تعیین‌ مزد ۹۶/ کارگران در انتظار حقوق واقعی

  شمارش معکوس برای آغاز جلسات تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران آغاز شده است و این قشر از جامعه، به تعیین دستمزد نزدیک به واقعیت امیدوارند.

 • دستمزد ۱۳۹۵-۰۸-۲۰ ۲۳:۴۲

  آغاز جلسات دستمزد از آذرماه

  عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور از تشکیل نخستین جلسه دستمزد با محور تعیین تکلیف حق مسکن کارگران در آذرماه خبر داد و گفت: جامعه کارگری زیر بار ادغام بیمه درمان تامین اجتماعی نمی‌رود و در دفاع از حقوق و مطالبات خود یک سر سوزن کوتاه نمی‌آیند.

 • غلامرضا عباسی ۱۳۹۵-۰۸-۱۹ ۱۹:۲۵

  رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور خبر داد

  آغاز رسمی مذاکرات دستمزد ۹۶ کارگران از آذرماه

  رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران کشور از آغاز رسمی مذاکرات مزد ۹۶ کارگران از آذرماه خبر داد و گفت: یکی از درخواست های کارگران از نمایندگان خود، پیگیری موضوع معیشت در شورای عالی کار است.

 • دستمزد ۱۳۹۵-۰۷-۲۳ ۱۴:۰۵

  مدیر امور بین‌الملل خانه کارگر:

  دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست/ مشکل دستمزدها از مشکلات اساسی نیروی کار است

  قدس آنلاین- تبریز: مدیر امور بین‌الملل خانه کارگر مشکل دستمزدها را از مشکلات اساسی نیروی کار عنوان کرد و گفت: متاسفانه هم‌اکنون دستمزدهای نیروی کار متناسب با هزینه‌های زندگی نیست و باید برای آن فکری اساسی صورت گیرد.

 • نیروی کار ۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۰

  همه چیز گران شده؛ چرا دولت سعی در ارزان کردن نیروی کار دارد؟

  یک فعال کارگری با تأکید بر اینکه سیاست دولت در تعیین مزد کارگران با واقعیت‌های معیشتی ناسازگار است گفت: در شرایطی که اقلام مصرفی زندگی گران شده است دولت چرا سیاست ارزان کردن نیروی کار را دنبال می کند.

 • کارگران ۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۱۱:۰۰

  دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران:

  دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است

  دبیر کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران در واکنش به اظهارات مدیر کل اشتغال وزارت کار در خصوص تعیین مزد بر اساس بهره وری در نشست تخصصی دستمزد در اتاق بازرگانی ایران گفت: دستمزد کمتر از حداقل قانون کار خیانت به جامعه کارگری است.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۵-۰۳-۱۴ ۱۳:۴۵

  معاون وزیر کار اعلام کرد

  مزد عادلانه در اقتصاد تعاونی داده می‌شود

  معاون وزیر کار می‌گوید اگر نظام تعاونی را در کشور پیاده کنیم هم توزیع درآمدها عادلانه می‌شود، هم سهم دستمزد بالا می‌رود.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۵-۰۳-۱۰ ۱۷:۱۵

  دود رکود اقتصادی چشم کارگران را کور کرد

  در حالی به اعتقاد دولت افزایش دستمزد کارگران طی ۳ سال اخیر بیشتر از تورم بوده که به اعتقاد کارشناسان، مساله اساسی رکود است نه تورم و حتی اگر تورم صفر شود رکود می‌تواند اقتصاد را به هرج و مرج بکشاند که این مسئله بر درآمد و هزینه کارگر تاثیر می گذارد.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۵-۰۲-۲۰ ۱۸:۰۵

  ۳۰ سال حقوق در یک ماه

  درحالی با هزار کش‌وقوس حداقل حقوق کارگران در سال۹۵ با ۱۴درصد افزایش به ۸۱۲هزار تومان رسید و دولت اعلام کرد توان افزایش بیش از این را ندارد که بر اساس فیش حقوق منتشر شده ، یک مدیر ارشد بیمه مرکزی در سه ماه، حقوق ۳۰ سال یک کارگر ساده را دریافت می کند.

 • نایب رئیس اتاق ایران و چین ۱۳۹۵-۰۲-۱۰ ۱۸:۴۵

  نایب رئیس اتاق ایران و چین مطرح کرد

  کجای دنیا دستمزد کارگر ۲۵۰ دلار است؟

  رئیس سابق کمیسیون واردات اتاق ایران با اشاره به اینکه اگر چه نرخ سود بانکی در ایران کمی بالاتر از دنیاست، اما در مقابل دستمزد کارگر و انرژی بسیار ارزان است، گفت: باید بررسی شود که چرا تولید با کیفیت در ایران اینقدر گران تمام می‌شود.

 • ربیعی ۱۳۹۵-۰۲-۰۷ ۰۹:۲۶

  وزیر کار مدعی ایجاد ۱.۶ میلیون شغل جدید شد

  وعده مشروط ربیعی برای افزایش مجدد دستمزد کارگران در سال ۹۵

  وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی نرخ رشد اقتصادی امسال را ۵ درصد پیش بینی کرد و با ادعای اینکه در دو سال گذشته ۱.۶ میلیون شغل جدید ایجاد شده است، گفت: اگر به سمت رونق اقتصادی پیش برویم تلاش می کنیم از این ناحیه چند درصد به حقوق ها اضافه کنیم.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۵-۰۱-۲۹ ۰۸:۱۰

  رئيس كميته مزد كانون عالی شوراهای اسلامی كار كشور در گفت‌وگو با قدس:

  دولت مانع اصلی افزایش دستمزد کارگران است

  قدس آنلاین/ کیوان سرافرازی : با پایان یافتن نشست پر چالش شورای عالی کار در آخرین روزهای سال گذشته و تصویب افزایش ۱۴ درصدی حقوق کارگران در سال ۹۵، حداقل حقوق کارگران که در سال گذشته ۷۱۲۴۲۵ تومان بود به ۸۱۲۱۶۵ تومان در سال ۹۵ افزایش خواهد یافت، رقمی که نمایندگان جامعه کارگری هرگز آن را راضی کننده نمی‌دانند و به اعتقاد آن‌ها، این رقم هیچگاه با نیازهای کارگران همخوانی ندارد.

 • بیمه بیکاری ۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۲۲:۰۰

  تعیین مقرری بیمه بیکاری سال ۹۵/ حداقل پرداختی ۸۱۲ هزارتومان شد

  یک مقام مسئول در وزارت کار از افزایش مقرری بیمه بیکاری سال ۹۵ به ۸۱۲ هزارتومان در ماه خبر داد.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۴-۱۲-۲۹ ۲۰:۵۴

  دستمزد کارگران از فردا «افزایش» می‌یابد

  از فردا اول فروردین ماه ۱۳۹۵، حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای کلیه کارگران مشمول قانون کار اعم از قرارداد دائم یا موقت مبلغ۲۷.۷۲۲ ریال (دویست و هفتاد هزار و هفتصد و بیست و دو ریال) تعیین می شود.

 • وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ۱۳۹۴-۱۲-۲۱ ۱۷:۲۵

  وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی

  وزارت کار مسئول شناسایی ۱۰گروه برای حذف یارانه‌ است

  وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شناسایی ۱۰ گروه یارانه بگیر برای حذف یارانه بر عهده وزارت کار است گفت: با وجود شرایط بد اقتصادی در سه سال اخیر میزان افزایش مزد بر میزان تورم پیشی گرفته است.

 • دستمزد کارگران ایرانی پائین‌تر از حتی کارگران چینی/ خبرهای خوشی از جلسات دستمزد ۹۵ نمی‌رسد ۱۳۹۴-۱۲-۱۸ ۱۲:۰۵

  میزگرد نمایندگان کارگری 

  دستمزد کارگران ایرانی پائین‌تر از حتی کارگران چینی/ خبرهای خوشی از جلسات دستمزد ۹۵ نمی‌رسد

  میزگرد نمایندگان کارگری در خبرگزاری فارس با حضور اعضای کمیته تعیین مزد سال ۹۵ کارگران برای ارائه گزارش‌های سبد معیشت برگزار شد که نگرانی‌های مهمی از جمله افزایش قدرت دولتی‌ها در شورایعالی کار و دفاع از کارفرمایان برای کاهش بیشتر قدرت خرید کارگران وجود دارد.

 • دستمزد کارگران ۱۳۹۴-۱۲-۰۵ ۱۶:۳۵

  رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران خبر داد

  تعیین مزد ۹۵ کارگران حوالی ۲۵ اسفند/ هزینه سبد ماهانه خانوار کارگری ۳.۲میلیون تومان است

  رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اعلام اینکه بر اساس گزارش مرکز آمار سبد هزینه خانواده چهارنفره سه‌میلیون و ۲۰۰هزار تومان در ماه است، گفت: بر اساس تجربه سالهای گذشته نرخ دستمزد کارگران برای سال ۹۵ حدود ۲۵ اسفند مشخص می‌شود.

 • ۰ ۱۳۹۴-۱۱-۲۶ ۱۴:۳۰

  دبیرکل شورای اسلامی کار:

  دستمزد کارگران قبل از نیمه اسفند مشخص نمی‌شود/کاهش تدریجی فاصله دستمزد با هزینه خانوار

  دبیرکل شورای اسلامی کار گفت: تمام اقداماتی که هم اکنون در کارگروه مزد در حال انجام است، تنها مقدمات بوده و تکلیف دستمزد کارگران پیش از نیمه اسفند مشخص نمی‌شود.

 • دستمزد ۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۰۷:۲۹

  تعیین مزد منصفانه بر اساس معیشت کارگران

  قدس/ مهدی کاهانی مقدم : تعیین حداقل دستمزد کارگران که بیش از ۶۰ درصد کل شاغلان کشور را تشکیل می‌دهند، هرساله در ماه‌های پایانی سال مورد بحث و بررسی فراوان قرار می‌گیرد و نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت، هرکدام به زعم خود با استناد به یکسری مطالعات و کار کار‌شناسی و تکیه بر آمار، برترمیم عادلانه حقوق و دستمزد‌ها تأکید می‌کنند، درحالی که همواره رقم حقوق مورد نظر هرگروه تفاوت چشمگیری با گروه دیگر دارد.

 • مزد کارگران ۱۳۹۴-۱۰-۱۴ ۱۳:۱۵

  عضو فراکسیون کار مجلس مطرح کرد

  انباشت بیش از ۸۰۰میلیاردتومان ورق‌فولادی در انبارهای فولاد‌مبارکه/ پرداخت پاداش‌های میلیونی به‌قیمت اخراج کارگران

  عضو فراکسیون کار و اشتغال مجلس گفت: به دلیل رکود موجود در کشور و بی‌توجهی به صنایع، مشکلات زیادی به وجود آمده از جمله اینکه بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان ورق فولادی در انبارهای فولاد مبارکه انباشت شده است.

 • کارگران ۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۱۷:۳۰

  افزایش ۱۰ تا ۱۱ درصدی دستمزد کارگران در سال ۹۵ قوت گرفت

  در شرایطی که نرخ تورم نقطه به نقطه تک رقمی شده و تورم سالانه هم در آذر به ۱۲.۶ درصد رسید، بنابر پیشنهاد افزایش ۱۰درصدی حقوق کارمندان دولت در بخشنامه بودجه ۹۵، از دولت خبر می رسد، افزایش دستمزد سال آینده کارگران هم بین ۱۰ تا ۱۱ درصد خواهد بود.

 •  کارگران  ۱۳۹۴-۱۰-۱۳ ۱۴:۵۵

  دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار:

  کارفرمایان مشکلات اقتصادی را به مُزد کارگران گره نزنند

  دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار گفت: نباید مشکلات اقتصادی کارفرمایان را به مزد کارگران گره زده و به علت وجود چالش‌های موجود در بازار کسب و کار مزد کارگران را کاهش داد.

 • ابوی ۱۳۹۴-۱۰-۰۶ ۰۸:۴۵

  گفت‌وگوی «جامعه حرفه‌ای» با دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران دولت ؛

  چالش بزرگ تعیین دستمزد کارگران

  جامعه حرفه ای/کیوان سرافرازی همواره یکی از اهداف تشکل‌های کارگری، مطالبه حقوق و ترمیم وضع معیشت و دستمزد کارگران تعریف شده است، اما دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران معتقد است، دولت در شورای عالی کار در تعیین دستمزدها نقش به مراتب پر رنگ‌تری از کارگران و کارفرماها دارد و همین مسأله تعیین دستمزد کارگران را دچار مشکل کرده است. گفت و گوی گروه جامعه حرفه ای در این خصوص را با هادی ابوی مطالعه بفرمایید.