نازلی مروت

کل اخبار:65

 • پارسانیا ۱۳۹۷-۰۴-۱۷ ۰۰:۰۲

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با «قدس آنلاین»:

  مدل علمی امام صادق(ع) الگوی نخبگان جهان اسلام شود

  نازلی مروت

  حجت الاسلام دکتر حمید پارسانیا گفت: تلاش قبیله‌گرایان برای احیای فرهنگ قبیله‌ای و کسب کرسی‌های قدرت موجب شد تا نظام قدرت در قامت بنی امیه و بنی عباس دیده شود. عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه قدرت سیاسی در چهره نفاق ظاهر شد، افزود: این جریان‌های منافق ار مفاهیم دینی برای پیش بردن اهداف خود بهره گرفتند.

 • تابلو ۱۳۹۷-۰۴-۱۶ ۱۴:۱۳

  مقاومت تابلوی رضوی در برابر رژیم صهیونیستی

  نازلی مروت

  تابلویی که مزین به نام «علی بن موسی الرضا(ع)» است تنها بازمانده از یک انفجار بزرگ در میانه آتش و بمباران جنگهای 33 روزه لبنان است.

 • یوسفی مقدم ۱۳۹۷-۰۴-۱۴ ۰۰:۱۵

  رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  مرجعیت قرآن در علوم انسانی -اسلامی فراموش شده است

  نازلی مروت

  رئیس پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: قرآن کریم مهمترین و جامع ترین منبع و مرجع مسلمانان در حوزه رفتارها، سبک زندگی و علوم انسانی است. زمانی که جامعه ما از دستورات قرآن درس گرفته و به آن عمل کند، جامعه ای قرآنی خواهد بود.

 • دکتر جهانگیری ۱۳۹۷-۰۴-۱۳ ۰۰:۰۰

  گفت‌وگوی«قدس آنلاین» با مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه مذاهب اسلامی‌درباره تبلیغات فرامرزی دینی

  ترکیه، ترکیه و ما ادراک ما ترکیه!

  مدیرکل دفتر همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه مذاهب اسلامی‌ با اشاره به جایگاه ایران در تبلیغ فرامرزی دینی به آسیب شناسی آن پرداخت وگفت: تبلیغ دین در دنیای امروز فراتر از یک بحث مذهبی بوده و بیشتر یک موضوع ژئوپلوتیک است.

 • علامه امینی ۱۳۹۷-۰۴-۱۲ ۰۰:۰۰

  مدیر گروه تاریخ مرکز مطالعات حوزه در گفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»:

  مطالبه رهبر انقلاب معرفی افرادی چون علامه امینی به جهان اسلام است

  مدیر گروه تاریخ وسیره مرکز مطالعات وپاسخگویی به شبهات حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه علامه امینی اندیشمندی تمدن‌ساز و قهرمان جنبش فکری مسلمانان است، گفت: رهبر معظم انقلاب ودیگر مراجع این مطالبه را از مسؤولان حوزه دارند که پاسخ به شبهات را در دستور کار خود قرار دهند و برای تحقق این خواسته باید افرادی چون علامه امینی به جهان اسلام معرفی کنند.

 • طالبیان ۱۳۹۷-۰۴-۰۹ ۰۰:۰۰

  گفت وگوی تفصیلی «قدس‌آنلاین» با معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

  رتبه هفتم ایران در ثبت میراث معنوی یونسکو / دعواهای سیاسی بر رأی اعضای یونسکو تأثیر می‌گذارد

  نازلی مروت

  نوروز، کمانچه، نان تخت، لنج‌سازی و چندین اثر فرهنگی ناملموس دیگر در حافظه تاریخی جهان به نام ایران ثبت شده‌اند. ثبت این آثار معنوی در کنوانسیون آثار فرهنگی ناملموس یونسکو از یک سو و تهمیدات دولت برای حفظ و پاسداشت میراث سرزمینی از سوی دیگر موضوعی است که دکتر محمدحسن طالبیان؛ معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفت‌وگو با قدس‌آنلاین به بررسی آن پرداخته است.

 • حسنی ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۳:۱۴

  استاد دانشگاه تهران در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  حرم حضرت عبدالعظیم(ع) پایگاه گسترش شیعه در طول تاریخ بوده است

  نازلی مروت

  استاد دانشگاه تهران گفت: شهر ری، در گذر تاریخ یکی از مناطق استراتژیک گسترش تشیع بوده است.

 • بهشتی1 ۱۳۹۷-۰۴-۰۷ ۰۰:۰۰

  مدیر مرکز اسلامی‌هامبورگ در گفت و گو با «قدس آنلاین»:

  امروز بیش از گذشته نیازمند «بهشتی» و «امام موسی صدر» هستیم

  نازلی مروت

  آیت‌الله دکتر رضا رمضانی گفت: امروز بیش از گذشته نیازمند «بهشتی» و «امام موسی صدر» هستیم.

 • شهید بهشتی ۱۳۹۷-۰۴-۰۶ ۱۱:۲۰

  حجت الاسلام جواد اژه‌ای در گفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»:

  هنوز ۳۰ درصد آثار شهید بهشتی منتشر نشده است/ تسلط شهید بهشتی به ۳ زبان عامل موفقیت او در تبلیغ بود

  داماد ارشد آیت الله شهید بهشتی با بیان اینکه بزرگترین جلوه مظلومیت شهید بهشتی، غفلت از وجه علمی اوست، گفت: تاکنون فقط 70درصد آثار شهید بهشتی منتشر شده است.

 • بهرامپور ۱۳۹۷-۰۳-۲۷ ۱۲:۱۰

  استاد ابوالفضل بهرامپور در گفت و گو با «قدس‌آنلاین»:

  ماجرای توصیه شهید بهشتی برای تدریس در مدرسه کمونیست‌ها چه بود؟

  استاد ابوالفضل بهرامپور گفت: قرآن و ترجمه اش را وقف کرده‌ام. مترجم و مفسر قرآن کریم با اشاره به وقف فرهنگی و دینی خود افزود: بعد از اتفاقی که برای وقف عام استاد الهی قمشه‌ای رخ داد تصمیم گرفتم ترجمه قرآن را وقف کنم.

 • فطر ۱۳۹۷-۰۳-۲۴ ۲۲:۰۷

  نگاهی به کارکردهای فردی و اجتماعی عید فطر در گفت وگو با کارشناسان

  فطر، بهترین زمان برای عملی شدن «وحدت اسلامی»

  فطر،عیدحول‌حالناشدن‌های ماست،پایان حضوریک ماهه درماه میهمانی خداکه باجشن طاعت وطوق بندگی پایان رمضان وآغازیک سال جدیدبندگی باتوان عبادی وعرفانی مضاعف. عیدفطربا آداب وسنت‌های مردمی ودینی همراه است،این سنت‌هاگاه مانندخریدهای عیدانه ودیدوبازدیدها درعرف مردم ریشه دوانده وگاه مانند نمازعیدفطر ودیدوبازدیدهای سیاسی–مذهبی ریشه دینی دارد. بنابراین عید فطر را از دو منظر کارکردهای فردی و اجتماعی می‌توان مورد توجه قرار داد.

 • شورا ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۵:۱۲

  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت وگو با قدس آنلاین:

  دکتر احمدی زندگی خود را وقف توسعه علمی ایران کرد/ او اسوه وحدت حوزه و دانشگاه بود

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: حجت الاسلام نصرالله پژمان فرگفت: حجت الاسلام دکتر احمدی زندگی خود را وقف توسعه علمی ایران کرد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به خدمات علمی و دانشگاهی مرحوم دکتر احمدی اظهار کرد: وی بعد ازپیروزی انقلاب، با توجه به گفتمان حاکم بر دانشگاه ها و نیز محتوای علمی که در اختیار دانشگاهیان بود، وارد این عرصه شد و از معدود افرادی بود که همه تمرکز خود را برای پیشرفت فضای علمی دانشگاه به کار برد.

 • نقیبی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۱۵ ۱۱:۳۸

  عضو مجمع عالی علمای جهان اسلام در گفت وگو با «قدس‌آنلاین»:

  آزادی اساس منشور حقوق بشر حکومت علوی است

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: حکومت علی(ع) و منشور سیاسی که مولای متقیان درحکومت خود برای ما ترسیم کرده است دربردارنده حقوق متعالی انسان مانند آزادی، عدالت، اخلاق مداری جامعه، مسئولیت پذیری مدیران و توجه به حقوق اقلیت‌های مذهبی است. ماموستا دکتر عابد نقیبی؛ عضو مجمع عالی علمای جهان اسلام، مدرس دانشگاه و از علمای اهل سنت کردستان در گفت وگو با قدس آنلاین به بررسی دیدگاه امام علی(ع) درباره آزادی پرداخته است.

 • روبرت سلمان رایکو ۱۳۹۷-۰۳-۱۴ ۱۷:۰۰

  تازه مسلمان ایتالیایی درگفت و گو با قدس آنلاین:

  اولین شب قدرم به مطالعه اسلام گذشت

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: «روبرت سلمان رایکو» تاجرزاده ایتالیایی که در سال ۱۹۶۱میلادی دریک خانواده کاتولیک به دنیا آمده است، می‌گوید: از نوجوانی به معنویات علاقه داشتم و همین بهانه‌ای شد تا به دنبال کشف حقیقت بروم. او تسلیم شدن در برابر اراده خداوند را دعوتی آسمانی می‌داند و زندگی مؤمنانه را بهشتی توصیف می‌کند که خدا در همین دنیا برایش به تصویر کشیده است. او پس از مسلمان شدن در ۳۱سالگی به ایران آمد و با یک دختر ایرانی ازدواج و پیوندش را با فرهنگ اسلامی – ایرانی محکم‌تر کرد. او همچون هموطن شهیدش ادواردو آنیلی چشم بصیرت بر دنیای حقیقت گشوده و با پشت کردن به ثروت پدری اسلام را برگزید. او که از رم تا قم برای یافتن راستی هجرت کرده این روزها به پژوهشگری و ترجمه متون دینی مشغول است. رهیافته ایتالیایی روایتی جالب از اولین شب قدر زندگی اش دارد.

 • یزدی ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۱:۰۹

  آیت الله محمد یزدی در گفت و گو با قدس آنلاین:

  رهبری که با پول بیت المال مسافرت نرفت / ماجرای نامه اعلام مرجعیت امام(ره) چه بود؟

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: هنوز هم ساکن همان منزلی است که 13 سال پیش برای مصاحبه درقم میهمانش شده بودم. این را خوب به یاد دارد و بعد از احوالپرسی یادآورمی شود که چند سال پیش هم برای مصاحبه آمده بودید! این را قبل از من یادآوری می کند تا خیلی به حافظه ام غرّه نشوم! «موفقیتهایم را مرهون خدمات همسرم هستم»این اولین تیتری بود که با آن «آیت ا... شیخ محمد یزدی» میهمان روزنامه قدس شد. یادآوری این تیتر لبخندی را بر چهره اش می نشاند و نشان علی بن موسی الرضا(ع) ذکر یا امام رضا(ع) را بر لبانش. بیست و نهمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بهانه دیدار با «آیت الله» است. خاطراتش را با هیجان تعریف می کند. احساس می کنم خودش را در همان روزها می بیند. در همه صحبتهای آیت ا... دغدغه حفظ نظام و آرمان های انقلاب به چشم می خورد. گشاده روی اش باعث می شود تا بیش از یک ساعت پرسشگری کنیم و او درباره خاطراتش از امام بگوید. تنها اذان ظهر باعث می شود تا سخن را کوتاه کنیم.

 • رفیعا ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۴:۲۸

  قاسم رفیعا در گفت و گو با «قدس‌آنلاین» از دیدار سالانه شعرا با رهبر انقلاب می‌گوید

  اصلاً احساس نمی‌کردم که بالاترین مقام کشور مقابل من نشسته/ آن دیدار نقطه عطفی در شاعری من بود/ ماجرای ۴ غذای نذری حرم

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: قاسم رفیعا شاعر و طنزپرداز، با اشاره به حضورش دیدارهای شاعران با رهبر انقلاب، گفت: جنس دیدارهای رهبرمعظم انقلاب با شعرا با دیدارهای ایشان با سایر اقشار تفاوت دارد، ایشان با دانشجویان، قاریان قرآن و مداحان نیز دیدار دارند اما آنچه جلسات دیدار با شعرا را متفاوت می‌کند فضای عاطفی و احساسی است که برجلسات دیدار شعرا با رهبر معظم انقلاب حاکم است.

 • جهانگیری سهروردی ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۳:۳۰

  مدیرکل ارتباطات علمی- بین المللی دانشگاه مذاهب اسلامی درگفت‌وگو با «قدس‌آنلاین»:

  از ظرفیت رمضان در تقریب مذاهب استفاده نکرده‌ایم/ شیعه و سنی مراسم افطاری مشترک برگزار کنند/ «صدقات رمضانیه» راه تحکیم وحدت اسلامی است

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: مدیرکل ارتباطات علمی- بین‌المللی دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای همدلی امت اسلام است. حجت الاسلام دکتریحیی جهانگیری سهروردی با بیان اینکه باید به مؤلفه وحدت آفرینی عبادت یک ماهه روزه توجه کرد، افزود: روزه بزرگترین عبادت بین‌المللی مسلمانان است که در یک بازه زمانی یک ماهه این فرصت را به امت اسلام می‌دهد تا برای وحدت و تقریب مذاهب برنامه‌ریزی کنند.

 • فرشته روخ افزا ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۰:۲۴

  معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت وگو با «قدس‌آنلاین»:

  «فدک» پاداش وقف خدیجه(س) برای اسلام بود/ وقف خدیجه(س) به توسعه اسلام کمک کرد

  قدس‌آنلاین/ نازلی مروت: معاون فرهنگی اجتماعی شورای فرهنگی اجتماعی زنان با بیان اینکه حضرت خدیجه(س) یکی از بزرگترین واقفان تاریخ اسلام است، گفت: وقف و خدمت اقتصادی حضرت خدیجه کبری(س) از آن جهت اهمیت بیشتری پیدا می کند که در آن زمان کسی جز ایشان و حضرت علی(ع) در زمره یاران و صحابه پیامبر(ص) نبود.

 • دزفول ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۳:۱۰

  روایتی از ۴۲ سال زندگی بانوی پزشک فیلیپنی در دزفول

  زنی که از آن سر دنیا آمد تا در کنار شهدای «دزفول» خاک شود

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: «اورارا باتارا» در 25 سالگی مانیل فلیپین را برای خدمت پزشکی به قصد دزفول ترک کرد؛ دقیقاً 42 سال پیش.

 • خرمشهر ۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۱۲:۲۷

  گفت و گو با رزمنده ای که سوم خرداد در آزادی خرمشهر مشارکت داشت

  خرمشهر هرگز به طور کامل سقوط نکرد/ حتی ماشین های حمل دام پر از اسیر بود/بعثی ها از قبل جنگ دست به خرابکاری می زدند

  قدس آنلاین/ نازلی مروت:یکی از رزمندگان حاضر در آزادسازی خرمشهرگفت: روزی که خرمشهر آزاد شد مانند عاشقی که به معشوقه خود رسیده احساس شعف و شادی می‌کردم.

 • پژمان فر ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۴:۵۵

  نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به «قدس‌آنلاین»:

  درباره بودجه جدول ۱۷ به مردم دروغ گفته شد/ ۸۰درصد دانش آموزان نمی‌توانند قرآن بخوانند

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طبق اصل ۴۴ باید به خصوصی سازی اهمیت داده شود، گفت: بخشی از وظایف حاکمیت، متولی ندارد، بخش خصوصی با حداقل بودجه عهده دار انجام وظایف دولت شده است. حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر در نشست خبری که در خبرگزاری تسنیم برگزار شد در پاسخ به پرسش «قدس‌آنلاین» اظهارکرد: حذف بودجه‌های این سازمان‌ها و مجموعه‌های مردمی خیانت به مردم در عرصه فرهنگ است.

 • عباس نصیری فرد ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۵:۴۱

  رییس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی در گفت وگو با «قدس آنلاین»:

  افطاری ساده فاصله طبقاتی را کاهش می‌دهد/ضیافت افطار، مستحب و اسراف نکردن و به رخ نکشیدن اموال، واجب است

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: ماه رمضان فرصت مناسبی برای تغییر سبک زندگی است. یکی از زمینه‌هایی که به این تغییر کمک می‌ کند، سفره‌های افطاری و پذیرایی از روزه داران است. گاهی این سفره ها که باید نماد دین‌داری باشد فضایی برای ماراتن تجمل گرایی شده و از هدف اصلی روزه‌داری فاصله می‌گیرد. یکی از کارکردهای برگزاری افطاری ساده کاهش فاصله‌های اجتماعی در بستر دین است. حجت‌الاسلام دکتر عباس نصیری فرد، مدرس دانشگاه و رییس مجمع تبیین و ترویج تمدن نوین اسلامی به بررسی ابعاد اجتماعی «افطاری ساده» پرداخته است.

 • دکتر مجید ابهری ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۵:۰۰

  دکتر مجید ابهری در گفت و گو با قدس آنلاین:

  روزه ناهنجاریهای رفتاری را کاهش می‌دهد/ تمرینات معنوی ماه خدا به دیگر ماه‌ها تسری داده شود

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: یک آسیب شناس و رفتار شناس اجتماعی گفت: عواملی مانند مکان و زمان تاثیر مستقیمی بر رفتارانسان ها دارد. دکتر مجید ابهری با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان به دلیل حاکمیت معنویت بر فضای زندگی، آسیب‌های اجتماعی کاهش چشمگیری می‌یابد، افزود: روزه موجب می‌شود ناهنجاریهای رفتاری از قبیل ناسزاگویی و بدزبانی کاهش یابد. همچنین شاهدکاهش جرائمی همچون شُرب خمر، انحرافات جنسی و فسادهای اخلاقی هستیم.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۶:۱۸

  کارشناسان از انفعال سازمان های فرهنگی در جذب گردشگر رمضان می گویند:

  توریسم رمضان، در انتظار همکاری دولت با بخش خصوصی است/ گردشگری دینی گرفتار ضعف برنامه ریزی و روزمرگی

  قدس آنلاین / نازلی مروت: رمضان در بسیاری از کشورهای مسلمان با جشن و شادی آغاز می‌شود، تزئین خیابان‌ها و رونق کسب و کار بخشی از شور و شعفی است که از آغاز رمضان در کشورهای اسلامی می‌توان مشاهده کرد. یکی از برنامه‌های مهمی که برخی کشورهای مسلمان مانند ترکیه، امارات و مصر درماه رمضان به آن توجه کرده‌اند، فراهم آوردن زمینه جذب گردشگر در ماه خداست. علاوه بر کشورهای اسلامی، پایتخت انگلیس و برخی شهرهای اسپانیا نیز توریسم رمضان را بهانه ای برای جذب گردشگر دانسته و با تخفیف‌های خوب در تورهای گردشگری مسافران را به تعیین مقصد ارزان و مذهبی تشویق می‌کنند. ایران، با وجود اماکن مذهبی، تاریخی، اقلیم جغرافیایی متنوع، غذا، تنوع فرهنگی و ظرفیتهای متعدد دیگر در جذب توریست رمضان چه جایگاهی دارد؟ برای رفع ضعف ها و اتخاذ استراتژی دراز مدت در گردشگری رمضان چه باید کرد؟

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۲

  اینفوگرافی میزان اعتماد مردم به اظهارات مسئولان

  قدس آنلاین / نازلی مروت: طبق این آمار عمده استان‌های محروم و کم برخودار بیشترین اعتماد به اظهارات مسئولان دارند و استان‌های توسعه یافته و صنعتی مانند خراسان رضوی، گیلان، مرکزی، قزوین، اردبیل، البرز و آذربایجان شرقی اعتماد کمتری به اظهارات مسئولان دارند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۵۱

  دختر آیت الله سید عزالدین زنجانی در گفت وگو با قدس آنلاین:

  پدرم دین را با استدلال به ما آموخت / همه تلاش پدر این بود که علم دوستی از همان کودکی در وجود ما نهادینه شود

  نازلی مروت

  دکتر مریم سادات حسینی زنجانی گفت: مرحوم پدرم همیشه ما را به حفظ حجاب و حریم های شرعی تشویق می کردند اما هرگز بایدی برای نوع لباس و پوشش وجود نداشت. عضوهیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان با اشاره به شیوه های تربیتی مرحوم آیت الله سید عزالدین زنجانی افزود: شیوه تربیتی آیت الله بگونه ای بود که نشاط کودکی و جوانی را از ما نگرفت.

 • آیت الله زنجانی(ره) خود را بدهکار مردم می دانست ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۱:۰۵

  آیت الله العظمی سید محمد حسینی زنجانی در گفت وگو با قدس آنلاین:

  آیت الله زنجانی(ره) خود را بدهکار مردم می دانست/ برای خواسته های به حق جوانان با مسؤولین درگیر می شد/ از زبان شعر برای هدایت جوانان استفاده می کرد

  نازلی مروت

  مرجع تقلید شیعیان گفت: مرحوم آیت الله العظمی سید عزالدین زنجانی زندگی خود را وقف جوانان کرد. آیت الله سید محمد زنجانی با اشاره به ویژگی های رفتاری پدرش در برخورد با جوانان افزود: مرحوم پدر با توجه به روایات فراوانی که برای جوانان شده و نیازی که در نسل جوان می دید خود را وقف جوانان کرد؛ گاهی برای آنها تفسیر می گفت و گاهی با شعر خوانی و مثنوی خوانی سعی در جذب جوانان داشت. وی با بیان انیکه مهمترین دغدغه آیت الله اشتغال و ازدواج جوانان بود، اظهار کرد: مرحوم پدر معتقد بود باید برای رفع مشکلات جوانان همت همگانی وجود داشته باشد.

 • اصغر مهاجری ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۰۰:۱۳

  دکتر اصغر مهاجری در گفت و گو با قدس آنلاین خبرداد:

  وضعیت بحرانی سرمایه اجتماعی ایران/ برای مدیریت تعارض باید تفاوت ها پذیرفته شود

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: استاد دانشگاه تهران با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی فرسایش سرمایه اجتماعی ایران گفت: وضعیت سرمایه اجتماعی ایران در مرز بحران قرار دارد.

 • تازه مسلمان ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۵:۲۴

  بانوی تازه مسلمان روس در گفت و گو با «قدس آنلاین» از زندگی جدید خود روایت می کند

  در پناه حرم

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: یلنا ترویتسکیخ متولد ۱۹۸۷میلادی در یکی از شهرهای مرکزی روسیه است. در دیار تزارها در یک خانواده مسیحی به دنیا آمده و دست سرنوشت او را میهمان دیار خورشید شرق کرده است. «یلنا» که حالا با نام خانوادگی همسرش شناخته می‌شود، می‌گوید در مشهد احساس غریبی نمی‌کنم. روایت «یلنا جهانی» از زندگی و مسلمانی‌اش را با ما دنبال کنید.

 • اعتماد مردم ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۴:۲۶

  دکتر محمد مهدی بهداروند در گفت وگو با «قدس آنلاین»:

  عدم اعتماد مردم به مسئولین خواست دشمن است/ برخی مسئولان با نمایش زندگی اشرافی مردم را دلسرد کرده‌اند

  قدس آنلاین/ نازلی مروت: یک جامعه شناس دین گفت: عدم اعتماد مردم به مسئولین خواست دشمن است. حجت الاسلام دکتر محمد مهدی بهداورند با اشاره به نظر سنجی اعلام شده توسط «ایسپا» که از عدم اعتماد 55 درصدی مردم به اظهارات دولتمردان خبر می‌دهد، افزود: متاسفانه امروزه رفتارهای نابهنجاری از زمامداران و مسئولین می بینیم که موجب عدم اعتماد مردم به حاکمان می شود. وقتی اخباری از اختلاس افراد وابسته به زمامداران مانند بابک زنجانی، زندگی اشرافی و لاکچری مسئولان و حقوق‌های نجومی به گوش مردم می‌رسد نمی‌توان انتظار داشت که اعتماد کامل بین مردم و حکومتداران برقرار باشد.