FATF

کل اخبار:162

 • جمالی ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۳:۴۰

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با قدس آنلاین:

  لوایح چهارگانه پیش شرط پیوستن به FATF  است / با نظر رهبری درباره FATF، حجت بر مجلس تمام شد

  محمد جواد جمالی اظهار داشت: دولت چهار لایحه را برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده که همین چهار لایحه پیش شرط پیوستن به FATF  است. رهبری درباره پیوستن به قرادادهای بین المللی، صریح و روشن مواضع خود را بیان کردند، بنابراین نظر ایشان نظر ولایتی و مورد اطاعت همگان است.

 • Fatf ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۴

  پیمان های پولی جایگزینی برای FATF

  کسری آصفی

  بعد از حدود دو سال از اجرای برنامه اقدام FATF و تعلیق وضعیت اقدام متقابل، وضعیت واقعی ما در عرصه اقتصادی و همکاری بانکی، طبیعتاً می‌بایست بهتر می‌شد؛ اما مشاهده می‌کنیم بانک‌های چینی، ترکیه‌ای و صرافی‌های اماراتی که قبلاً با ما همکاری می‌کردند، امروز با ما همکاری نمی‌کنند.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۲:۳۰

  عضو هیأت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:

  تصویب FATF و پالرمو خلاف قانون اساسی است/ خواسته به حقمان تأمین نشود روی موضع مخالفت می‌مانیم

  عضو هیأت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه تصویب FATF و پالرمو خلاف قانون اساسی است، گفت: خواسته فراکسیون نمایندگان ولایی تامین نشود روی موضع مخالف خود می‌ایستیم.

 • طیب نیا ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۸

  وعده‌های خطرناک وزیر اقتصاد روحانی به FATF در ازای پیوستن ایران به این نهاد! / چرا طیب نیا باید پاسخ دهد؟

  عصر دیروز یک کانال ضدانقلاب اقدام به انتشار سندی کرد که طی آن مدعی شد وزیر اقتصاد دولت‌های نهم و دهم خواهان تصویب قانون پیوستن به گروه اقدام مالی FATF در سال ۸۹ شده است. این کانال ضد انقلاب این شبهه را مطرح کرده که تفاوت این سند و تعهد داده شده در دولت روحانی چیست؟

 • FATF ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۷

  شواهدی بر دستوری بودن پیوستن ایران به TF

  کسری آصفی

  طبق شرط هشتم کمیسیون امنیت ملی، در صورت بازگشت دوباره ایران به لیست سیاه FATF، باید از کنوانسیون TF خارج شویم، در حالی که طبق متن این کنوانسیون، اگر ایران بخواهد از آن خارج شود، یک سال بعد از اعلان خروج، اجازه خروج دارد و در این یک سال باید در کنوانسیون باقی مانده و تعهدات خود را اجرایی کند. 

 • جعفر قادری - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ ۱۰:۲۴

  گفت و گوی "قدس آنلاین" با جعفر قادری نماینده پیشین مجلس:

  شعار مبارزه با تروریسم یک فریب بزرگ برای تحت سلطه درآوردن کشورهایی چون جمهوری اسلامی است/ با تصویب FATF باید منتظر محدودیتهای شدید برای بانک ها وموسسات مالی خود باشیم

  ساحل عباسی

  به هر حال پذیرش توافق FATF به معنای اجازه دادن ورسمیت بخشیدن به سرکشی واشراف کامل غرب به نقل وانقالات بین بنگاه های اقتصادی ایران با سایر دنیاست بنابراین باید منتظر محدودیتهای شدید بانکی وموسسات مالی خود باشیم و این مساله منجر به کاهش قدرت جمهوری اسلامی ایران در حوزه های پولی ومالی خواهد شد. در صورت تصویب وتایید FATF جمهوری اسلامی ایران نمی توان به صورت کامل وبه دلخواه خود از درآمد نفت و ...استفاده کند از این رو باید با هوشمندی کامل در برابرابزارهایی که برای افزایش محدودیت های ما طراحی شده اند حاضر شویم.

 • محمد جواد جمالی ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ ۱۵:۵۰

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مصاحبه با قدس آنلاین:

  هیئت نظارت باید درباره تخلف بودن آبستراکسیون تصمیم گیری کند

  محمد جواد جمالی گفت: آبستراکسیون کمیسیون امنیت ملی، تخلف محسوب نمی‌شود و اگر فردی در این مورد شکایت و اعتراضی دارد  باید درخواست خود را به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه بدهد.

 • حسن عباسی ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ ۱۲:۰۷

  حسن عباسی مدیر پژوهشکده یقین از تبعات عضویت ایران در FATF می گوید

  با امضای FATF مجبور خواهیم شد فرماندهان سپاه را تحویل آمریکایی‌ها دهیم/ با امضای FATF کمک‌هایی که روز قدس برای مردم فلسطین جمع می‌شود تامین مالی تروریست به حساب خواهد آمد

  عباسی گفت: آمریکایی‌ها در کاتسا معتقدند که سپاه یک گروه تروریستی است و چون عضو fatf هم هستند، می توانند به این کنوانسیون بگویند که برآوردشان این است که سپاه یک گروه تروریستی است. بنابراین از fatf می خواهند که فرماندهان سپاه را تحویل آنها بدهد.

 • شیخی ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۲:۳۱

  یک اقتصاددان در گفت و گو با "قدس آنلاین" :

  FATF از کاپیتولاسیون هم بدتر است/ تصویب این لایحه در مجلس زمینه ساز تسلط اطلاعاتی دشمن بر کشور است

  در این لایحه تمام نهادهای عمومی و غیر دولتی شامل ارائه اطلاعات بوده و لیست تمام نهادها در این قانون قید شده و هیچ جای استثنایی را باقی نگذاشته است. به طوری که اگر این موضوع در ایران تبدیل به قانون شود دیگر ابزاری از این بهتر وجود ندارد که طرف های غربی در هر چیزی بتوانند جلوی ما را بگیرند در واقع این قانون ابزار کاملی برای تحریم ایران است.

 • علاءالدین بروجردی ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۳:۰۲

  بروجردی:

  حق تحفظ برای ایران در " FATF" لحاظ می‌شود

  رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اگر قرار به تصویب (FATF) در مجلس باشد، حق تحفظ برای بندهایی که مغایر با نظر جمهوری اسلامی ایران است در نظر گرفته می‌شود.

 • کریمی قدوسی ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۷:۰۸

  عضو کمیسیون امنیت ملی درباره جزئیات جلسه غیر علنی امروز مجلس به «قدس آنلاین» گفت

  اروپایی‌ها در ازای برجام، تصویب FATF  را خواسته‌اند / احمد آبادی، مهره اصلی تحمیل لوایح ۳ گانه به مجلس است

  جواد کریمی قدوسی گفت: متاسفانه دولتمردان و برخی حامیان آنها، این شبهه را ایجاد کردند که لوایح اصلاح قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تأمین مالی تروریسم با FATF مرتبط نیست . درحالی که کنوانسیونFATF بالغ بر ۲۶ دستور العمل دارد که دولت در حال تبدیل تک تک این ۲۶ مورد به قانون است. ما به آقای شمخانی و برخی نمایندگان مدافع دولت اعتراض داشتیم و به هیچ نحوی زیر بار تصویب این لوایح نخواهیم رفت.

 • عراقچی و شمخانی ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۱۴:۱۰

  روایت کوچکی نژاد از جلسه غیرعلنی مجلس؛

  اختلاف نظر عراقچی و شمخانی در مورد FATF

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: نظر دبیر شورای عالی امنیت ملی و معاون وزیر امور خارجه در مورد لزوم پیوستن ایران به FATF متفاوت بود.

 • حسینعلی امیری ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۵:۳۲

  معاون پارلمانی رئیس جمهور:

  اصلاحات قانون مبارزه با پولشویی و کنوانسیون پالرمو تقویت نهادهای داخلی کشور است

  قدس آنلاین/ آرش خلیل‌خانه: معاون پارلمانی رئیس جمهور تأکید کرد: لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی صرف‌نظر از مسائل بین‌المللی و موضوعات خارج از کشور تدوین شده است.

 • ابوالفضل ابوترابی ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۶:۱۷

  عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در گفت و گو با «قدس آنلاین» :

  پس از خروج آمریکا از برجام به نفع کشور است که از FATF خارج شویم

  مینا افرازه

  عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس به قدس آنلاین گفت: با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و احتمال خروج متعاقب ایران از برجام طی هفته‌های آینده، معقولانه است که عضویت ایران در FATF به کلی منتفی شود.

 • پور مختار ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۰۷:۳۰

  عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با قدس آنلاین:

  لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی مطابق با تکالیف FATF تدوین شده است

  مینا افرازه

  محمد علی پور مختار گفت: مقامات دولتی باید ساده اندیشی را کنار بگذارند زیرا با قبول اسناد FATF و پیوستن به لوایح جوانبی آن با دست خودمان، کشور را در اختیار زورگویانی همانند آمریکا و سایر قدرت‌های استکباری قرار می‌دهیم. جدای اینکه با پذیرش قانون مبارزه با پولشویی عملاً دست و پای جمهوری اسلامی را در بسیاری از زمینه‌ها می‌بندیم، باید گفت که طرف‌های غربی بهانه‌های واهی را به هر دولتی که با سیاست‌های آنها مشکل دارد نسبت داده و مورد تحریم قرار می‌دهند و در نهایت دولت با اصلاح این قوانین زمینه این اتفاقات را فراهم می‌کند.

 • مجلس ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۱:۲۱

  علی‌رغم حضور عراقچی و کرباسیان در مجلس؛

  بررسی سه لایحه زمینه‌ساز FATF به تعویق افتاد

  به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی، بررسی سه لایحه زمینه‌ساز اجرایFATF در صحن علنی مجلس تا روز سه‌شنبه به تعویق افتاد.

 • fatf ۱۳۹۶-۱۲-۰۶ ۱۱:۲۴

  FATF در پی ایجاد زیر ساخت های حقوقی و بانکی سلطه جویانه است

  خطر خود تحریمی پیش پای مجلس

  مینا افرازه

  کنوانسیون مبارزه با تأمین مالی تروریسم و همچنین لایحه پالرمو از جمله مواردی است کهFATF بر اجرایی شدن آن در کشور تمرکز دارد و از سویی چون این لایحه در دستور کار مجلس برای تصویب قرار گرفته، بنابراین دادن فرصت دوباره به ایران در راستای تلاش بیشتر برای فشار آوردن به ایران است تا دستورهای آن را به کار بندد و منتظر نتیجه اقدام مجلس در این زمینه باشد.

 • FATF ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۲۱:۳۴

  تعلیق ایران از لیست سیاه FATF تمدید شد

  گروه ویژه اقدام مالی (FATF) خروج ایران از لیست سیاه را برای بار دیگر تمدید کرد.

 • Fatf ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۹:۳۱

  رئیس کمیسیون اقتصادی:

  مجلس بندهای مغایر با منافع ملی در "FATF" را نمی‌پذیرد

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفته است که مجلس بندهای مغایر با منافع ملی در "FATF" را نمی‌پذیرد.

 • ولی الله سیف ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۱:۵۷

  رییس کل بانک مرکزی؛

  همکاری در زمینه FATF را ادامه می‌دهیم

  رییس کل بانک مرکزی گفت:ایران مصمم است تا همکاری با سازمانهای بین المللی ازجمله FATF را ادامه دهد با این امید که از بیانیه عمومیFATF حذف شود.

 • محمدرضا پورابراهیمی ۱۳۹۶-۱۰-۲۵ ۱۴:۴۶

  پورابراهیمی:

  کمیسیون مشترک مجلس الحاق به FATF را بررسی می‌کند

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیونی مشترک متشکل از اعضای کمیسیون‌های اقتصادی و حقوقی مجلس لایحه پیوستن ایران به FATF را بررسی می‌کند.

 • fatf ۱۳۹۶-۱۰-۱۹ ۱۱:۲۶

  قدس از تحرکات پشت پرده برای تصویب دو لایحه جنجالی گزارش می دهد

  آزمونی برای مجلس، زنگ خطر برجامی دیگر

  مینا افرازه

   شنیده شده است که در رایزنی‌های غیرعلنی دولت با رئیس مجلس، قرار است مجلس شورای اسلامی دو لایحه مبارزه با تأمین مالی تروریسم و پولشویی را به تصویب برساند و هرچه زودتر اجرای این قانون در کشور کلید بخورد.

 • FATF ۱۳۹۶-۰۹-۲۲ ۱۸:۱۳

  گرادهی از درون واکنش نهادهای دولتی به تهدیدات FATF

  محمدرضا عرب‌مقدم

  اواسط آبان ماه بود، که گروه ویژه اقدام مالی FATF در بیانیه‌ای تهدید آمیز از ایران خواست به اقدامات خود برای اصلاح رژیم مبارزه با پولشویی و تروریسم سرعت بخشد. بلافاصله بعد از این تهدیدات مسئولین داخلی به تکاپو افتادند تا باز هم در لیست سیاه FATF قرار نگیرند. اما آیا گروه اقدام مالی مشترک شرایط مطلوب برای عضویت ما را دارد؟

 • 1 ۱۳۹۶-۰۸-۱۵ ۱۰:۲۲

  ایران بازهم در فهرست سیاه باقی ماند

  خط و نشــان FATF برای تهــران

  مینا افرازه

  گروه اقدام مالی «FATF» در بیانیه جدید خود که دیروز منتشر کرد، بار دیگر با تکرار نگرانی‌های واهی علیه سیستم مالی و بانکی ایران به تهران اعلام کرده است که تا بهمن‌ماه فرصت دارد به تعهدات خود عمل کرده و دستورالعمل‌های این گروه را به‌طور کامل اجرا کند.

 • fatf - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۰۷ ۱۳:۲۰

  نام ایران همچنان در کنار نام کره شمالی

  ایران همچنان در لیست سیاه FATF

  از نظر اعضای FATF، اقدامات ایران آنقدر برای‌شان دلگرم‌کننده نبوده که نام ایران را از کنار نام کره شمالی بردارند و فقط به تمدید تعلیق رأی دادند. پس با این اوصاف، اقدام اخیر این کارگروه چگونه می‌تواند به افزایش تعامل مالی ایران و نظام مالی بین‌الملل منجر شود.

 • FATF ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۸:۳۴

  واکنش وزارت اقتصاد به جلسه گروه ویژه اقدام مالی (FATF)

  وزارت اقتصاد در بیانیه‌ای اعلام کرد: «با مخالفت معدود کشورهایی شامل آمریکا، آرژانتین، رژیم صهیونیستی (عضو ناظر) و نماینده شورای همکاری خلیج فارس اقدامات مقابله‌ای علیه ایران لغو نشد.

 • fatf ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۴:۵۳

  وزارت اقتصاد بیانیه داد؛

  از FATF راضی نیستیم/محدودیت‌ها باید به طور کامل لغو شود

  هر چندما تصمیم اخیر گروه اقدام مالی را یک گام به جلو ارزیابی می کنیم، اما اعلام می داریم که، این اقدامات مثبت رضایتمندی ایران را به دنبال نداشته است.

 • fatf - کراپ‌شده ۱۳۹۶-۰۴-۰۴ ۱۱:۵۰

  رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی:

  اجرای تعهدات FATF دردسرهای بانک‌های ایرانی را بیشتر می‌کند

  علی دیواندری در پاسخ به این پرسش که آیا اجرای دستورالعمل‌های FATF باعث ایجاد زیرساخت‌های لازم برای انجام تحریم‌های بانکی برای آمریکا نخواهد شد؟ گفت: «FATF گروهی است که وقتی درباره کشورها بیانیه می‌دهد در ریسک و نرخ‌های آن کشور اثرات زیادی می‌گذارد. ایران اقتصاد بزرگی دارد و هجدهمین اقتصاد دنیا محسوب می‌شود.

 • fatf ۱۳۹۶-۰۴-۰۱ ۱۰:۳۹

  FATF این هفته در مورد وضعیت ایران تصمیم می‌گیرد/اروپا خواستار ادامه تعلیق اقدامات تقابلی است

  کارگروه اقدام مالی در جلسه این هفته در والنسیا در مورد وضعیت ایران تصمیم‌گیری خواهد کرد.

 • قاسمی ۱۳۹۶-۰۳-۱۱ ۱۱:۱۷

  واکنش سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات روز گذشته نبویان

  قاسمی در واکنش به اظهارات نبویان گفت: FATF سازوکار مالی بین المللی است که ارتباطی با استرداد اتباع بین کشورها ندارد و استرداد اتباع تنها در قالب معاهده های دوجانبه انجام میشود که ایران چنین توافقی با آمریکا نداشته و نخواهد داشت.