همه‌ی خبرهای امروز
 • پل سید صالح؛ ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ ۰۹:۴۷

  قدس آنلاین از اوضاع نامناسب اولین اثر ملی کارون گزارش می دهد؛

  پل سیدصالح در محاصره فروشنده های کپسول گاز / بازسازی پل نیازمند ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار

  اهواز- اولین اثر ثبت شده ملی شهرستان کارون، به دلیل شرایط نامناسب حفظ و مرمت، اوضاع خوبی ندارد. اگر توریستی برای دیدن پل سید صالح که به سی و سه پل دوم هم معروف است به اهواز بیاید، آنچه می بیند یک اثر تخریب شده در محاصره کپسولهای گاز و زباله است و بس!

 • حجت الاسلام حاجتی ۱۳۹۷-۰۳-۱۸ ۱۴:۳۹

  امام جمعه موقت اهواز:

  زمان نابودی اسراییل نزدیک است

  اهواز_ خطیب نماز جمعه اهواز عنوان کرد: فقهای شیعه نیز مانند امام خمینی(ره) نابودی رژیم‌ظالم اسرائیل را نزدیک می دانند.

 • آتش سوزی جنگل ها ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۰:۳۹

  خوزستان همچنان در صدر آتش سوزی جنگل ها، مزارع و مراتع؛

  شبیخون آتش، به ریه های یک استان غبار آلود

  اهواز- هرسال، خوزستان شاهد سوختن سرمایه های تنفسی ریه های خاک گرفته خود است، گرما را می توان به عنوان عامل مهمی برای زبانه دار شدن این آتش معرفی کرد، گرمایی که بسیاری معتقدند درجه واقعی آن بر نمایشگرها حک نمی شود، در حال بلعیدن سرمایه های تنفسی ساکنان استانی در جنوب غرب کشوراست و عملا نمی توان با توجه به حضور در عصر آلایندگی ها، کاری برای بهتر شدن و حتی جلوگیری از آن کرد.

 • موسوی جزایری ۱۳۹۷-۰۳-۱۱ ۱۴:۳۰

  امام جمعه اهواز؛

  تمام ملت، حامیان کارگران گروه ملی هستند

  اهواز_ نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار کرد: مسئولان و مدیران گروه ملی، شما که وضع مالیتان خوب و خزانه هایتان پر است، پس حقوق کارکنان زحمت کش گروه ملی را سریعا پرداخت کنید.

 • صبور/ ق ۱۳۹۷-۰۳-۱۰ ۱۲:۲۲

  گزارش قدس آنلاین از انقراض ماهی های جنوب؛

  خداحافظ «صبور»!

  اهواز- «صبور» ماهی ای است که سال‌ها حرف اول قرار گرفتن بر سر سفره را در روز تعطیل یک خانواده جنوبی داشت، چند سال است اما خبر از این ماهی خوشمزه نیست و سرنوشتش به ماهی دیگری به نام «زبیدی» پیوند خورده است...

 • قلیان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۰:۴۷

  گزارش قدس آنلاین همزمان با هفته ملی بدون دخانیات؛

  امروز قلیان، فردا هزار راه نرفته

  اهواز- در کلانشهر اهواز از وقتی یکی از قهوه خانه ها دچار آتش شد عزم ها برای برچیدن قلیان از روزهای جوانان، محکم تر و برنامه ها بیشتر راه عملی شدن گرفت اما دود آتش قهوه خانه که نشست هیجان مسئولان شهری هم فروکش کرد و باز خانواده ها ماندند و بساط های زیاد قلیانی حتی در اماکن عمومی.

 • خشکسالی، بی آبی ، کم آبی ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ ۱۳:۰۴

  حکم بی آبی وزارت نیرو، برای خوزستانی که آب مازاد دارد!

  اهواز- ابلاغیه وزارت نیرو به مدیریت بحران خوزستان دقیقا آدمی را به یاد ضرب المثل یک بام و دو هوا می اندازد، چالش ایجاد شده به صلاحدید دولت انعکاس های بدی در آینده برای خوزستانی دارد که قبلا به میل آنها مازاد آب داشت و امروز حکم کم آبی به دست گرفته...

 • اروند کنار ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۰۹:۱۶

  سایه ناامنی بر بازارهای خرمشهر و آبادان

  اهواز- قرار بود خرمشهر بعد از آن همه سالهای بعد از جنگی، که مورد بی مهری قرار گرفته بود مملو از فرصت تجارت و تعامل و نمونه شدن شود، اما خبر می رسد منطقه آزاد خود معضلاتی برای این دو شهرستان به وجود آورده...

 • حرم ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۶:۳۱

  مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان:

  بانوان خوزستانی طلایه دار بازسازی عتبات هستند/ ۲۷ کیلو طلا سهم بانوان خوزستانی

  اهواز- مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با قدردانی از همت عالی مردم در این زمینه بازسازی عتبات اظهار کرد: عتبات تاریخ ساز و احیای آن برای نسل آینده است، که اولین پروژه آن ایوان طلای علوی بود که بانوان خوزستانی ۲۷ کیلو طلا برای آن هدیه کرده اند.

 • کشاورز ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۰۹:۴۰

  بهینه مصرف کردن آب، تنها برای خوزستان هجی می شود

  اهواز- آب انرژی در حال اتمامی است که نبود آن می تواند زمین های کشاورزی را بی ثمر و خانه های مردم را بی رمق کند. روش های نوین آبیاری برای صنعتی که ۸۰ درصد مصرف آب را در اختیار دارد شاید راه حل مناسبی باشد اما آیا برای اجرای آن کمی دیر نیست؟

 • خرمشهر ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۲

  به بهانه سالروز آزادسازی خرمشهر؛

  «خُرم» شهرم آرزوست

  اهواز_ خوزستان قهرمان و خرمشهر مظلوم در طول ۸سال دفاع مقدس زیر انواع بمب و موشک وگلوله مقاومت کردند و قامت خم ننمودند...

 • آثار محرومیت هنوز بر چهره خرمشهر مانده است ۱۳۹۷-۰۳-۰۳ ۱۰:۲۵

  پرچم های آزادی خرمشهر هنوز بر بام ویرانه هاست

  این شهر کی خرم می شود؟

  اهواز- این شهر کی قرار است خرم شود وقتی حتی از روز ملی اش زمانی به اندازه پایین آمدن از پله های هواپیما سهم دارد و از نام اروند هم زمین های خاکی و پر از مین مواد شیمیایی اش مال کودکان این شهر است و نفت و خودروی اروندی اش برای سرمایه گذاران شهرهای دیگر...

 • قلب ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۱۳:۴۸

  فوق تخصص جراحی پیوند اعضاء در بیمارستان گلستان اهواز خبر داد؛

  اولین عمل پیوند قلب در خوزستان

  اهواز-فوق تخصص جراحی پیوند اعضاء در بیمارستان گلستان اهواز از انجام اولین پیوند قلب در سال جدید بیان کرد: در سال ۹۷ قرار است برای اولین بار در استان خوزستان پیوند قلب صورت گیرد.

 • ریزگردها ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۰

  دیگر امیدی به کنترل مانور تحمیلی ریزگردها نیست؛

  تدبیر «دولت تدبیر» برای ۶ میلیون نهال کانون های ریزگرد چیست؟

  اهواز- میان خبرهای بد می شنویم وقتی که چند سال صرف نهال کاری برای مهار ریزگردها شد در پی کمبود آب از بین می رود و نهال هایی که امید بسته بودیم روزی برای ما سدی در برابر ریزگردها باشند از بی آبی در حال نابودی اند...

 • قاسمی ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۱۳:۵۹

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان خوزستان عنوان کرد؛

  انقلاب ایران جهان را در نوردیده است/ خرمشهر سند ماندگار جمهوری اسلامی ایران

  اهواز- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس استان خوزستان در گرامیداشت سالروز خرمشهر بیان کرد: امروز مرزهای نظامی ما از خرمشهر به عراق و سوریه منتقل شده است، علم نظامی ما را پیروز خرمشهر نمی دانست اما اراده کردیم و ۱۹ هزار و ۷۰۰ نفر را در خرمشهر اسیر کردیم امروز هم بعد از چهل سال انقلاب ایران در حال درنوردیدن دنیاست.

 • گردشگری ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۰۹:۴۵

  زیرساخت های گردشگری خوزستان در شان سه ثبت بین المللی نیست؛

   حلقه مفقوده گردشگری خوزستان در دستان کیست؟

  اهواز- خوزستان با داشتن سه اثر ثبت بین المللی در حوزه میراث فرهنگی و آثار باستانی، به ندرت شاهد زیرساختهایی در این زمینه برای جذب گردشگر بوده است...

 • نفت بازنشسته ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۵:۰۰

  در پی اختلاف شرکت نفت و صندوق بازنشستگی

  حقوق ۹۷۳ بازنشسته قطع شد

  اهواز- چه زمانی قرار است حق و حقوق قشر کارگر در خوزستان داده شود تا علاوه بر بار بیکاری و کم حقوقی خیلی از روزهایشان بلاتکلیف مقابل استانداری، شهرداری و شرکت های بزرگ نگذرد...

 • نجات جان 5 بیمار از مرگ/گزارش تصویری ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۰۹:۲۶

  اهداء عضو، بخشش حتی بعد از مرگ؛

  معجزه زندگی دوباره

  اهواز- او را از پشت شیشه، محصور شده در دستگاه های اکسیژن می بیند و صدای نفس هایش را با خطهای پایین و بالای مانیتور روبرو می شنود، باورش سخت است یکی از عزیزترین افراد زندگی اش دارد از دست می رود.

 • کوی مشعلی ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۰۹:۰۰

  داستان جدا شدن کارون از اهواز؛

  کارون زیر چتر وعده های بی سرانجام مانده است

  اهواز- به نظر می رسد متاسفانه نام کارون این روزها یمن خوبی ندارد نه برای یک رود نه منطقه ای پرت شده بیرون از نقشه جغرافیایی کلانشهر اهواز، که اگر بختش با نام کارون نیک می شد با به یدک کشیدن نام بزرگترین تولیدکننده ماهی در غرب آسیا، داشتن سه هزار هکتار نخل و۳۰۰ هکتار انگور  و ۸ هزار گاومیش تا این حد در فقر و نابسامانی به سر نمی برد.

 • امام جمعه موقت اهواز ۱۳۹۷-۰۲-۲۸ ۱۴:۴۸

  امام جمعه موقت اهواز؛

  بانک مرکزی را باید برای حذف دلار از معاملات ارزی تحت فشار قرار داد

  اهواز- خطیب نماز جمعه اهواز عنوان کرد: بانک مرکزی چرا در حذف دلار قدم برنمی دارد؟ بانکی که می داند تنها راه نجات اقتصاد ارزی ایران از این وضعیت حذف دلار از معاملات است، پس چرا اقدامات عملی انجام نداده؟

 • بازار گوشت مرغ و ماهی در آستانه عید نوروز ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۲:۵۴

  گزارش قدس آنلاین از افزایش قیمت ها به بهانه ماه رمضان؛

  نرخ اجناس داغتر از هوای خوزستان است

  اهواز- افزایش قیمت اجناس از جمله مواد غذایی در ماه هایی همچون رمضان از مقولاتی است که هرساله اتفاق می افتد. تامین مواد غذایی در ماه رمضان برای مردم از جمله خوزستانی ها از امور سختی شده است که با وجود مشکلات بسیار، باید این قلم دردسر را نیز به جان بخرند.

 • کودک آزاری ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۰۹:۳۹

  این خانه ناامن است؛

  واقعیت های تلخ از ناامنی سایه یک پدر

  اهواز- آزار جسمی سه کودک ماهشهری، بیانیه ها، اقدامات و حرفهای فلسفی مثل تمام هیاهوی خبرها یک هفته بعد در بهترین وضعیت در گنجه ای خاک می خورد و دست کم چند ماهی بعد حتی این کودکان هم با تمام دردهایشان فراموش می شوند...

 • الکامپ ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۰:۱۵

  گزارش قدس آنلاین از برپایی نمایشگاه الکامپ استان خوزستان؛

  نمایش غرفه های خالی در بزرگترین نمایشگاه فناوری

  اهواز- نمایشگاه الکامپ از آن دسته نمایشگاه هایی است که علاقمندان به تکنولوژی را به سمت آن سوق می دهد. در برپایی این نمایشگاه هم گزینه هایی که استانداری خوزستان روی میزهای غرفه های نمایشگاه برای ما متصور شده بود آنقدر خوب و دقیق بودند که وقت بگذاریم و به دیدن نمایشگاه الکامپ برویم اما غرفه های کم و خالی آن چیزی بود ک بدجور ذوق را کور می کرد...

 • حریم کارون ۱۳۹۷-۰۲-۲۳ ۰۹:۴۰

  حریم هایی که تحریم نمی شوند(بخش دوم)

  حریم رود کارون شکسته شد

  اهواز- ساخت دو رستوران دیگر در دل کارون را اگر با همان بهانه ۴ سازه قبل نادیده بگیریم که بالا روند و بعد هم که ساخته شدند به خسارتی که از خراب کردنشان نصیب شهر می شود فکر کنیم چند سال دیگر اپیدمی این طمع برای کسب ثروت از دل کارون گسترش می یابد.

 • حریم کارون ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۰:۰۵

  حریم هایی که تحریم نمی شوند(بخش اول)

  پازل نابودی کارون با ساخت و ساز غیرمجاز کامل شد

  اهواز- چرا متولیان خوزستان که برای طرح های انتقال آب خود را به آب و آتش می زنند درباره ساخت و ساز رستوران ها درحریم رودخانه سکوت کرده اند، آیا نابودی به سبک انتقال مهم تر از نابودی با ساخت و ساز است یا اعتراض به انتقال آب نتیجه هایی دارد که ما از آن بی خبریم.

 • حجت السلام والمسلمین حسن زاده ۱۳۹۷-۰۲-۲۱ ۱۶:۱۴

  امام جمعه موقت اهواز؛

  به اتفاقات اخیر برجام نمی توان اعتماد کرد

  اهواز-امام جمعه موقت اهواز عنوان کرد: بعد از خروج آمریکا از برجام، نیاز به تعهد و ضمانت نامه از اتحادیه اروپا داریم، زیرا به آن‌ها نیز نمی توان اعتماد کرد.

 • هویزه ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۰۹:۲۹

  قدس آنلاین گزارش می دهد؛

  روزهای سخت «هویزه» بعد از آزادی

  اهواز-هویزه ۳۶ سال پیش در عملیات بیت المقدس با رمز (یاعلی ابن ابی طالب) آزاد شد و مردم در شور آزادی، پای شادی برای ساختن شهر خود از نو، می کوبیدند غافل از اینکه، هویزه مانند سایر شهرهای جنگ زده خوزستان، در ایستگاه زمان متوقف شد و دیگر کسی صدایش را نشنید.

 • بازار داغ خرید میوه شب یلدا ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۰:۲۷

  قدس آنلاین از بازارچه های اهواز گزارش می دهد

  قصه پرغصه نابسامانی بازارچه های محلی

  اهواز- قصه ساماندهی سد معبرها و به خصوص بازارچه ها در اهواز، سر درازی دارد که تا کنون ختم به خیر شدن هیچ کدام، دفتر این حکایت را نبسته.

 • برق ابی ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۰

  گزارش قدس آنلاین از انرژی خورشیدی که در حال فسیل شدن است

  خبری از پاکی نیروگاه های برق - آبی نیست

  اهواز- نیروگاه های برق- آبی و به دنبال آن ایجاد سد برای ذخیره آب از پاک ترین روش های تولید انرژی ها هستند! این جمله که در تمام کتابهای درسی به آن اشاره شده دروغی بیش نیست، حقیقت انرژی ارزان و بی پایان خورشید است.

 • سینما ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۱۴:۳۲

  گزارش قدس آنلاین از کیفیت سینماهای اهواز

   نور، صدا، بی حرکت

  اهواز- اهواز به عنوان شهری که چند سینمای با سابقه را در خود جای داده، از جمله کلانشهرهایی است که مخاطبان سینمایی خود را قربانی نبود امکاناتی کرده که منجر به ریزش آماری در این حوزه شده است.