همه‌ی خبرهای امروز
 • دکتر توفیقی ۱۳۹۷-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۰

  وقتی نظام ارجاع سلامت اولویت نیست

  دکتر شهرام توفیقی

  نظام ارجاع سلامت، نظامی هدفمند است که علاوه بر اینکه از مراجعه مکرر بیمار به پزشکان مختلف، دریافت خدمات ناقص و تکرار خدمات تشخیصی در حوزه درمان پیشگیری می‌کند، موجب کاهش هزینه‌های درمان و همچنین کاهش مصرف داروهای غیرضروری می‌شود؛ ضمن آنکه تضمین کننده کیفیت ارائه خدمات درمانی نیز خواهد بود.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۶

  پیام شادمانی از روسیه تا دورترین روستاها

  محمدحسین جعفریان

  وقتی در بازی با مراکش پیروز شدیم، همه شادمان بودند. همه فارغ از اینکه چه سمت و سوی سیاسی و حتی اعتقادی دارند، یک موضوع برای گفت‌وگو و همدلی یافته بودند؛ فوتبال!

 • دکتر روح‌الله ایزدخواه ۱۳۹۷-۰۳-۲۹ ۰۹:۵۵

  «الگوی جهادی مردمی» به جای توسعه بودجه محور

  روح‌الله ایزدخواه

  وقتی فضا به این جوان‌های جهادی داده نمی‌شود، مردم هم پای کار نمی‌آیند، چرا که مردم به اتکای نیروی جهادی و پیشتاز پای کار می‌آیند، حال آنکه اکنون نیروی پیشتاز جهادی نیست.

 • دکتر روح‌الله ایزدخواه ۱۳۹۷-۰۳-۲۸ ۰۸:۴۱

  جهاد مردمی، علیه جریان توسعه بودجه محور

  روح‌الله ایزدخواه

  در زمان جنگ دشمن پتروشیمی آبادان را منهدم کرد. مسئولان اعلام کردند که می‌توانند یا پتروشیمی را بسازند یا با پول آن یک کوپن برنج توزیع کنند.

 • دکتر جمال یزدانی ۱۳۹۷-۰۳-۲۳ ۱۱:۳۸

  رسانه ملی و ضعف دربازنمایی مسجد مطلوب

  جمال یزدانی

  مسجد که محوری‌ترین نقش را در ساماندهی مردم برای پیروزی انقلاب ایفا کرد و در دهه نخست انقلاب نقش بسیار مهم مدیریت اجتماعی و امنیتی و اقتصادی شهرها را به عهده داشت، اکنون دچار تعدد مداخله کنندگان است که همین مسئله سبب ضعیف شدن کارکردهای مسجد شده است.

 • میثم مهدیار ۱۳۹۷-۰۳-۲۲ ۱۲:۵۳

  ریزگردها در آسمان ایران ضرب در چند!

  جامعه:صورتی از آسیب ها و مشکلاتی که تا کنون ریزگردها برای کشور ما به وجود آورده اند را در نظر بگیرید. حالا این وضعیت را چندبرابرکنید. این تنها نشانه هایی از شروع پروژه آبگیری برخی از سدهای تازه تاسیس در ترکیه موسوم به پروژه گپ است.

 • محمدحسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۳

  اخبار حوادث؛ مایه وحشت یا آرامش مخاطب؟!

  محمدحسین جعفریان

  اخبار حوادث در رسانه‌ها، با وجود بازتاب خشونتی که ذاتی آن‌هاست، اما بناست نتیجه مثبتی داشته باشند و آن همانا ایجاد احساس آرامش برای مخاطب است.

 • میثم ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۴

  نقش دستگاه محاسباتی در رفتار جریان‌های آرمان باخته

  میثم ظهوریان

  یکی از محورهای ثابتی که در نامه‌ها و کنش‌های جریان‌های آرمان باخته در طول تاریخ چهار دهه جمهوری اسلامی (از نامه سال ۶۷ نهضت آزادی گرفته تا نامه جام زهر در مجلس ششم و نامه فرقه بهاری) وجود داشته است، ادعای قرار داشتن کشور در شرایط بحرانی و آستانه فروپاشی یا در آستانه جنگ بودن در کنار بریدن مردم از انقلاب است.

 • میثم مهدیار ۱۳۹۷-۰۳-۲۰ ۱۰:۲۸

  فاجعه خمینی شهر، برهم افزایی حاشیه نشینی و نژادپرستی مرضی

  میثم مهدیار

  تجاوز به کودک ۵ ساله افغانستانی مقیم خمینی‌شهر را می‌توان به دو فرآیند حاشیه‌نشینی و روند رو به رشد نژاد پرستی ایرانی در قالب نوعی باستان گرایی شووینیستی و ملی گرایی مرضی مرتبط دانست.

 • جمال یزدانی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۰:۰۸

  امیدسازان اجتماعی

  کمک با چنگ و دندان!

  جمال یزدانی

  دیمنتورها، با انتخاب مصادیقی از پدیده‌های اجتماعی و ضریب دادن به آن‌ها در تلاش‌اند تا تصویر اجتماعی متفاوتی به مردم ارائه کنند

 • بهروز فرهمند ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۱۱:۱۸

  به انگیزه دو رخداد تلخ و شیرین

  بیش و کم میزبانی ۳۸ ساله از میهمانان افغانستانی

  قدس آنلاین: دو رخداد - بیش و کم- همزمان، این روزها در کشورم خبرساز شده است، آن هم در پیوند با میهمانانی که نزدیک به چهار دهه، هموطنانم میزبان‌شان بوده‌اند ؛ برادران و خواهران افغانستانی‌ام را می‌گویم.

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۱۱:۴۸

  نگاه تمدنی و هویتی، حلقه مفقوده جریانات مدعی فروپاشی

  میثم ظهوریان

  نوستالژی مذهبی بودن مردم قبل از انقلاب هم واقعیت ندارد، چه کسی گفته بعد از انقلاب وضعیت دین‌داری بدتر شده است و قبل از انقلاب همه جوانان مذهبی بودند؟ آیا این‌ها واقعیت دارد؟ میگویند در دهه ۶۰ همه انقلابی بودند درحالی‌که فقط عده کمی در جنگ شرکت می‌کردند.

 • ساعی ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۲

  دولت نباید یک طرف دعوا باشد

  محمد حسین ساعی

  رئیس جمهورها بیش از اینکه شورای عالی فضای مجازی را یک ابزار اقتدار برای ایجاد انسجام امری مشترک و مدیریت این فضا بدانند، آن را «مانع»  تصور کرده که البته این تصور اشتباه است.

 • مجید سلیمانی ساسانی ۱۳۹۷-۰۳-۰۹ ۰۱:۴۰

  شفافیت دولت در فیلترینگ

  مجید سلیمانی ساسانی

  دولت‌ها با سازمان‌دهی امور و مداخله در آن، برنامه خاصی را پیش می‌برند. این امور می‌تواند دایره گسترده ای از عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را در برگیرد. درعین‌حال، «سطح» و «نوع» سازمان‌دهی و مداخله دولت‌ها می‌تواند شامل ایده‌های مختلفی باشد که البته به بنیان‌های نظری شکل‌گیری هر نوع دولتی برمی‌گردد.

 • فیروزه ۱۳۹۷-۰۳-۰۸ ۱۲:۵۷

  گشت و گذارخبرنگار «قدس‌آنلاین» در نمایشگاه دائمی‌سازمان میراث فرهنگی و گردشگری

  «راز فیروزه» پایتخت نشین‌ها را فرا می‌خواند

  قدس آنلاین / نازلی مروت: از نامش پیداست که باید متفاوت از همه ساختمان‌های اداری گرفتار آهن و شیشه باشد. رنگ و بوی خاک دارد و از همان قدم اول می‌توان آثار و نشانه‌هایی از فرهنگ و تمدن ایرانی را درگوشه و کنار ساختمان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دید. از پله‌های ورودی که عبورمی‌کنی معماری سنتی، فضای گنبدی و دیوارهای خشتی که با موسیقی سنتی همراه شده، آدمی‌را مبهوت می‌کند.

 • میثم مهدیار ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۸:۰۴

  لاکچری و تشدید رقابت‌های اجتماعی برای مصرف

  میثم مهدیار

  اگر ویژگی دوران صنعتی شدن را «تولید» بدانیم،در عصر پساصنعتی که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنیم مهمترین ویژگی که جوامع و اجتماعات را حول خود شکل می‌‎دهد مسئله «مصرف» است.

 • دکتر علیرضا بهرامی ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۰:۵۹

  لاکچری؛ وسواس تجمل گرایی

  دکتر علیرضا بهرامی

  لاکچری‌ها یا تجمل گراها طبقه‌ای از اجتماع هستند که ثروتی بیش از نیاز دارند و آن را صرف تجملات می‌کنند. البته تجمل گرایی در تمام کشورها وجود دارد و می‌توان آن را یک عمل وسواسی (وسواس فکری) از سوی افرادی دانست که پول باد آورده‌ای به دست آورده‌اند

 • میثم مهدیار ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۰:۵۵

  لاکچری و تشدید رقابت های اجتماعی برای مصرف

  میثم مهدیار

  اگر ویژگی دوران صنعتی شدن را تولید بدانیم، در عصر پساصنعتی که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنیم مهمترین ویژگی که جوامع و اجتماعات را حول خود شکل می‌دهد مسئله مصرف است.

 • محمد طاهری نژاد ۱۳۹۷-۰۳-۰۵ ۱۰:۲۰

  مسئولیت بخش غیردولتی برای حل مشکل خانواده های زندانیان

  جامعه:به نظر می‌رسد به منظور بالابردن میزان حمایت از خانواده زندانیان باید در کشور قواعدی ایجاد کنیم که آحاد مختلف جامعه اعم از شرکت‌ها، بنگاه‌ها و... در عین اینکه منافع خود را پیگیری می‌کنند بتوانند مشکلی از مشکلات موجود را حل کرده و در راستای منافع جامعه حرکت کنند.

 • مجتبی همتی فر ۱۳۹۷-۰۳-۰۴ ۱۴:۴۵

  ضرورت وجود طرح جامع برای تعطیلات

  جامعه:این روزها، بحث تعطیلات زمستانه از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش مطرح شد؛ طرحی که چند سالی است در میانه آلودگی هوای کلان‌شهرها در نیمه دوم سال به رو می‌آید و دوباره فراموش می‌شود.

 • دونات طلا ۱۳۹۷-۰۳-۰۲ ۰۹:۴۲

  ترویج اشرافیگری با قیمت‌های گزاف

  نسلی که با دونات‌های طلا بزرگ می‌شود

  جواد صبوحی

  همه چیز از پنج سال پیش و از انتشار خبر سرو غذای ۱۶۸ هزار تومانی در رستوران گردان برج میلاد و بعد هم سرو بستی با روکش طلا به قیمت ۴۰۰ هزار تومان در همین برج شروع شد

 • دودابی نژاد ۱۳۹۷-۰۳-۰۱ ۱۰:۵۸

  راهبردهای افزایش بهره‌وری

  جامعه:سال کم بارشی را پشت سر گذاشتیم. بارش‌هایی که ذخیره آن‌ها در پشت سدها قابلیت استفاده در بخش کشاورزی و تولید برق دارد باید در فصول پاییز و زمستان اتفاق بیفتد که متأسفانه سال گذشته این طور نبود و حالا با کاهش ذخیره منابع آبی روبه‌رو هستیم

 • صالح قاسمی ۱۳۹۷-۰۲-۳۰ ۰۹:۳۸

  سونامی سالمندی را جدی بگیریم

  صالح قاسمی

  ضرورت اصلاح و بازنگری سیاست های جمعیتی کشور را تنها می توان با استناد بر آمارها تبیین کرد.این درحالیست که آمارهای ملی و همچنین داده هایی که از سوی مراکز بین المللی منتشر شده؛حکایت از شرایط نگران کننده تحولات جمعیتی کشور دارد.چنانکه طی سه دهه

 • کنز ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۳:۲۶

  کدام رشته‌های تحصیلی می‌توانند در «کنز» شرکت کنند؟

  قدس آنلاین: تمامی دانشجویان، دانش‌پژوهان و استادان رشته‌های مشخص شده در رقابت علمی کنز و سایر حوزه‌های علم و فناوری، می‌توانند در این رقابت شرکت کنند.

 • عثمان عباسی ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۰۹:۱۲

  تقلیل مطالبات فرهنگیان به معوقات!

  عثمان عباسی

  نگاهی گذرا به برنامه دولت‌ها به هنگام انتخابات بویژه برنامه وزیران پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش به هنگام معرفی شدن به مجلس و تلاش برای کسب رأی اعتماد نمایندگان، این نکات و شعارها در قالب و محتوای برنامه ها، خود را نمایان می‌سازند.

 • همتی فر ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۰۹:۱۱

  بی مهری به سند تحول

  مجتبی همتی‌فر

  «طرح تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش» ؛ نخستین سندی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بمنظور تحول و نوسازی آموزش و پرورش پس از چند سال تدوین، در سال ۱۳۶۷ به تصویب رسید

 • تلگرام ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۰۹:۳۲

  تلگرام و فاجعه‌ای به نام «گرام»

  محمد جعفری نژاد

  آمارهای مختلف ارائه شده توسط مسئولان مربوط نشان می دهد که فرهنگ سازی ها در این زمینه دارای تأثیر بوده و بر اساس آخرین آمار، حدود ۳۰ درصد از مخاطبان ایرانی تلگرام در حال منتقل شدن به پیام رسان های جایگزین داخلی هستند. هرچند حضور ۳۰ میلیونی ایرانیان در تلگرام دارای آثار مختلف امنیتی و اخلاقی می باشد

 • جمال یزدانی ۱۳۹۷-۰۲-۰۵ ۰۹:۴۵

  جای خالی جهاد برای عدالت ساختاری

  جمال یزدانی

  ساختارهای اجتماعی روستاها یا شهرهای کوچک مبتنی بر طبیعت شکل گرفته‌اند و عمده فعالیتشان در حوزه دامپروری و کشاورزی و باغداری است، برخلاف شهرها که مبتنی بر خدمات و صنعت فعالیت می‌کنند.

 • کازرون ۱۳۹۷-۰۲-۰۵ ۰۹:۴۲

  پرونده ویژه قدس

  کازرون و مصایب دور از پایتخت

  مرضیه فروزنده

  آنچه در وضعیت اعتراضات کازرون مشاهده می شود برگرفته از همان تلقی رایج اشتباه مردم از نقش نمایندگان مجلس است.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۰۴ ۱۰:۳۸

  «حالا خورشیدِ » امید

  امیر سعادتی

  رضا رشــیدپور مجــری معــروف فرهنگی، هنــری، سیاســی و ... در برنامه زنده تلویزیونــی «حالا خورشــید»و با آنتنی که صدا و ســیمای جمهوری اســلامی ایران در اختیارش گذاشته است با یک بازمانده از زلزله کرمانشــاه به گفت وگو نشسته اســت. خانم محمودی آرایشگر اســت.