دستمزد کارگران

کل اخبار:71

 • مزد۹۵ ۱۳۹۴-۰۹-۲۷ ۱۹:۰۵

  پرونده ویژه ۱۳ سال تعیین حقوق ؛

  جزئیات سناریوهای احتمالی بسته مزد۹۵/حقوق۱۰۲هزارتومان زیاد می‌شود

  تنور گفتگوهای تعیین بسته مزد ۹۵ گرم شده و پیشنهادات گروه‌های مختلف در حال ارائه است. با این وجود، اگر روال سال‌های اخیر طی شود، افزایش حداقل مزد سال آینده رقمی بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار تومان خواهد بود.

 • دستمزد کارگران  ۱۳۹۴-۰۹-۱۳ ۰۸:۰۶

  دبیر کانون انجمن های صنفی کارگران:

  دستمزد کارگران یک هفته هم دوام نمی آورد!

  دبیر کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره به اینکه دولت باید با تقویت قدرت خرید مردم فرصت های مشاغل دوم و سوم را برای جوانان جویای کار آزاد کند، گفت: دستمزدی که کارگران در حال حاضر می‌گیرند یک هفته هم دوام نمی آورد.

 • کارگران ۱۳۹۴-۰۶-۱۳ ۱۲:۲۴

  دلخوری کارگران از اقدام دولت؛

  بازی ۲۰ هزارتومانی با حقوق کارگران/خواسته کارگران از دولت چه بود؟

  نمایندگان کارگران می‌گویند ماه‌ها است که دولت با افزایش تنها ۲۰هزارتومانی حق مسکن آنها مخالفت کرده و در این باره سکوت می‌کند، حتی مقامات ارشد دولت هم اظهار بی‌اطلاعی کرده و از پاسخ دادن طفره می‌روند.

 • کارگران ۱۳۹۴-۰۵-۳۱ ۱۸:۱۹

  دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور:

  کارفرمایان باید ملزم به واریز مستقیم حقوق کارگران شوند

  دبیرکل کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: کارفرمایان باید ملزم به واریز مستقیم حقوق کارگران شوند.

 • دستمزد کارگران  ۱۳۹۴-۰۵-۰۶ ۰۹:۳۴

  هیچ کارگری کالای لوکس مصرف نمی‌کند!

  رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور با ابراز تاسف از اینکه ایران در ردیف کشورهای دارنده دستمزد پایین قرار دارد، گفت: اگر هنگام تعیین دستمزد کالاهای ضروری و مایحتاج مصرفی کارگران و تورم آنها مدنظر قرار گیرد به واقعی شدن دستمزد کارگران کمک بسیاری می‌کند.

 • دستمزد ۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۶:۳۷

  جدول ۳۷ ساله تغییرات مزد در ایران؛

  جزئیات کسری ۲ میلیونی دخل و خرج کارگران/ دستمزد واقعی چقدر است؟

  با وجود ۴۱۹ برابر شدن دستمزدها در ۳۷ سال گذشته و افزایش متوسط دریافتی کارگران به ۱.۲ میلیون تومان، اما آنها می گویند هزینه ماهیانه یک خانوار ۴ نفره دستکم ۳.۲ میلیون است و دریافتی فعلی قدرت خرید ندارد.

 • مزد کارگران ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۱۷:۳۵

  مشاور عالی مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران :

  افزایش ۱۷درصدی مزد کارگران از فروردین الزامی است؛حق مسکن هنوز تایید نشده

  مشاور عالی مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران با اشاره به اینکه افزایش حقوق کارگران باید از فروردین ماه سال جاری اعمال شود گفت:اعمال افزایش حق مسکن کارگران منوط به تصویب هیات وزیران است.

 • قدس آنلاین ۱۳۹۳-۱۲-۲۲ ۱۳:۴۳

  نوبت اول جلسه به اتمام رسید/افزایش ۲۰درصدی دستمزد قوت گرفت

  نوبت اول جلسه شورای عالی کار در حالی به پایان رسید که پیشنهاد افزایش ۲۰درصدی مزد حداقل بگیران مشمول قانون کار قوت گرفت. در صورت تصویب ۲۰درصد حقوق کارگران با افزایش ۱۲۱ هزار و ۷۸۰ تومان به ۷۳۰ هزار و ۶۸۰ تومان خواهد رسید.

 • دستمزد ۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۱۴:۲۷

  خط فقر 1000 دلار شد؛

  جزئیات طرح ویژه کارگران درباره دستمزد/ متوسط دریافتی ماهیانه هر نفر چقدر است؟

  مقامات کارگری می‌گویند خط فقر به 1000 دلار رسیده که به معنای افت دوباره قدرت خرید کارگران خواهد بود. وزیر کار به تازگی متوسط دریافتی هر کارگر را در سال‌جاری یک میلیون تومان اعلام کرده که در این صورت، دریافتی ماهیانه افراد در ایران به دلار آزاد 309.3 دلار و به دلار دولتی 374.6 دلار خواهد بود. حداقل دستمزد 609 هزارتومانی امسال مشمولان قانون کار به دلار آزاد تنها 188.3 دلار و به نرخ دولتی نیز 228.1 دلار است.

 • دستمزد ۱۳۹۳-۰۷-۰۹ ۱۳:۱۸

  کارگران دست به کار شدند؛

  جزئیات تشکیل کمیته 9 نفره تعیین دستمزد/ آغاز به کار کمیته‌های مزد 94

  دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران با اعلام تشکیل کمیته های تعیین دستمزد کارگران در استان‌ها، گفت: کمیته 9 نفره اصلی در کانون عالی، اطلاعات دریافتی از استان‌ها را بررسی و در قالب یک پیشنهاد در زمان خود به شورای عالی کار ارائه خواهد کرد.

 • حقوق ۱۳۹۲-۰۳-۰۶ ۰۹:۴۶

  مهلت 3روزه برای دفاع از مصوبه مزد/ شکایت چقدر به حقوق کارگران می‌افزاید؟

  3 روز دیگر مهلت یکماهه وزارت تعاون، کار و رفاه برای ارائه دفاعیات درباره مصوبه حداقل دستمزد 487125 تومانی امسال به پایان می رسد و پس از آن دیوان عدالت اداری جمع بندی خود را درباره شکایت کارگران انجام و رای نهایی را صادر می کند. در صورت تایید شکایت کارگران، شورای عالی کار موظف به افزایش حداقل دستمزد امسال به میزان نرخ تورم خواهد شد