همه‌ی خبرهای امروز
 • فلسطین ۱۳۹۷/۰۳/۲۱

  چرا غرب‌گرایان با گفتمان انقلاب اسلامی در موضوع فلسطین مخالف هستند 

  تصویر کاریکاتوری شبه روشنفکران از فلسطین

   احسان صفرزاده

  با مرور تاریخچه برخورد روشنفکران بخصوص گرایش‌های چپ پیش از انقلاب اسلامی با مسئله فلسطین به بیان چالش‌های کنونی این جریان با مقوله فلسطین و سرزمین‌های اشغالی مواجه خواهیم شد. چالش هایی که امروزه  در فضای روشنفکری غیر رسمی همچنان ادامه دارد.  

 • هلوکاست ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۳

  در ماجرای هولوکاست، آمریکا کجا بود!؟

  سعید ساسانیان

  در سهمیه‌های تصویب‌شده در سال‌های ۱۹۲۱ و ۱۹۲۴، یهودیان اروپای شرقی را به‌عنوان افراد «دارای کیفیت نژادی پائین» توصیف کرده و از شمول سیاست مهاجرپذیری مستثنی کرده بود.

 • بهرام قاسمی ۱۳۹۷-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۰

   قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی

  ‌قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • محمد صادق کوشکی ۱۳۹۷-۰۳-۱۹ ۱۲:۴۸

  امتداد «روز قدس» در راهپیمایی‌های  بازگشت 

  صادق کوشکی

  شاید سال 1358 وقتی حضرت امام آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کردند کمتر کسی این نکته را باور می‌کرد که بشود رژیم صهیونیستی یا به تعبیر حضرت امام این غده سرطانی را از بین برد و تصور این بود که باید واقعیتی به نام اسرائیل را به رسمیت شناخت.

 • بهرام قاسمی - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۳-۱۳ ۰۰:۴۸

  یادداشت اختصاصی قدس آنلاین

  در ستایش قدس شریف، کانون توحید

  بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه

  قدس آنلاین: قدس شریف، مسجدالاقصی و بیت المقدس جملگی نام های باعظمت و پرطنین در جهان اسلام اند که در مدح و منقبت آن ها و در ستایش مرتبه و شان والایشان سخن بسیار بر زبان رانده شده و همچنان پس از قرن ها بلکه هزاره ها در اذهان و قلوب مسلمین و مومنین و موحدین عالم زنده و جاودان هستند.

 • نعمت الله سعیدی ۱۳۹۷-۰۳-۱۱ ۱۳:۴۴

  بگو مرگ بر شاه

  نعمت الله سعیدی

  در حاشیه مراسم افطار دانشجویی در بیت رهبری

 • ذوالنوری ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۸:۵۴

  نماینده مردم قم خبر داد

  فردا؛‌ اعلام وصول و قرائت طرح سؤال از رئیس‌جمهور در صحن مجلس

  نماینده قم در مجلس از اعلام وصول طرح سؤال از رئیس‌جمهور در جلسه علنی فردای مجلس خبر داد و گفت: طبق قانون رئیس‌جمهور یک ماه پس از اعلام وصول سؤال فرصت دارد برای پاسخ‌گویی در صحن علنی حضور یابد.

 • جعفریان.jpg ۱۳۹۷-۰۳-۰۷ ۱۸:۰۴

  چرا دوراندیش‌ها «دلواپس» ‌اند؟

  محمدحسین جعفریان

  کاش آن روزها به جای پیگیری چنین مذاکراتی، فرزندانی از این آب و خاک را مأمور می‌کردید دنبال پلن B باشند و جایگزین تلگرام را بسازند، نه آنکه با تلگرام در پی بده بستان باشید.

 • حسن هانی‌زاده ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۸:۳۴

  مأموریت پنهان ایجاد شکاف میان شیعیان عراق

  حسن هانی زاده

  دیدار اخیر حیدر العبادی نخست وزیر عراق و رهبر ائتلاف النصر با مقتدی صدر رهبر جریان السائرون در نجف اشرف با بن بست مواجه شد.

 • قدیری ابیانه ۱۳۹۷-۰۳-۰۶ ۱۱:۳۶

  رفتار ترامپ با کره و آغاز جدایی از اروپا

  محمد حسن قدیری ابیانه

  رفتار آمریکا با اروپایی‌ها و حتی تهدید آن‌ها به تحریم به گونه‌ای بوده که برای نخستین بار مقامات اروپایی به تمسخر مواضع آمریکا پرداخته‌اند و این آغازی است بر جدایی اروپا از آمریکا.

 • شمخاني ۱۳۹۷-۰۲-۳۱ ۱۷:۵۲

  تکذیب اظهارات منتسب به شمخانی

  هیچ گونه تصمیمی مبنی بر پیوستن ایران به FATF اتخاذ نشده است

  مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با صدور اطلاعیه‌ای اظهارات منتسب به دریابان شمخانی در جلسه غیر علنی روز گذشته مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۲:۳۰

  رؤیای برجام اروپایی

  میثم ظهوریان

  حتی اگر با خوش بینی مفرط و نادیده گرفتن انگیزه‌های سیاسی این کشورها در همراهی با آمریکا فرض را در علاقه این کشورها به ادامه اجرای تعهدات خود در قالب برجام در نظر بگیریم، تحریم‌های ثانویه آمریکا در عمل موجب خواهد شد، هیچ کدام از دولت‌ها و شرکت‌های این کشورها از لحاظ اقتصادی امکان مراوده اقتصادی با ایران را نداشته باشند.

 • رهبر ۱۳۹۷-۰۲-۲۹ ۱۲:۲۸

  رهبر انقلاب اسلامی درگذشت حجت الاسلام طباطبائی را تسلیت گفتند

  قدس آنلاین: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت خطیب و معلّم اخلاقی حجت الاسلام حاج سیدمهدی طباطبائی را تسلیت گفتند.

 • مذاکرات هسته ای ۱۳۹۷-۰۲-۲۷ ۱۹:۱۲

  مذاکره واقعی چگونه رقم می‌خورد؟

  روح الله ایزدخواه

  اینکه تصور شود که سیاست خارجی ما تعیین کننده پیشرفت در هسته‌ای بود، درست نیست. برعکس، پیشرفت هسته‌ای موجب شد مذاکره هم در آن مرحله موفق باشد.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۲۶ ۱۳:۴۸

  خودآگاهی ناشی از تجربه برجام؛  تفسیر عملی نظریه ولایت فقیه

  سعید شعرباف تبریزی

  ولی فقیه ملتزم است که ظرفیت فکری مردم را به صورت مستمر رصد کند و با هر فراز و فرودی در این ظرفیت اجتماعی، تصمیمات خود را نیز با هدف حفط و تقویت این سرمایه اجتماعی بروز کند.

 • آئین جشن نوروزگاه در آرامگاه فردوسی ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۷:۱۸

  دیپلماسی شاهنامه

  محمدحسین جعفریان

  برخی اصولاً باور نداشتند که فرهیختگانی هستند با عشق بی‌پایان به فردوسی و شاهنامه از یکسو و عشق به آرمان‌های سرخ شیعی و کربلا و زیارت عاشورا از سوی دیگر. اصولاً تصور می‌کردند این دو با یکدیگر قابل جمع نیست.

 • انتخابات عراق ۱۳۹۷-۰۲-۲۵ ۱۰:۰۳

  انتخابات عراق و چالش‌های دولت آینده

  حسن هانی‌زاده

   انتخابات پارلمانی عراق در حالی برگزار شد که مردم این کشور نسبت به دورنمای تشکیل یک دولت فراگیر ملی برای برون رفت عراق از بحران‌های داخلی بشدت ابراز تردید می‌کنند.

 • فلاحت پیشه ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۶:۳۸

  سناریوهای پیش روی اروپایی‌ها در برابر ایران و برجام

  حشمت الله فلاحت پیشه

  قدس آنلاین: در موضوع اقدام اروپا در برابر برجام سه سناریو وجود دارد. اینکه کدام سناریو توسط اروپایی‌ها انتخاب شود پس از مذاکرات وزیر امور خارجه با اروپایی‌ها مشخص می‌شود و بعد از آن جمهوری اسلامی تصمیمات خاص خود را می‌گیرد.

 • محمد حسین جعفریان ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۵:۰۰

  این «افق» باید هماره «نو»  باقی بماند

  محمدحسین جعفریان

  امروز تقریباً تمام  دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی متفق القولند که مخل شعارها و اهداف انقلابی ما، نه نیروی نظامی که هجوم نرم و نبرد فرهنگی مخالفان این حرکت عظیم بود.

 • فلسطین  ۱۳۹۷-۰۲-۲۴ ۱۳:۲۵

  از کلیشه‌ها در موضوع فلسطین خارج شویم

  سید سرباز روح‌الله رضوی

  با وجود مخالفت‌های بسیار، ایالات متحده امروز به دنبال برپایی مراسم جشن انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس اشغالی است. اقدامی که می‌تواند پیامدها و تأثیرات منفی بسیاری به دنبال داشته باشد. حال در این شرایط حساس نکته مهمی که در حال آشکار شدن است دوری ما از فضای اقدام‌محور در موضوع فلسطین می‌باشد.  

 • رویوران ۱۳۹۷-۰۲-۲۲ ۱۶:۱۴

  اروپا شراکت خود با آمریکا را فدای ایران نمی کند

  حسین رویوران

  اکنون بسیاری همانند رهبری در مورد تداوم برجام با حضور کشورهای اروپایی تشکیک داشته و در واقع بدبینی در این مسئله از خوشبینی‌ها بیشتر است.

 • ترامپ ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۴:۲۹

  عدو شود سبب خیر  اگر خدا خواهد!

  محمد جعفری نژاد

  خروج از برجام توسط آمریکا جز ایجاد یک شوک اقتصادی که بیشتر خودش را در تغییر نرخ ارز نشان خواهد داد، پیامد مؤثر دیگری روی اقتصاد ایران نخواهد داشت در مقابل آن نکته‌ای که سال‌ها رهبر معظم انقلاب در مورد «نبود اعتماد به آمریکا» بیان می‌کردند امروز برای آن‌هایی که هنوز به آمریکا امیدوار بودند نیز اثبات شد.

 • تیم مذاکرات هسته ای ۱۳۹۷-۰۲-۲۰ ۱۱:۳۲

  روحیه حاکم بر تیم مذاکره‌کننده باید عوض شود

  ابوالفضل ظهره‌وند

  تیمی که به‌فکر عکس مشترک و موضع مشترک است، تا الان موفق نبوده و نمی‌تواند مذاکرات را ادامه دهد. عملی کردن آن چیزی که حضرت آقا مورد نظرشان هست افرادی حرفه‌ای را طلب می‌کند.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۸

  برجام برای کشور مفید است اگر...

  سعید شعرباف تبریزی

  «خانه ها را در دامنه آتشفشــان بنــا کنید» و من این جمله نیچه را این گونه تفسیر می کنم که همواره در رو به رو شدن با واقعیت ها باید شجاعت ورزید و حتی در بدترین شــرایط ظاهری هم به دنبال استفاده از فرصت ها و نبرد رودررو با مشکل بود.

 • برجام ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۲۸

  خروج آمریکا از برجام به ضرر اروپاست، نه ایران

  غلامرضا مصباحی مقدم

  با هجوم به بازارهای مختلف مشکلی از کشور حل نمی‌شود، بلکه تنها به تقاضاهای کاذب وافزایش کاذب قیمت‌ها دامن زده می‌شود.

 • لبنان ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۱

  انتخابات لبنان و پیروزی محور مقاومت

  حسن هانی‌زاده

  صرف نظر از پیروزی مقاومت، پیام انتخابات لبنان، این بود که ملت این کشور به این نتیجه رسید که حزب الله به عنوان یک نهاد نظامی سیاسی توانست لبنان را در برابر تهدید گروهک‌های تروریستی بیمه کند.

 • ابوالفضل ظهره‌وند ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۴

  محرم و نامحرم دولت کیست؟

  ابوالفضل ظهره‌وند

  سکاندار دولت بیان می‌کند برای ما مسئله محرمانه وجود ندارد نیز جای سؤال دارد. مگر می‌شود ما مسائل محرمانه نداشته باشیم.

 • بی بی سی فارسی ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۴:۱۷

  مستند بی بی سی و ادای تکلیف به عموزاده های اسراییلی

  بهروز فرهمند

  شبکه بی بی سی به مستندهای خوش ساخت، مبتنی بر پژوهش های دقیق و توجه به جزییات، شهرت دارد و از این بابت، از سوی اهل فن، همواره ستوده می‌شود. 

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۴

  شوی مضحک نتانیاهو و رقص شمشیر سعودی ها

  حسن هانی‌زاده

  بنیامین نتانیاهو اخیراً مانند شومن‌های حرفه‌ای در برابر دوربین‌های تلویزیونی از جمله چندین شبکه سعودی و عربی ظاهر شد و با ارائه چند عکس هوائی از تأسیسات هسته‌ای ایران مدعی شد که این کشور فعالیت‌های کاملاً سرّی برای دست یابی به بمب اتمی دارد.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۳

  نگاهی به سفر منطقه‌ای مایک پمپئو

  پروژه آمریکا برای بومی سازی جنگ‌های منطقه‌ای

  حسن هانی‌زاده

  دونالد ترامپ که در مورد سوریه دچار نوعی پارادوکس و سردرگمی شده، اخیراً از کشورهای مصر، عربستان، قطر و امارات خواسته است تا برای اجرائی کردن سیاستهای آمریکا، نیروی نظامی به سوریه اعزام کنند.