همه‌ی خبرهای امروز
 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۱۹ ۱۰:۴۸

  برجام برای کشور مفید است اگر...

  سعید شعرباف تبریزی

  «خانه ها را در دامنه آتشفشــان بنــا کنید» و من این جمله نیچه را این گونه تفسیر می کنم که همواره در رو به رو شدن با واقعیت ها باید شجاعت ورزید و حتی در بدترین شــرایط ظاهری هم به دنبال استفاده از فرصت ها و نبرد رودررو با مشکل بود.

 • لبنان ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۵۱

  انتخابات لبنان و پیروزی محور مقاومت

  حسن هانی‌زاده

  صرف نظر از پیروزی مقاومت، پیام انتخابات لبنان، این بود که ملت این کشور به این نتیجه رسید که حزب الله به عنوان یک نهاد نظامی سیاسی توانست لبنان را در برابر تهدید گروهک‌های تروریستی بیمه کند.

 • خوک ۱۳۹۷-۰۲-۱۸ ۱۲:۳۳

  دربارۀ «خوک» به کارگردانی مانی حقیقی

  نقد اجتماع با عینک روشنفکری

  آرش شفاعی

  قدس‌آنلاین/ آرش شفاعی: «مانی حقیقی» یک کارگردان متفاوت است. این جمله‌ای است که خود وی همیشه به دنبال آن است که دربارۀ کارهایش گفته شود.

 • ابوالفضل ظهره‌وند ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۴

  محرم و نامحرم دولت کیست؟

  ابوالفضل ظهره‌وند

  سکاندار دولت بیان می‌کند برای ما مسئله محرمانه وجود ندارد نیز جای سؤال دارد. مگر می‌شود ما مسائل محرمانه نداشته باشیم.

 •  وحید جلیلی ۱۳۹۷-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۸

  به وقت شام و انقلابی در سینمای ایران

  وحید جلیلی

  افسر جنگ نرم باید بفهمد که اگر به وقت شام ۳۰ میلیارد بفروشد انقلابی در سینمای ایران به وجود خواهد آمد. اگر به وقت شام ۳۰ میلیارد فروش کند یعنی تیر خلاص به نه غزه نه لبنان.

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۲-۱۶ ۰۹:۳۳

  خوانش شعری از داریوش معمار

  تفاوت خطابه و دیالوگ

  حمیدرضا شکارسری

  «به رنج بگو: عجب! بردن تو چرا تمام نمی‌شود؟!»*

 • شاکری مجید - کراپ‌شده ۱۳۹۷-۰۲-۱۵ ۱۰:۴۷

  کارکردهای ضد تحریمی پیمان های پولی

  مجید شاکری

  در ایران تلا شهای زیادی برای عقد پیما نهای پولی دو جانبه نشده است، در واقع بانک مرکزی در سا لهای پسا برجام چندان رغبتی به این کار نداشته است، بعد از آن که تلا شهای زیاد و روشنگری های مداوم منجر به این شد که پیمانهای پولی دو جانبه توسط بانک مرکزی جدی تر گرفته شود به خاطر سخت تر شدن فضای تحریمی با فاصله گرفتن از زمان برجام، سنگ اندازی ها در مقابل این موضوع از بیرون بیشتر شد، ولی به هر حال این مسیری است که باید طی کنیم.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۲۱:۰۴

  شوی مضحک نتانیاهو و رقص شمشیر سعودی ها

  حسن هانی‌زاده

  بنیامین نتانیاهو اخیراً مانند شومن‌های حرفه‌ای در برابر دوربین‌های تلویزیونی از جمله چندین شبکه سعودی و عربی ظاهر شد و با ارائه چند عکس هوائی از تأسیسات هسته‌ای ایران مدعی شد که این کشور فعالیت‌های کاملاً سرّی برای دست یابی به بمب اتمی دارد.

 • منتخب ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۱۶:۲۱

  درباره جامع ترین کتابی که برای موعود نوشته شد

  توصیه آیت‌الله بروجردی برای نگارش یک اثر علمی

  حجت الاسلام محسن اکبری شاهرودی

  حدود هفتاد سال پیش، اثری بدیع و شاهکاری بی‌نظیر پیرامون حضرت ولی عصر(عج)همت آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی و به توصیه زعیم حوزه های علمیه شیعه، آیت‌الله‌العظمی بروجردی(ره) به رشته تحریر درآمد. این کتابِ گرانسنگ، منبعی جامع برای محققان عرصه مهدویت از دیرباز تاکنون بشمار می‌آید.

 • حسنلو ۱۳۹۷-۰۲-۱۲ ۱۵:۰۲

  روش حکومت حضرت مهدی (عج)

  قدس‌آنلاین: به مناسبت میلاد مبارک حضرت صاحب العصر و الزمان(عج)، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر امیرعلی حسنلو ؛ استاد حوزه علمیه قم مدیرگروه تاریخ وسیره مرکزمطالعات وپاسخگویی به شبهات حوزه‌های علمیه، مقاله‌ای درخصوص ویژگی‌های حکومت مهدوی در اختیار قدس‌آنلاین قرار داده است. در این مقاله نویسنده با استناد به احادیث و روایات ویژگیهای دولت عدالت گستر مهدوی را تشریح کرده است.

 • آموزش پرورش ۱۳۹۷-۰۲-۱۱ ۱۴:۰۲

  بی مهری متولیان تعلیم و تربیت به سند تحول آموزش و پرورش

  مجتبی همتی فر

  «طرح تغییر بنیادی نظام آموزش و پرورش» نخستین سندی است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به منظور تحول و نوسازی آموزش وپرورش پس از چند سال تدوین، در سال ۱۳۶۷به تصویب رسید، اما به دلایلی اجرایی نشد.

 • صافی گلپایگانی ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۳:۳۲

  یادداشت اختصاصی آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی به مناسبت سالروز میلاد خجسته امام عصر(عج)

  نیمه ‌شعبان، فرصتی برای تجدید عهد

  قدس‌آنلاین: آیت الله لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید به مناسبت سالروز میلاد حضرت صاحب الزمان(عج) یادداشتی اختصاصی دراختیار قدس‌آنلاین قرار داده‌اند.

 • علی خدایی ۱۳۹۷-۰۲-۱۰ ۱۰:۴۳

  قطار زندگی کارگران با این دست فرمان به جایی نمی رسد

  علی خدایی

  رئیس جمهور در روز کارگر از تلاش دولت برای بهبود وضعیت کارگران سخن گفت ولی به صورت تلویحی تأیید کرد که امنیت شــغلی و معیشت کارگران با وضعیت مطلوب فاصله دارد.

 • هانی زاده ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۳

  نگاهی به سفر منطقه‌ای مایک پمپئو

  پروژه آمریکا برای بومی سازی جنگ‌های منطقه‌ای

  حسن هانی‌زاده

  دونالد ترامپ که در مورد سوریه دچار نوعی پارادوکس و سردرگمی شده، اخیراً از کشورهای مصر، عربستان، قطر و امارات خواسته است تا برای اجرائی کردن سیاستهای آمریکا، نیروی نظامی به سوریه اعزام کنند.

 • تلگرام ۱۳۹۷-۰۲-۰۹ ۰۹:۳۲

  تلگرام و فاجعه‌ای به نام «گرام»

  محمد جعفری نژاد

  آمارهای مختلف ارائه شده توسط مسئولان مربوط نشان می دهد که فرهنگ سازی ها در این زمینه دارای تأثیر بوده و بر اساس آخرین آمار، حدود ۳۰ درصد از مخاطبان ایرانی تلگرام در حال منتقل شدن به پیام رسان های جایگزین داخلی هستند. هرچند حضور ۳۰ میلیونی ایرانیان در تلگرام دارای آثار مختلف امنیتی و اخلاقی می باشد

 • شکارسری ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۶

  خوانش شعری از محسن حسینخانی

  حرف زدن از زبان ماهی‌ها

  حمیدرضا شکارسری

  « بگذار/ عمیق دوستت داشته باشم!/ برای ماهی‌ها/ تابلوی «شنا ممنوع» بی مفهوم است!»*

 • رهبر کره شمالی ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۰۹:۳۵

  گفت وگو به زبان قدرت؛ درسی که از کره شمالی می‌گیریم

  ابوالفضل ظهره وند

  موقعیت امروز کره شمالی و تحولات این شبه‌جزیره برای ما واجد درس‌های آموزنده بسیاری است و حتی می‌تواند به‌عنوان یک فیلد درسی در دانشکده‌های سیاسی ما مورد مطالعه قرار بگیرد. فرجام برخورد ما و کره شمالی با ایالات متحده که طرف برخورد هردو کشور در مذاکرات است باید مقایسه‌ شود و واکنشی که ما و کره در قبال برجام‌های مشابه با آمریکا داشتیم، بسیار عبرت‌آموز است.

 • مصطفی لعل شاطری ۱۳۹۷-۰۲-۰۸ ۰۹:۲۹

  رازِ نامِ حضرتِ علی اکبر(ع)

  مصطفی لعل شاطری

  در یازدهم شعبانِ سال سی و دوم هجرت، در مدینه ستاره‌ای پرفروغ در آسمانِ خاندان عصمت و طهارت هویدا گردید که درخشش آن شیعیان را در موجی از شعف و شادی فرو برد. حضرت علی اکبر(ع) در خانه‌ای به دنیا آمد که چشمه اخلاص و پاکی در آن می‌جوشید.

 • پارسی نژاد1 ۱۳۹۷-۰۲-۰۶ ۱۰:۱۰

  خرده روایت‌ها

  ساکن خانه شماره110

  کامران پارسی نژاد یک سالی می‌شود «فیروز زنوزی جلالی» نویسنده توانمند و صاحب سبک و اندیشه را از دست داده‌ایم. در طی سالیان متمادی او به عنوان نویسنده شناخته شده و مطرح کشور در وادی ادبیات داستانی و نقد میدان‌داری می‌کرد و آثار بیشماری در حوزه ادبیات داستانی و نقد ادبی منتشر کرد و نقدهای بیشماری در این وادی بر آثار او نوشته شد.

 • جواد میری ۱۳۹۷-۰۲-۰۵ ۱۰:۴۶

  به بهانه سفر تولیت آستان قدس رضوی به تاتارستان

  اسلام ناب، هدیه پایتخت معنوی ایران برای پایتخت اسلامی روسیه

  محمدجواد میری

  جایی در سرزمین های شمالی که شاید خیلی از ایرانیان درباره مسلمانان آن چیزی نشنیده باشند، تاتارستان یکی از جمهوری های فدراسیون روســیه اســت که مراودات خوبی با ایران بویژه مشهد دارد و این روزها هم میزبان تولیت آستان قدس رضوی اســت.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۲-۰۴ ۱۰:۳۸

  «حالا خورشیدِ » امید

  امیر سعادتی

  رضا رشــیدپور مجــری معــروف فرهنگی، هنــری، سیاســی و ... در برنامه زنده تلویزیونــی «حالا خورشــید»و با آنتنی که صدا و ســیمای جمهوری اســلامی ایران در اختیارش گذاشته است با یک بازمانده از زلزله کرمانشــاه به گفت وگو نشسته اســت. خانم محمودی آرایشگر اســت.

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۲-۰۳ ۱۱:۱۱

  بازداشت مرتضوی و سرمایه مردمی نظام

  سعید شعرباف تبریزی

  اغراق نیست اگر بگوییم تنها راه غلبه بر تهدیدها و استفاده از فرصت ها در جمهوری اســلامی، «نهضت فراگیر مردمی سازی» است، مردمی سازی چه چیزی؟ همه چیز! مردمی سازی جنگ!، مردمی سازی دیپلماسی و صلح، مردمی سازی اقتصاد، مردمی ســازی فناوری، مردمی سازی تولید صنعتی، مردمی سازی موسیقی، مردمی سازی سینما و فرهنگ و خلاصه مردمی سازی هر سیاست و برنامه ای که در نهایت بناست به نحوی بر سفره زندگی مخاطبان نظام اسلامی اثرش را بگذارد.

 • ظهوریان ۱۳۹۷-۰۲-۰۲ ۱۰:۴۹

  شبکه های اجتماعی خارجی و راهبری تغییرات اجتماعی

  میثم ظهوریان

  «اســپانیا پخش شبکه اسپانیایی زبان صداوســیمای ایــران را ممنوع اعلام کــرد»،«دو فرستنده ماهواره ای یوروســت و هاتبرد به دستور اتحادیه اروپا پخش شبکه های پرس و هیسپان را متوقف کردند».

 • دکتر سعید شعرباف تبریزی ۱۳۹۷-۰۱-۳۰ ۰۹:۴۷

  نفوذ در «دستگاه مختصات» مدیران!

  سعید شعرباف تبریزی

  اینکه می گویند «النــاس علی دین ملوکهم» و «الناس بامرائهم اشــبه منهم بابائهم» (مردم به فرمانروایانشان شبیه ترند تا به پدرانشان)، لزوماً به معنای پادشــاهان یا ســردمداران حکومت نیست.

 • دلار ۱۳۹۷-۰۱-۲۸ ۰۹:۲۸

  مسئله پیچیده بحران ارزی و ناکارآمدی راه حل‌های بسیط

  میثم ظهوریان

  ،هر مســئله پیچیده ای یک راه حل ساده» روشــن و آشــنا دارد و البته همیشه آن راه حل غلط است».