سیدحمیدهاشمی

کل اخبار:542

 • خواجه مراد مشهد ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۲۱:۵۹

  "هرثمه بن اعین"صحابی امام رضا علیه السلام/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بنای آرامگاه "ابوحبیب هرثمه بن اعین" مشهور به خواجه مراد که طبق برخی منابع از اصحاب حضرت علی بن موسی الرضا (ع) بوده است، در ۱۵ کیلومتری جنوب شرق مشهد و در ۳ کیلومتری جنوب آرامگاه خواجه اباصلت قرار دارد. برخی منابع وی را از سرداران مأمون معرفی می کنند که از مدینه تا توس حضرت رضا (ع) را همراهی کرد و پس از شهادت آن امام اقدام به افشاگری علیه مأمون نمود و به دلیل این افشاگری در سال ۲۱۰ قمری کشته شد و برخی منابع دیگر او را حاکم خراسان در زمان هارون می دانند که در زندان مأمون توسط فضل ابن سهل کشته شده است.

 • حضرت آقاعبدالعظیم حسنی علیه السلام ۱۳۹۶-۰۳-۱۰ ۱۱:۴۰

  حضرت آقاعبدالعظیم حسنی علیه السلام/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ عبدالعظیم علیه السّلام فرزند عبدالله بن علی، از نوادگان حضرت امام حسن مجتبی علیه السّلام است و نسبش با چهار واسطه به آن حضرت می رسد و به همین دلیل به حسنی شهرت یافته است. ایشان از دانشمندان شیعه و از راویان حدیث ائمه معصومین علیهم السّلام و از چهره های بارز و محبوب و مورد اعتماد ، نزد اهل بیت عصمت علیهم السّلام و پیروان آنان بود و در مسایل دین آگاه و به معارف مذهبی و احکام قرآن ، شناخت و معرفتی وافر داشت .در روایات متعدّدی نیز برای زیارت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام ، ثوابی همچون ثواب زیارت حضرت سیّد الشهدا، امام حسین علیه السّلام بیان شده است.روزهای پایانی عمر پربرکت حضرت عبدالعظیم علیه السّلام با بیماری او همراه بود، آن قامت بلند ایمان و تلاش، به بستر افتاده بود و پیروان اهل بیت در آستانه محرومیّت از وجود پربرکت این سیّد کریم قرار گرفته بودند، اندوه مصیبتهای پیاپی مردم و روزگار تلخ شیعیان در عصر حاکمیت عبّاسیان برایش دردی جانکاه و مضاعف بود؛ در همان روزها یک رویای صادقانه حوادث آینده را ترسیم کرد: یکی از شیعیان پاکدل ری، شبی درخواب حضرت رسول صلّی الله علیه وآله و سلّم را در خواب دید. حضرت پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم به او فرمود: فردا یکی از فرزندانم در محلّه سکّة المولی چشم از جهان فرو می بندد، شیعیان او را بر دوش گرفته به باغ عبدالجبّار می برند و نزدیک درخت سیب به خاک می سپارند. سحرگاه به باغ رفت تا آن باغ را از صاحبش بخرد و افتخار دفن شدن یکی از فرزندان پیامبر صلّی الله علیه و آله و سلّم را نصیب خویش سازد، عبدالجبّار که خود نیز خوابی همانند خوابِ او را دیده بود، به رمز و راز غیبی این دو خواب پی برد و برای اینکه در این افتخار، بهره ای داشته باشد، محلّ آن درخت سیب و مجموعه باغ را وقف کرد تا بزرگان و شیعیان در آنجا دفن شوند.

 • بچه های آبادی ۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۲:۵۴

  بچه های آبادی /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بچه های آبادی ، بچه های قصه های ان یکی بود ونبود/بچه های "آسمان روستا آبی تر است" / بچه های چشمه های آب و کوه/بچه های پاک لبخند خدا /دستهای کار ومشق و مدرسه/بچه های عطر ریحون و گلاب ..

 • مادرشهید ۱۳۹۶-۰۳-۰۹ ۱۰:۴۵

  عکس /مادرشهید

 • امامزاده هاشم و محتشم ۱۳۹۶-۰۳-۰۸ ۱۳:۴۵

  امامزاده هاشم و محتشم /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بقعه باشکوه این امامزادگان که به اعتقاد اهالی، از نوادگان حضرت امام موسی ‰ هستند. . در روستای پیوه ژن در 55 کیلومتری شهر مشهد در جادة نیشابور واقع شده و بسیار مورد توجّه اهالی است. زمین این زیارتگاه قریب به 500 مترمربّع است که بر روی تپّه‏ ای واقع شده که جهت دسترسی به ایوان آن می‏بایست از ده پلّه عبور نمود. اتاق مرقد به صورت 8 ضلعی است و هر یک از اضلاع آن 3 و 6 متر می‏باشد. تمام کف حرم با سنگ مرمر و تراورتن پوشش یافته و دیوارهای آن با آئینه تزیین شده و ابهّت خاصّی به زیارتگاه داده است. در وسط بقعه، ضریح 8 ضلعی کوچکی از جنس آب طلا و نقره نصب است که ابعاد هر ضلع آن یک متر می‏باشد. سنگ قبر بسیار سیاه و قدیمی که ظاهراً از سنگ یشم است در دیوار شرقی اتاق مرقد قرار دارد که کتیبة ذیل بر آن حک شده است: «هذا مرقد السعید الشهید المرحوم المبرور المشکور خواجه ولد یادگار توفّی فی شهر ربیع الاول سنة 981» در شمال غرب دیوار بقعه، آرامگاه مرحوم حجة الاسلام حاج میرزا محمّد آموزگار از علمای بنام منطقه قرار دارد. منبع:سایت مزارات ایران وجهان اسلام

 • ماه رمضان و بازار مرغ و گوشت ۱۳۹۶-۰۳-۰۶ ۱۵:۴۰

  ماه مبارک و بازار مرغ و گوشت وماهی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، قلب بازارمرغ و گوشت و ماهی نیز حیات دوباره ای گرفت.

 • تکیه سفلی کنگ/ تصاویر ۱۳۹۶-۰۳-۰۴ ۱۲:۱۰

  تکیه سفلی کنگ/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ تکیه سفلی روستای کنگ که از روستاهای دیدنی اطراف مشهد می باشد در محله میانده روستا واقع گردیده که با ارتفاع 8 متر دارای زیربنای تقریبی 320 متر می باشد و در دو طبقه ساخته شده است . به لحاظ معماری این تکیه شامل فضای شبستان ، فضای اصلی تکیه به انضمام محراب، مطبخ و منظر و یک اتاق می باشد. این بنا ، به لحاظ قدمت و نوع ساخت ثبت آثار ملی شده است.

 • جنوبی ترین تربت پاک/تصاویر ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۷:۲۸

  خرمشهر ؛ جنوبی ترین تربت جنگ/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی_ وخدا خرمشهر را آزاد کرد/ و نخل ها دوباره خرما خیرات کردند، برای هق هق های پیرزنی که پسرش را بی سر بخاک سپرد / و "چه مردان سبزی از آتش گذشتند" / روزهای جنگ گذشت/بمباران واضطراب/عطش و سنگلاخ /هیاهوی خاکریز / ثانیه های سرخ وتنهایی نیز../ومردمانی که تمام روزها ی سال ، از پس تمام این سال ها / می روند با گام هایی برهنه بر تربت تفته از آفتاب /با کاروان راهیانی از جنس نور/ تا جنوبی ترین شهرمظلوم/تا مظلوم ترین "جهان آرا"ها/ تا جنوبی ترین آفتاب / "السلام علیک یا آفتاب" (تصاویرآرشیو_مناطق دفاع مقدس خرمشهر وشلمچه)

 • نفراول مسابقات بین المللی قرآن ۱۳۹۶-۰۳-۰۲ ۱۳:۴۲

  حامدعلزاده؛

  مراسم استقبال از نفراول مسابقات بین المللی قرآن کریم - مالزی

  سیدحمیدهاشمی _ مراسم استقبال از حامد علیزاده، مقام اول مسابقات بین المللی قرآن کریم (مالزی) در فرودگاه مشهد برگزارشد. در این مراسم نمایندگانی از حج و اوقاف،ارشاداسلامی،آستان قدس رضوی،موسسه خیریه گلستان علی ع، و دیگر سازمان ها وموسسات حضور داشتند.

 • هواداران دکترحسن روحانی در ورزشگاه تختی مشهد ۱۳۹۶-۰۲-۲۷ ۱۹:۰۳

  اجتماع حامیان روحانی در ورزشگاه تختی مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ عصر امروز بیست وهفتم اردیبهشت ماه هواداران دکتر روحانی به منظور استقبال از او در ورزشگاه تختی مشهد حضور یافتند.

 • تبلیغات انتخاباتی درمشهد ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۵:۵۱

  تبلیغات انتخاباتی درمشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بانزدیک شدن به انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر در مشهد، تب و تاب تبلیغات، همچنان بر در و دیوار شهر به چشم میخورد.

 • شاعر شهیر ۱۳۹۶-۰۲-۲۵ ۱۱:۰۹

  فردوسی پارسی ؛

  شاعر شهیر /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ «حکیم ابوالقاسم فردوسی» شاعر معاصر ایرانی (329 –411 هجری). در سال 329 هجری در روستا پاژ درشهرستان طوس به دنیا آمد.کودکی و جوانی فردوسی در زمان سامانیان سپری شد. او پس از یافتن نسخه اصلی داستانهای شاهنامه، نزدیک به سی سال از بهترین ایام زندگی خود را وقف این کار کرده است. فردوسی در سال 370 یا 371، به نظم در آوردن شاهنامه را آغاز کرد و در اوایل این کار، هم خود او ثروت و دارایی قابل توجهی داشت و هم برخی از بزرگان خراسان که به تاریخ باستان ایران علاقه داشتند، او را یاری می کردند.  فردوسی شاعری معتقد و مومن به ولایت معصومین علیهم السلام بود و خود را بنده اهل بیت نبی(ص) و ستاینده خاک پای وصی می دانست و تاکید می کرد که: گرت زین بد آید، گناه من است/       چنین است و آیین و راه من است/ بر این زادم و هم بر این بگذرم /              چنان دان که خاک پی حیدرم/

 • حسینیه رحیمیان مشهد ۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۱۰:۵۹

  حسینیه رحیمیان مشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ حسینیه رحیمیان مشهد یکی از قدیمی ترین بناهای تاریخی این شهر میباشدکه در خیابان نواب 7 قرار گرفته است. این بنا در شهریور 88 ثبت میراث فرهنگی شده است.

 • خانه توکلی ۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۰۰:۳۵

  خانه توکلی/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ «خانه توکلی» بنایی است دو طبقه در بافت تاریخی شهر مشهد که قدمت آن به دوره قاجار می‌رسد. این خانه در سال ۱۳۸۴ از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به‌ثبت رسیده و ازسوی شهرداری ثامن در سال های ۸۹ تا ۹۱ مرمت شده است.

 • همایش بزرگ دوچرخه سواری در مشهد/تصاویر ۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۲۲

  همایش بزرگ دوچرخه سواری در مشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ همایش بزرگ دوچرخه سواری در مشهد برگزارشد.

 • آزمون طلاب در مدرسه علمیه عباسقلی خان ۱۳۹۶-۰۲-۱۴ ۱۲:۰۰

  آزمون ورودی طلاب در مدرسه علمیه عباسقلی خان مشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ آزمون ورودی پذیرش طلاب در رشته فلسفه و کلام اسلامی(سطح دو و سه پیوسته حوزوی) برای سال تحصیلی جدید در مدرسه علمیه عباسقلی خان مشهد برگزار شد.

 • دیدار برخی مدیران اجرایی مشهدبا جانبازان/تصاویر ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۴:۱۸

  با همراهی جمعی از مدیران موسسه فرهنگی قدس انجام شد؛

  یک روز در آسایشگاه جانبازان مشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ به مناسبت فرا رسیدن اعیاد شعبانیه و همچنین روز بزرگداشت مقام جانباز، برخی از کارمندان و مدیران دستگاه های اجرایی استان از جمله مدیر کل بنیاد شهید و امورجانبازان خراسان رضوی ، مدیر مسوول موسسه فرهنگی قدس و....با جانبازان قطع نخاعی مرکز توانبخشی مشهد دیدار و گفتگو کردند.

 • عکس/ عباس پس از ۲۰ سال ۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۳:۱۸

  عکس طنزی قدیمی؛

  عکس/ عباس پس از۲۰سال

  سیدحمیدهاشمی _عباس کودک ۶ ساله ای بود که اولین بار درسال ۱۳۷۶ برای تهیه مجموعه عکس هایی با موضوع طنز ازاو عکاسی کردم.

 • نشست تخصصی وزرای امورزنان کشورهای اسلامی/تصاویر ۱۳۹۶-۰۲-۰۷ ۱۳:۵۰

  درپایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزارشد:

  نشست تخصصی وزرای امورزنان کشورهای اسلامی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ نشست تخصصی وزرای امورزنان کشورهای اسلامی باهدف سیاست‌گذاری اجتماعی و خانواده در جوامع اسلامی؛ الزامات و بایسته‌ها ، با مشارکت فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در مشهد مقدس پایتخت فرهنگی جهان اسلام برگزارشد.

 • معجزه ای برای یک زندگی/تصاویر ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۱۳:۰۳

  معجزه ای برای یک زندگی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ همه چیز از یک اتفاق ساده شروع شد...درست پانزده روز بعد از جمع شدن هفت سین های سال خروس و مُردن ماهی تنگ بلور و تمام شدن اسکناس های تانخورده لای کتاب.. ، مدیر گروه جهادی عاطفه ها با پدر و پسری آشنا می شود که در بیابان های منزل آباد مشهد در بیغوله ای نمور و تاریک در حفره ای گذران زندگی میکنند/ موضوع به تیم خبری سرویس "قدس خراسان" روزنامه قدس اطلاع داده میشود و "هنگامه طاهری و فرامرز عامل بردبار" میروند تا عکسها و گزارش جامعی از این مهم تهیه کنند/ از دیگر سو خانم شاهوردی موضوع را در "گروه جهادی عاطفه ها" مطرح میکند و خیرین گروه دست به کار میشوند / تصاویر این گزارش، ماحصل این حرکت و تلاش جمعی برای این پدر و پسر است.... تَرک بیغوله ، رفتن به آرایشگاه ، حمام ، لباس نو ، سکونت در منزل جدید ، و .... " اصلا بعضی ها آمده اندکه معجزه زندگی آدم باشند" /// شرح کامل این گزارش در لینک زیر قابل مشاهده است http://media.qudsonline.ir/d/2017/04/23/0/710219.pdf

 • عکس/گلزا ۱۳۹۶-۰۲-۰۴ ۰۰:۰۰

  عکس/کلزا

  سیدحمیدهاشمی _ کلزا دارای پتانسیل عملکرد بالا بوده و در بین دانه های روغنی از درصد روغن دانه بالایی(40%- 45%) برخوردار است و می تواند درکاهش میزان وابستگی به خارج در زمینه روغن گیاهی موثر باشد.

 • عکس خاصی در حرم امام رضا علیه السلام ۱۳۹۶-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۶

  عکس خاصی در حرم امام رضا علیه السلام

  سیدحمیدهاشمی _ عکس خاصی هنگام مراسم دعا و نیایش در حرم امام رضا علیه السلام

 • رِژه فولکس ها درخیابان های مشهد/تصاویر ۱۳۹۶-۰۲-۰۱ ۲۲:۵۷

  رِژه فولکس ها درخیابان های مشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بیش از۶۴ سال است که از ورود اولین خودرو فولکس واگن به ایران میگذرد. وحالا نزدیک به ۱۰ سال است که روز اول اردیبهشت ماه مالکان "فولکس واگن"های قدیمی ، به یاد اردیبهشت ماه سال ۱۳۳۲ سالروز ورود اولین خودرو فولکس،دریک حرکت نمایشی و البته هماهنگ شده در خیابان های مشهد و دریک مسافت نه چندان طولانی حرکت میکنند./مجید الله وردی زاده یکی ازدست اندرکاران این برنامه با اشاره به مطالب فوق میگوید،این رژه خودرویی درشهرهای اصفهان،شیراز و تهران نیز برگزار شده است. وی همچنین با اشاره به حضور ۲۵ فولکس قدیمی و شرکت کننده در این حرکت نمایشی، از فولکس های مدل بیتل،ترانسپورتر،واریانت،چهارصدویازده،اسپیدباگین،گلف و هلال احمری به عنوان خودروهای حاضردراین برنامه نام میبرد.

 • حضور رئیس جمهور تاتارستان وهیئت همراه درمشهد ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۰:۱۰

  حضور رئیس جمهور تاتارستان وهیئت همراه درمشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ رئیس جمهور تاتارستان "رستم مینیخانف"و هیئت همراه باحضور درشهر مقدس مشهدضمن دیدار با"علیرضارشیدیان" استاندار خراسان رضوی ودیگر مدیران اجرایی استان ، درخصوص مبادلات تجاری ، بازرگانی و گردشگری بین خراسان رضوی و تاتارستان گفتگو کردند.

 • امامزاده آقاسیدمحمدکلیدبر ۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۰۰:۵۹

  امامزاده آقاسید محمد کلید بَر/ تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ مرقد مطهرامامزاده آقاسیدمحمد کلیدبَر ، ازنوادگان امام موسی بن جعفر علیه السلام که معروف به کلید دار امام رضا علیه السلام بودند در شهرستان لنگرود و درمسیر لنگرود به رودسر قرار دارد / نقل است که در قدیم ، آستان مقدس آقا سید محمد به رنگ سبز مزین شده بود و مردم و افرادی که پیاده از آنجا می گذشتند با ادای احترامی خاص و آنهایی که سوار بر اسب بودند از اسب هایشان پیاده شده و از کناراین بقعه با احترام می گذشتند.

 • بچه های زلزله و ویرانه های ده ۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۱:۱۵

  بچه های زلزله /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ بچه های زلزله ، بچه های نقاشی های ناتمام / درس های بی کلاس /مشق های زیر سقف چادرها/ بچه های زلزله ، بچه های امید ، چشمهای معصوم و مهربان/ خنده های خاک و گِل/ بچه های زلزله ، یعنی یادمان باشد که یادمان نرود ..و خدایی که همین نزدیکیست .

 • زلزله ۱۳۹۶-۰۱-۲۶ ۱۲:۵۸

  زلزله ؛

  فداکاری معلم بچه های دبستان کمیل+تصاویر

  سیدحمیدهاشمی

  بچه های دبستان کمیل همان بچه های روستای زلزله زده بخش رضویه مشهدهستند ، بچه های اشک و ترس و دلهره ...

 • هنرمندان مشهدی در میثاق باهنرمندان مرحوم ۱۳۹۶-۰۱-۲۵ ۱۴:۱۰

  هنرمندان مشهدی در میثاق با هنرمندان مرحوم /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ درآخرین جمعه از اولین ماه بهار۱۳۹۶ جمع کثیری از هنرمندان پیشکسوت در رشته های مختلف فرهنگی و هنری مشهد با حضور در قطعه هنرمندان وخبرنگاران مرحوم دربهشت رضا (ع) یادوخاطره دوستان واساتید خویش را گرامی داشتند. دراین مراسم که ابتدا باحضور برمزار شهیدمسعود سهیلی بازیگر تئاترآغاز شد، هنرمندان پیشکسوت ضمن ادای احترام به مقام شهید، از خانواده دیگر هنرمندان درگذشته تفقد ودلجویی نمودند.

 • بازدید سرزده خبرنگاران از روستاهای زلزله زده خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۱-۲۴ ۲۲:۰۵

  بازدید سرزده خبرنگاران از روستاهای زلزله زده خراسان رضوی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ جمع کثیری از خبرنگاران رسانه های جمعی به صورت سرزده از روستاهای زلزله زده شهرستان فریمان درخراسان رضوی بازدید کردند . دراین بازدید که باعنوان اردوی جهادی یکروزه اصحاب رسانه و باهمکاری خانه مطبوعات خراسان رضوی وبسیج رسانه این استان انجام شد، خبرنگاران وتصویر برداران رسانه های جمعی از نزدیک ، روند بازسازی و رسیدگی به حادثه دیدگان زلزله رامشاهده وبا آنان گفتگو کردند.

 • پنج قلوهای مشهدی رسما یکساله شدند ۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۰۰:۵۲

  درشب ولادت آقا امیرالمومنین علیه السلام ؛

  پنج قلوهای مشهدی رسما یکساله شدند/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ یک سال پیش درچنین شبی بود که خبر به دنیا آمدن ۵ قلوهای مشهدی از رسانه روزنامه قدس و دیگر رسانه ها به سرعت درفضای خبری منتشر شد / اصغردانشمندی پدرخانواده که کارگر زحمتکش ساده ای دریک دامداری است و فرزند پسر دیگری نیز به نام سجاد دارد با به دنیا آمدن مهمانان تازه وارد با بحران جدی مواجه شد که دراین میان برخی سازمانها ونهادها و به ویژه آستان قدس رضوی ، حمایتهایی را درجهت فراهم آوردن شرایطی مناسب برای زندگی این خانواده پرجمعیت آغاز کردند / حالا دیگر امشب و درشب ولادت اولین امام شیعیان جهان حضرت علی بن ابیطالب علیه السلام ، پنج قلوهای مشهدی (مهدی_رضا_محمد_سهیل و هادی) رسما وارد یک سالگی خویش شده اند و در این میان ، پدر و مادر مراسم جشن تولد کوچکی را فقط با حضور خودشان به میمنت این شب فرخنده و یک سالگی فرزندانشان در منزل خویش برگزار کردند / جشنی کوچک در یک شب باعظمت برای کودکانی که انشاالله با حمایت و مساعدت دیگرخیرین و موالیان آن حضرت ، بر طریق امام عارف شیعیان گام خواهند نهاد.