سیدحمیدهاشمی

کل اخبار:542

 • آغاز سال 1397 در مزار شهدای بهشت رضای مشهد ۱۳۹۶-۱۲-۲۹ ۲۰:۵۷

  آغاز سال ۱۳۹۷ در مزار شهدای بهشت رضای مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ امسال همچون سالهای گذشته جمع کثیری از مردم مشهد و خانواده های شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ، لحظه فرارسیدن سال نو در مزار شهدای بهشت رضای مشهد گرد هم آمدند.

 • نشست کشوری خادم یاران خانواده معظم شهدا ۱۳۹۶-۱۲-۲۴ ۱۰:۳۳

  نشست کشوری خادم یاران خانواده معظم شهدا/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ نشست کشوری خادم یاران خانواده معظم شهدا باحضور جمعی از مسوولین و خانواده های معظم شهدای مدافع حرم در مشهدبرگزارشد. در این نشست حجت الاسلام والمسلمین گنابادی نژاد، رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی سخنرانی کردند.

 • بازار گل مشهد درحال و هوای سال جدید ۱۳۹۶-۱۲-۲۱ ۱۵:۴۹

  بازار گل مشهد درحال و هوای سال جدید/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ این روزها بازار گل مشهد در آستانه فرارسیدن سال جدیدبا حضور عموم علاقمندان به خرید گل و گیاه ،حال و هوای دیگری به خود گرفته است.

 • طاق بستان کرمانشاه ۱۳۹۶-۱۲-۲۰ ۱۵:۲۸

  طاق بستان /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ محوطه تاریخی طاق بستان، در دامنه کوهی به همین نام و در کنار چشمه ای در شمال شرقی حاشیه شهر کرمانشاه قرار دارد. در این محوطه، آثاری از دوره ساسانی شامل سنگ نگاره اردشیر دوم و دو ایوان سنگی به نام های ایوان کوچک و بزرگ وجود دارد. ایوان کوچک در سمت چپ سنگ نگاره اردشیر دوم و ایوان بزرگ در سمت چپ ایوان کوچک دیده می شود.

 • مراسم پایانی پنجمین جشنواره بین المللی اعتکاف ۱۳۹۶-۱۲-۱۷ ۱۸:۲۳

  مراسم پایانی پنجمین جشنواره بین المللی اعتکاف/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی_ مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی اعتکاف در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزارشد.

 • پنج قلوها ۱۳۹۶-۱۲-۱۶ ۱۳:۰۰

  پنج قلوهای مشهدی در آستانه ۲ سالگی/گزارش ویدئویی

  سید حمیدهاشمی _ حالا دیگر ۵ قلوهای مشهدی که خبر چشم باز کردنشان به این دنیای پرهیاهو در سال ۱۳۹۵ رسانه ای شد کم کم آماده می شوند تا به جشن میلاد دو سالگی شان بنشینند. دو سالِ پُرفراز و نشیب برای پدر و مادری که با امکانات نسبتا محدود و کمی به بزرگ کردن این ۵ پسر پرداختند. حالا "اصغر دانشمندی" مدتهاست که بیکار شده است....

 • آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در مشهد ۱۳۹۶-۱۲-۱۰ ۱۵:۴۶

  برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی_آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن در مشهد برگزارشد.

 • پنج قلوهای مشهدی ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۱۶:۴۳

  پنج قلوهای مشهدی در آستانه ۲ سالگی/گزارش تصویری

  سید حمیدهاشمی _ حالا دیگر ۵ قلوهای مشهدی که خبر چشم باز کردنشان به این دنیای پرهیاهو در سال ۱۳۹۵ رسانه ای شد کم کم آماده می شوند تا به جشن میلاد دو سالگی شان بنشینند. دو سالِ پُرفراز و نشیب برای پدر و مادری که با امکانات نسبتا محدود و کمی به بزرگ کردن این ۵ پسر پرداختند. حالا "اصغر دانشمندی" مدتهاست که بیکار شده است. شاید اگر حمایتهای مالی آستان قدس رضوی که به دستور تولیت این آستان برای این خانواده درنظرگرفته شده است نبود اوضاع این خانواده ، خیلی بحرانی تر از این می بود. و البته منزل مسکونی ۷۵ متری مهر ،که با مساعدت بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی و البته بنیاد مسکن که سبب شد تا حداقل مشکل اجاره نشینی برای این خانواده "عیال وار"برطرف شود. "اصغردانشمندی" پدر سجاد۶ ساله و محمد و مهدی و سهیل و هادی و رضا ی ۲ ساله از مسوولین و دیگر خیرین میخواهد که برایش زمینه کار و اشتغالی فراهم آورند.

 • کاشت درخت به مناسبت روز درختکاری ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۱۵:۳۷

  باهمت بسیج رسانه خراسان رضوی و شهرداری منطقه ۱۲ انجام شد

  کاشت درخت باهمکاری اصحاب رسانه درمشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ از سوی سازمان بسیج رسانه خراسان رضوی و شهرداری منطقه ۱۲ مشهد مراسم کاشت نهال به مناسبت فرارسیدن روز درختکاری در بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی و در محله عصمتیه انجام شد.

 • بوبک ۱۳۹۶-۱۲-۰۸ ۱۰:۳۵

  تکرار یک عکس پس از ۲۱ سال /گزارش ویدئویی

  سید حمید هاشمی _ اردیبهشت ماه ، سال ۱۳۷۵ بود که برای تهیه گزارشی از روستاهای محروم استان خراسان جنوبی سفری داشتم ۱۲۰۰ کیلومتر به شهرستان نهبندان و روستاهای اطرافش ... چاه شور، پنهانی ، کلاته رستم و... "بوبک"...

 • همایش حوزه انقلابی ۱۳۹۶-۱۲-۰۳ ۱۸:۳۷

  با حضور نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی برگزارشد

  چهارمین همایش بین المللی تحجر و اسلام آمریکایی/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ چهارمین همایش بین المللی تحجر واسلام آمریکایی با محوریت "تبیین منشور روحانیت و حوزه انقلابی" در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد. در این مراسم آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و دکتر سعید جلیلی به سخنرانی پرداختند.

 • مراسم معارفه مدیر کل جدید آموزش و پرورش خراسان رضوی ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۴:۳۳

  مراسم معارفه مدیر کل جدید آموزش و پرورش خراسان رضوی/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مراسم معارفه مدیر کل جدید آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد. در این مراسم دکتر خدابنده به جایگزینی دکتر کاظمی معرفی شد.

 • نمایش فیلم به وقت شام باحضور ابراهیم حاتمی کیا در مشهد ۱۳۹۶-۱۱-۲۸ ۲۰:۵۲

  درجمع خانواده شهدای مدافع حرم انجام شد

  نمایش فیلم به وقت شام باحضور ابراهیم حاتمی کیا در مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ فیلم سینمایی"به وقت شام" باحضور کارگردان ابراهیم حاتمی کیا در جمع خانواده شهدای مدافع حرم در پردیس سینما یی هویزه مشهد به نمایش در آمد.

 • افتتاح شش مسجد در بوستان های مشهد ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۷:۴۵

  باحضور نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی

  شش مسجد در بوستان های مشهد افتتاح شد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ باحضور نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تعداد شش باب مسجد که پیش از این به همت شهرداری مشهد در بوستان های بزرگ سطح شهر احداث شده بود افتتاح و به بهره برداری رسید.

 • مراسم افتتاح اتوبوس دیابت درمشهد ۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۱۷:۳۵

  مراسم افتتاح اتوبوس دیابت درمشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مراسم افتتاح اتوبوس دیابت در محل تالار شهر شهرداری مشهد برگزارشد

 • نجات یافتگان ۱۳۹۶-۱۱-۲۴ ۱۶:۵۷

  نجات یافتگان/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ نجات یافتگان ، حکایت مردمانی از همین سرزمین است که روزگاری را در بیغوله ها کارتن خواب بوده اند و حالا به همت نیکوکاران و جمعی ازخیرین از دام اعتیاد و بی سرپناهی نجات یافته اند. "سنا" یا همان "سرای نجات یافتگان امام علی" گروهی از همان خیرین هستند که به جمع آوری کارتن خوابهای سطح شهر و برخی از معتادین اهتمام می ورزند و از آنها در سرایی نه چندان بزرگ مراقبت میکنند تا به سلامت به آغوش جامعه بازگردند. علاوه بر این کار خداپسندانه، هرچهارشنبه غذای گرمی را آماده میکنند و در گوشه و کنار شهر به نیازمندانش می رسانند.

 • اقامه نماز باران در حرم مطهر امام رضا ع ۱۳۹۶-۱۱-۲۳ ۱۷:۰۳

  اقامه نماز باران در حرم مطهر امام رضا علیه السلام/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ نماز طلب باران در حرم مطهر امام رضا علیه السلام اقامه شد.

 • همایش حوزه انقلابی و انقلاب اسلامی درمشهد ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ ۱۶:۱۰

  برگزاری همایش حوزه انقلابی و انقلاب اسلامی درمشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ به مناسبت گرامیداشت دهه فجرانقلاب اسلامی و به همت بسیج اساتید طلاب ، همایش "حوزه انقلابی و انقلاب اسلامی" باحضورآیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه درسپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل مدرسه علمیه نواب مشهد برگزارشد.

 • اولین مجمع دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد ۱۳۹۶-۱۱-۱۹ ۱۲:۵۱

  اولین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ اولین مجمع عمومی دانش آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد با حضورتنی چند ازشخصیتهای برجسته سیاسی ، هنری ، علمی و ورزشی کشور که خود از دانش آموختگان و فارغ التحصیلان این دانشگاه بوده اند در محل آمفی تئاتر دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.

 • بازاربیرجند ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۱۹:۵۲

  بازار قدیمی بیرجند/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ بازار بیرجند طی دوران‌های متمادی بافت سنتی خود را حفظ کرده و با گذشت ایام ،همچنان فعال بوده و هست. بازار بیرجند دارای کوچه‌هایی تنگ و در پاره‌ای از اماکن آن معماری سنتی قدیمی است که این معماری نشان از اصالت و قدمت دیرینه این بازار دارد.

 • نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز ۱۳۹۶-۱۱-۱۸ ۱۶:۵۵

  باحضور وزیر علوم درمشهد

  نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز برگزار شد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ نخستین همایش بین المللی دانشگاه سبز و اولین فن بازارسبز ملی ایران باحضور وزیر علوم ، استاندارخراسان رضوی ، دکتر سومرو رییس بنیاد اکو و جمعی از متخصصین خارجی در دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.

 • تجمع کودکان مشهدی برای هوای پاک ۱۳۹۶-۱۱-۱۴ ۱۵:۵۲

  کودکان و هوای پاک/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ حرکت نمادین و اعتراض به آلودگی هوا و محیط زیست توسط کودکان بارها انجام گرفته است . امید است مسئولین امر با تصمیمات جدی و عملی و همچنین با فرهنگ سازی در کاهش آلودگی ها تلاش نموده و مردم نیز در کنار مسئولین با همتی جدی در مسیر هوایی پاک گام هایی بلند بردارند .

 • یک زندگی کانکسی کنار ساختمان های مرتفع ۱۳۹۶-۱۱-۱۳ ۲۱:۰۶

  یک زندگی کانکسی کنار ساختمان های مرتفع /گزارش تصویری

  امیرمحمدمشکات _ اینجا در گوشه ای از این شهر پر هیاهو و رنگارنگ زن و شوهر مریض احوالی با 3 فرزند خردسالشان روز و شبشان را در کانکس کوچکی سپری میکنند که چندان شباهتی به زندگی ! ندارد.. شاید بتوان گفت گونه ای از حیات انسانی در مدار صفر درجه . شاید همت مردمان این سرزمین بتواند لبخند دوباره ای بر رخساره سرمازده و رنجور این کودکان بنشاند..

 • نشست مشترک ائمه جماعات تشیع و تسنن ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ ۲۲:۴۳

  همزمان با فرارسیدن دهه فجر برگزارشد

  همایش دهه فجر ، تجلی وحدت ملی و مذهبی درمشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ درآستانه فرارسیدن دهه فجرانقلاب اسلامی ، نشست مشترک ائمه جماعات اهل تشیع و تسنن با عنوان "همایش دهه فجر ، تجلی وحدت ملی و مذهبی " ازسوی دفتر نمایندگی ولی فقیه برگزارشد. دراین همایش آیت الله سیداحمدعلم الهدی نماینده ولی فقیه درخراسان رضوی و امام جمعه مشهد،حجت الاسلام والمسلمین احمدمروی معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری نیز حضور داشته و به سخنرانی پرداختند.

 • همایش استانی عالم واقف مرحوم رضوی ۱۳۹۶-۱۰-۲۸ ۱۶:۴۷

  همایش استانی عالم واقف مرحوم میرزاابوصالح رضوی(نواب) /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ همایش استانی عالم واقف مرحوم میرزاابوصالح رضوی(نواب) با حضور آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه دراستان خراسان رضوی و امام جمعه مشهدوجمع کثیری از علما و طلاب حوزه علمیه در محل مدرسه علمیه نواب مشهد با همکاری اوقاف خراسان و مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزارشد.

 • برگزاری مجلس بزرگداشت شهید محبی ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۶:۵۱

  برگزاری مجلس بزرگداشت شهید محبی "سرمهندس کشتی سانچی"/عکس خبری

  سیدحمیدهاشمی _ مجلس ترحیم و بزرگداشت یاد و خاطره شهید فرید محبی ، سرمهندس کشتی نفتکش سانحه دیده "سانچی" باحضور علیرضا رشیدیان ،استاندارخراسان رضوی درمشهد برگزار شد.

 • عاقبت خاک گِلِ کوزه گران خواهیم شد ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۶:۳۹

  عاقبت خاک گِلِ کوزه گران خواهیم شد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ حاج احمدحیدریان، نه آنکه تازه به شغل سُفالینه و کوزه گری روی آورده باشد که خودش میگوید این شغل آباء و اجدادی اش است که از دویست سال پیش به این کار اشتغال داشته اند. پدرش حاج ضیاء حیدریان حالا دیگر پیر دِیری شده است و بیشتر کارها را به دست دو فرزندش احمد و محمد سپرده است. حاج احمد می گوید رویکرد مردم به سنت های قدیمی بهتر از سالهای گذشته شده است و استفاده از ظروف سُفالی و آب خوردن ازکوزه مشتاقان زیادی پیدا کرده است.

 • تشییع جانبازشهید مدافع حرم"حسین آریایی آذر" ۱۳۹۶-۱۰-۲۴ ۱۶:۳۲

  تشییع جانبازشهید "حسین آریایی آذر"/گزارش تصویری

  سیدحمید هاشمی _ پیکر جانباز شهید "حاج حسین آریایی آذر" در مشهد الرضا تشییع شد

 • راهپیمایی تجدیدبیعت مردم مشهد با نظام جمهوری اسلامی ایران ۱۳۹۶-۱۰-۱۴ ۱۴:۱۴

  راهپیمایی تجدیدبیعت مردم مشهد با نظام جمهوری اسلامی ایران/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ راهپیمایی اعتراض آمیز مردم مشهد دراعتراض به هنجارشکنی آشوب طلبان ونیز با هدف تجدیدبیعت بانظام جمهوری اسلامی ایران از میدان شهدای مشهد آغاز و درجوار مضجع حرم امام رضا علیه السلام در صحن جمهوری اسلامی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی به پایان رسید.

 • تشییع مدافع حرم "شهیدحسین زاده" ۱۳۹۶-۱۰-۰۷ ۱۵:۲۵

  تشییع پیکرمدافع حرم "شهیدسیدمحمدحسین زاده"/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ پیکر شهید مدافع حرم"سیدمحمدحسین زاده"بر دوش مردم مشهد تشییع شد.