سیدحمیدهاشمی

کل اخبار:542

 • آسبادهای خوانشرف ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۳:۱۵

  آسیاب بادی های خوانشرف/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ آسبادها یا آسیاب های بادی خوانشرف در روستای خوانشرف در ۵ کیلومتری شمال شرقی شهر نهبندان قرار داشته و آثار دوره قاجاریه به شمار می روند که در یک ردیف واقع گردیده و اخیراً مرمت شده اند.آسبادهای خوانشرف سازه هایی هستند که از آنها به منظور آسیاب کردن گندم استفاده می شده است. آسباد ها معمولاً در کنار هم و متصل به یکدیگر ساخته می شوند تا در برابر باد های ۱۲۰ روزه مقاوم بمانند.

 • مسجدجامع چهاردرخت بیرجند ۱۳۹۶-۰۷-۲۵ ۱۲:۲۵

  مسجد چهاردرخت/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مسجد جامع چهار درخت یکی از مساجد تاریخی شهر بیرجند می باشد که در بلوار مطهری، میدان چهار درخت، جنب مسجد عاشورا واقع شده است. این مسجد، از جمله مکان‌های مذهبی مهم و مورد توجه مردم بیرجند و از آثار دیدنی استان خراسان جنوبی است. مسجد چهار درخت، از نوع مساجد شبستانی است که عمده ترین اجزای معماری بنای آن را شبستان ستوندار، ورودی در دو جبهه، صحن، محراب و فرم نورگیرها تشکیل می دهد. مسجد دارای ۲۱ ستون با جرز ضخیم و به فرم چهار ضلعی است و پوشش سقف به صورت طاق و تویزه و گنبدی می باشد.

 • مدرسه علمیه معصوم خان بیرجند/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۷-۲۴ ۱۳:۳۷

  مدرسه علمیه معصوم خان بیرجند/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مدرسه علمیه معصومیه، قدیمی ترین مدرسه علمیه شهرستان بیرجند است که در اواخر سده دوازدهم هجری قمری توسط امیر معصوم خان در شهرستان بیرجند ساخته شده است. این حوزه دارای صحنی بزرگ با حجره‌هایی در چهار طرف مدرسه بوده و در دو طبقه با آجر و خشت برای طلاب ساخته شده است.

 • آئین تجلیل از پیشکسوت فوتبال ایران"اسماعیل شجیع" ۱۳۹۶-۰۷-۲۳ ۱۶:۱۹

  آئین تجلیل از پیشکسوت فوتبال ایران"اسماعیل شجیع"/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ آئین تجلیل از پیشکسوت فوتیال ایران استاداسماعیل شجیع بانصب پلاک افتخار پیشکسوتان ورزش ایران سردر منزل ایشان درمشهد برگزارشد.

 • افتتاح اولین مرکز هاسپیس ایران درمشهد/گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۶:۳۷

  افتتاح اولین مرکز هاسپیس ایران درمشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی_ اولین مرکز هاسپیس ایران در مشهد افتتاح شد. این هاسپیس با کمک خیریه دکتر خطیب راه اندازی شده است.

 • مانور موتورسیکلت سواران قانونمند ۱۳۹۶-۰۷-۱۹ ۱۶:۲۲

  مانور موتورسیکلت سواران قانونمند/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی- به مناسبت هفته نیروی انتظامی ، مانورشهری موتورسیکلت سواران قانونمند درمشهد اجراشد

 • صندلی داغی برای استاندارخراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۷-۱۷ ۱۶:۵۷

  به مناسبت روزجهانی کودک انجام شد

  صندلی داغ کودکان برای استاندارخراسان رضوی/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ درآستانه فرارسیدن روز جهانی کودک، ۲ نفر از کودکان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی باحضوردراستانداری خراسان رضوی به مصاحبه وگفتگو تحت عنوان صندلی داغ با دکتر رشیدیان استاندارخراسان رضوی و نیز دکتر حسینی معاونت سیاسی استاندار پرداختند. غالب این گفتگوی انجام شده پیرامون دوران کودکی این شخصیتها بود.

 • افتتاح زائرسرای امام رضا ع ،بهزیستی مشهد ۱۳۹۶-۰۷-۱۵ ۱۶:۵۴

  افتتاح زائرسرای امام رضا ع ،بهزیستی مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مراسم راه اندازی زائرسرای امام رضا ع بهزیستی باحضور دکتر نفریه مدیرکل دفترامورکودکان ونوجوانان بهزیستی کشورو جمعی از مدیران و مسولان بهزسیتی کشور و خراسان رضوی درمحل موسسه پرتوی مهر امام رضا ع مشهد برگزارشد

 • همایش مفلحون ۱۳۹۶-۰۷-۱۲ ۱۳:۱۹

  همایش بزرگ مفلحون درمشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ باهمت ستاد امر به معروف ونهی ازمنکر استان خراسان رضوی ، همایش بزرگ مفلحون درمشهد باهدف تجلیل از برترین های امر به معروف ونهی ازمنکر سازمان های نظامی و قضایی برگزارشد.

 • حضورآیت الله رئیسی در اجتماع عظیم رهروان زینبی مشهد ۱۳۹۶-۰۷-۱۱ ۱۸:۴۱

  حضورآیت الله رئیسی در اجتماع عظیم رهروان زینبی مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در اجتماع عظیم رهروان زینبی در بقعه متبرکه امامزاده یاسر و ناصر مشهدشرکت و به ایراد سخن پرداختند.

 • بعدعاشورا ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۲۲:۵۳

  تصاویر/ بعد از عاشورا چه اتفاقی افتاد؟

  سیدحمیدهاشمی _ عصر روز دهم محرم لشکر یزید بعد از اینکه امام حسین ـ علیه‌السلام ـ را به شهادت رساند به دستور فرماندهان خود دست به غارت و آتش زدن خیمه‌ها و آزار و اذیت خاندان نبوت زدند، آن نامردمان به سوی خیمه‌های حرم امام حسین ـ علیه‌السلام ـ روی آوردند و اثاث و البسه و شتران را به یغما بردند..

 • عاشورا در روستای اسحاق آباد نیشابور ۱۳۹۶-۰۷-۰۹ ۱۷:۳۹

  عاشورا در روستای اسحاق آباد نیشابور/'گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ اسحاق آباد روستایی در نزدیک نیشابور خراسان رضوی قراردارد. دراین روستا مراسم روز عاشورای سیدالشهدا علیه السلام همراه باعزاداری و شبیه خوانی و پخت غذای نذری حلیم می باشد.

 • تشییع شهیدان سنجرانی و قاسمی دانا ۱۳۹۶-۰۷-۰۶ ۱۶:۴۸

  تشییع دو شهید مدافع حرم درمشهد/ گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ پیکرهای مطهر دو شهید مدافع حرم رضاسنجرانی و حسن قاسمی دانا در مشهد الرضا تشییع شد.

 • صبحگاه مشترک یگانهای نیروهای مسلح درمشهد ۱۳۹۶-۰۷-۰۵ ۱۱:۴۴

  صبحگاه مشترک یگانهای نیروهای مسلح درمشهد/ گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی_ به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و نیز پنجم مهرماه سالروز شکست حصرآبادان درعملیات ثامن الائمه ، صبحگاه مشترک یگان های رزم نیروهای مسلح باحضور آیت الله علم الهدی _ استاندار خراسان_ و دیگر مسوولان در مشهد برگزار شد.

 • اجتماع عظیم لبیک یاحسین ۱۳۹۶-۰۷-۰۱ ۱۵:۳۰

  اجتماع عظیم لبیک یاحسین/ گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ در دومین روز از ماه محرم حسینی، اجتماع عظیم مردمی "لبیک یاحسین" باحضور عموم مردم مشهد و سخنرانی آیت الله سیداحمدخاتمی امام جمعه موقت تهران در بلوارحر مشهد برگزارشد

 • شیرخوارگان حسینی علیه السلام ۱۳۹۶-۰۶-۳۱ ۱۶:۳۷

  مراسم شیرخوارگان حسینی در جامعه الحسین رزمندگان مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ امروز تمام ایران در روز جهانی حضرت علی اصغر علیه السلام ، یکپارچه علی اصغری شد. در جامعه الحسین رزمندگان اسلام مشهد نیز جمع کثیری از مادران با کودکان خویش حضور پیداکردند تا با طفلان خویش برای مصیبت کودک شیرخواره سیدالشهدا علیه السلام عزاداری نمایند.

 • ۱۳۹۶-۰۶-۳۰ ۱۵:۳۵

  عکس/ مادرشهید

 • آئین معارفه شهردارجدیدمشهد ۱۳۹۶-۰۶-۳۰ ۱۴:۴۱

  آئین معارفه شهردارجدید وتودیع شهردارقدیم مشهد/گزارش تصویری

 • بازار داغ فروش لوازم التحریر ۱۳۹۶-۰۶-۲۹ ۱۷:۲۱

  بازار داغ فروش لوازم التحریر/گزارش تصویری

  فرشته جاودانی_با فرارسیدن آغاز سال تحصیلی جدید بازار فروش لوازم التحریر از شور وحال خاصی برخوردارشد.

 • حال وهوای محرم ۱۳۹۶-۰۶-۲۹ ۱۶:۴۰

  شهر در حال وهوای محرم/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _امیرمحمدمشکات: فرارسیدن ماه محرم و حال وهوای شهر

 • جشن شکوفه ها درحرم مطهر رضوی ۱۳۹۶-۰۶-۲۹ ۱۵:۱۴

  با فرارسیدن سال تحصیلی جدیدانجام شد

  جشن شکوفه ها درحرم مطهر رضوی/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی_امیرمحمدمشکات : به مناسبت فرارسیدن سال تحصیلی جدید،مراسم جشن شکوفه ها ویژه دانش آموزان پایه اول ابتدایی در حرم مطهر امام رضا علیه السلام برگزارشد.

 • پرتره های روستایی ۱۳۹۶-۰۶-۲۷ ۱۱:۱۰

  پُرتره های روستایی /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ پرتره هایی از روستائیان خراسان بزرگ

 • تک درخت ها ۱۳۹۶-۰۶-۲۵ ۱۰:۲۸

  تک درخت ها /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ تک درخت های جامانده در گذر عمر ... و خدایی که همین نزدیکیست

 • نشست طب و تغذیه ۱۳۹۶-۰۶-۲۳ ۱۴:۳۷

  باحضورحکیم خیراندیش

  نشست طب و تغذیه درمشهدبرگزارشد / گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ نشست طب و تغذیه با حضور حکیم خیراندیش در محل تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزارشد.

 • اختتامیه جشنواره ملی محراب ۱۳۹۶-۰۶-۲۳ ۱۳:۵۶

  آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی محراب /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ آئین اختتامیه چهارمین جشنواره ملی محراب با حضورمسولان کشوری و استانی درمحل سالن اجتماعات مرکز دائمی نمایشگاه ها و همایش های حرم مطهر رضوی برگزارشد.

 • یک عکس پس از 25 سال /گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۶-۲۲ ۱۳:۰۵

  تکرار یک عکس پس از ۲۱ سال /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ اردیبهشت ماه ، سال ۱۳۷۵ بود که برای تهیه گزارشی از روستاهای محروم استان خراسان جنوبی سفری داشتم ۱۲۰۰ کیلومتر به شهرستان نهبندان و روستاهای اطرافش ... چاه شور، پنهانی ، کلاته رستم و... "بوبک" . من آنجا مردمانی را دیدم که چون آب نداشتند مرده ها یشان را بدون غسل دفن می کردند. کلبه هایشان درون زمین بود با دیواره ای سنگچین و فرش شان خاک بود و پتوهایی مندرس . آنجا کودکانی دیدم که هیچ گوشتی نخورده و هیچ میوه ای ندیده بودند . تنها معاش شان ، شیر بز و گوسفند بود و فرآورده هایی از این قبیل ... آنجا عکسی گرفتم از کودک غمگینی که جلوی کلبه تاریک و نمورشان ایستاده و بَره سفید و کوچکی را درآغوش گرفته و با اضطرابی کودکانه زیرچشمی نگاهم میکرد . ۵ سالش بود و نامش "حسن " . *- گزارش آن سفر در اول خرداد ماه همان سال (۱۳۷۵) با نام مستعار"سیدعمادالدین مهاجر" در یکی از ماهنامه های سراسری کشور به چاپ رسید و عکس "حسن" نیز درسال ۲۰۰۱ _ (۱۳۸۰) با عنوان "خانه من " درسیزدهمین جشنواره عکاسی بین المللی " آلتین کوزا" درشهر آدانای ترکیه مورد پذیرش هیات داوران قرارگرفت و به نمایش در آمد. / هشت سال بعد در خرداد ماه ۱۳۸۳ برای یافتن دوباره حسن ، مجددا سفری به آن منطقه داشتم . او نوجوان سیزده ساله ای شده بود و در روستای دیگری ، چوپانی می کرد . عکس ۵ سالگی اش را که نشانش دادم خیلی تعجب کرد و خندید . / امسال نیز در شهریور ماه ۱۳۹۶ یعنی ۲۱ سال پس از اولین عکسی که از او گرفته بودم ، مجددا برای یافتن "حسن" به آن منطقه رفتم و با جستجوهای زیادی پیدایش کردم . او حالا دیگر ۲۶ ساله شده است . ازدواج کرده و با همسرش درخانه ای که دیگر نمور و تاریک نیست و کمی دورتر ازروستای زادگاهش که "بوبک" است ، زندگی می کند . حسن آرزو دارد که با همسرش به زیارت امام مهربانی ها بیاید ... به زیارت رضای غریبان ، علی بن موسی الرضا علیه السلام

 • میل رادکان ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۱۵:۳۱

  میل رادکان /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ میل رادکان در فاصله ۷۴ کیلومتری شمال مشهد و ۲۶ کیلومتری شمال غربی چناران واقع شده است. ارتفاع این برج ۳۵ متر، قطر داخلی‌اش ۱۴ متر و قطر خارجی آن ۲۰ متر می‌باشد. منظر بیرونی بنا تا ارتفاع ۵/۲ متری به شکل ۱۲ ضلعی و از آن جا تا زیر گنبد به صورت ۳۶ ترک نیم ستونی ساخته شده‌است. برج رادکان دارای گنبد مخروطی شکل است که ساختمان آن احتمالاً در سال ۶۰۷ قمری به پایان رسیده‌است.

 • قلعه تاریخی بیرجند /گزارش تصویری ۱۳۹۶-۰۶-۲۱ ۰۰:۰۶

  قلعه تاریخی بیرجند /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ قلعه تاریخی بیرجند حدود ۳۰۰۰ متر مربع و ساخته دوره صفویه و هسته اولیه شهر بیرجند محسوب می‌شود. برخی نیز بنای این قلعه را به قبل از این دوره نسبت می‌دهند. این قلعه از خشت و گل ساخته شده و مردم دوره صفویه تا قاجاریه را از حمله مهاجمان بویژه ترکمن‌ها و ازبک‌ها در امان نگه می‌داشته است.

 • آئین رونمایی ازپلاک افتخار پیشکسوت بستبال ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۱۵:۱۱

  آئین رونمایی ازپلاک افتخار پیشکسوت بسکتبال "علی عبد احد" /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی- آئین رونمایی از پلاک افتخار خبرنگار وگزارشگر ورزشی و نیز پیشکسوت خراسانی بسکتبال "علی عبد احد" با حضور جمعی از مدیران ورزشی شهرداری مشهد و دیگر پیشکسوتان رشته های مختلف ورزشی در محل منزل مسکونی این قهرمان برگزار شد.

 • بوبک ۱۳۹۶-۰۶-۲۰ ۰۰:۵۳

  بوبک /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ "بوبک" و مردمانش برای من ، بیشتر ازآن که نام روستایی محروم در دل کوه ها با جاده ای سنگلاخی و حداقل امکانات زندگی در جنوبی ترین مکان از بلاد خراسان بزرگ باشد ، یادآور عشیره ای از عشق و مهربانی و البته بی نهایت فقر است که بانجابتی خراسانی عجین شده است. اواخراردیبهشت ماه ۱۳۷۵ اولین آشنایی من درقالب تهیه گزارشی از وضعیت اسفناک مردمان محروم این منطقه کلید خورد که ما حصل آن سفر عکس ها و گزارش دردنامه ای شد که اول خرداد ماه همان سال دریکی از ماهنامه های کثیرالانتشار کشوری به چاپ رسید و توجه مسوولین وقت را به خود جلب کرد. طی این سالها بارها و بارها به آنجا رفتم تا بازخوردهای آن گزارش را ببینم. _گذاشتن تانکرآب که هر ازچندی توسط دستگاه های آبرسانی پُر میشود که البته مردمان روستا ازناسالم بودن آب شدیدا ناراضی هستند وازاین بابت برای آشامیدن خود یا دام هایشان با مشکل بسیارجدی مواجه هستند . _قرار دادن پنل خورشیدی که حرکت بسیار موثری بوده و تا حدودی برق این روستارا تامین کرده است . _جاده ای که هرچند هنوز بسیار پرفراز و نشیب و سنگلاخ است اما با هرزحمت و مشقتی که هست ماشین رو است. _دبستانی کوچک در اتاقکی فلزی و نه چندان بزرگ که برای آموختن سواد اولیه کودکان بوبکی و روستاهای همجوار موثر بوده است... این روزها ، بوبک و روستاهای پنهانی ، چاه شور،کلاته رستم و.... منتظر توجه بیشترمسوولین از هرگروه و جناحی هستند تا بلکه "کمی" بهتر زندگی کنند .