سیدحمیدهاشمی

کل اخبار:542

 • آغازعملیات اجرایی آزادراه مشهد چناران قوچان ۱۳۹۶-۰۶-۱۶ ۱۵:۲۸

  باحضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد

  آغازعملیات اجرایی آزادراه مشهد چناران قوچان /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ باحضور دکترآخوندی وزیر راه و شهرسازی، استاندار خراسان رضوی ، قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی، ودیگر مدیران اجرایی استان عملیات اجرایی فاز اول آزادراه مشهد_چناران_قوچان به طول ۵۳ کیلومترآغاز و همچنین پروژه کنارگذرچناران به طول ۱۴/۷ کیلومتر افتتاح شد.

 • بازدیدخبرنگاران از هتل هما (1) مشهد ۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۲۷

  افتتاح و بازدیدخبرنگاران از هتل هما (1) مشهد/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ در آستانه عیدسعیدغدیر خم نشست خبری مدیرکل هتل هما شماره (1) مشهد باحضور خبرنگاران وبازدید رسانه های جمعی استان از قسمت های مختلف این هتل یرگزار شد.

 • افتتاح مرکز توانمندسازی وجامه پذیری بهبودیافتگان زنان ۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۱۵:۴۵

  افتتاح مرکز توانمندسازی وجامه پذیری بهبودیافتگان زنان/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ باحضور دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور و دکتر حسینی معاون استاندارخراسان رضوی ، مرکز توانمندسازی وجامه پذیری بهبودیافتگان زنان در مشهد افتتاح شد.

 • انتخابات هیات مدیره انجمن خبرنگاران وعکاسان ورزشی خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۶:۵۰

  انتخابات هیات مدیره انجمن خبرنگاران وعکاسان ورزشی خراسان رضوی /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ جلسه انتخابات هیات مدیره انجمن خبرنگاران وعکاسان ورزشی خراسان رضوی باحضور معاون وزیر ورزش وجوانان در محل مجتمع فرهنگی هنری امام رضا مشهد برگزارشد.

 • مراسم رونمایی از پلاک افتخار محمدرضاصابری ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۶:۰۱

  مراسم رونمایی از پلاک افتخار پیشکسوت دونده محمدرضاصابری /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ مراسم رونمایی از پلاک افتخار دونده قهرمان و پیشکسوت دو میدانی ، محمدرضا صابری با حضور معاون وزیر ورزش وجوانان ، مدیرکل تربیت بدنی خراسان رضوی، رئیس هیات دو ومیدانی استان، رئیس ورزش محلات شهرداری مشهد و جمعی از اساتید ودست اندرکاران ورزش در منزل این پیشکسوت دونده برگزارشد.

 • چوپان ها دروغ نمی گویند ۱۳۹۶-۰۶-۱۲ ۱۳:۰۴

  فاجعه دامی در خراسان جنوبی

  چوپان ها دروغ نمی گویند /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ چندی پیش سازمان فضایی آمریکا « ناسا » گزارشی پیرامون گرمایش جهانی و خشکسالی در ۳۰ سال آینده جهان منتشر کرد. این گزارش نشان می‌داد که ۴۵ کشور جهان در معرض خشکسالی شدید هستند و ایران در رتبه چهارم فهرست هشدار قرار دارد. دراین میان برخی شهرهای خراسان رضوی و مخصوصا مناطقی از خراسان جنوبی و از جمله شهرستان نهبندان با بیستمین سال پی در پی خشکسالی دست وپنجه نرم می کند.شغل بیشتر روستاییان دربسیاری از شهرهای خراسان جنوبی دامداری و کشاورزی است اما به گفته بسیاری از چوپان ها و دامداران این منطقه دیگر نه دامی مانده و نه محصولی و این در حالی است که دام بسیاری از دامداران این روستانشینان در بیابان ها در حال تلف شدن است. بسیاری از دامداران و چوپان ها به علت بحران بی آبی و خشکسالی در خراسان جنوبی ، گوسفندان خودرا برای فروش به بازارهای دام می برند و این درحالیست که عمده محل درآمد اینان از همین دام داری و گله داری می باشد.

 • موزه مردم شناسی چناران ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۳:۵۱

  موزه مردم شناسی چناران /گزارش تصویری

 • کوه های مریخی ۱۳۹۶-۰۶-۱۱ ۱۱:۰۱

  کوه های مریخی در نهبندان/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ کوه های مریخی را دراطراف نهبندان استان خراسان جنوبی می توان دید. شهری کوچک با کلی جاذبه توریستی و گردشگری . این کوه ها به طول ۲۵ کیلومتر و عرض یک کیلومتر که عمدتا به رنگ قرمز و خاکستری و سفید هستند. این کوه ها رسوبی بوده و ارتفاع آنها بین ۵ تا ۱۰۰ متر می باشد

 • بازار دام نهبندان ۱۳۹۶-۰۶-۰۹ ۱۱:۵۶

  بازار دام نهبندان در آستانه عیدقربان /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ روز دهم ماه قمری ذی الحجه، مصادف با عید قربان از گرامیترین عیدهای مسلمانان است که به یاد حضرت ابراهیم و فرزندش اسماعیل، توسط بسیاری از مسلمانان جشن گرفته می‌شود. بازار دام نهبندان دراستان خراسان جنوبی در این ایام از شور و حال خاصی برخوردار است و خرید و فروش دام رونقی پیداکرده است.

 • روستایی که بستنی تولید می کند ۱۳۹۶-۰۶-۰۶ ۱۰:۴۷

  روستایی که بستنی تولید می کند/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ از مشهد امام رضا که ۷۵ کیلومتر به سمت قوچان حرکت میکنی، به رادکان می رسی . روستایی تاریخی که حدود چهار هزار سال قبل زندگی طبیعت بکر با کوهستانهای سرسبز و زیبا، دره‌های پرآب و چمنزارهای فراوان در مجاورت روستا و همچنین فضاهای تاریخی همچون تپه قیاس آباد، برج تاریخی رادکان، خرابه‌های برجا مانده از رادکان قدیم، یخدان و مقبره خواجه نصیرالدین طوسی رحمت الله علیه نه تنها جزو جاذبه‌های گردشگری بلکه آثار ملی فاخر می‌باشد که بعضاً ثبت آثار ملی گردیده است. رادکان درکنار این جاذبه های گردشگری اش بستنی های معروفی هم دارد. وبعضا اهالی که کار و پیشه شان تولید بستنی سنتی می باشد.

 • یادواره شهدای بسیج اصناف خراسان رضوی ۱۳۹۶-۰۶-۰۴ ۱۹:۴۹

  بمناسبت سالروزشهادت مهدی عراقی

  یادواره شهدای بسیج اصناف خراسان رضوی برگزارشد /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ به مناسبت سالروز شهادت شهید مهدی عراقی و روزبسیج اصناف،یادواره کشوری شهیدمدافع حرم مرتضی عطایی"شهیدشاخص بسیج اصناف وبازارکشوردرسال۹۶"و همچنین۲۰۰۵ شهیداصناف وبازارخراسان رضوی درمحل حسنیه امام خمینی سپاه پاسداران برگزارشد. دراین یادواره جمعی از خانواده های معظم شهدا،سردارنظری فرمانده سپاه امام رضا علیه السلام ، رئیس واعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد وجمع کثیری از فرماندهان نظامی وانتظامی ودیگر مدیران دستگاه های اجرایی استان حضورداشتند.

 • افتتاح پنجمین دوره شورای شهرمشهد ۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۱۵:۰۷

  آیین افتتاحیه پنجمین دوره شورای اسلامی شهرمشهد /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ آیین افتتاحیه پنجمین دوره شورای اسلامی شهرمشهدبا حضوردکترقاضی زاده هاشمی وزیربهداشت ، خانم ملاوردی دستیار ریاست جمهوری در امورحقوق شهروندی، دکتررشیدیان استاندار خراسان رضوی، جمعی ازجانبازان دوران دفاع مقدس ، اعضای قدیم و جدید شورای شهر، شهردارمشهد و جمع کثیری از مدیران دستگاه های دولتی، نظامی وانتظامی استان درمحل تالار شهر مشهد برگزارشد. در این مراسم سالار عقیلی خواننده محبوب کشور نیز به اجرا پرداخت.

 • کاروانسرای فخر داوود ۱۳۹۶-۰۶-۰۲ ۰۷:۱۶

  کاروانسرای فخر داوود /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ کاروانسرای فخر داوود یا رباط فخر داوود یکی از کاروانسراهای قدیمی ایران از دوره تیموریان است که با مساحتی حدود ۸۶۰ متر مربع و ۷۰۰ سال قدمت در روستای فخرداوود منطقه شهرجدید بینالود در مسیرمشهدبه نیشابور قرار دارد. این بنا یکبار در دوره صفویه مرمت شد و در دوره قاجاریه تا سال ۱۳۰۲ دوبار به وسیله محمد ولی میرزا پسر فتحعلی شاه وامیر نظام الدوله تعمیر گردیده است و درسال ۱۳۷۱ نیز به همت شرکت عمران شهر جدید بینالود و به کمک هنر و تخصص کارشناسان و استادکاران میراث فرهنگی خراسان مرمت گردید.

 • درختها ایستاده می میرند ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۱:۴۹

  درختها ایستاده می میرند /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ کارشناسان محیط‌زیست برای خشکسالی شدید آینده نزدیک اظهار نگرانی می‌کنند .

 • ساختمان کدخدا ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۱۰:۲۴

  عکس/ ساختمان کدخدا

 • امامزاده حیدر ۱۳۹۶-۰۶-۰۱ ۰۶:۴۷

  امامزاده حیدر علیه السلام/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ امامزاده حیدر به اعتقاد اهالی از نوادگان امام سجاد (علیه السلام) است. آستان امامزاده حیدر (علیه السلام) در شهرستان نیشابور، روستای بازحیدر، در حدود 15 کیلومتری شهر نیشابور واقع شده است. والبته بی بی کلثوم خادمه ای که باعشق و محبت اهل بیت علیه السلام خدمتگزار این امامزاده است. بنای ساختمان این بقعه به شکل مربع مستطیل و به ابعاد 12×15 متر است که ورودی آن در جانب مشرق قرار دارد.

 • مسجد امام رضا (ع) ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۴:۲۲

  مسجدی در حال ساخت؛

  بیابان و مسجدی برای زائران خسته و پیاده امام رضا علیه السلام/گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ "امام رضا" علیه السلام ، نام مسجدی است در بیابانی نزدیک روستای علی آباد و نرسیده به قدمگاه حضرت امام رئوف ، علی بن موسی الرضا علیه السلام درجاده مشهد نیشابور. درست در امتداد مسیری که همه ساله هزاران زائر پیر و جوان و کودک و بزرگسال صدها کیلومتر با پای پیاده می آیند تا شمس الشموس جهان را زیارت کنند و اقتدا و یادی کرده باشند از مسیر هجرت این امام مهربانی ها . اصلا سنگ بنای این مسجد برهمین اساس گذاشته شد تا در تمام این مسیر خستگی و تشنگی زائران پیاده ، پناه و استراحتگاهی باشد برای دمی استراحت و عبادت و تجدید قوایی دوباره و باز گام های پیاده و ذکر هو الرحمن الرحیم. "حاج حسین آل مراد"رئیس هیات امنای این مسجد نیمه ساز از مددهای حضرت میگوید و خیرینی که کمک میکنند تا این مسجد ساخته شود. زمینی به وسعت ۳۸۵۰ متر و مسجدی که پس از تکمیل ۲۸۵۰ متر زیربنا خواهد داشت و حدود ۵ هزار زائرخسته و مهمان امام رضا (ع) را پذیرایی خواهد کرد. "آل مراد" با ذکرکمک ها و عنایات حضرت رضا در چگونگی ساخت این مسجد ، امید دارد تا دیگر خیرین و دستگاه های اجرایی و دولتی استان نیز یاری گر تکمیل این بنا باشند.

 • مراسم شب شهادت امام جوادعلیه السلام درمشهد ۱۳۹۶-۰۵-۳۱ ۱۰:۱۵

  مراسم شب شهادت امام جوادعلیه السلام درمشهد/گزارش تصویری

  مشهدی ها درشب شهادت امام جوادعلیه السلام برای عرض تسلیت،خدمت ولی نعمت شان به صورت دسته عزاداری راهی حرم مطهررضوی شدند ودرمراسم وداع باهشت شهیدتازه تفحص شده شرکت کردند

 • خانه ای که شما را به ۱۰۰ سال پیش می برد ۱۳۹۶-۰۵-۳۰ ۱۵:۵۹

  خانه ای که شما را به ۱۰۰ سال قبل می برد /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ امروزه پناه بردن به روستاها و فضاهای بکر طبیعی به منظور ساعاتی رها شدن ازدغدغه های شهرنشینی، مشتاقان زیادی را از شهرها به سمت و سوی خود جلب نموده است. در این میان روستاهایی هستند که با ایجاد فضاهایی اقامتی رفاهی و البته باظاهری روستایی و خشت وگلی، میزبان بسیاری از مردمان خسته و شهرنشینی شده اند که میخواهند تعطیلات آخر هفته ای آرام و بانشاط را دراین مکان ها بگذرانند. در این میان علی اکبرکمالی و خانواده اش نیز با بازسازی و ایجاد اقامتگاهی ۱۰ اطاقه در دوطبقه و زمینی به وسعت ۵۰۰ متر مربع در روستای "درخت سپیدار" خراسان رضوی توانسته است این روستا را به منطقه ای گردشگری تبدیل کند که موردتوجه وبازدید بسیاری از مسوولان استانی قرارگرفته است. او هدفش را معرفی زندگی روستایی وفرهنگ اصیل ایرانی میداند و می گوید ، با به نمایش درآوردن امکانات و ابزار خاص زندگی روستایی دراین اقامتگاه ، "ما شما را به ۱۰۰ سال قبل می بریم" .

 • فرش ؛ از دار تا بار ۱۳۹۶-۰۵-۲۶ ۱۲:۱۴

  فرش ؛ از دار تا بار /گزارش تصویری

  سیدحمیدهاشمی _ قدیمترین فرش دستبافت ایرانی در سال ۱۹۴۹ در دومین مرحله کاوشهای باستان شناس روسی، رودنکو در منطقه پازیریک کشف و به نام فرش پازیریک نامیده شد. رودنکو در کتابی که به مناسبت این اکتشافات در سال ۱۹۵۳ در روسیه منتشر کرد، درباره فرش مکشوفه توضیحات مفصلی نگاشت و آن را صراحتا کار ایران و قدیمی ترین فرش ایرانی در دنیا بیان نمود. او نوشت: "بدون اینکه بتوانیم به طور حتم بگوییم این فرش کار کدامیک از سرزمین های ماد-پارت(خراسان قدیم) یا پارس است، تاریخ فرش مذکور و پارچه هایی که در پازیریک کشف شد قرن پنجم و یا اوایل قرن چهارم پیش از میلاد تشخیص داده می شود." سپس او اضافه می کند: "تاریخ این قالی از روی شکل اسب سواران معلوم می شود. طرز نشان دادن اسبهای جنگی که به جای زین قالی بر پشت آنها گسترانده اند و پارچه روی سینه اسب از مشخصات آشوریها می باشد اما در روی فرش پازیریک ریزه کاریهای مختلف و طرز گره زدن دم اسبها ، در نقوش برجسته تخت جمشید نیز دیده می شود.

 • رانندگی خطرناک ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۶:۲۸

  عکس / رانندگی عجیب

 • موزه مردم شناسی آستان قدس رضوی ۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۵۴

  موزه مردم شناسی آستان قدس رضوی/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ موزه مردم شناسی آستان قدس رضوی که در محل حمام تاریخی مهدی قلی بیگ واقع شده است نمونه ای مثال زدنی از فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران است. این موزه در 11 آذر ماه 1385 به عنوان یکی از موزه‏ای تخصصی در محل حمام مهدی قلی بیک که بنایی قدیمی و مربوط به دوران صفویه است افتتاح گردید، در این موزه ، اشیایی از قبیل لوازم مورد نیاز در حمام های قدیمی ، انواع سماورهای ذغالی ، قندیل، ظروف مختلف، آبخوری، بخش نمایشگاه عکس قدیم و مردم شناسی به نمایش در آمده است که تمام این ها را مشتاقان حضرت رضا (علیه‌السلام) با خلوص نیت به آستانش اهدا کرده ‏اند.

 • افتتاحیه دفترجمعیت دفاع ازملت فلسطین درمشهد ۱۳۹۶-۰۵-۲۳ ۱۵:۰۳

  مراسم افتتاح دفترجمعیت دفاع ازملت فلسطین درمشهد/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ دفترجمعیت دفاع ازملت فلسطین درمحل دانشگاه حقوق پیام نور مشهد افتتاح شد

 • کشف جدید ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۷:۵۸

  هشدارجدی برای سیگاری ها

  کشف جدید دانشمندان ایرانی برای سیگاری ها +عکس

  میزان فلز تالیوم در بدن افراد سیگاری به شدت رو به افزایش است که عوارض بسیار وخیمی به همراه دارد.

 • نانی که میخوریم ۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۴۶

  نانی که میخوریم /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ نانی که میخوریم دسترنج بسیاری از مردمان سرزمین مان است... نان را پاس بداریم .

 • راویان نور ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۲۳:۳۷

  به بهانه سالروزخبرنگار شهید محمود صارمی

  راویان نور/تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ ۱۷ مرداد ماه سالروزخبرنگار شهید"محمودصارمی" و روز خبرنگار گرامی و با عزت باد .

 • بازدید مدیران استان خراسان رضوی از روزنامه قدس/تصاویر ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۷:۳۵

  به مناسبت روز خبرنگار انجام شد

  بازدید مدیران استان خراسان رضوی از روزنامه قدس/تصاویر

 • قبر بچه آهو ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۲:۴۱

  عکس/ قبر بچه آهویی که از افسردگی مُرد

  کاش باز هم امام رضا (ع) می بود و ضمانت آهوی مادری را میکرد که بچه اش نگران و مضطرب آمدنش بود ...

 • دیدار مدیران استان از روزنامه قدس ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۰۵

  درآستانه روزخبرنگار انجام شد

  بازدید مدیران استان خراسان رضوی از روزنامه قدس /گزارش تصویری(1)

  سید حمید هاشمی- درآستانه فرارسیدن ۱۷ مرداد ، روز پاسداشت مقام والای خبرنگارشهید"محمودصارمی" و گرامیداشت روز خبرنگار ، این جهادگران عرصه قلم و اطلاع رسانی ، مدیران دستگاه های اجرایی استان خراسان رضوی از موسسه فرهنگی قدس_روزنامه قدس ،بازدید و ضمن دیدار و گفت وگو با مدیر عامل این مجموعه با خبرنگاران ، عکاسان ، وگزارشگران بخش تحریریه دیدار و بااهدائ شاخه های گل از آنان تقدیر کردند. هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی ، شهردار مشهد و همچنین مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اولین مدیران و دستگاه هایی بودند که در این دیدارها حضور داشتند.

 • موزه ای ازحیات وحش ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۱۳

  موزه ای آموزشی ازحیات وحش /تصاویر

  سیدحمیدهاشمی _ پارک طبیعی حیات وحش چشمه خسرو بامساحت ۵۰ هکتار در مسیر جاده نیشابور به مشهد با هدف گردشگری طبیعی؛ آموزشی و پژوهشی احداث گردیده است که با وجود موزه‌های مختلف حیات وحش نقش موثری در ارتقاء دانش محیط زیستی و فرهنگ سازی برای حفاظت از گونه‌های جانوری ایفا میکند. در بخش موزه این پارک بیش از ۲۰۰ نوع فسیل و بیش از ۴۰ مدل جمجمه برای آموزش و آشنایی علاقمندان قرار دارد