زندگی

کل اخبار:87

 • ناسا ۱۳۹۴-۰۸-۲۷ ۲۰:۳۳

  لپ تاپ شیمیایی ناسا برای بررسی نشانه های زندگی

  قدس آنلاین - زهره صداقت: لپ تاپ شیمیایی ناسا می تواند، به یافتن زندگی در سیارات دیگر کمک بزرگی کند.

 • قدس آنلاین ۱۳۹۴-۰۸-۱۲ ۱۲:۱۳

  زندگی نامه آیت‌‌الله حاج شیخ محمدحسین سیبویه

  آیت‌الله حاج شیخ محمدحسین سیبویه حائری که اغلب مشهدی‌ها مقتل‌خوانی وی در روز عاشورا را از نزدیک دیده بودند، درگذشت.

 • مردان پراسترس  ۱۳۹۴-۰۷-۰۱ ۱۳:۲۰

  مردان پراسترس زندگی کوتاه تری دارند

  پژوهشی جدید نشان می دهد مردانی که زندگی پرتنش و پراسترسی دارند، زودتر از سایر هم سن و سالان خود جان خود را از دست می دهند.

 • زندگی ۱۳۹۴-۰۶-۲۵ ۱۱:۲۷

  یک کارشناس مسائل دینی بیان کرد

  راه‌های بیمه‌کردن زندگی زناشویی

  یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: میانگین سن ازدواج به ۳۱ سال رسیده است که دلیل اصلی آن تشریفات غلط و بی حد و مرز است که مانع اصلی ازدواج جوانان شده است.

 • ۰ ۱۳۹۴-۰۵-۲۵ ۰۵:۱۰

  گوشه ای از زهد علی بن موسی الرضا (ع)

  قدس انلاین: زهد که یکی از فضایل اخلاقی است و مورد تشویق و ترغیب روایات اهل بیت (علیهم السلام) است، این است که انسان با این که طبعا به چیزی میل و رغبت دارد، به خاطر داشتن فکر و هدف بالاتر، از آن چیز صرف نظر کند و در فکر تامین هدف بالاتر باشد

 • بسیاری از افراد شُکر نعمت ازدواج را بجا نمی آورند! ۱۳۹۴-۰۵-۰۸ ۱۸:۱۴

  مقام معظم رهبری:

  بسیاری از افراد شُکر نعمت ازدواج را بجا نمی آورند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: هدف از تشکیل خانواده، تأمین نیازهای مادی و معنوی انسان از جمله دست‌یابی به سکون و آرامش است.

 • بهره‌ وری از عمر در کلام امیرالمومنین علی (ع) ۱۳۹۴-۰۴-۳۱ ۰۸:۱۱

  بهره‌ وری از عمر در کلام امیرالمومنین علی (ع)

  قدس انلاین: عمر، يكي از سرمايه ها است كه در صورت بهره گيري صحيح مي تواند، آينده سعادتبخش و روشني براي ما به ارمغان آورد، از این رو بهره وري از سرمايه عمر، ويژه انسان هاي عاقل و آينده نگر است.

 • اهدای عضو ۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۱۰:۳۹

  فیلم/ مادری که فرصت نکرد فرزندش را به آغوش بکشد

  قدس ‌آنلاین: اهدای اعضای مادر ۳۴ ساله ای که دچار مرگ مغزی شده بود به ۴ نفر از بیماران نیازمند، جان دوباره بخشید .

 • زندان ۱۳۹۴-۰۳-۲۰ ۲۱:۳۰

  زندگی کودکان در زندان؛

  زندگی ۴۲۶ کودک همراه مادرانشان در زندان‌ها

  موضوع ایجاد مهدهای کودک در زندان زنان در جلسه‌ای با حضور نمایندگان و مسئولان بنیادهای خیریه حمایت از زندانیان، بنیاد کودک، اندرزگاه‌های زنان و معاونت زنان ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت.

 • آب و نان مزه ی زندگی و زیستن ۱۳۹۴-۰۲-۲۷ ۱۳:۵۱

  آب و نان مزه ی زندگی و زیستن

  قدس انلاین: امام رضا (ع) فرموده اند: خدای متعال هیچ خوردن و نوشیدنی را جایز نکرده مگر آنچه در آن سود و صلاحی است و (هیچ چیز را) ممنوع نکرده مگر آنچه در آن زیان و نابودی و تباهی بوده است. پس هر چه سودمند و توان بخش جسم باشد و به بدن آدمی نیرو بدهد، حلال است.

 • ماه ۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۰۷:۱۹

  احتمال پرورش زندگی در ماه یخی زحل

  قدس آنلاین - زهره صداقت: ماه یخی زحل احتمالا دارای آبفشان گرم است و می تواند زندگی را پرورش دهد.

 • زندگی ۱۳۹۳-۱۲-۱۳ ۱۱:۱۸

  9 دشمن زندگی زناشویی رابشناسید

  برای این که زندگی زناشویی خوبی داشته باشیم، لازم نیست که بی خودی به دنبال راه های معجزه آسا باشیم. ضمن این که باید بدانید که خوشبختی در زندگی زناشویی و داشتن یک زندگی زناشویی موفق بعد از ازدواج، هیچ ارتباطی به رویاپردازی و ایدهآل نگری نداشته و در عین حال چیزی نیست که بدون هیچ گونه تلاش و اراده ای، تحقق بپذیرد.

 • اجر و پاداش این افراد از رزمنده ای که در راه خدا می جنگد بیشتر است ۱۳۹۳-۰۹-۲۷ ۰۷:۲۶

  کلام روز

  اجر و پاداش این افراد از رزمنده ای که در راه خدا می جنگد بیشتر است

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: دین مبین اسلام، مردم را برای برطرف کردن نیازهای زندگی، به کار و کوشش امر توصیه نموده و از بیکاری، تنبلی و سربار دیگران شدن به شدت منع داشته است.

 • حکمت رنج و بلا در زندگی! ۱۳۹۳-۰۹-۰۴ ۰۷:۱۴

  کلام روز

  حکمت رنج و بلا در زندگی!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از مسائلی که مومنین در زندگی با آن درگیرند و نمی شود وجود آن را منکر شد، «مصائب و مشکلات» است، که افراد جامعه رفتارهای متفاوتی در برابر آنها دارند،اما باید دانست در این امر حکمتی نهفته است!

 • 13 ۱۳۹۳-۰۸-۲۰ ۱۸:۴۳

  فیلم/ زندگی در ایستگاه فضایی چگونه است؟

  فضانوردان ایستگاه فضایی بین المللی فارغ از درگیری های سیاسی مشغول تحقیق و زندگی هستند. «گرگوری وایزمن»فضا نورد در کنار همکار روسش «ماکسیم ویکتورویچ سورایف» تصاویری از زندگی روزمره شان در ایستگاه فضایی بین المللی را به نمایش گذاشته اند.

 • نکاتی کلیدی برای زنان شاغل! ۱۳۹۳-۰۸-۰۲ ۰۹:۳۹

  نکاتی کلیدی برای زنان شاغل!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: در اسلام از نظر حقوق انسانی میان زن و مرد مساوات برقرار است و هیچ گونه امتیازی برای مردان نسبت به زنان در نظر گرفته نشده است.

 • 
۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۲۰:۱۶

  4 کار که جوانان نسبت به فراگیری آن باید اقدام نمایند

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: فرد وقتى به دوران جوانى مى ‏رسد با علم به اینكه به بهار عمر خود رسیده و توان و قدرت براى انجام بسیارى از كارها را دارد، مى‏ خواهد بزرگ‏ ترین و بهترین كارهایى را كه در خاطرش داشته، انجام دهد و در اوج سربلندى باشد، اما هنوز خیلى از مسائل را نمى‏ داند و بعضى امور را درك نكرده است بخاطر همین شاید در مسیر زندگى ‏اش به انحراف كشانده شود و با مشكلات و خطرهاى زیادى برخورد نماید.

 • این 7 توصیه را در ارتباط با دختران در نظر داشه باشید! ۱۳۹۳-۰۷-۲۹ ۲۰:۱۵

  صرفا جهت اطلاع والدین

  این 7 توصیه را در ارتباط با دختران در نظر داشه باشید!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: امروزه بیش از هر زمان دیگر باید به تربیت دختران همت گماشت؛ زیرا از یک سو نزدیک به نیمی از نیروهای فعال و کارآمد جامعه را قشر زنان و دختران تشکیل می دهند و از سوی دیگر، گستره فعالیت آنان، همه امور فردی و اجتماعی را در برمی گیرد.

 • قدس آنلاین ۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۰:۲۴

  بازیگران ایرانی که اهل ازدواج و بچه‌داری نیستند!

  ستارگان ما معمولا تن به ازدواج نمی‌دهند و اگر هم ازدواج کنند خیلی زود جدا می‌شوند بعد از آن تمایلی به تشکیل خانواده پیدا نمی‌کنند.

 • آسودگی و سهولت زندگی در ایران بی نظیر است! ۱۳۹۳-۰۷-۲۲ ۲۱:۵۸

  ویژگی های اخلاقی مردم ایران به روایت سیاحان قجری(5)

  آسودگی و سهولت زندگی در ایران بی نظیر است!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: من در هیچ یک از نقاط جهان ملتی را ندیده ام که از لحاظ کنار آمدن با مشکلات زندگی بقدر ایرانیان فیلسوف مشرب باشند و دشواری های جهان را به دیده حقارت بنگرند و اغلب ایام زندگی را صرف تفریح نمایند. این ملت باهوش و ظریف برای هر مشکلی یک راه حل و برای هر کوچه بن بستی، یک گریزگاه پیدا کرده است.

 • پاهای برعکس ۱۳۹۳-۰۷-۱۴ ۲۱:۳۲

  زندگی عجیب زنی با پاهای برعکس/عکس

  «ونگ فنگ» خانم چینی است که در منطقه چوگکینگ زندگی می کند و در سراسر دنیا به خاطر داشتن پاهای برعکس شهرت دارد. این خانم از جمله انسان های عجیبی به شمار می رود که در طول تاریخ به دنیا آمده و زندگی خود را ادامه داده اند.

 • امام جواد (عليه السلام) در لسان روایات! ۱۳۹۳-۰۷-۰۳ ۱۲:۱۳

  امام جواد (عليه السلام) در لسان روایات!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: آگاهی های تاریخی درباره زندگی امام جواد(علیه السلام) چندان گسترده نیست؛ زیرا افزون بر آن که محدودیتهای سیاسی همواره مانع از انتشار اخبار مربوط به امامان معصوم علیه السلام می گردید، تقیه و شیوه های پنهانی مبارزه که برای حفظ امام و شیعیان از فشار حاکمیت بود، عامل مؤثری در عدم نقل اخبار در منابع تاریخی است. افزون بر آن، زندگی امام جواد علیه السلام چندان طولانی نبوده است که اخبار فراوانی هم از آن در دسترس ما قرار گیرد.

 • چگونه افرادی شاد باشیم؟ ۱۳۹۳-۰۶-۲۹ ۱۶:۰۶

  چگونه افرادی شاد باشیم؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شادی در میان انسان های مختلف تعریف های متفاوتی دارد و هرکسی با توجه به ساختار ذهنی و روحی خود، آن را درک می کند.

 • استعمال عطر برای همسر از وظایف زنان است! ۱۳۹۳-۰۶-۲۶ ۱۷:۵۵

  ویژگی های برترین زنان (6)

  استعمال عطر برای همسر از وظایف زنان است!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: هر زنی که (برای غیر از همسر خویش) خود را خوشبو نماید و از منزل خارج شود تا زمانی که بر می گردد مورد لعنتِ (خدا و ملائکه) قرار می گیرد!

 • شنیدن حرف همسر و پذیرش سخنان او آرامش را بر زندگانی حکفرما می سازد! ۱۳۹۳-۰۶-۲۴ ۲۰:۵۱

  ویژگی های برترین زنان (5)

  شنیدن حرف همسر و پذیرش سخنان او آرامش را بر زندگانی حکفرما می سازد!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: خانواده یک سازمان کوچک و بسیار دقیق و حساس است که به حضور کامل زن و مرد به عنوان دو فرد کامل که دارای رشد فکری و شخصیتی باشند نیازمند است.

 • زندگی ۱۳۹۳-۰۶-۲۴ ۱۶:۰۰

  راه های گمراهی در مسیر زندگی

  قدس آنلاین: هوي پرستي سرچشمه كفر و بي ايماني است. چنان‌ كه خداوند مي ‌فرمايد: "فلا يصّدنك عنها من لا يؤمن بها و اتبع هواه"؛ تو را از ايمان به قيامت باز ندارد كسي كه ايمان به آن ندارد و پيرو هواي خويش است.

 • چند راهکار آسان برای اینکه افراد شادابی باشید!؟ ۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۲۱:۴۸

  چند راهکار آسان برای اینکه افراد شادابی باشید!؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: تلاش کنيد شبانه‌روزتان را به چهار قسمت تقسيم کنيد: بخشى را به کار و تلاش، اختصاص دهيد؛ قسمتى را به عبادت خداوند بگذرانيد؛ بخش سوم را به کسب دانش واگذاريد و بخش چهارم را صرف خوشى‌هاى حلال و پسنديده کنيد و با اين [بخش چهارم]، مى‌توانيد از عهده سه تاى ديگر بر آييد.