همه‌ی خبرهای امروز
 • روحانی ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۱۵:۵۶

  گزارشی از تنگ تر شدن حلقه حامیان روحانی از انتخابات تا امروز؛

  حامیان حسن روحانی کمتر و کمتر می‌شوند/ پشیمانی در حلقه یاران روحانی

  هر چه از عمر دولت دوازدهم می‌گذرد میزان حامیان حسن روحانی کمتر و کمتر می‌شود و گروه‌ها و افراد مختلف که روزی حامی روحانی بودند امروز تلاش می‌کنند تا از اقدامات دولت تبری بجویند، این روند بعد از مردم، سلبریتی‌ها و اصلاح‌طلبان به حلقه یاران نزدیک روحانی رسیده است و این حسن روحانی است که هر روز تنها تر از روز گذشته می‌شود.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۶-۱۰ ۲۳:۲۵

  گزارش میدانی قدس از واکنش‌های مردم به اقدام‌های قضایی در برخورد با دانه درشت‌ها

  متخلفان اقتصادی را نقره‌داغ کنید

  همینکه دیگر قرار نیست صورت شطرنجی شده ببینیم و در روزنامه‌ها مدام با «ب. ز» و «ر. خ» روبه‌رو شویم، خودش گام بلندی برای شفافیت است و اصلاً دستور دین و امامان معصوم (ع) است که مفسد اقتصادی باید بی‌آبرو شود.

 • بهزیستی ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۱:۱۰

  جای خالی نظارت مستمر بر عملکرد سازمان بهزیستی

  محبوبه علیپور

  می‌گویند قرار است نمایندگان مجلس طی روزهای آینده، طرح تحقیق و تفحص از سازمان بهزیستی را در دستور کار خود قرار دهند. این درحالی است که پیش از این نیز در دوره گذشته مجلس، زمزمه‌های تحقیق و تفحص نمایندگان خانه ملت شنیده شد، اما با انصراف متقاضیان به سرانجام نرسید. از همین رو بنابر صحبت‌های مددجویان و فعالان این حوزه، طرح مجدد تحقیق و تفحص از این مجموعه نمی‌تواند گره از مشکلات این گروه بگشاید.

 • مدارس دولتی ۱۳۹۷-۰۵-۲۹ ۱۱:۰۷

  ساماندهی دریافتی ها از ابتدای مهرماه در سراسر کشور انجام می‌شود

  خرج مدارس دولتی از کیسه مردم

  مریم احمدی شیروان

  «حساب یکپارچه مدارس» طرحی است که اولین بار در دوره وزارت علی‌اصغر فانی، وزیر اسبق آموزش و پرورش با هدف نظارت، کنترل و شفافیت مالی حساب مدارس کشور در سال 1395 افتتاح و در مورد ابعاد مختلف آن صحبت‌ها و حرف و حدیث‌های زیادی زده شد. البته طرح آزمایشی آن از سال 1393 آغاز شده بود. طرح و حسابی یکپارچه که به گفته منتقدان زمینه‌ساز خداحافظی مدارس با کمک‌های نقدی اولیا بود.

 • خزر ۱۳۹۷-۰۵-۲۸ ۱۵:۱۵

  سوال از ظریف به جریان افتاد

  مجلس خواهان شفاف سازی دولت در مورد کنوانسیون خزر است

  باقی ماندن ابهام‌ها در مورد کنوانسیون خزر برای مجلس و اقناع نشدن افکار عمومی درباره محتوای توافق اکتائو و حفظ منافع ملی در این توافق احتمالا محمد جواد ظریف را برای ادای توضیحات به مجلس خواهد کشاند.

 • گروه اقدام ایران ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۷:۱۲

  پروژه جدید وزارت خارجه آمریکا علیه ایران کلید خورد

  «گروه اقدام» یا «اتاق جنگ سرد»

  دولت آمریکا با ایجاد یک سازوکار جدید در درون وزارت امور خارجه این کشور در قالب تشکیل «گروه اقدام ایران» به ریاست «برایان هوک» که تا پیش از این مدیر دفتر برنامه‌ریزی‌های سیاسی وزارت خارجه و مسؤول رایزنی با کشورهای اروپای برای اصلاح، تغییر و تکمیل برجام مطابق خواست و شروط ترامپ بود، تلاش دارد تا با تجمیع مدیریت طراحی و اجرای راهبردهای ضد ایرانی خود یک پکیج فراگیر و با تأثیرات سریع را به اجرا در آورد که بتواند در کوتاه مدت با بیشترین بازخورد تهران را وادار به پذیرش مذاکره مجدد با آمریکا کند.

 • محورهای ارتباطی شهرستان جوین ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۲:۳۲

  گزارش های متعدد قدس آنلاین وزیر راه وشهرسازی را به جوین آورد

  جوین_ فرماندار شهرستان جوین گفت: باتلاش و پیگیری نمایندگان مردم درمجلس شورای اسلامی وشورای شهرستان جوین وزیر راه وشهرسازی روز گذشته ازمحورهای ارتباطی شهرستان جوین بازدید وضمن تایید گزارش هادستور تسریع در تکمیل محور ارتباطی جوین به خوشاب را صادر کرد.

 • تامین اجتماعی ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۱۱:۱۰

  کارشناسان در گفت‌وگو با قدس عنوان کردند

  آینده صندوق تأمین اجتماعی در گرو عقلانیت دولت است

  اعظم طیرانی

  عده‌ای معتقدند با کنار رفتن علی ربیعی از وزارت کار، بیش از همه، وزیر بهداشت و درمان اظهار رضایت خواهد کرد. چه کسی است که از اختلافات شدید ربیعی و قاضی‌زاده هاشمی در چند سال اخیر بر سر منابع تأمین اجتماعی مطلع نباشد؟ حالا بحث برسر این است که سرانجام این مشکلات چه خواهد شد.

 • کنکور ۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۱۳:۵۷

  قدس راهکارهای مکمل سهمیه‌بندی دانشگاه‌ها و ضرورت اصلاح قانون فعلی را بررسی می‌کند

  سهمیه بندی دانشگاهی پیرو نیازهای واقعی جامعه باشد

  مریم احمدی شیروان

  ٢٦ دی ٩٥ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی برنامه ششم توسعه، اصلاحاتی را در قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران ایجاد کردند که به موجب آن دولت، بنیاد شهید و امور ایثارگران مؤظف شدند، خدمات جدیدی را به جانبازان زیر ٢٥ درصد، همسران و فرزندان آنان، رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه و همسران و فرزندان آنان ارائه دهند. از مهم‌ترین این خدمات می‌توان به ایجاد ظرفیت جدید در استخدام ارگان‌های اجرایی، خدمات شهری و ظرفیت در پذیرش انتخاب رشته کنکور سراسری و انتخاب رشته دانشگاه آزاد اشاره کرد.

 • آسانسور ۱۳۹۷-۰۵-۲۵ ۱۴:۱۵

  خاموشی ۴۰ روزه آسانسور دانشگاه نوشیروانی بابل

  آسانسور خوابگاه دختران در کُما

  آسانسور خوابگاه پنج طبقه کوثر دانشجویان دختر دانشگاه نوشیروانی بابل بیش از چهل روز است که خاموش شده است و دانشجویان این خوابگاه با مشکلات عدیده ای مواجه شده اند.

 • علی موذنی ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۳:۱۲

  علی مؤذنی به تازگی رمانی درباره سفر به کربلا نوشته است 

  نـگاه دراماتیک به راهـپیمایی اربعین

  خدیجه زمانیان  

  در آستانه ماه محرم علی مؤذنی رمانی درباره حضرت زینب (س) نوشته که بزودی منتشر می‌شود.  این رمان که با عنوان «احضاریه» منتشر می‌شود  در قالب اثری دینی در رفت و برگشت بین گذشته و حال روایتی از زندگی یک روزنامه‌نگار و نویسنده است که برای سفر به کربلا نه دعوت که احضار می‌شود.مؤذنی در این اثر از رخدادهایی مانند زیارت و آیین راهپیمایی عظیم اربعین برای نقل داستانی از حیات حضرت زینب(س) بهره برده است. این رمان ۲۶۰ صفحه‌ای در روزهای منتهی به ماه محرم راهی کتابفروشی‌ها می‌شود. 

 • نذر آب ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۲:۰۱

  همه باهم؛ برای رهایی از کابوس بی‌آبی

  کمپین نذر آب؛ پویشی برای مدیریت خردمندانه مصرف آب

  محبوبه علیپور

  طی روزهای اخیر شاهد طرح «کمپین نذر آب» از سوی جمعیت هلال احمر با محوریت هموطنانمان در استان سیستان و بلوچستان هستیم. حبیب درگاهی، سرپرست سازمان داوطلبان هلال احمر درخصوص اجرای این کمپین می‌گوید: براساس مشاهدات مسئولان و گزارش‌هایی که از منطقه به دست آمده، معلوم شد که مردم این استان در پی بحران خشکسالی از لحاظ معیشتی، سلامت و حتی اشتغال در تنگنا قرار دارند، بنابر این براساس وظایف ذاتی خود جمعیت هلال احمر درقالب برنامه‌های متنوعی به این عرصه ورود پیدا کرد.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۱:۵۷

  مشهدی‌ها و زائران در این فصل لذت پیاده‌روی در یک رودخانه زیبا را از دست ندهند

  شمخال، دره بهشتی

  عباسعلی سپاهی یونسی

  دره شمخال از مناطقی است که اگر نمی‌توانید چند بار آن را ببینید، لااقل یک بار هم که شده، حتماً شال و کلاه کنید و به دیدن این دره بسیار زیبا و پر از چشم‌انداز بروید تا برای یکی دو روز هم که شده، همه چیز را فراموش کنید و تنها و تنها از آن همه زیبایی لذت ببرید.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۲:۳۳

  قدس ضعف نظارت بر محتوای تبلیغات بازرگانی صدا و سیما را بررسی می‌کند

  مصرف‌گرایی «خانواده» را نشانه گرفته است

  زهره کهندل  

  خانه‌های لاکچری و زوج هایی که تنها غم زندگی شان این است که چطور ظرف‌هایشان را براق‌تر کنند یا لک لباس هایشان را بی رنگ تر! روابط خانوادگی که اتصال و انفصالش در گروی بی بو و بی لک بودن ظروف است یا نمایش تصویری از خوردنی هایی که معجزه می‌کنند و گره از مشکلات پیچیده افراد می‌گشایند! عده‌ای بر این باورند که تبلیغات تلویزیونی با رواج اغواگری و اشرافی‌گری، سبک زندگی ایرانی- اسلامی را بتدریج تغییر می‌دهد و زندگی مردم را از سادگی و صمیمیت عاری می‌کند.

 • جالق ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۲:۲۹

  امام جمعه اهل سنت سورو در سیستان و بلوچستان مطرح کرد

  فاضلاب‌های جاری مشکل مهم روستاهای "جالق" سیستان و بلوچستان

  مولوی احمد سپاهی امام جمعه اهل سنت سورو در استان سیستان و بلوچستان گفت:«جالق» یکی از شهرهای مرزی تاریخی و گردشگری است، اما مورد بی‌مهری و بی‌توجهی برخی از مسؤولان قرار گرفته است.

 • اشتغال روستا ۱۳۹۷-۰۵-۲۳ ۱۱:۵۶

  شیوه های قدیمی اعطای وام و ساختن کارخانه مشکلی را حل نمی‌کند

  اشتغال روستایی، قربانی نشناختن فرصت‌های روستا

  مریم احمدی شیروان

  افزایش جمعیت،ناکافی بودن منابع تولیدی برای اشتغال در نواحی روستایی و همچنین شکست سیاست‌های برنامه‌ریزی و توسعه روستایی در چند دهه اخیر برای اشتغال روستاییان سبب شده بیکاری آن‌ها افزایش پیدا کند. در حالی‌که اگر از قابلیت‌های گردشگری روستایی، کشاورزی و دامداری روستاها استفاده شود، بسیاری از این مشکلات رنگ می‌بازد.

 • 0 ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۴۶

  ایران؛ پنجمین کشور مصرف کننده پلاستیک در دنیا

  مریم احمدی شیروان

  از اواسط قرن بیستم میلادی با اختراع محصولی به نام «پلاستیک» دریچه‌ای جدید بر رفاه، امنیت و سلامت مردمان دنیا گشوده شد.  محصولی که تولید آن از همان زمان به صورت پیوسته ادامه دارد و گفته می‌شود بیش از 9 میلیارد تن از انواع آن در کره زمین تولید و مصرف شده است. به گفته دکتر رضا باقری، عضو انجمن ملی پلاستیک ایران سالانه در کل دنیا حدود 320 میلیون تن پلاستیک مصرف می‌شود که سهم کشور ما از این مقدار حدود 3 میلیون تن است

 • هیچکاک ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۵:۴۵

  نگاهی به آرای شهید آوینی در اهمیت سینمای قصه‌گو به بهانه تولد خالق «سرگیجه»

  «هیچکاک»  علیه  «تارکوفسکی»

  معین اصغری

  شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید تاکنون به اندازه‌ای که درباره آلفرد هیچکاک کتاب و مقاله نوشته شده درباره هیچ فیلمساز دیگری نوشته نشده است.  هیچکاک که از ۱۹۲۲ کارش را با نوشتن گفت‌وگوهای فیلمنامه و طراحی صحنه، در ۲۳ سالگی و در استودیوهای فیلمسازی در بریتانیا آغاز کرد، پس از هجرت به هالیوود، تا زمان مرگ هفتاد فیلم ساخت. کارگردانی که مورد توجه اساتید و منتقدان و اهالی سینما تا به امروز است.

 • مشکلات اقتصادی ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۲۹

  برای برون رفت از مشکلات اقتصادی در روزهای دو قطبی شدن جامعه

  اقتصاد مقاومتی، مالیات، فسادستیزی و ترمیم قدرت خرید را دریابید

  گروه اقتصادی

  در ماههای اخیر که تلاطمهای اقتصادی و به ویژه ارزی معیشیت میلیونها ایرانی را تحت فشار قرار داده و امکان برنامه ریزی اقتصادی را از فعالان اقتصادی سلب کرده، صاحب نظران، افزایش شفافیت، فسادزدایی از بدنه اقتصاد، وضع پایه های مالیاتی جدید، افزایش حدودا ۴ برابری یارانه نقدی و تاسی به سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی را مهم ترین راهکارهای برون رفت از این مشکلات می دانند.

 • دارو ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۳:۰۵

  چالش‌های پیش روی صنعت دارویی کشور

  از ادعای تعطیلی کارخانه به دلیل کمبود پوکه آمپول تا احتکار دارو

  جواد صبوحی

  جامعه:وقتی بحران و کمبودهای بیش از ۳۰۰ قلم دارو در سال‌های ۹۰ و ۹۱ جان مردم و بیماران را به لب رساند و زمینه را برای کاسبی دلالان حوزه دارو و تجهیزات پزشکی فراهم ساخت، کار به استعفا و به تعبیری دیگر «برکناری» دکتر وحید دستجردی از وزارت بهداشت کشیده شد، اما باز هم تب بحران مدیریت در بازار دارو براحتی پایین نیامد.

 • معاونت پرورشی ۱۳۹۷-۰۵-۲۲ ۱۲:۳۲

  شائبه حذف معاونت پرورشی از مدارس کشور

  کسی حاضر به قبول سنگر پرمسئولیت پرورشی نیست!

  اعظم طیرانی

  جامعه:انتشار شایعه حذف و یا تضعیف معاونت پرورشی از چارت مدارس در فضای مجازی بویژه در هفته های اخیر آنقدر جدی گرفته شد که به واکنش‌های متعددی انجامید .به‌گونه ای که کانون تربیت اسلامی با انتشار بیانیه ای از کاهش نیروی مربی پرورشی مدارس با شاخص هر ۵۰۰ نفر دانش‌ آموز یک مربی پرورشی و نگرانی‌های خود گفت و آن را مغایر با سند تحول بنیادین و آیین‌نامه اجرایی احیای معاونت پرورشی دانست.این در حالی است که مسؤولان آموزش و پرورش با تکذیب این ادعا به برنامه های خود برای پررنگ تر کردن حضور معاونت های پرورشی اشاره می‌کنند.

 • جینا هاسپل ۱۳۹۷-۰۵-۲۱ ۱۶:۰۳

  «جینا هاسپل» چگونه رئیس سازمان «سیا» شد؟ 

  خانم شکنجه‌گر

  مجید تربت زاده

  از مدت‌ها پیش مورد توجه رئیس جمهور آمریکا بود. «جینا هاسپل» به عنوان یک زن آنقدر برای «ترامپ» جذابیت داشت که حاضر شود از او و ریاستش دفاع کند... عجله نکنید... ذهنتان هم به دلیل سابقه بدِ «ترامپ» در رفتار با زنان یا توجه به جذابیت‌های آنان، سراغ مواردی چون بازیگر فیلم‌های ناجور یعنی «استورمی دانیلز» و زنان دیگری که از اشتهای سیری ناپذیر رئیس جمهور آمریکا حرف زده‌اند نرود.

 • ضریح مطهر حضرت رضا(ع) ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۶:۵۵

  روایتی از لحظه‌های ناب غباررویی مرقد منور امام هشتم(ع)

  ساعت هشت عاشقی

  حسن احمدی فرد

   کلید می‌چرخد و قفلی را که پیدا نیست باز می‌کند. صدای صلوات می‌پیچد زیر طاقی‌ها. کسی جایی دارد گریه می‌کند و صدای گنگ مناجات در هواست. درِ بزرگ خاتم‌کاری شده، روی پاشنه می‌چرخد و چشم‌ها ناگهان پر می‌شود از تلالوی طلایی‌رنگ محراب‌ها و مشبک‎‌ها. تصویر ابتدا شفاف است، بعد آرام آرام موج می‌خورد و در پیچ و تاب اشکی گرم، گم می‌شود...

 • کاتیوشا ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۴:۱۲

  نگاهی به تازه‌ترین اثر علی عطشانی که بدون شوخی‌های مبتذل مردم را می‌خنداند

  رویارویی دو نسل در « کاتیوشا»

  ایمان شمسایی

  فیلم سینمایی «کاتیوشا» ساخته علی عطشانی در دومین هفته فروش در جایگاه دوم جدول فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی قرار گرفت. فیلم سینمایی «کاتیوشا» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی طی دو هفته اکران در تهران و شهرستان‌ها و با احتساب فروش فیلم در شهرهای مختلف به فروش بیش از یک میلیارد تومان رسیده و جایگاه دوم جدول فروش هفتگی فیلم‌های سینمایی را به خود اختصاص داده است.

 • قرآن ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۲:۰۳

  گزارش قدس از حال و هوای این روزهای محافل قرآنی

  مسؤولان قرآن را «مهجور» گذاشته‌اند

  سید مصطفی حسینی راد

  برگزاری جلسات قرآن کریم از سال‌های دور همواره به عنوان یکی از مهمترین راه‌های رونق فرهنگ قرآنی و تربیت قاری قرآن مطرح بوده است. جلساتی که در خانه‌ها، مساجد و مراکز مذهبی و فرهنگی برگزار می‌شده اما در سال‌های اخیر، از رونق و شور و حال آن کاسته شده است.

 • باغ ارم شیراز ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۱:۵۲

  گزارشی درباره هشت باغ ایرانی که توجه خیلی از گردشگران خارجی را به خود جلب کرده‌اند

  بهشت  ایرانیان

  حامد کمالی  

  کافی است یک جست‌وجو در مورد طراحی انواع باغ در اینترنت انجام دهید تا با شرکت‌هایی آشنا شوید که می‌خواهند به هر شکل ممکن که شده، زار و زندگی‌مان را شبیه به غربی‌ها یا حتی شرقی‌ها کنند. آن هم چه‌طور؟ با طراحی باغ و باغچه‌مان به سبک و سیاق آن‌ها. کاری هم ندارند که آن گیاهان بخت برگشته‌ای که قرار است در آن‌جا کاشته شوند، با شرایط آب و هوایی مملکت ما همخوانی دارد یانه؟ فقط می‌خواهند ما را شبیه آن‌ها کنند؛ حالا به هرقیمتی که شده.

 • غرق شدن ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۱:۴۶

  کدام نهاد در قبال مرگ دو دانش‌آموز یزدی مسؤول است

  هیچکس مسئولیت این اتفاق را قبول نمی‌کند!

  جامعه: دو دانش‌آموز یزدی که همراه تیم مدرسه فوتبال خود برای یک اردوی تفریحی راهی گرجستان شده بودند به‌طرز مرموزی در تفلیس جان باختند.این خبر تلخ بویژه آنکه وقتی اولیای دو دانش‌آموز قربانی در مصاحبه‌های خود ادعا کرده‌اند که انگیزه سودجویی بویژه استفاده از ارز دولتی مربیان و مدیران را وسوسه کرده که چنین سفری را ترتیب دهند نیاز به بررسی بیشتری از سوی مسؤولان قضایی کشور دارد.

 • آزمون ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۱۱:۴۵

  قدس برای رفع نابسامانی در پذیرش مدارس نمونه دولتی پیشنهاد می‌دهد

  حذف ملاک های غیر علمی با برگزاری آزمون استاندارد دوم

  در بهمن ۱۳۹۶، با استناد به دلایلی نظیر استرس آزمون ورودی و آسیب‌های مترتب بر جداسازی دانش‌آموزان مستعد، حذف مدارس استعدادهای درخشان و نمونه‌دولتی در مقطع متوسطه اول در شورای عالی آموزش و پرورش به تصویب رسید، اما به دلیل مخالفت‌های بسیار بویژه مخالفت شورای عالی انقلاب فرهنگی، حذف مدارس استعدادهای درخشان از مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش خارج شد.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۱۳:۱۸

  یک روز در کنار کسانی که وقتشان را صرف تفریحات بچه‌های حاشیه شهر مشهد می‌کنند

  همه چیز از نذر یک کیسه برنج شروع شد!

  عباسعلی سپاهی یونسی  

  دنیا را بودن آدم‌های مهربان زیبا می‌کند؛ آدم‌های خوش‌فکری که تنها برای خودشان زندگی نمی‌کنند و می‌کوشند تا دستی را بگیرند، دلی را شاد کنند، گرهی باز کنند و اخمی را به لبخندی تبدیل کنند. برای همین در همان زمانی که بعضی‌ها همه تلاششان این است که بیش از پیش در جمع کردن مال بکوشند و به این هم فکر نمی‌کنند که از  آن چه جمع کرده‌اند خیری به نیازمندی برسد، آدم‌هایی هستند که به این فکر می‌کنند که چگونه برای دیگران قدمی بردارند و اصلاً این قدم برداشتن را برای خود نوعی وظیفه اجتماعی می‌دانند که نباید از آن غفلت کنند. روایت مجموعه «راه روشن» روایت همین قدم برداشتن برای شادی و رضایت دیگران است؛ مجموعه‌ای که پا به میدان گذاشته تا بچه‌های حاشیه شهر زندگی بهتری داشته باشند.

 • ایران آمریکا ۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۱۱:۳۳

  آیا تصمیم طرف‌های اروپایی برجام منافع شرکت‌هایشان را تأمین می‌کند؟

  تضمین‌های ناکافی اروپا در قبال تحریم‌های قدیمی آمریکا

  مهدی زارع

  سه‌ماه بعد از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام، بسته اول تحریمی علیه کشورمان، از امروز برگشته است. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز گذشته با امضای یک فرمان اجرایی حکم به بازگشت تحریم‌های ایران داد. وی در این مراسم گفت که سیاست آمریکا، «وارد آوردن حداکثر فشار اقتصادی» به ایران است.