همه‌ی خبرهای امروز
 • سامانه ارزی نیما ۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۱۱:۱۷

  کارشناسان معتقدند در بسته ارزی د ولت جای سیاست‌های میان مد ت همچنان خالی است 

  آغاز حباب گیری کوتاه مدت از اقتصاد  ایـران 

  زهرا طوسی

  با رونمایی ازبسته ارزی، د ولت اقد ام‌های خود  را ویرایش کرد  و پذیرفت که با کمک صرافی ها، د لالان را حاشیه نشین کند .واکنش به اظهارات همتی ازهمان نیمه شب د ربازار آغاز شد  وتاکنون هم اد امه د ارد .رسانه‌ها اعلام کرد ند  که همه فروشند ه شد ه‌اند  و د ست کم د ر فروش و نگهد اری سکه وارز د ود ل شد ه‌اند .با این حال از صبح د یروز تا نیم روز، بازار د رشوک اظهارات همتی بود  وکم کم یخ قیمت‌ها باز شد  و طلا و سکه روند  کاهشی به خود  گرفت. 

 • دانش بنیان ۱۳۹۷-۰۵-۱۶ ۱۰:۴۲

  نقدی بر ورود دولت به سرمایه گذاری در شرکت های دانش محور

  تفکر «خصولتی سازی» آفت شرکت‌های دانش بنیان

  محبوبه علی پور

  امروزه بنابر آمار موجود بیش از۳۵۶۶ شرکت دانش بنیان در کشور فعال هستند که حکایت از تلاش انکارناپذیر فعالان این حوزه دارد چنانکه بنابر اعتقاد متولیان این عرصه تنها طی سال‌های ۹۲ تا ۹۶ شاهد رشد ۹۲ درصدی ایجاد این شرکت‌ها بودیم اما هنوز هم بسیار راه نرفته‌ای پیش روی ماست چرا که براساس چشم انداز برنامه ۲۰ ساله کشور یعنی تا پایان سال ۱۴۰۴، مقرر شده که بیش از ۵۰ هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور فعال شوند.

 • تجلیل از خبرنگاران استان یزد ۱۳۹۷-۰۵-۱۵ ۱۶:۲۲

  در مراسم تجلیل از خبرنگاران استان یزد عنوان شد

  بخشی از امنیت استان یزد مرهون تلاش رسانه‌هاست

  یزد - فرمانده انتظامی استان یزد گفت : استان یزد یکی ازاستان های است که از لحاظ امنیتی جزواستان های است که دررده خوبی قرار دارد و این امنیت مرهون تلاش های همه دستگاه های استان اعم از نیروهای انتظامی مردم و رسانه ها بوده است .

 • دارو ۱۳۹۷-۰۵-۱۵ ۱۱:۳۱

  مسئولان حوزه دارو می‌گویند

  دولت بدهی‌اش را پرداخت نکند، دارو تولید نمی‌کنیم

   اعظم طیرانی

  از اواخر مهرماه سال گذشته، اخبار متعددی درخصوص بدهی دولت به تولید کنندگان دارو منتشر شد و چندی پیش نیز رئیس سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی با انتقاد از بدهی ۴۰۰۰ میلیارد تومانی دولت به تولید کنندگان دارو گفت اگر دولت بدهی‌ها را پرداخت نکند، تولیدی وجود نخواهد داشت.

 • 1 ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۸:۲۵

  گروه «شهید ابراهیم هادی» با یک کامیون فیلم‌های جشنواره عمار را در مناطق محروم اکران می‌کنند

  اکران فیلم‌های سالم با مخاطب عام برای ما اولویت است

  زهره کهندل

  چند نفرند اما با توان و تأثیر یک مجموعه فرهنگی بزرگ کار می‌کنند. مدتی است که فعالان فرهنگی بیرجند با ابتکاری جالب، بسیاری از فیلم‌ها و آثار تصویری خوب را که غیر از جشنواره‌ها در جای دیگری، فرصت نمایش پیدا نمی‌کنند برای مردم این شهر و برخی از روستاها اکران می‌کنند.  گروه اکران سیار «شهید ابراهیم هادی» با تهیه یک دستگاه کامیون خاور و تجهیز آن، فیلم‌های منتخب جشنواره مردمی فیلم عمار را برای اهالی به نمایش می‌گذارند.  با سیدمصطفی زاهد به نمایندگی از این گروه فرهنگی گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

 • دیدار جمعی از دانشجویان بسیجی با آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۷:۵۵

  قدس از ماهیت واکنش رسانه‌های خاص به اظهارات آیت‌الله‌علم‌الهدی گزارش می‌دهد

  برخورد قبیله‌ای با مطالبه‌گری

  بی‌بی‌سی فارسی سخنان این امام جمعه را به صورت تقطیع شده این‌گونه پوشش داد: «علم‌الهدی: با دولت و مجلس تماشاچی، مردم به صحنه بیایند». 

 • دانشگاه امام رضا ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۷:۲۲

  مروری بر ظرفیت‌های یکی از مراکز علمی آستان قدس رضوی

  از دانشگاه امام رضا علیه‌اسلام چه می‌دانید؟

  زهرا چکنه

  با اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری تب و تاب انتخاب رشته برای ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بشدت افزایش یافته است. دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) هم یکی از گزینه‌های مناسب برای آن دسته از داوطلبانی است که می‌خواهند در یک مرکز معتبر و با کیفیت آموزشی پژوهشی ادامه تحصیل دهند.

 • همراهی ۱۳۹۷-۰۵-۱۴ ۱۰:۲۹

  گزارش قدس از وضعیت همراهان بیماران شهرستانی در کلانشهرهای کشور

  همراهی بیمار؛ رنج بی پناهی و تب غربت

  اعظم طیرانی

  برای درک وضعیت نامناسبی که همراهان بیمار در برخی از بیمارستان‌های کلانشهرها با آن مواجهند، تلاش زیادی لازم نیست. در ۵۰ قَدمی بیمارستان، به سراغ یکی از این همراهان که روی جدول کنار خیابان نشسته است، می‌رویم. او از صدای خِس خِس نفس‌های پر درد فرزندش که مدتی است در بیمارستان بستری شده می‌گوید، اما باید از پدری نوشت که علاوه بر تحمل آلام بیماری فرزند و آوارگی خانواده اش، شب‌ها تا صبح در حوالی بیمارستان قدم می‌زند و دیدن بی قراری کودکانش از هُرم گرمای مرداد ماه بر چین و چروک‌های صورتش می‌افزاید.

 • کویر ریگ جن ۱۳۹۷-۰۵-۱۳ ۱۶:۴۸

  مرموزترین واسرارآمیزترین نقاط گردشگری  ایران کجاست؟

  سفر با طعم وحشت

  حامد کمالی

  همیشه لازم نیست برای تجربه‌های وحشتناک، پای فیلم‌های ترسناک بنشینید گاهی اوقات با سفرکردن به نقاطی که پُر از داستان‌ها و افسانه‌های عجیب و غریبی است که مردم این منطقه‌ها سینه به سینه آن‌ها را حفظ و برای هم تعریف کرده‌اند و با شنیدن آن‌ها و سفر به این مکان‌های دیدنی، می‌توان چنین چیزی را تجربه کرد. لازم هم نیست دلار و یوروی بی‌زبان را خرج کرد و به کشورهای دیگر رفت. در همین ایران خودمان کم از این دست مکان‌ها نداریم که فرنگی‌ها برایش سر و دست می‌شکنند، اما خومان حتی اسمش را هم نشنیده‌ایم.

 • سودجویی اقتصادی ۱۳۹۷-۰۵-۱۳ ۱۰:۴۴

  منفعت طلبی به دلیل نگرانی و ترس از آینده

  سودجویی‌های اقتصادی، امنیت و توسعه جامعه را نشانه رفته است

  محبوبه علی پور

  دکتر ابراهیم رزاقی، اقتصاددان می‌گوید: بنابر فلسفه زندگی سرمایه داری« فردی عاقل است که به دنبال کسب حداکثری ثروت، سود و لذت باشد » حال آنکه مطابق بنیادهای حقوقی و قانونی کشور همانند قانون اساسی چنین تفکری رد شده و بر ارجحیت منافع جمعی تأکید می‌شود. این در حالی است که طی دهه‌های اخیر، شاهد رشد تفکر سرمایه داری درجامعه هستیم به طوری که امروزه گروهی از افراد جامعه حتی در میان مدیران و مسئولان هستند که به شیوه‌های غیر عادی و غیر متعارف ثروت اندوخته‌اند و حال جزو طبقات اشراف به حساب می‌آیند.

 • معلم ۱۳۹۷-۰۵-۱۳ ۱۰:۳۴

  ۸هزارمیلیاردتومان بودجه برای اجرای یک طرح جنجالی

  رتبه بندی و معادله افزایش حقوق معلمان

  جواد صبوحی

  «حقوق فرهنگیان با رتبه‌بندی۵۰ درصد افزایش نمی‌یابد.»وزیر آموزش و پرورش چندی پیش با این اظهار نظر خود، آب پاکی را بر روی دست بسیاری از فرهنگیان که اصلاح و بهبود وضعیت حقوقی خویش را به اجرای نظام رتبه بندی گره زده بودند ریخت.بطحائی در این اظهار نظر گفت: در نظام رتبه‌بندی؛ کسانی که شایستگی بیشتری دارند از مزایای بالاتری برخوردار خواهند شد و افرادی که شایستگی کمتری دارند از مزایای کمتری برخوردار می‌شوند اما متأسفانه همکاران فرهنگی بنده تصور می‌کنند در رتبه‌بندی یک مرتبه حقوق آن ها ۵۰ درصد افزایش پیدا می‌کند که به هیچ عنوان چنین چیزی نخواهد  بود.

 • جشنواره زیر خورشید ۱۳۹۷-۰۵-۱۲ ۱۲:۵۸

  دبیر یازدهمین جشنواره زیر خورشید یزد :

  ۱۰۰۰خادم مردمی در یازدهمین جشنواره زیر خورشید یزد خدمت کردند

  یزد- دبیر یازدهمین جشنواره زیر خورشید یزد گفت : بیش از۱۲۵هزار نفردر سال جاری مخاطب این جشنواره بودند و بیش از۱۰۰۰خادم مردمی در این جشنواره خدمت کردند.

 • قنوات ثلاثه جستان ۱۳۹۷-۰۵-۱۲ ۱۰:۱۲

  احیاء قنوات ثلاثه بجستان احیاء زندگی در این شهر است

  بجستان_ قنوات ثلاثه بجستان که تنها منبع آب کشاورزی این شهرستان است با همت مردم و مسئولان باید احیاء شود زیرا نگه داشتن و حیات این سه رشته قنات احیاء زندگی در این شهرخواهد بود

 • FATF ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۳:۱۸

  با پذیرش  کنوانسیون مبارزه با تأمین‌ مالی تروریسم چه سرنوشتی در انتظار ماست؟

  NPT، آینه عبرت FATF !

  در حقیقت این کنوانسیون‌ها و معاهدات، بستر مناسب را برای افزایش فشارهای حقوقی ایجاد می‌کند تا ایران به دست خود، خودش را محدود کند.

 • صالی ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۱:۰۹

  سید صالح موسوی، راوی مستند «شهری در آسمان» و از مدافعان خرمشهر این روزها دربیمارستان بستری است 

  درباره صالی... 

  هنوز شمارشمان تمام نشده بود، ناگهان صدایی آمد و دیدم که روی هوا هستم. اشهدم را خواندم و با سر خوردم به یک نخل خرما. تانکی که می‌خواستیم بزنیمش ما را دیده و مستقیم به سمت کیوسک شلیک کرده بود.

 • سیدمهدی صدرالساداتی ۱۳۹۷-۰۵-۱۰ ۱۱:۰۵

  آیا «مهدی صدرالساداتی» به افشاگری‌هایش ادامه می‌دهد

  طلبه اینستاگرام، اشرافی‌گری و دیگران

  مجید تربت زاده

  شاید خیلی هم پدیده غریبی نباشد... «صدرالساداتی» را می‌گویم که این روزها به تعبیر بعضی‌ها، نسخه آپدیت شده « آخوندهای رسانه ای» است و با «استوری» و « لایو» هایش، فضای مجازی و حقیقی را ترکانده است! پدیده طلبه‌ها و روحانیانی که خوب متوجه شدند، در کنار منبر و موعظه‌های سنتی، به منبرهای امروزی و رسانه‌ای محتاجند تا موعظه هایشان را، آن طور که باید، به گوش و چشم جوانان قرن 21 برسانند، حرف امروز نیست.

 • شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی ۱۳۹۷-۰۵-۰۹ ۱۱:۲۱

  جای نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مدیریت «شستا» خالی است

  یکه تازی دولت در بزرگترین سرمایه‌گذاری کشور

  مریم احمدی شیروان

  سازمان تأمین‌اجتماعی کشور در سال ۱۳۶۵ بر اساس عرف بین‌الملل و سازمان‌های تأمین‌اجتماعی جهان، برای حفظ ذخایر و ارتقای ارزش سرمایه بیمه شدگان، شرکت سرمایه‌گذاری تأمین‌اجتماعی یا همان شستا را دایر کرد. شرکتی با سرمایه اولیه ۲میلیارد تومان که حالا با ۳هزار و ۹۰۰میلیارد تومان سرمایه و ۲۷۴ شرکت از بزرگترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری کشور محسوب می‌شود. شرکتی که انگار حواشی همراه آن تمامی ندارد. از بدهی ۱۲۰هزار میلیارد تومانی دولت بابت معوقات کارکنان گرفته تا ۹۵شرکتی که توسط دولت تا کنون بابت همان بدهی‌ها واگذار شده و نه تنها سودآوری و فایده‌ای نداشته‌ که حتی زیان آن ها نصیب سرمایه‌گذاران شستا که همان بیمه‌شدگان هستند، می‌شود.

 • محیطبان ۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۱۸:۲۶

  سه روایت از چالش‌های یک شغل به بهانه شهادت مهدی احمدی نیک در تعقیب شکارچیان غیرمجاز

  محیط بانی تا پای جان

  برخی قانون‌های عجیب و غریب دست و پایش را بسته است. محیط بانان اگر شکارچی را با تیر بزنند، یا زندانی می‌شوند یا اینکه برایشان حکم اعدام می‌بُرند درحالی‌که اسلحه‌ای دستشان داده‌اند تا حافظ محیط زیست باشند. اگر هم شکارچی یا متخلف را نزنند، آن‌ها او را می‌زنند.

 • مدارس غیر دولتی ۱۳۹۷-۰۵-۰۸ ۱۱:۱۱

  بررسی مدارس غیر انتفاعی خاص و اثرات آن بر نظام تعلیم و تربیت

  وقتی مدارس به جای تربیت دنبال مشتری اند

  مریم احمدی شیروان

  به گزارش قدس آنلاین در حالی‌که مسئولان آموزش و پرورش هرسال در بخشنامه‌هایی تکراری بر نگرفتن شهریه از خانواده‌ها در مدارس دولتی و دریافت آن طبق مصوبه در مدارس غیردولتی تأکید می‌کنند، هنوز هم ثبت‌نام دانش‌آموزان از مهم‌ترین دغدغه‌های هر خانواده است

 • چورت ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۳:۱۵

  معرفی دریاچه‌های دیدنی ایران که همین الان فصل سفر به بیشتر آن‌هاست

  10 دریای جمع و جور

  مردم  سرزمین پهناور ایران پر است از جاذبه‌های بکر و دیدنی، جاذبه‌هایی که ایرانی‌ها هم گاه برای دیدنشان به کشورهای مختلفی سفر می‌کنند و از وجودشان در داخل کشور خود اطلاعی نداشته‌اند. یکی از این جاذبه‌ها، دریاچه‌ها هستند؛ مکان‌هایی که در این سال‌های اخیر و به جهت رشد شبکه‌های اجتماعی بیشتر شناسانده شده و طبعاً گردشگرهای بیشتری را هم جذب کرده‌اند.

 • دارو ۱۳۹۷-۰۵-۰۷ ۱۰:۳۶

  بررسی کیفیت داروهای داخلی و خارجی در گفت‌وگو با کارشناسان:

  فرهنگ بیمار و توهم برتری داروهای خارجی

  جامعه:در ماه‌های اخیر وضعیت دارو نیز مانند سایر اقلام ضروری، نابسامان و تهیه بعضی داروهای وارداتی بخصوص داروهای بیماری‌های خاص، برای بیماران دشوار شده است.

 • مناسب سازی ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ ۱۴:۵۱

  رئیس بهزیستی شهرستان اردکان :

  ۴۰ درصد ادارات شهرستان در زمینه مناسب سازی فضاهای اداری مشکل دارند

  یزد - رئیس بهزیستی اردکان گفت : بیش از۴۰ درصد ادارات شهرستان در زمینه مناسب سازی فضاهای اداری ویژه معلولان و جانبازان مشکل داشته و باید در این زمینه تجدید نظر نموده و مشکلات را برطرف سازند .

 • کودکان کار ۱۳۹۷-۰۵-۰۶ ۱۰:۵۴

  قدس در گفت‌وگو با کارشناسان سایه روشن‌های یک لایحه را بررسی می‌کند

  لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان، لازم اما ناکافی

  محبوبه علی پور

  پس از 10 سال، سرانجام طلسم انتظار برای تصویب لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در بهارستان شکست و وکلای مردم روند تصویب این لایحه را سرعت بخشیدند. این مقوله گرچه موجی از رضایت، پیروزی و امیدواری را در میان گروهی از فعالان اجتماعی و متولیان امر ایجاد کرد، اما برای گروهی دیگر به دور از تردید و نگرانی نبود چراکه به اعتقاد بسیاری از صاحبنظران، آنچه قانون‌گذاران را به بررسی و تصویب این لایحه وادار ساخته نه درک مؤثر از شرایط ناخوشایند تأمین حقوق و حمایت از اطفال جامعه که فشار افکارعمومی به دلیل انتشار اخبار مکرر ازحوادث کودک آزاری در ماه‌های اخیر بوده است.

 • وزیرنیرو: ۱۳۹۷-۰۵-۰۵ ۱۴:۰۱

  وزیرنیرو در سفر به یزد عنوان کرد :

  استفاده ازظرفیت های داخلی تحریم ها را به فرصت تبدیل می کند

  یزد - وزیرنیرو گفت : کشوردربرخوردی ناعادلانه درگیرتحریم های ظالمانه شده و ما قصد داریم با استفاده ازظرفیت های وداخلی و اتکا به دانش خود تحریم ها را به فرصت تبدیل کنیم.

 • وزیر نیرو ۱۳۹۷-۰۵-۰۵ ۱۳:۲۶

  در سفر وزیر نیرو به یزد

  بهره برداری از مجتمع آبرسانی روستایی ولایت سه شهرستان یزد آغاز می شود

  یزد - وزیر نیرو صبح پنج شنبه برای افتتاح چند پروژه برقی و آبی وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد شد.

 • نوک اباد ۱۳۹۷-۰۵-۰۳ ۱۴:۴۷

  آیا فریاد رسی نیست؟

  نوک آباد در حسرت آب

  ایرانشهر-روستای نوک آباد از توابع شهرستان ایرانشهر در سیستان و بلوچستان با مشکل تامین آب شرب رو به رو است متاسفانه بی توجهی مسئولان گلایه مردم این روستا را در برداشته است.

 • 123 ۱۳۹۷-۰۵-۰۲ ۱۶:۱۰

  درباره مبین بلوچ که ‌با یک هشتگ متفاوت حواس‌ها را به بلوچستان جلب کرده است

  مظلوم جنوب شرقی

  حامد کمالی

  تصویری که همه ما از سیستان و بلوچستان‌ داریم، یک تصویر کاریکاتوری اغراق شده است.فکر می‌کنیم که قدم به این استان بگذاریم، فقط باید دست به دعا برداریم که سالم برگردیم.  تصور می‌کنیم که در آنجا چیزی جز بیابان بی‌آب و علف انتظارمان را نمی‌کشد. درحالی‌که همه این تصورات از بیخ و بن اشتباه است و معلوم نیست کدام شیرپاک خورده‌ای در طول این سال‌ها این چیزها را نشانمان داده است. اما این روزها هشتگ «بلوچستان امن است» فضای مجازی را پر کرده است تا این تصور و تلقی اشتباه را بشکند و تغییرش بدهد. باعث و بانی‌اش هم کسی نیست جز یک جوان 27ساله چابهاری به نام مبین بلوچ که واردات و صادراتش را تعطیل کرده و یک تنه دارد جور کم‌کاری برخی مسئولان را می‌کشد.

 • کامیون ۱۳۹۷-۰۵-۰۲ ۱۴:۰۳

  بررسی دغدغه صنف کامیون داران در گفتگو با قدس آنلاین:

  دنده هایی که سخت جا می رود

  این روزها، سخت جا می رود دنده کامیون ها و جاده های پیش رو، سربالایی ست... آسمان این روزهای رانندگان، آفتاب ندارد و مسیرشان سنگلاخِ بلاتکلیفی ست... دلخور و نگران و بادغدغه می رانند و دلواپس مطالبات تلنبار شده شان هستند.

 • سردخانه ۱۳۹۷-۰۵-۰۲ ۱۲:۰۸

  فرماندار شهرستان جوین:

  شهرستان جوین سردخانه ندارد

  جوین_ فرماندار شهرستان جوین در جلسه کار گروه اشتغال و سرمایه گزار ی گفت: شهرستان جوین برای نگهداری محصولات باغی، دامی و صیفی جات نیاز به احداث سردخانه دارد.

 • اتاق تزریق ۱۳۹۷-۰۵-۰۲ ۱۲:۰۲

  مسئولان از ایجاد یک «اتاق اَمن» احساس ناامنی می‌کنند

  راه‌اندازی یک اتاق، معطل یک میلیارد تومان!

  جامعه:سال ۱۳۹۵ وقتی پیشنهاد راه‌اندازی اتاق‌های تزریق در نشست کمیته درمان ستاد مبارزه با موادمخدر از سوی وزارت رفاه مطرح شد قرار بود این طرح حداکثر در سه استان کشور اجرا شود و پس از آن در صورت اثربخشی به تمامی کشور تسری پیدا کند، اما اجرای آن تاکنون معوق مانده است.