روایت

کل اخبار:344

 • 5پاسخ خواندنی از امام حسن (ع) به فرستاده پادشاه روم! ۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۳:۳۰

  5پاسخ خواندنی از امام حسن (ع) به فرستاده پادشاه روم!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: علم ائمه اطهار (ع) و چیرگی آنان به امور دنیوی و اخروی بی شک یکی از الطاف خداوند در حق این بزرگوران بوده است، به نحوی که گاه به واسطه این دانش و آگاهی موجب حیرت همراهان و گاه دشمنان خویش را فراهم می آوردند.

 • عملی که توان عقل را افزایش می دهد! ۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۰۶:۰۶

  کلام روز

  عملی که توان عقل را افزایش می دهد!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اعمال بسیار سفارش شده از سوی ائمه اطهار (عَلیه السَلام) استفاده از عطرهای گوناکون می باشد، چنانچه برای این عمل آثار منحصر به فردی نیز بیان شده است.

 • رحمت الهی چه میزان است؟ ۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۰۷:۱۱

  کلام روز

  رحمت الهی چه میزان است؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید شما نیز افرادی را دیده باشید که همواره از رحمت الهی ناامید می باشند و بواسطه اعمالی که از آنان سر زده است خود را مورد خشم خداوند می دانند، اما این افراد باید بدانند که همیشه رحمت الهی مقدم بر غضب آن می باشد.

 • پیامبر (ص) این افراد را در قیامت شفاعت می کند! ۱۳۹۳-۱۱-۰۲ ۰۶:۰۹

  کلام روز

  پیامبر (ص) این افراد را در قیامت شفاعت می کند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: ترک جدال و مخاصمه، یکی از اموری می باشد که بر آن تأکید فراوان شده است و از سویی برای فرد بجا آورنده این عمل اجری عظیم بیان شده است.

 • خصلت هایی که شما را بهشتی می کند ۱۳۹۳-۱۱-۰۱ ۰۷:۱۰

  کلام روز

  خصلت هایی که شما را بهشتی می کند

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از وعده های خداوند برای مؤمنین و پرهیزکاران، بهشت و همنشینی با اولیاءالله در آن می باشد، اما باید دانست برای ورود به آن علاوه بر ایمان به خداوند و گفتار فرستادگان او، دارا بودن ویژگی ها و خصلت هایی نیز ضروری می باشد.

 • عملی که برابر است با زیارت خداوند! ۱۳۹۳-۱۰-۳۰ ۰۷:۰۶

  کلام روز

  عملی که برابر است با زیارت خداوند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: در روایات وارد شده است که اهل ایمان از منازل خود در بهشت خداوند را زیارت می کنند.

 • 11 گروه که پیوسته لعنت می شوند! ۱۳۹۳-۱۰-۲۹ ۰۷:۰۰

  11 گروه که پیوسته لعنت می شوند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: همواره گروه هایی از افراد به واسطه ی اعمالی که از آنان سر می زند مورد لعن و نفرین و به عبارتی ملعون می باشند.

 • ذکری که پس از عطسه باید گفت ۱۳۹۳-۱۰-۲۸ ۱۲:۱۱

  بنا بر روایات

  ذکری که پس از عطسه باید گفت

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از آداب عطسه، بنا بر روایات رسیده از ائمه اطهار (عَلیه السَلام)، ذکری است که باید پس از آن بیان نمود، که البته دارای ثوابی منحصر به فردی نیز می باشد!

 • این افراد هر عملی انجام دهند هیچ پاداشی برایشان ثبت نمی شود! ۱۳۹۳-۱۰-۲۸ ۰۷:۰۴

  کلام روز

  این افراد هر عملی انجام دهند هیچ پاداشی برایشان ثبت نمی شود!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اعمالی که در قرآن کریم وهمچنین در گفتار ائمه اطهار (ع) تأکید فراوانی بر آن شده است، بجا آوردن نماز می باشد، اما جالب است بدانید، افرادی که در انجام این عمل کوتاهی و یا از آن سر باز می زنند، عقوبتی سخت در انتظار آنان، چه در دنیا و چه در آخرت می باشد.

 • گفتار قبر با مؤمنین و کفار! ۱۳۹۳-۱۰-۲۷ ۰۷:۱۱

  کلام روز

  گفتار قبر با مؤمنین و کفار!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: مؤمنین و کفار در نخستین لحظات جدایی روح از بدن و قرار گرفتن بدن آنان در قبر ثمرات اعمال دنیوی خود را مشاهده می نمایند.

 • این افراد ثواب هفتاد و دو شهید را می برند! ۱۳۹۳-۱۰-۲۵ ۰۶:۰۱

  کلام روز

  این افراد ثواب هفتاد و دو شهید را می برند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اذکار بسیار سفارش شده از سوی پیامبر (صَلی الله عَلیه وَ آله) صلوات می باشد؛ چنانچه ایشان می فرمایند: هر گاه نام من در نزد کسی ذکر شود و بر من صلوات نفرستد، خداوند راه بهشت را بر او پنهان می گرداند، که این نشانگر جایگاه والای این ذکر می باشد.

 • این افراد بی حساب وارد بهشت می شوند!؟ ۱۳۹۳-۱۰-۲۴ ۰۷:۱۶

  کلام روز

  این افراد بی حساب وارد بهشت می شوند!؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اعمال بسیار سفارش شده از سوی ائمه اطهار (عَلیه السَلام) که برای آن ثواب فراوانی نیز ذکر فرموده اند، پاسخ دادن به مؤذن و به عبارتی راهی شدن به سوی مسجد، پس از شنیدن اذان می باشد.

 • نود هزار فرشته بر این فرد درود می فرستند! ۱۳۹۳-۱۰-۲۳ ۰۷:۰۱

  کلام روز

  نود هزار فرشته بر این فرد درود می فرستند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: گفتن اذان در هنگام نماز، یکی از اعمالی می باشد که برای آن ثواب فراوانی ذکر شده است، اما جالب است بدانید که فرد مؤذن دارای مقام و جایگاه رفیعی در نزد خداوند متعال می باشد.

 • تا سی روز شیاطین از این خانه دور هستند!؟ ۱۳۹۳-۱۰-۲۲ ۰۷:۲۰

  کلام روز

  تا سی روز شیاطین از این خانه دور هستند!؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: آیةالکرسی در زمره ی آیاتی از قرآن کریم می باشد که از سوی ائمه اطهار (عَلیه السَلام) تأکید فراوانی بر تلاوت آن شده است،

 • عملی که برابر است با هفتاد بار زنا با محارم! ۱۳۹۳-۱۰-۲۱ ۰۷:۱۰

  کلام روز

  عملی که برابر است با هفتاد بار زنا با محارم!

  قدس انلاین: یکی از گناهان کبیره، ربا می باشد،

 • پاسخ هایی خواندنی از امام رضا (ع) به پرسش هایی در باب اذان ۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۰۹:۴۲

  پاسخ هایی خواندنی از امام رضا (ع) به پرسش هایی در باب اذان

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید برای شما نیز این پرسش پیش آمده باشد که چرا خداوند امر به گفتن اذان داده و یا چرا اذان با الله اکبر و با لا اله الا الله خاتمه می یابد و یا چرا بعضی از فرازهای آن دو بار تکرار می شود و... پس جالب است بدانید که امام رضا (ع) به هر یک از این پرسش ها پاسخی بسیار شیوا و روشن داده اند.

 • پاداش اطاعت از سخن همسر ۱۳۹۳-۱۰-۲۰ ۰۷:۰۸

  کلام روز

  پاداش اطاعت از سخن همسر

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (عَلیه السَلام) یکی از حقوق شوهر، اطاعت زن از او می باشد، چرا که در کنار ایمان و عبادت زن و ادای واجبات و ترک محرمات، اطاعت از شوهر باعث نجات او بیان شده است.

 • 5 نشانِ پیامبران الهی در حضرت مهدی (عج) ۱۳۹۳-۱۰-۱۹ ۱۶:۰۰

  5 نشانِ پیامبران الهی در حضرت مهدی (عج)

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) حضرت مهدی (ع) دارای ویژگی ها و سنت هایی از پیامبران الهی می باشند که این خود وجه تمایز ایشان در لحظه ظهور می باشد.

 • نفرین این افراد حتی اگر کافر باشند مستجاب می شود! ۱۳۹۳-۱۰-۱۸ ۰۷:۱۱

  کلام روز

  نفرین این افراد حتی اگر کافر باشند مستجاب می شود!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: در مقابل عدالت، صفت ظلم و ستم می باشد که به معنای تجاوز و یا کوتاهی در مورد حق دیگران است.

 • دوستان این افراد زیاد و دشمنانشان اندک است! ۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۰۶:۳۵

  کلام روز

  دوستان این افراد زیاد و دشمنانشان اندک است!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: سلام در لغت، به معنای سلامت از هر گونه نقص و عیب و فناست و چون خداوند فناناپذیر و منزه از عیب و نقص است، یکی از نام های خدا«سلام» است.

 • عملی که موجب ریزش گناهان می شود!؟ ۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۷:۰۴

  کلام روز

  عملی که موجب ریزش گناهان می شود!؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اخلاق و آداب نیکوی اسلامی، مصافحه (دست دادن) در هنگام برخورد با برادران دینی می باشد، به نحوی که این عمل دارای پاداش و ثوابی منحصر به فرد ذکر شده است.

 • عملی که بهتر است از آنچه میان زمین و آسمان قرار دارد! ۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۰۷:۱۲

  کلام روز

  عملی که بهتر است از آنچه میان زمین و آسمان قرار دارد!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: فضیلت و عظمت قرآن کریم، فوق درک محدود انسان خاکی است و بی شک فضیلت آن را می بایست در کلام پیامبر اکرم (صَلی الله عَلیه وَ آله) و ائمه ی معصومین (عَليهم السَلام) جست و جو نمود.

 • چرا هر پیامبری معجزه مخصوص به خود را داشت؟ ۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۱۰:۱۷

  چرا هر پیامبری معجزه مخصوص به خود را داشت؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که چرا حضرت موسی (ع)، عیسی (ع) و محمد (ص) هر یک با معجزاتی متفاوت در میان مردم ظاهر شده اند، اما جالب است بدانید، پاسخ این سؤال به وسیله ی امام رضا (ع) داده شده است.

 • یکدیگر را ببخشید تا از نعمت های الهی بهره مند شوید ۱۳۹۳-۱۰-۱۳ ۰۷:۰۳

  کلام روز

  یکدیگر را ببخشید تا از نعمت های الهی بهره مند شوید

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید شما نیز افرادی را دیده باشید که به هیچ وجه در دنیا از یکدیگر نگذشته و همدیگر را نبخشیده و پیوسته کینه دیگران را به دل دارند، اما این افراد باید آگاه باشند با این کار، خود را از ثواب، اجر و نعمات فراوان الهی محروم می سازند.

 • صدقه این افراد هیچگاه پذیرفته نمی شود؟! ۱۳۹۳-۱۰-۱۱ ۰۷:۰۹

  کلام روز

  صدقه این افراد هیچگاه پذیرفته نمی شود؟!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: قرآن کریم کتاب ارزشمندی است که آیات آن راهگشای بشر در زندگی دنیا و آخرت است، کتابی که گاه در کنج عزلت قرار گرفته و با وجود آثار قابل توجه دنیوی و اخروی آن، مورد غفلت قرار می گیرد. آثاری که اگر خواننده از آن مطلع گردد لاجرم تلاوت روزانه قرآن را پیشه خود خواهد ساخت.

 • چرا بعضی از افراد راز دارِ خوبی نیستند؟ ۱۳۹۳-۱۰-۱۰ ۱۲:۳۶

  قدس انلاین بررسی می کند

  چرا بعضی از افراد راز دارِ خوبی نیستند؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: رازداری، از امور بسیار مهم در اسلام به شمار می آید و در گفتار و شیوه زندگی پیشوایان دین جایگاه ویژه ای دارد، به نحوی که آنان در اهتمام به این امر سرآمد همه اند؛ امری که در بعضی از موارد از واجبات مؤکد شمرده و برای افشا کننده آن، مجازات شدیدی در نظر گرفته شده است.

 • 6 ویژگی زنان شایسته برای ازدواج! ۱۳۹۳-۱۰-۰۹ ۰۷:۰۴

  کلام روز

  6 ویژگی زنان شایسته برای ازدواج!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید شما نیز در اطراف خود افرادی را دیده باشید که پیوسته در جستجوی انتخاب برترین معیارها برای انتخاب همسر می باشند؛ اما این افراد باید بداند که خداوند متعال تنها در یک آیه از آیات قرآن کریم مهمترین معیارهای زن شایسته را چنین بیان داشته اند:

 • 5 عمل برای کاهش سختی لحظات مرگ! ۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۱۵:۴۴

  5 عمل برای کاهش سختی لحظات مرگ!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا بر روایات رسیده از ائمه اطهار (ع)، لحظه ی جان دادن هر انسانی، یکی از سخت ترین لحظات زندگی وی می باشد، اما جالب است بدانید که با انجام چند عمل می توان تا حدودی از سختی و رنج آن کاست.

 • این افراد پاداش پیامبران را می برند!؟ ۱۳۹۳-۱۰-۰۸ ۰۷:۲۵

  کلام روز

  این افراد پاداش پیامبران را می برند!؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: تردیدی نیست که درآمد حلال و استفاده از آن در زندگی موجبات تقویت و نورانیت ایمان و قبولی اعمال و توفیق عبادت خداوند و مصرف دارایی در امور خیر خواهد شد.

 • راهکارهایی برای زیبا سخن گفتن ۱۳۹۳-۱۰-۰۷ ۱۳:۴۸

  راهکارهایی برای زیبا سخن گفتن

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: همانا سخن زیبا، مال و ثروت را زیاد می‏ کند، روزی را افزایش می ‏دهد، مرگ را به تأخیر می‏ اندازد، آدمی را محبوب خانواده‏ اش می‏ سازد و او را وارد بهشت ‏می‏ کند.