روایت

کل اخبار:344

 • توسل به این پنج نفر موجب استجابت دعاست! ۱۳۹۴-۰۱-۲۰ ۱۰:۰۸

  توسل به این پنج نفر موجب استجابت دعاست!

  قدس انلاین: بنا به روایات رسیده پنج تن آل عبا دارای جایگاهی ویژه در نزد خداوند متعال و نیز در دنیا و آخرت می باشند.

 • فاطمه انسانی فرشته صفت است! ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۲۰:۵۴

  معانی القاب حضرت زهرا (س) (1)

  فاطمه انسانی فرشته صفت است!

  قدس انلاین: علاوه بر اسامی حضرت زهرا (عَلیهاالسَلام)، در برابر هر صفت و کمالی که از حضرت فاطمه (عَلیهاالسَلام) سراغ داریم، یک لقب پرمحتوا برای آن حضرت، از طریق روایات به یادگار به ما رسیده است؛ چنانکه «انسیه»، «تقیه»، «حبیبه» و «حره» از این زمره می باشد.

 • معنای امید به رحمت خداوند چیست؟ ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۹:۳۴

  معنای امید به رحمت خداوند چیست؟

  قدس انلاین: شاید شما نیز در اطراف خود افرادی را دیده باشید که با وجود این که پیوسته در حال انجام معاصی و گناه می باشند با کوچکترین تذکری در پاسخ می گویند: خداوند کریم است و رحمت او شامل حال ما می شود، اما این افراد باید بدانند بیان ایم جمله دلیلی بر توجیه اعمال آنان نمی باشد!

 • فضیلت صلوات بر حضرت زهرا (س) ۱۳۹۴-۰۱-۱۹ ۰۷:۱۵

  کلام روز

  فضیلت صلوات بر حضرت زهرا (س)

  قدس انلاین: یکی از اموری که فراوان از سوی رسول مکرم اسلام بر آن تاکید شده است، صلوات بر حضرت زهرا (عَلیهاالسَلام) می باشد.

 • برترین عبادت چیست؟ ۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۲۱:۱۴

  برترین عبادت چیست؟

  قدس انلاین: دعا در لغت به معناى خواندن و حاجت خواستن و استمداد است و گاهى مطلق خواندن از آن منظور است و در اصطلاح دعا عبارت است از: خواستن حاجت از خداى متعال، البته واژه دعا و دیگر مشتقات آن در قرآن مجید تقریباً در ۱۳ معنا به کار رفته است که از جمله آن ها، خواندن، دعا کردن، خواستن از خداوند، ندا دادن، صدا زدن، دعوت کردن به چیزى یا به سوى کسى، استغاثه و یارى خواستن؛ عبادت کردن و… مى‏باشد، اما باید دانست که دعا نمودن دارای جایگاه ویژه ای می باشد.

 • تسبیحی که دوری از شقاوت و رهایی از شیطان را در پی دارد! ۱۳۹۴-۰۱-۱۶ ۱۷:۰۶

  تسبیحی که دوری از شقاوت و رهایی از شیطان را در پی دارد!

  قدس انلاین: هرکس تسبیح حضرت فاطمه (عَلیهاالسَلام) را بجا آورد و پس از آن استغفار کند، مورد مغفرت قرار می‌گیرد و آن تسبیح به زبان صداست و در میزان (اعمال) هزار (ثواب) دارد و شیطان را دور کرده و خدای رحمان را خشنود و راضی می‌نماید.

 • مقام «وسیله» در بهشت چه مقامی است؟ ۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۱۶:۱۹

  مقام «وسیله» در بهشت چه مقامی است؟

  قدس انلاین: بنا به روایات رسیده مقام حضرت زهرا (عَلیهاالسَلام) در بهشت با مقام پیامبر و علی و حسنین (عَلیهم‌السَلام) یکسان است و این بزرگواران در یک مقام قرار دارند که برترین جایگاه در بهشت می باشد.

 • پنج نام که بواسطه آن فرشتگان بر آدم (ع) سجده کردند ۱۳۹۴-۰۱-۱۵ ۰۷:۱۰

  کلام روز

  پنج نام که بواسطه آن فرشتگان بر آدم (ع) سجده کردند

  قدس انلاین: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (عَلیهماالسَلام) نامگذاری پنج تنِ آل عبا، قبل از خلقت بشر صورت پذیرفت و اسامی این بزرگواران مشتق از صفات خداوند می باشد.

 • رشد و پیشرفت ثمره شُکرِ نعماتِ الهی است ۱۳۹۴-۰۱-۱۳ ۲۱:۲۴

  رشد و پیشرفت ثمره شُکرِ نعماتِ الهی است

  قدس انلاین: شكر به معنی قدردانی و قدرشناسی و تشكر از نعمت دهنده است.

 • 9 پاسخ اعجاب انگیز حضرت علی (ع) به سه عالم یهودی! ۱۳۹۴-۰۱-۱۳ ۲۱:۲۱

  9 پاسخ اعجاب انگیز حضرت علی (ع) به سه عالم یهودی!

  قدس انلاین: یکی از اتفاقاتی که همواره در طی دوران هر یک از ائمه اطهار (ع) رخ می نمود، بی شک حضور علمای سایر ادیان نزد ایشان و مطرح نمودن پرسش هایی بوده است که گاه این پرسش و پاسخ ها به مسلمان شدن آن ها می انجامیده است، چنانچه یکی از این جلسات در زمان حیات امیرالمومنین علی (عَلیه السَلام) به وقوع پیوست، به نحوی که سه تن از علمای یهود در پی آن مسلمان شدند!

 • دعوت شیطان چگونه صورت می گیرد؟ ۱۳۹۴-۰۱-۱۳ ۱۱:۳۵

  دعوت شیطان چگونه صورت می گیرد؟

  قدس انلاین: شیطان در وجود انسان می چرخد مانند چرخیدن خون در بدن؛ یعنی آنقدر ارتباط انسان با شیطان نزدیک است که برروی ما کار می کند و با وسوسه هایش در ما تأثیر می گذارد.

 • شیاطین چگونه همدیگر را راهنمایی می کنند؟ ۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۱۰:۰۲

  شیاطین چگونه همدیگر را راهنمایی می کنند؟

  قدس انلاین: کلمه «شیطان» هر چند به معناى شریر است،- چه شریرهاى جنى و چه انسى- هم چنان که آمده است: وَ کَذلِکَ جَعَلْنا لِکُلِّ نَبِیٍّ عَدُوًّا شَیاطِینَ الْإِنْسِ وَ الْجِنِّ، لیکن در خصوص این آیه، مقصود از آن، همان شخص اولى است که منشاء و منبع تمامى گمراهى‏ها و ضلالت در بنى آدم شد و آن شیطان است.

 • چرا به این بانو در آسمان منصوره و در زمین فاطمه می گویند؟ ۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۰۸:۴۵

  چرا به این بانو در آسمان منصوره و در زمین فاطمه می گویند؟

  قدس انلاین: حضرت فاطمه (عَلیها السَلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشدبه نحوی که این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است و این گروه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند که در تمامی آن ها به جایگاه والای ایشان اشاره شده است.

 • چگونه خدا را بشناسیم؟ ۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۰۵:۲۱

  کلام روز

  چگونه خدا را بشناسیم؟

  قدس انلاین: بی شک گفتار ائمه اطهار (عَلیه السَلام) در باب شناخت خداوند متعال یکی از برترین راه های هدایت مومنین در کمین گاه های شک و شبه ناکِ ایجاد شده توسط معاندین دین مبین اسلام می باشد.

 • چه کسانی یارانِ شیطانند؟ ۱۳۹۴-۰۱-۰۸ ۰۵:۲۶

  چه کسانی یارانِ شیطانند؟

  قدس انلاین: در قرآن کریم یکی از طائفه ها که مذمت شده، منافقین هستند، چنانکه آمده است: خداوند شهادت می‏ دهد که منافقان دروغگو هستند. آنها سوگندهایشان را سپر ساخته ‏اند تا مردم را از راه خدا بازدارند، آنها کارهای بسیار بدی انجام می‏دهند. این به خاطر آن است که آنها نخست ایمان آوردند سپس کافر شدند، لذا دل های آنها دچار تغییر شده و حقیقت را درک نمی ‏کنند.

 • اسراف و اقتار حتی در اموال شخصی صحیح نیست! ۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۱۵:۴۳

  اسراف و اقتار حتی در اموال شخصی صحیح نیست!

  قدس انلاین: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) بی شک برترین شیوه زندگی فردی میانه روی در امور و بویژه مسایل مالی زندگانی و دوری از «اسراف» و «اقتار» می باشد.

 • چه وقت گرفتنِ ناخن ثواب دارد؟ ۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۱۲:۰۹

  چه وقت گرفتنِ ناخن ثواب دارد؟

  قدس انلاین: بنا به روایتی از حضرت رضا (عَلیه السَلام) سنت های حنیفه ی ابراهیمی که خداوند در قرآن به پیامبر خود فرموده است: ده چیز است که یکی از آن ها گرفتن ناخن ها می باشد و جالب است بدانید که این عمل دارای دستورالعمل هایی از سوی ائمه اطهار (عَلیه السَلام) می باشد!

 • آیا مي‌توان صدقه را پس گرفت؟ ۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۰۹:۲۳

  آیا مي‌توان صدقه را پس گرفت؟

  قدس انلاین: با بررسی زندگی ائمه اطهار (ع) به نیکی روشن می ‌شود که آنان به عالم غیب دسترسی داشته و از منبع علم و قدرت الهی بهره فراوانی برده‌اند، چنانکه وسعت علم ائمه تنها به قدر جهان مادّی نیست، بلکه در عالَم ملکوت هم جایگاهی رفیع دارد؛ چنانکه امام موسی کاظم (ع) با پاسخ هایی به جا به پرسش های برادر خویش به اثبات این امر پرداختند.

 • این افراد از اسلام و ایمان خارج گردیده اند! ۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۰۸:۱۵

  این افراد از اسلام و ایمان خارج گردیده اند!

  قدس انلاین: حقيقت ايمان آن است كه انسان خودش را در جبهه حق و تحت ولايت خداوند بداند و خلافت انسان كامل معصوم را بر خودش و جامعه بپذيرد و تحت فرماندهي ولي و خليفه خدا در روي زمين، هميشه آماده نبرد بزرگ با دشمنان داخلي با نفس اماره و دشمنان خارجي با سلطه گران و ظالمان و كافران باشد و در عرصه اين درگيري بتواند از جان و مال و آبروي خويش مايه بگذارد و از هيچ نيروي شيطاني هراس بدل راه ندهد و محكم و استوار، با صدق و اخلاص در راه خدا مبارزه و مقاومت كند و در مقابل سختي ها اين راه بردبار و صبور باشد.

 • 15 کار که در هنگام زیارت اهل قبور باید انجام داد! ۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۱۶:۴۹

  15 کار که در هنگام زیارت اهل قبور باید انجام داد!

  قدس انلاین: از جمله كارهاي مستحب در دین مبین اسلام، زيارتِ قبور اوليا، شهدا، صالحان و مؤمنان می باشد.

 • فقر، کلید مشکلات اجتماعی است! ۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۱۶:۴۳

  فقر، کلید مشکلات اجتماعی است!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: فقر مادی؛ فقر مالی، فقر اقتصادی، فقر معیشتی و محرومیت نیز خوانده می شود.

 • «وسواس الخناس» کیست؟ ۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۱۴:۳۷

  «وسواس الخناس» کیست؟

  قدس انلاین: «خَنّاس» از ریشه «خُنُوس» به معنى جمع شدن و عقب رفتن است و این برای آن است كه شیاطین هنگامى كه نام خدا برده مى‏شود عقب نشینى مى ‏كنند و از آنجا كه این امر غالباً با پنهان شدن توأم است، این واژه به معنى «اختفاء» نیز آمده است.

 • پاسخ هایی خواندنی از امام موسی کاظم (ع)! ۱۳۹۴-۰۱-۰۱ ۱۳:۴۶

  پاسخ هایی خواندنی از امام موسی کاظم (ع)!

  قدس انلاین: با بررسی زندگی ائمه اطهار (ع) به نیکی روشن می ‌شود که آنان به عالم غیب دسترسی داشته و از منبع علم و قدرت الهی بهره فراوانی برده‌اند، چنانکه وسعت علم ائمه تنها به قدر جهان مادّی نیست، بلکه در عالَم ملکوت هم جایگاهی رفیع دارد؛ چنانکه امام موسی کاظم (ع) با پاسخ هایی به جا به پرسش های برادر خویش به اثبات این امر پرداختند.

 • مرزِ مال اندوزی تا چه میزان است؟ ۱۳۹۳-۱۲-۲۸ ۰۹:۳۷

  مرزِ مال اندوزی تا چه میزان است؟

  قدس انلاین: در آیین اسلام، درآمدهای مشروع و کسب و کار و اموال حلال، جایگاه ویژه ای داشته و قرآن مجید آن را مایه قوام و هستی شخص و جامعه و مایه زینت و آرامش در زندگی این دنیا می خواند.

 • 0 ۱۳۹۳-۱۲-۲۷ ۱۰:۳۳

  تفسیر "بِسم الله الرَحمن الرَحیم" چیست؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: در قرآن کریم از همان آغاز که قرآن به کتابت درآمده است در اول هر سوره ای باستثنای - سوره توبه -بسم الله الرحمن الرحیم قرار دارد؛ به این معنا که هر سوره با بسم الله آغاز می شود و این نشانگر جایگاه رفیع این آیه می باشد که البته دارای تفسیر مخصوص به خود نیز می باشد.

 • 0 ۱۳۹۳-۱۲-۲۶ ۱۲:۰۶

  ویژگی های شگفت انگیز عدد چهل!

  غیبت کننده تا چهل شبانه روز نماز و روزه‌اش پذیرفته نمی‌شود!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: اعداد نه تنها در زندگی مادی بلکه در زندگی معنوی ما نیز حائز اهمیت هستند، چنانکه تعداد رکعات نماز، تعداد تسبیحات اربعه، تعدا تسبیحات حضرت فاطمه زهرا (عَلیها السَلام) و امثال اینها نشان می دهد که زندگی معنوی جدا از اعداد نیست.

 • جالب ترین سخن لقمان حکیم ۱۳۹۳-۱۲-۲۶ ۰۴:۳۸

  کلام روز

  جالب ترین سخن لقمان حکیم

  قدس انلاین: لقمان حكيم، يكى از بزرگ‏ ترين حكماى حقيقى است كه قرآن كريم با تعبير بلند و رساى: «وَلَقَدْ ءَاتَيْنَا لُقْمَانَ الْحِكْمَةَ؛ به راستى، لقمان را حكمت داديم»، بر حكمتش گواهى داده و برخى از آموزه‏هاى حكيمانه او را براى آيندگان، روايت كرده و بدين سان، همگان را به جستجو و فرا گرفتن حكمت‏هاى او فرا خوانده است .

 • 4عمل که موجب کوتاهی عمر می شود! ۱۳۹۳-۱۲-۲۵ ۰۵:۰۸

  کلام روز

  4عمل که موجب کوتاهی عمر می شود!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) هر عملی آثار دنیوی، و اخروی منحصر به فرد خود را به همراه دارد چنانکه انجام گناه و معصیت، ترک صله رحم، زنا و بی احترامی به والدین موجبات کوتاهی عمر را به همراه دارد.

 • عملی که عبادت را تباه می کند! ۱۳۹۳-۱۲-۲۴ ۰۷:۰۸

  کلام روز

  عملی که عبادت را تباه می کند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از صفات بسیار مذموم در آیات قرآن و گفتار ائمه اطهار (ع) سوء ظن و بدگمانی می باشد.

 • بهشت بر این افراد حرام ست!؟ ۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۰۷:۱۱

  کلام روز

  بهشت بر این افراد حرام ست!؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از صفات رذیله ای که گاه بعضی از افراد بدان دچار می شوند، بخل و به زبان عامی خساست است.