روایت

کل اخبار:344

 • جانشینِ بر حقِ رسول الله به تمامیِ زبان ها آگاهی دارد! ۱۳۹۳-۱۲-۲۲ ۱۰:۲۱

  جانشینِ بر حقِ رسول الله به تمامیِ زبان ها آگاهی دارد!

  قدس انلاین: بر اساس روایات رسیده از ائمه اطهار (عَلیه السَلام) هر یک از جانشینان بر حق رسول الها دارای نشانه ای بوده که به وسیله ی آن امامت ایشان اثبات و تایید می گردیده است.

 • ده گروه دست اندرکار شراب که مورد لعنت می باشند! ۱۳۹۳-۱۲-۲۰ ۰۷:۰۶

  کلام روز

  ده گروه دست اندرکار شراب که مورد لعنت می باشند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اعمالی که چه در قرآن کریم و چه در گفتار ائمه اطهار (ع) فراوان مورد نکوهش و متعاقباً عقوبتی سخت برای آن در نظر گرفته شده است شرابخواری و استفاده از مسکرات می باشد.

 • کسی که چهل روز گوشت نخورد اخلاقش بد می‌شود ۱۳۹۳-۱۲-۱۹ ۱۶:۲۷

  کسی که چهل روز گوشت نخورد اخلاقش بد می‌شود

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بی شک هر فردِ روشن بینی که قرآن مجید و احادیث معصومین(ع) را مورد مطالعه قرار دهد به این نتیجه می رسد، كه عدد چهل، در تعالیم دين مبين اسلام، جايگاه خاصي دارد و اين جايگاه يك امر اعتباري و قراردادي يا سمبليك نيست؛ بلكه واقعيتي است تکوینی كه درسرشت آدمي جا دارد.

 • ارواح مردگان به چه شکل به زمین می آیند؟ ۱۳۹۳-۱۲-۱۸ ۱۵:۲۶

  ارواح مردگان به چه شکل به زمین می آیند؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) روحِ هر یک از مردگان، پس از مرگ به اذن الهی به زمین بازگشته و به مشاهده مناظری می پردازند که گاه موجب سرور و گاه حزن آنان می گردد.

 • ویژگی های شگفت انگیز عدد چهل!؟ ۱۳۹۳-۱۲-۱۶ ۱۵:۱۱

  ویژگی های شگفت انگیز عدد چهل!؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: عدد چهل در فرهنگ دينى و اسلامى در ميان ساير اعداد از جايگاه ويژه ای برخوردار است و به راستى راز و رمز آن چيست؟ آيا صرفاً يك اعتبار و قرارداد است كه براى هر عددى مى توانست درنظر گرفته شود و يا اينكه از يك پشتوانه تكوينى و تكاملی روند حركت انسان در ابعاد مادى و معنوى برخوردار است؟

 • گناهکارانی که پس از چشیدن عذاب ،بهشتی می شوند ۱۳۹۳-۱۲-۱۶ ۰۷:۱۰

  کلام روز

  گناهکارانی که پس از چشیدن عذاب ،بهشتی می شوند

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا بر روایات رسیده از ائمه اطهار (عَلیهم السَلام) شیعیان و دوستداران حقیقی ایشان دارای ویژگی هایی می باشند که به واسطه آن بهشت سزاوار آنان می گردد، اما در این بین شیعیانی که دارای این خصایص نمی باشند و گاه به دلیل وسوسه های شیطان به گناه روی آورده و از یاد خداوند غافل شده اند نیز وارد بهشت می شوند!

 • پاسخ هایی خواندنی از امام موسی کاظم (ع)! (1) ۱۳۹۳-۱۲-۱۵ ۱۷:۵۵

  پاسخ هایی خواندنی از امام موسی کاظم (ع)! (1)

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: با بررسی زندگی ائمه اطهار (ع) به نیکی روشن می ‌شود که آنان به عالم غیب دسترسی داشته و از منبع علم و قدرت الهی بهره فراوانی برده‌اند، چنانکه وسعت علم ائمه تنها به قدر جهان مادّی نیست، بلکه در عالَم ملکوت هم جایگاهی رفیع دارد؛ چنانکه امام موسی کاظم (ع) با پاسخ هایی به جا به پرسش های برادر خویش به اثبات این امر پرداختند.

 • آیا خواندن نماز قضای مادر بر پسر بزرگ واجب است؟ ۱۳۹۳-۱۲-۱۵ ۱۵:۱۱

  آیا خواندن نماز قضای مادر بر پسر بزرگ واجب است؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از سوالاتی که در ذهن گروهی از افراد پیش آید این است که ، چرا بعد از فوت پدر بر پسر بزرگ واجب است که نماز قضای پدر را بخواند در حالیکه نماز قضای مادر بر او واجب نیست؟

 • راز نام زهرا سلام الله علیها ۱۳۹۳-۱۲-۱۴ ۱۹:۰۲

  راز نام زهرا سلام الله علیها

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از نام های آسمانی حضرت فاطمه ي اطهر (سَلام الله عَلیها)، دختر پیامبر(صَلى الله عَليه وَ آله) زهرا می باشد،

 • کوچکترین بی احترامی به پدر تاوان دارد! ۱۳۹۳-۱۲-۱۲ ۱۰:۲۸

  کوچکترین بی احترامی به پدر تاوان دارد!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از واجباتی که در قرآن کریم - بعد از دستور به پرستش خداوند ذکر شده- نیکی به پدر و مادر است.

 • ماجرایی خواندنی از عقوبت بی حرمتی به مادر! ۱۳۹۳-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۵

  ماجرایی خواندنی از عقوبت بی حرمتی به مادر!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: از آیات قرآن و روایات اهل بیت (علیهم السلام) برمی آید که مقام والدین خصوصا مادر در پیشگاه الهی آنچنان والا و پرارزش است که هیچ کس در هیچ جایگاه و مقامی نمی تواند در برابر آن بایستد و اندکی از ارزش آن بکاهد.

 • 6 کار که باید در هنگام خاکسپاری میت انجام داد! ۱۳۹۳-۱۲-۰۹ ۱۴:۴۱

  6 کار که باید در هنگام خاکسپاری میت انجام داد!

  قدس انلاین: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) و بزرگان دین پس از آن که مومنی فوت نمود باید جنازه وی را با آدابی بخصوص پس از غسل دادن به نزدیکی قبر آورد و سپس در آن قرار داد؛ چنانچه در این باره باید به چند موضوع توجه داشت.

 • پاداش شرکت در تشییع جنازه مومنین ۱۳۹۳-۱۲-۰۸ ۱۵:۳۰

  پاداش شرکت در تشییع جنازه مومنین

  قدس انلاین: یکی از اموری که بر آن تاکید شده اشت، حضور در مراسم تشییع جنازه برادران دینی خود می باشد؛ چنانچه در این باره آمده است:

 • کلام روز ۱۳۹۳-۱۲-۰۳ ۰۷:۰۸

  کلام روز

  تنها از این سه نفر درخواست مالی نمایید!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید شما نیز در اطراف خود افرادی را دیده باشید که برای رفع نیازهای خود به ویژه در امور مادی پیوسته دست نیاز به سوی دیگران دراز نموده و تقاضای برآوردن حاجتشان را از هر کسی دارند؛ اما باید دقت نمود که هر فردی شایسته درخواست نمی باشد.

 • کلام روز ۱۳۹۳-۱۲-۰۲ ۰۷:۱۰

  کلام روز

  صفت هایی که باید از آن ها پرهیز کرد!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از ویژگی های نکوهیده از جانب خداوند متعال و ائمه اطهار (ع)، دنیاپرستی و دلبستگی شدید به آن می باشد.

 • محبّ و شیعه چه فرقی دارند؟ ۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۰۹:۴۶

  محبّ و شیعه چه فرقی دارند؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید شما نیز فراوان کلمات محب امیرالمومنین علی (ع) و یا شیعه ایشان را شنیده باشید و گاه برداشته کرده باشید که میان این دو کلمه تفاوتی وجود ندارد، اما باید دانست که در میان آن ها تفاوتی مهم وجود دارد که موجب تمایز نسبی آن ها از یکدیگر می شود.

 • راز نزول بلا بر انسان ۱۳۹۳-۱۱-۲۹ ۰۷:۰۸

  کلام روز

  راز نزول بلا بر انسان

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: شاید شما نیز در اطراف خود افرادی را دیده باشید که به واسطه ی بروز کوچک ترین مشکل و گرفتاری و یا بلا در زندگانی خود، زبان به گله و شکایت گشوده و گاه این امر را به اموری از جمله بخت و اقبال خود مرتبط می سازند و این در حالی است که بروز چنین گرفتاری هایی دارای عللی دیگر می باشد!

 • عملی که از دیه یک مقتول ارزشمندتر است! ۱۳۹۳-۱۱-۲۷ ۰۶:۰۷

  کلام روز

  عملی که از دیه یک مقتول ارزشمندتر است!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اعمالی که پیوسته از جانب خداوند متعال و متعاقباً ائمه اطهار (عَلیه السَلام) در سیره ی عملی خود به آن اهتمام داشته اند، تلاش فرهنگی و فکری در راستای حفظ عقیده و اندیشه الهی در میان مردم بوده است، چنان که پایبندی به این امر دارای اجری عظیم و ارزشی منحصر به فرد می باشد.

 • بانویی که تنها با آیات قرآنی صحبت می کرد! ۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۱۵:۳۹

  بانویی که تنها با آیات قرآنی صحبت می کرد!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از زنان پاکدامن و عفیف در تاریخ صدر اسلام، فِضّه، کنیز و خادمه حضرت زهرا (س) می باشد، اما جالب است بدانید که وی در چند سال آخر عمر خویش غیر از آیات قرآن سخنی بر زبان جاری نساخت، حتی در سخت ترین شرایط!؟

 • عملی که برتر است از یکصد سال عبادت! ۱۳۹۳-۱۱-۲۵ ۰۷:۰۵

  کلام روز

  عملی که برتر است از یکصد سال عبادت!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اعمالی که پیوسته از جانب خداوند متعال و ائمه اطهار (ع) بر آن تأکید شده است، هدایت انسان ها در راه بندگی و اطاعت از خداوند متعال، می باشد.

 • چرا خداوند شراب را حرام نمود؟ ۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۰۷:۰۹

  کلام روز

  چرا خداوند شراب را حرام نمود؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا به فرموده ی خداوند متعال، شراب خواران در زمره ی افرادی می باشند که در روز قیامت با آنان که بر خداوند شرک ورزیده اند محشور خواهند گردید.

 • ویژگیهای برجسته افراد عاقل ۱۳۹۳-۱۱-۱۸ ۰۷:۰۳

  کلام روز

  ویژگیهای برجسته افراد عاقل

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا بر دیدگاه امیرالمؤمنین علی (ع) هر انسانی بنا بر نگرش، رویکرد و اعمالی که در زندگی از او سر می زند، در زمره یکی از سه گروهِ افرادِ عاقل، احمق و فاجر قرار می گیرد، اما هر یک از این گروه ها دارای ویژگی هایی می باشند.

 • جانشین بر حق من این نشانه ها را دارد! ۱۳۹۳-۱۱-۱۷ ۱۳:۰۱

  جانشین بر حق من این نشانه ها را دارد!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا به روایات رسیده از راویان معتبر، امام حسن عسکری (ع) پیش از شهادت برای جانشین خویش ویژگی هایی را بیان فرموده بودند تا بدین طریق سایر مدعیان نتوانند به ادعاهای پوچ خود جامه عمل بپوشانند.

 • انسان در لحظه ی جان دادن چه می بیند؟ ۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۱۰:۴۰

  انسان در لحظه ی جان دادن چه می بیند؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بنا به روایات رسیده از ائمه اطهار (ع) یکی از ویژگی های لحظه جان دادن هر فردی کنار رفتن پرده ی غیب از مقابل دیدگان وی و مشاهده ی اموری می باشد که تنها بر محتضر امکان پذیر است.

 • عملی که سرزمین ها را ویران می کند! ۱۳۹۳-۱۱-۱۶ ۰۶:۳۵

  کلام روز

  عملی که سرزمین ها را ویران می کند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: دید و بازدید از خویشاوندان و بجا آوردن صله رحم، یکی از اموری می باشد که دین مبین اسلام بر آن تأکید فراوانی دارد، اما باید دانست افرادی که به عمد از این امر سر باز می زنند، عقوبتی سخت در انتظار آنان می باشد.

 • این افراد غم و غصه فراوانی دارند! ۱۳۹۳-۱۱-۱۱ ۰۶:۲۰

  کلام روز

  این افراد غم و غصه فراوانی دارند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از ناهنجاری ها و مشکلاتی که در سر راه دنیادوستان و دنیاپرستان قرار دارد، این است که آرامش دل و روح ندارند و دنیاپرستی به جای این که به آنان آرامش فکر و جان عطا کند، دغدغه های درونی و دلشوره را در این گروه از افراد افزایش می دهد.

 • 7 راهکار برای کاهش عذاب شب اول قبر! ۱۳۹۳-۱۱-۰۹ ۱۶:۰۴

  7 راهکار برای کاهش عذاب شب اول قبر!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: عالم قبر آخرین منزل دنیا و اولین منزل آخرت است که هرگز از آن به سمت دنیا بازگشتی نیست.

 • هر رگِ بدن این افراد، برابر است با شهری در بهشت! ۱۳۹۳-۱۱-۰۸ ۰۹:۰۱

  هر رگِ بدن این افراد، برابر است با شهری در بهشت!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: محبت و علاقه نسبت به ائمه اطهار (عَلیه السَلام) و به ویژه امیرالمومنین علی (عَلیه السَلام) دارای آثار وبرکات فراوانی می باشد، چنانچه حضرت محمد (صَلی الله عَلیه وَ آله) در باب دوستداران علی (عَلیه السَلام) فرموده اند:

 • چه صفتی موجب زینت مرد است؟ ۱۳۹۳-۱۱-۰۷ ۰۷:۰۸

  کلام روز

  چه صفتی موجب زینت مرد است؟

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: بخشش و کرم، بی شک یکی از صفات برجسته خاندان پیامبر (ص) می باشد، به نحوی که حتی دشمنان این بزرگوران بدین امر اذعان داشته اند؛ چنانچه در این باره روایات و نقل های فراوانی ذکر شده است.

 • فرشتگان بر این افراد رحمت می فرستند! ۱۳۹۳-۱۱-۰۶ ۱۷:۰۸

  کلام روز

  فرشتگان بر این افراد رحمت می فرستند!

  قدس انلاین_مصطفی لعل شاطری: یکی از اموری که از جانب ائمه اطهار (ع) بر آن تاکید شده است، ستیز با کفار، معاندین و دشمان اسلام می باشد؛ خواه این امر به صورت جنگ و نبرد باشد و خواه به صورت زبانی و با کلام!