همه‌ی خبرهای امروز
 • آرزوی عکاسی از سرداب حرم امروز ۱۳:۳۷

  گفتگو

  آرزوی عکاسی از سرداب حرم

  نوذری، عکاس پیشکسوت حرم مطهر رضوی در گفت و گو با قدس آنلاین: - تا به حال عکسی از سرداب مطهر ثبت نشده و آرزو دارم روزی عکاسی از سرداب حرم نصیبم شود. - یکی از خاطرات به یادماندنی از عکاسی حرم رضوی، مراسم غبارروبی ضریح مطهر با حضور سردار شهید سلیمانی بود. - مسعود نوذری، عکاس پیشکسوت آستان قدس رضوی پس از ۳۰ سال خدمت در این آستان، به دوره پایان خدمت خود رسید و بازنشسته شد.

 • سیمای اجتماعی دختر پیامبر دیروز ۱۵:۲۷

  گفتگو

  سیمای اجتماعی دختر پیامبر

  حجت الاسلام موسوی، مشاور خانواده در گفت وگو با قدس آنلاین: - ایثارگری بالاترین قله حضور اجتماعی است. - کسی نمی تواند گوی سبقت را از ایثارگران برباید.

 • دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام با رهبر انقلاب دیروز ۰۹:۵۷

  کلیپ / مدیحه سرائی

  دیدار مداحان اهل‌بیت علیهم‌السلام با رهبر انقلاب

  مدیحه‌ سرائی | آقای محمدجواد جامعی

 • رمز گشایی از گورهای دسته جمعی مشهد ۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۱۵:۲۰

  گفتگو

  رمز گشایی از گورهای دسته جمعی مشهد

  تشکری، محقق قیام گوهرشاد در گفت وگو با قدس آنلاین: - موضوع گودال خشت‌مال‌های مشهد واقعیت دارد. - حدود ۴ هزار جنازه بعد از شهید شدن در صحن مسجد گوهرشاد به مکان های نامعلوم منتقل می شدند.

 • روایت حاج قاسم از بوسه بر کف پای مادر ۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۱۲:۱۸

  کلیپ

  روایت حاج قاسم از بوسه بر کف پای مادر

  فیلمی از ابراز محبت و گفت‌وگوی زیبای حاج قاسم سلیمانی با مرحوم فاطمه سلیمانی مادر ایشان

 • حضرت فاطمه(س) مصداق بارز خیر فراوان است ۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۱۰:۰۶

  گفتگو

  حضرت فاطمه(س) مصداق بارز خیر فراوان است

  آیت الله حسینی خراسانی، عضو مجلس خبرگان در گفت و گو با قدس آنلاین: - حضرت فاطمه (س) مصداق بارز خیر فراوان است. - سبک زندگی اجتماعی خانواده ها باید بر مبنای الگوی فاطمی برنامه ریزی شود.

 • موشک ۱۴۰۰-۱۱-۰۳ ۰۹:۵۱

  کلیپ

  فیلمی از موشک بالستیک ساخت وزارت دفاع

  کشور ایران یکی از قدرتمندترین کشورهای موشکی منطقه و جهان است و تنوع موشک های آن در دنیا زیاد به گوش می رسد. اکنون فیلمی از موشک بالستیک ساخت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با کد شناسایی BM-۱۲۰ را مشاهده می کنید.

 • نقش اقتدار مادر در تربیت فرزند ۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۱۴:۴۵

  گفتگو

  نقش اقتدار مادر در تربیت فرزند

  عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: مادر باید در عین مهربانی، متقدر باشد. اقتدار مادر به معنای خشونت و پرخاشگری نیست

 • محدودیت های جدید سفر هوایی ۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۱۴:۴۱

  گفتگو

  محدودیت های جدید سفر هوایی

  رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت وگو با قدس آنلاین: - علاوه بر کشورهای آفریقایی، فرانسه نیز به لیست محدودیت های سفر هوایی اضافه شده است. - کسانی که تبعه ایران هستند، باید ۱۴ روز در قرنطینه بمانند.

 • بازی برد بردِ بانک‌ها با پتروشیمی ۱۴۰۰-۱۱-۰۲ ۱۰:۴۰

  گفتگو

  بازی برد بردِ بانک‌ها با پتروشیمی

  اکبری، مدیر گروه نفت اندیشکده تحلیلگران انرژی در گفت‌وگو با قدس: - یکی از مشکلات جدی کشور در صنعت انرژی و به‌ویژه بخش پتروشیمی بحث تأمین مالی است به‌ طوری ‌که هر چقدر سرمایه در این حوزه تزریق بشود قابلیت جذب وجود دارد. - حجم سرمایه‌گذاری لازم در حوزه انرژی که برنامه‌ریزی ‌شده و نیاز است حدود ۲۰۰میلیارد دلار است که نیمی از این سرمایه‌گذاری در صنایع بالادستی و پایین‌دستی است.

 • حاج قاسم ۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۹:۳۷

  نماهنگ

  ساعت به وقتِ حاج قاسم

  از آغاز سفر بی‌تاب مشهد بود ...

 • هاجر ۱۴۰۰-۱۱-۰۱ ۱۲:۱۶

  گفتگو

  ارزش جایگاه زن، هاجرو را به فجر برد

  اخلاقی، کارگردان فیلم کوتاه هاجرو در گفت و گو با قدس: - هاجرو، به دلیل بازسازی فضای افغانستان، از سخت ترین فیلم های من بود. - مادر وصل کننده است و به دلیل پرورش نسل باید توجه بیشتری به نقش زن شود. - سینما خودش را دست سلیقه سطحی داده و عمیق به موضوعات نگاه نمی کند.

 • تهران، پایتخت جراحی بینی جهان! ۱۴۰۰-۱۰-۳۰ ۱۱:۴۰

  کلیپ

  تهران، پایتخت جراحی بینی جهان!

  تعداد عمل های بینی در پایتخت ایران بیشتر از هر شهری دیگری در جهان است. - هزینه ها در تهران بسیار پایین تر از هزینه های اروپاست. - از طرفی با افزایش ناگهانی به عمل های جراحی پلاستیک،تعداد عمل هایی که به دست جراحان نامعتبر انجام میشود،افزایش یافته است. کاری از دپارتمان ترجمه قدس آنلاین

 • هوا هنوز پس است ۱۴۰۰-۱۰-۳۰ ۱۰:۴۸

  گفتگو

  هوا هنوز پس است

  محبوب فر، عضو انجمن مخاطرات محیطی در گفت و گو با قدس آنلاین: متاسفانه در ایران؛ شاهد نوعی ناکارآمدی بین هفده سازمان مسوول و متولی کیفیت هوا هستیم.

 • ازدوتج ۱۴۰۰-۱۰-۲۹ ۱۵:۰۳

  گفت و گو

  جزییات تسهیلات ازدواج

  قیطاسی، دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی: - مزدوجینی که از سال ۹۷ ازدواج کرده و تسهیلات نگرفته اند،متقاضی تسهیلات محسوب می شوند. - اگر سن زوجین زیر۲۳ سال باشد،۱۰۰میلیون و اگر بالای ۲۳ سال باشند،۷۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت میکنند.

 • رییسی ۱۴۰۰-۱۰-۲۹ ۰۹:۴۳

  کلیپ

  سفر به روسیه، نقطه عطف مناسبات ایران و روسیه

  رئیس‌جمهور قبل از سفر به روسیه: - در این سفر برای ارتقاء دیپلماسی همسایگی و منطقه‌ای تلاش می‌شود. - این سفر می‌تواند نقطه عطفی بین مناسبات سیاسی، اقتصادی و تجاری ایران و روسیه باشد. - گفت‌وگوهای ایران و روسیه که از کشورهای مهم و پرنفوذ در منطقه هستند می‌تواند برای امنیت، روابط اقتصادی و تجاری منطقه موثر باشد. - رئیسی به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین و برای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، عازم روسیه شد. - وزرای امور خارجه، نفت و اقتصاد رئیس‌جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند.

 • سد کمال خان ۱۴۰۰-۱۰-۲۹ ۰۹:۳۷

  کلیپ

  رهاسازی آب سد کمال خان به سمت ایران

  با رایزنی‌های ایران و افغانستان در سفر سرپرست وزارت خارجه طالبان به تهران، طالبان دستور بازگشایی دریچه‌های بند کمال‌خان را صادر کرد.

 • دادگاه ویژه برای فرار مالیاتی ۱۴۰۰-۱۰-۲۸ ۱۴:۲۳

  گفت‌وگو

  دادگاه ویژه برای فرار مالیاتی

  غیبی پور، کارشناس حوزه مالیاتی در گفت وگو با قدس: -در فضای کسب‌وکار مالیاتی، ساده‌ترین دادگاهی که تشکیل می‌شود، تخلفی است که در آن عده‌ای از فاکتور خودشان برای دیگران یا از فاکتور دیگران برای خودشان در حد کلان سوءاستفاده می‌کنند. -نوع دیگر فرار مالیاتی مربوط به کسانی می‌شود که کتمان درآمد دارند.

 • عمار؛ سینمای امید ۱۴۰۰-۱۰-۲۸ ۱۴:۱۶

  گفت‌وگو

  عمار؛ سینمای امید

  سهیلی، نویسنده و کارگردان سینما در گفت و گو با قدس: هر جشنواره ای یک رسالت دارد و جشنواره عمار هم رسالت خودش را دارد. این جشنواره نگاه متفاوتی دارد و جشنواره ای متفاوت است.

 • پلاسکو ۱۴۰۰-۱۰-۲۸ ۱۱:۲۸

  کلیپ

  موافقت رهبر انقلاب با شهید خواندن آتشنشانان حادثه پلاسکو

  تشکری هاشمی، عضو شورای شهر تهران: - با اقدامات رئیس مجلس و رئیس بنیاد شهید و درخواست از رهبر انقلاب مبنی بر شهید خواندن در گذشتگان آتشنشان حادثه پلاسکو دقایقی قبل مطلع شدم که ایشان با این درخواست موافقت کردند. - در روزهای آتی پیام و حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی از سوی رئیس بنیاد شهید به خانواده این شهدا اعلان و ابلاغ می شود.

 • اولتیماتوم به بانک ها ۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۳:۱۱

  گفتگو

  اولتیماتوم به بانک ها

  دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: سقف سود سپرده برای همه بانک های دولتی و خصوصی 18درصد است و بیشتر از ان تخلف می باشد.

 • رفع شبهه درباره شخصیت شهید نواب صفوی ۱۴۰۰-۱۰-۲۷ ۱۲:۴۴

  گفت‌وگو

  رفع شبهه درباره شخصیت شهید نواب صفوی

  امینی، پژوهشگر تاریخی اجتماعی در گفت‌وگو با قدس آنلاین: نمی توان شهید نواب را متهم به خشونت کرد.

 • احترام ویژه مادر سه شهید فلسطینی برای مادران شهید ایرانی ۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۶:۰۱

  گفتگو

  احترام ویژه مادر سه شهید فلسطینی برای مادران شهدای ایرانی

  حجت الاسلام معصومی ، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: نقش مادران و همسران شهدا درجامعه باید زنده نگه داشته شود.

 • آغاز اردوهای راهیان نور ۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۴:۴۴

  گفت و گو

  آغاز اردوهای راهیان نور

  رئیس سازمان اردویی و راهیان نور سپاه امام رضا (ع) در گفت‌وگو باقدس آنلاین از آمادگی یادمان های عملیاتی دفاع مقدس در جنوب برای پذیرایی از کاروان های راهیان نور خبر داد. سرهنگ پاسدار «محسن سهیل» افزود: امروز 26 دی ماه یادمان شلمچه پذیرای دانش آموزان است و اردوهای راهیان نور رسما پس از دو سال دوباره از سر گرفته می شود. اولین گروه دانش آموزان خراسانی هم بهمن ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی به اردوهای راهیان نور اعزام خواهند شد.

 • رسانه‌های بیگانه چگونه در فضای مجازی عملیات می‌کنند؟ ۱۴۰۰-۱۰-۲۶ ۱۳:۳۹

  موشن گرافیک

  رسانه‌های بیگانه چگونه در فضای مجازی عملیات می‌کنند؟

  رسانه‌های غربی با هدف آسیب رساندن به کشورهای دیگر به وجود آمده‌اند و با سرمایه‌های کلانی که برای ساخت اکاذیب در نظر گرفته‌اند سعی دارند با تأثیر بر باورهای مخاطبان خود، اطلاعات کذب و نادرست را به آن‌ها القا کرده و مطابق با اهداف از پیش تعیین شده خود در جهت تشویش اذهان عمومی اقدام کنند. بهتر است با آگاهی و افزایش سواد رسانه‌ای، بدون توجه به اخبار کذب بیگانه در حفظ آرامش کشور سهیم باشیم.

 • قیمت دلار در سال آینده ۱۴۰۰-۱۰-۲۵ ۱۶:۳۱

  پادکست

  قیمت دلار در سال آینده

  روح الله ایزدخواه، عضو کمیسیون صنایع و معادن در گفت و گو با قدس آنلاین قیمت دلار در سال آینده را ارزیابی کرد.

 • کشتی ۱۴۰۰-۱۰-۲۴ ۰۲:۲۰

  گفت و گو

  مقام های برتر مسابقات کشتی کشور بــه مــسابـــقات آسیایی می رونـــد

  مجید خدایی عضو کمیته فنی مسابقات کشتی آزاد کشور گفت: نفرات برتر در مسابقات کشتی آزاد کشور به مسابقات آسیایی اعزام می شوند.

 • باید به روزی برسیم که پلیس ما پلیس نمونه برای همه ملل باشد. ۱۴۰۰-۱۰-۲۳ ۱۵:۴۵

  گفتگو

  شاخصه های پلیس ارزشی

  رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان خراسان رضوی در گفتگو با قدس آنلاین گفت: باید به روزی برسیم که پلیس ما ، پلیس نمونه برای همه ملل باشد.

 • نقشه راه رشد غیرتورمی ۱۴۰۰-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۹

  گفتگو

  نقشه راه رشد غیرتورمی

  وزارت اقتصاد با رونمایی از نقشه راه رشد غیرتورمی اعلام کرده برای مهار پایدار تورم، رفع ناترازی بودجه، رشدآفرینی و رونق تولید، تأمین مالی پروژه‌های پیشران و انضباط‌بخشی به خلق پول بانکی در دوره‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خیز برداشته است.

 • قصه زندگی <<فاتح>> درکتاب << ناهمزاد>> ۱۴۰۰-۱۰-۲۳ ۱۳:۲۹

  در گفت و گوی قدس آنلاین با مجید تربت زاده مطرح شد:

  قصه زندگی <<فاتح>> درکتاب << ناهمزاد>>

  هم زمان با ایام سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در در کنگره بین المللی جبهه مقاومت،و با حضور سردار اسماعیل قآنی فرمانده سپاه قدس از مجموعه کتاب سه جلدی «قصه فاطمیون» با عناوین «ناهمزاد»، «عزیزم ذوالفقار» و «آذرگون» که از سوی به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) منتشر شده ، در مشهدرونمایی شد. در کتاب «ناهمزاد»، قصه زندگی شهید رضا بخشی(فاتح) جانشین فرمانده لشکر فاطمیون است که در ۹ اسفند ۱۳۹۵ در «تَل‌قرین» سوریه و در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی به شهادت رسید؛ روایت شده است. مجید تربت زاده نویسنده و روزنامه نگار، تالیف کتاب«ناهمزاد»، درباره شهید رضا بخشی(با اسم جهادی فاتح) از شهدای مدافع حرم را برعهده داشته است.