شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۳

بزرگان بازیگری در روز ملی سینما چه گفتند؟

عزت‌الله انتظامی، محمدعلی کشاورز، جمشید مشایخی، داود رشیدی و علی نصیریان پنج بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در روز ملی سینما مقابل دوربین نیستند اما همچنان سرشار از عشق و امید به کارشان هستند.

سینما

خبرنگار سینمایی ایسنا، در روز ملی سینما در تماس تلفنی با بزرگان بازیگری سینما ضمن تبریک این روز از فعالیت این روزهایشان پرسید.

داود رشیدی که چند سالی است فعالیت صنفی و بازیگری ندارد، گفت:‌ این روزها بیشتر در خانه هستم و اوقاتم را در کنار خانواده‌ام می‌گذرانم. تلویزیون نگاه می‌کنم، کتاب می‌خوانم و گاهی برای سرگرمی ترجمه می‌کنم.

این بازیگر 82 ساله ادامه داد: البته این روزها تب مسابقات والیبال و کشتی داغ است و آن‌ها را از تلویزیون دنبال می‌کنم.

فیلم سینمایی«اکباتان» ساخته مهرشاد کارخانی در سال 90 آخرین فعالیت سینمایی این بازیگر است.

محمدعلی کشاورز با تبریک روز ملی سینما به اهالی سینما گفت: وضعیت جسمی‌ام مانند گذشته است و مدام خوابیده‌ام و چون کار دیگری نمی‌توانم بکنم فقط کتاب می‌خوانم.

این بازیگر 85 ساله ادامه داد: فعلا نمی‌توانم راه بروم و باید ببینم بالاخره حالم خوب می‌شود یا نه. از سینما هم خبری ندارم و نمی‌دانم وضعیتش این روزها چگونه است.

فیلم «اکران نشده «فرزند صبح» ساخته بهروز افخمی در سال 89 آخرین فعالیت بازیگری کشاورز است.

علی نصیریان دیگر بازیگر پیشسکسوت سینما هم با بیان اینکه فعلا هیچ فعالیت بازیگری ندارد، گفت: در سریال «شهرزاد» کار حسن فتحی مشغول بازی بودم و کارم تمام شد.

فیلم «ایران برگر» ساخته مسعود جعفری جوزانی در سال گذشته آخرین فعالیت سینمایی این بازیگر 81 ساله محسوب می شود.

جمشید مشایخی با آرزوی روزهای خوش برای سینمای ایران خصوصا در عرصه‌های جهانی به ایسنا گفت: مدت‌هاست که فعالیتی در سینما ندارم. تنها در سریال «معمای شاه» ایفاگر نقشی بودم که بخشی از بازی‌ام هنوز باقی مانده است.

فیلم «پدر آن دیگری» ساخته یدالله صمدی در سال گذشته آخرین فیلم سینمایی این بازیگر 81 ساله است.

عزت‌الله انتظامی درباره این روزهایش به ایسنا گفت: به شدت مریض هستم و حال خوبی ندارم.

این بازیگر 91 ساله که همچنان منتظر پیشنهادات مناسب در بازیگری است ادامه داد: از مهرجویی و کیمیایی پیشنهاداتی دارم اما هنوز قطعی نشده است.

فیلم «چهل سالگی» علیرضا رئیسیان در سال 88 آخرین حضور سینمایی انتظامی است.