دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۳

خاطره جالب از دربی سال ۷۳؛

ساندویچ مدیرعامل استقلال برای بازیکنان بازداشتی!

مدیرعامل سابق استقلال می‌گوید در داربی برگشت جنجالی‌ای که در سال ۷۳ برگزار شد برای بازیکنان این تیم در بازداشتگاه ساندویچ برده بود!

 دربی 80

به گزارش قدس آنلاین،‌ کاظم اولیایی در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند نبرد پیش‌روی استقلال و پرسپولیس با چه نتیجه‌ای به پایان می‌رسد، گفت: امسال شرایط خوبی را در فوتبال کشور می‌بینیم و هر دو تیم هم شرایط خیلی خوبی دارند. امیدوارم که جوانان دو تیم بتوانند یک بازی زیبا را رقم بزنند و سرمربیان دو تیم احتیاط را در دستور کار خود قرار ندهند. این بازی می‌تواند نشانگر پیشرفت فوتبال ما باشد و تنها شرط آن احتیاط نکردن دو تیم است.

وی اضافه کرد: پیش بینی این داربی خیلی سخت است. هر دو تیم شانس پیروزی دارند و البته طبیعی است که من آرزوی پیروزی استقلال را داشته باشم. متاسفانه برخی دوستان اصرار دارند تا بگویند این بازی، یک مصاف معمولی است و سه امتیاز دارد ولی این طور نیست. این بازی با همه بازی‌ها فرق می‌کند و می‌بینیم که چقدر از مردم این بازی را در داخل و خارج از کشور تماشا می‌کنند. توجه زیادی به این بازی می‌شود و اگر بتوانیم به لحاظ جو ورزشگاه هم شرایط را مناسب نگه داریم، می‌توانیم پاسخ محکمی به بحث‌های پیرامون ناامنی ایران بدهیم.

مدیرعامل سابق استقلال در پاسخ به این سوال که آیا خاطره خاصی از داربی‌ها دارد، اظهار کرد: داربی سال 73 که به جنجال کشیده شد خاطرات زیادی برای من داشت. همانطور که می‌دانید بعد از آن بازی ما تبعید شدیم و بازی برگشت را در بندرعباس برگزار کردیم. آنقدر در طول بازی به من فشار وارد شد و استرس داشتم که بعد از بازی بدنم متورم شد. خیلی بازی حساسی بود و اتفاقات رخ داده در طول بازی هم شرایط را بدتر کرد. اما در بازی برگشت شاید باورتان نشود که پورحیدری روی نیمکت استقلال مرا بیدار می‌کرد. دلیلش هم این بود که مردم در ورزشگاه نبودند و به نظرم کسالت آورترین داربی تمام تاریخ بود. اگر مردم نباشند، این داربی یک توپ بازی ساده می‌شود. بعد از آن داربی جنجالی هم که برخی از بازیکنان را به بازداشتگاه بردند و ما هم مجبور شدیم برای بررسی امور و سر زدن به آنها به بازداشتگاه برویم و به خاطر دارم که ساعت 2 بامداد بود که برای بازیکنان در بازداشتگاه ساندویچ بردم.

اولیایی در پایان افزود: یک خاطره جالب دیگرم هم مربوط به ساندروپل است. او سال 74داور داربی شد و جو بدی علیه‌اش ایجاد شد. می‌گفتند که او آمده تا استقلال ببازد و خلاصه همین مسئله باعث شد برخوردهای نه چندان خوبی با او شود. با این‌حال او خیلی خوب سوت زد و ما آن بازی را سه بر یک بردیم و این شیرین‌ترین خاطره‌ام از داربی‌ها است. حتما به خاطر دارید که همین داور در دیدار برابر استرالیا قضاوت کرد. خلاصه بگویم که بعد از برد در داربی با او خیلی خوب رفتار کردیم و هنوز که هنوز است برای یکدیگر نامه می‌نویسیم و مناسبت‌ها را به هم تبریک می‌گوییم.

برچسب‌ها

نظر شما