یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰

حدادعادل:

سوال از وزیر خارجه درباره اقدام متقابل

 سوال از وزیر خارجه درباره اقدام متقابل

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در توقیف اموال ایران، این اقدام را نقض برجام دانست و گفت که باید مجلس درباره اقدام متقابل از وزیر خارجه سئوال کند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم، غلامعلی حداد عادل مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی و  رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره عکس العمل دولت در مقابل بدعهدی آمریکا گفت: باید مطابق قانونی که خودشان (دولت) امضاء کردند، عمل کنند.

وی درباره توقیف 2 میلیارد دلاری اموال مردم ایران توسط آمریکایی‌ها، متذکر شد: اینگونه موارد اثبات فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند ما اعتمادی به آمریکایی‌ها نداریم و آنها با این عملشان ثابت کردند که حق با رهبری است.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اقدام اخیر آمریکایی‌ها نقض برجام است، اظهار داشت: عمل آنان نقض برجام محسوب می‌شود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس درباره اقدام متقابل دولت و مجلس ایران علیه آمریکا متذکر شد: اقدام متناظر دست دولت است و مجلس هم باید با توجه به اختیاراتش به وظیفه خود عمل و از وزیر امور خارجه در این خصوص سوال کند که تاکنون چه اقدامی کرده است.

وی در خاتمه گفت: اگر آمریکایی‌ها بدانند ما در مسیری که مقام معظم رهبری تعیین کرده است حرکت و به آنان اتکا و اعتماد نمی‌کنیم فشارها را برمی‌دارند چون آنها تصورشان این است که با فشار به نتیجه می‌رسند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.