جمعه ۲۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰

الگوی مصرف انرژی ایران ۵ برابر کشورهای اروپا است

 مصرف انرژی

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: الگوی مصرف انرژی در کشور ایران ۵ برابر کشورهای اروپایی است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از راه دانا، معصومه ابتکار ظهر در نشست مشترک با اساتید، دانشجویان، اعضای شورای اسلامی شهر و روستا، تشکل‌های مردم نهاد، هنرمندان و فعالان محیط زیست که با عنوان «مشارکت در حفظ و بهبود محیط‌زیست» استان قزوین در سالن اجتماعات شهید بابایی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین برگزار شد، ضمن تبریک دهه کرامت و یادبود از شهدای محیط‌بان اظهار کرد: موضوع گرمایش زمین از مهم‌ترین موضوعات زیست محیطی است که در این راستا 195 رئیس جمهور، نخست وزیر و رئیس دولت در یک توافق به مقابله جهانی با حرکت گرمایشی زمین موافقت کردند و این توافق‌نامه به ثبت رسید.

وی عنوان کرد: تغییر اقلیم آسیب‌های جدی به منابع آب، منابع کشاورزی، سفره‌های زیرزمینی و در نهایت حیات زندگی انسان می‌رساند.

رئیس سازمان محیط زیست کشور افزود: تغییر اقلیم علاوه بر افت سفره‌های زیرزمینی، افت منابع آب، افزایش دما و کاهش میزان بارندگی تاثیر بسیاری در تولید و صادرات نفت و گاز در کشور دارد.

ابتکار تصریح کرد: عامل دیگر در ایجاد مشکلات و موانع زیست محیطی کم توجهی به محیط زیست، کم توجهی به بخش کشاورزی و عدم مدیریت صحیح است.

ابتکار اظهار کرد: کشور ایران در زمینه افت منابع آب و آب سفره‌های زیرزمینی جز رتبه‌های نخست بوده که این امر نشان از وجود شرایط بحرانی در کشور ایران است.

وی عنوان کرد: تنوع زیستی در جامعه و حفاظت از گونه‌های گیاهی بخشی از الزامات مردم در زندگی است که مصرف و بهره‌برداری از ذخایر طبیعت، معادن، نفت، انرژی، جنگل و مراتع نسبت به 70 سال گذشته، سه برابر افزایش داشته است.

رئیس سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: برداشت بی‌رویه، تولید بیش از اندازه زباله و پسماند، عدم مدیریت صحیح و الگوی مصرف نادرست عامل 5 برابر شدن الگوی مصرف انرژی کشور ایران نسبت به کشورهای اروپایی است.


ابتکار تصریح کرد: تولیدکنندگان واحدهای صنعتی در راستای کاهش الگوی مصرف انرژی و رفع مشکلات زیست محیطی اقدامات خود را با بهره‌مندی از تکنولوژی جدید و مدرن انجام دهند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.