پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۰

افزایش قیمت نفت با کاهش موجودی بنزین آمریکا

نفت افزایش

در روز پنجشنبه با کاهش غیر منتظره ذخایر بنزین در آمریکا، قیمت نفت افزایش یافت، با این حال، عرضه بیش از تقاضای نفت مانع از وارد شدن فشار بر بازار سوخت خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از رویترز، امروز (تا ساعت ۱۰) قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده دیروز ۵۰ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۵۵.۶۲ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا نیز با ۵۰ سنت افزایش، بشکه‌ای ۵۲.۸۴ دلار صورت گرفت.
[افزایش قیمت نفت با کاهش موجودی بنزین آمریکا]
اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) در روز چهارشنبه گفت که موجودی بنزین ۸۶۹.۰۰۰ بشکه در هفته گذشته کاهش یافته و به ۲۵۶.۲ میلیون بشکه رسیده، درحالی که انتظار تحلیل گران این بود که ۱.۱ میلیون بشکه موجودی افزایش یابد.
این در حالی ست که دیروز قیمت نفت به خاطرافزایش تولید شدید نفت آمریکا و کاهش تقاضای نفت چین کاهش شدیدی داشت. این امور موجب آن گشته بود که علی رغم کاهش تولید تولیدکنندگان عضو و غیر عضو سازمان کشور های صادر کننده نفت (اوپک)، بازار نفت هنوز مملو از عرضه باشد و میان عرضه و تقاضا تعادلی بر قرار نگردد.
کاهش شدید قیمت نفت در روز چهارشنبه، بیشتر به خاطر افزایش غیر منتظره بزرگی در موجودی سوخت ایالات متحده پدید آمده. طبق آمار ارائه شده از سوی موسسه نفت آمریکا (API) که در روز سه شنبه منتشر شد، آمریکا تولید نفت خود را گسترش داده است.
در هفته منتهی به ۳ فوری،ه ذخایر نفت خام آمریکا ۱۴.۲ میلیون بشکه افزایش یافته و به ۵۰۳.۶ بشکه رسید. این در حالی ست که تحلیلگران انتظار افزایش ۲.۵ میلیون بشکه را داشتند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.