قدس آنلاین

کل اخبار:30373

 • سالروز ۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۵:۴۷

  امروز سالروز تاسیس قدس آنلاین است

  تدوین: قاسم جعفری

  مقام معظم رهبری: "این فضای مجازی امروز از فضای حقیقیِ زندگی ما چند برابر بزرگ‌تر شده؛ بعضی‌ها اصلاً در فضای مجازی تنفّس می‌کنند؛ زندگی‌شان در فضای مجازی است." "نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین مبارک باد"

 • محسن زنگنه ۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۱۰:۴۱

  ویژه نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین

  پاسخگویی قدس آنلاین به عطش مخاطبان در دسترسی به اخبار و اطلاعات

  محسن زنگنه نماینده تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی

 • سیدرضا صدرالحسینی ۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۰۹:۳۶

  ویژه نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین

  نپرداختن به حاشیه‌ها و پرهیز از موج سواری، عامل مهم تداوم کاری قدس آنلاین است

  ساحل عباسی

  کارشناس مسائل بین الملل گفت: قدس آنلاین تلاش نکرده در هیاهوها و اتفاقات و حاشیه‎هایی که در کشور نسبت به موضوعات مختلف پدید می‌آید سوار بر مسائل، موج‌سواری کند، این رسانه با توجه به داشتن اتاق فکر محکم که دارای مبانی اصولی است هیچ گاه حاشیه‌ساز نشده است.

 • مجید رضاییان ۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۰۹:۱۷

  مجید رضاییان تشریح کرد

  روزنامه‌نگاران از خردورزی غافل نشوند/ اتفاقات بسیاری در راه است

  صبا کریمی

  رضاییان تاکید کرد: در جدال بین تکنولوژی و خرد، توصیه من به روزنامه نگاران این است که باید به خرد توجه کنند برای اینکه بتوانند مخاطب را داشته باشند؛ اتفاقات بسیاری در راه است و بحث هوش مصنوعی بسیار جدی است.

 • محمدحسین نیرومند ۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۰۹:۰۴

  ویژه نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین

  روزنامه‌ها انتقال سریع اخبار را به نسخه آنلاین واگذار کنند

  محمدحسین نیرومند

  به نظرم امروز روزنامه‌ها باید وجوه وابسته به زمان و سرعت که قبلاً مسئله بسیار مهمی بود را به بخش رسانه‌های آنلاین بسپارند و خودشان به مباحث عمیق‌تر و تحلیل‌تری بپردازند که نیاز به تمرکز بیشتری دارد و وجوه این مباحث در روزنامه‌ها باید پررنگ‌تر شود، چرا که خبرها به صورت لحظه‌ای در سایت‌ها و شبکه‌های مجازی قابل دسترسی است.

 • عطا بهرامی ۱۳۹۹-۰۸-۰۸ ۰۸:۵۰

  ویژه نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین

  قدس آنلاین نشان داده به دغدغه‌های اقتصادی مردم اهمیت می‌دهد

  ساحل عباسی

  استاد اقتصاد گفت: اینکه رسانه‌ای به روزمرگی نیفتد بسیار مهم است و اینکه بتواند با مخاطب ارتباط خوب برقرار کند بسیار مفیدتر است. هماهنگی همه گروه‌های خبری در مجموعه منجر به جذب بیشتر مخاطبان می‌شود آن هم در موضوع روز کشور که مسائل اقتصادی است.

 • آنلاین ۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۷:۳۳

  امروز سالروز تأسیس قدس آنلاین است

  ۹ سال همراهی با مردم

  هشت آبان ماه نهمین سالگرد تاسیس پایگاه خبری قدس آنلاین از مجموعه‌های رسانه‌ای مؤسسه فرهنگی مطبوعاتی قدس است که با هدف گام برداشتن در فضاهای جدید رسانه به فضای فرهنگی و روزنامه نگاری کشور وارد شد.

 • دکتر یحیی جهانگیری سهروردی ۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۷:۰۶

  ویژه نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین

  انتظارات از قدس آنلاین به عنوان یک رسانه امام رضایی بالاست

  جواد فراهانی

  کارشناس رسانه با اشاره به اینکه انتظارها از قدس آنلاین به عنوان یک رسانه امام رضایی بسیار بالاست گفت: یک رسانه امام رضایی باید تمام دنیا را به معنویت بخشی و معرفت افزایی عطرآگین کند.

 • محبی ۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۵:۱۹

  ویژه نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین

  مطالبه گری و جامع بودن از شاخصه های ممتاز قدس آنلاین است

  رضاطلبی

  نماینده سبزوار، خوشاب، جوین، جغتای، داورزن و ششتمد در مجلس یازدهم گفت: یکی از شاخصه های خوب و ارزنده قدس آنلاین در کنار سرعت بالای انتقال مطالب صحیح ، جامع بودن و مطالبه گری آن است به طوری که همزمان با پرداختن به مسائل کشوری و بین المللی ، از مسائل مناطق مختلف کشور از جمله خراسان رضوی نیز غفلت نکرده است و آنها را بدون هرگونه جانبداری سیاسی بیان و مطالبه می کند.

 • فضای مجازی ۱۳۹۹-۰۸-۰۷ ۱۵:۱۵

  ویژه نهمین سالگرد تاسیس قدس آنلاین

  دوراندیشی مدیران در راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی قدس آنلاین شایسته تقدیر است

  وحید اکرمی

  مسئول دفتر فن آوری واطلاعات حوزه علمیه خراسان گفت:یکی از مواهب کرونا باتمام معایبی که داشت اما این ویژگی را بوجود آورد که توجه مدیران بیش از پیش به فضای مجازی معطوف شود و از قابلیت های آن بیشتر استفاده گردد.

 • سعید نمکی - کراپ‌شده ۱۳۹۹-۰۷-۲۸ ۰۷:۳۷

  وزیر بهداشت در پاسخ به قدس آنلاین :

  انسولین به زودی تأمین می‌شود/ دارو تنها کالایی است که اجازه نداده‌ایم لجام گسیخته گران شود

  آرش خلیل‌خانه

  وزیر بهداشت با بیان اینکه مشکل تأمین ارز برای واردات انسولین در حال رفع شدن است، می‌گوید به زودی کمبود این دارو برطرف خواهد شد.

 • پنج قلوهای مشهدی در آستانه پنج سالگی ۱۳۹۹-۰۷-۲۷ ۱۶:۵۸

  سیدحمیدهاشمی

  پنج قلوهای مشهدی در آستانه پنج سالگی

  قریب به پنج سال پیش بود که خانواده سه نفره و اجاره نشین آقای دانشمندی با متولد شدن پنج نوزاد پسر قد ونیم قد،هشت نفره شدند. همان زمان"سیدابراهیم رئیسی" تولیت سابق آستان قدس رضوی با همراهی دیگرسازمان ها و نهادها و همچنین جمعی از خیرین به یاری این خانواده شتافتند و درجهت تهیه مسکن،اشتغال،بیمه و .. قدمهای اساسی وچشمگیری برداشتند تا رنج و زحمت این خانواده کاهش یابد. اکنون سهیل،محمد،هادی،رضاومهدی که مشکی پوش سالروز شهادت امام رضا علیه السلام بودند، آرام آرام میروند تا به ۵ سالگی خود واردشده و سجاددیگر پسرخانواده آقای دانشمندی نیز میرود تا کلاس سوم دبستان خودرا طی کند. آقای دانشمندی و همسرش بااشاره به افزایش قیمت ها و تورم بازار،چشم امید به یاری ومساعدت متولیان امور خیر دارد ..."یاعلی مدد"

 • هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 22 مهر 1399 ۱۳۹۹-۰۷-۲۲ ۱۵:۱۰

  هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 22 مهر 1399

 • ترامپ ۱۳۹۹-۰۷-۲۱ ۱۶:۱۹

  یکشنبه آینده سومین شکست تاریخی ترامپ رقم می‌خورد

  شمارش معکوس برای لغو محدودیت‌های تسلیحاتی ایران

  آرش خلیل‌خانه

  شمارش معکوس برای اجرای یکی از مهمترین اجزای برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ آغاز شده و تا یک هفته دیگر محدودیت‌های شورای امنیت در مورد خرید و فروش تسلیحات متعارف برای جمهوی اسلامی ایران برداشته و ملغی خواهند شد.

 • فرمان ترامپ ۱۳۹۹-۰۷-۱۹ ۱۸:۳۰

  بررسی آثار فرمان اجرایی تحریم ۱۸ بانک ایرانی

  آخرین تیر مشقی تفنگ تحریم‌های ترامپ

  آرش خلیل‌خانه

  دولت دونالد ترامپ در راستای کارزار فشار حداکثری روز پنجشنبه  با تحریم ۱۸ بانک دیگر ایرانی مدعی شد تحریم بخش مالی و تجاری ایران را کامل کرده است، اما هم نوع واکنش بازارهای مالی ایران به این رویداد، هم بازخوردهای بین‌المللی این اتفاق و هم بررسی سوابق تحریم‌های یکجانبه آمریکا نشان می‌دهد این ادعا با واقعیت همخوانی ندارد.

 • هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 15 مهر 1399 ۱۳۹۹-۰۷-۱۵ ۱۲:۵۷

  هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 15 مهر 1399

 • عکس ۱۳۹۹-۰۷-۱۳ ۱۲:۰۴

  موفقیت عکاس قدس آنلاین درجشنواره بین المللی DAGUERRE فرانسه

  یکی از آثار عکاسی سیدحمیدهاشمی،عکاس خبری قدس آنلاین درجشنواره Daguerre پاریس موردپذیرش قرار گرفت و به نمایشگاه راه یافت.

 • شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح ۱۳۹۹-۰۷-۱۲ ۱۴:۵۴

  نگاهی به جابجایی قدرت در خاندان جابر و نقش کویت در سیاست خارجی ایران

  شیخ نواف و راهبرد استمرار اعتدال

  آرش خلیل‌خانه

  انتقال قدرت پس از مرگ شیخ صباح الجابر الاحمد الصباح به برادرش شیخ نواف ولیعهد کویت کلاملا آرام و بدون کمترین حاشیه‌ای صورت گرفت. امری که قاطبه کارشناسان آنرا نشانه ادامه سیاستها و خط مشی امیر فقید و روش میانه و اعتدالی او به ویژه در سیاست خارجی این کشور تلقی می‌کنند. کشوری که در سیاست خارجی ایران نیز به دلیل همین ویژگی برجسته در خط مشی خود، جایگاهی ویژه داشته و نقش رابط و تسهیل کننده ارتباط تهران با شورای همکاری خلیج فارس را در کنار عمان طی بیش از دو دهه گذشته ایفا کرده است.

 • رژه خودرویی سازمان آتش نشانی مشهد ۱۳۹۹-۰۷-۰۷ ۱۳:۰۷

  سیدحمیدهاشمی

  رژه خودرویی سازمان آتش نشانی مشهد

  آمده بودند برای نشان دادن اقتدارشان، درست در هفتمین روز از هفتمین ماه سال که به نام مردان همت و غیرت روزهای آتش واستمداد نامگذاری شده است. "روز آنش نشان" مردمانی که پنجه در پنجه آتش حادثه ها می اندازند تا سرمایه و زندگانی مردمانی از این دیار به تاراج آتشی خانمان سوز نسوزد. امروز هفتمین روز از هفتمین ماه سال بود و رژه باشکوه خودرویی سازمان آتش نشانی مشهدبرگزار شد به میمنت ورود و آغاز به کار ۵۳۵ نیروی جدیدالورود تازه نفس بر نفس های شهر هشتمین امام غریب علیه السلام. "خدا یارشان باد"

 • مجید قناد باشی ۱۳۹۹-۰۷-۰۶ ۱۸:۲۲

  جعفر قناد باشی در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  کاظمی برای تحقق وعده‌هایش نیازمند مساعدت ایران است/حمله به نیروهای مقاومت پایان حضور آمریکا در عراق خواهد بود

  آرش خلیل‌خانه

  یک کارشناس مسائل منطقه و جهان اسلام می‌گوید ماجراجویی ترامپ در عراق علیه گروه‌های مقاومت و حشدالشعبی خطایی است که به مردم این کشور فرصت می‌دهد تا اخراج نیروهای امریکایی را برای همیشه عملیاتی کنند.

 • مصطفی ادیب ۱۳۹۹-۰۷-۰۵ ۱۷:۲۳

  اشتباه‌هایی که مصطفی ادیب را وادار به استعفا کرد

  آیا رویای تشکیل دولت تکنوکرات در لبنان بر باد رفته است؟

  آرش خلیل‌خانه

  شکست مصطفی ادیب کناره‌گیری او از مأموریت تشکیل کابینه نشان داد در ساختار پیچیده و خط کشی شده سیاسی لبنان، ایجاد یک کابینه تکنوکرات و غیر سیاسی ولو آنکه مورد توافق کلامی همه احزاب و جریانها هم باشد، ممکن و عملی نیست.

 • مجله ۱۳۹۹-۰۷-۰۳ ۱۰:۵۹

  مجله تصویری قدس آنلاین / شماره چهل و دوم /مهر ماه 99

 • هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 1 مهر 1399 ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۱۶:۲۲

  هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 1 مهر 1399

 • ظهره‌وند ۱۳۹۹-۰۷-۰۱ ۰۸:۲۱

  ابوالفضل ظهره‌وند در گفت‌وگو با قدس آنلاین:

  شکست آمریکا حقوقی و در ایجاد اجماع علیه ایران بود/اروپایی‌ها هر زمان بخواهند می‌توانند مکانیزم ماشه را فعال کنند/ روحانی مرد همیشه پیروز است

  آرش خلیل‌خانه

  ایالات متحده آمریکا در شورای امنیت برای مجاب کردن جامعه جهانی به همراهی با او و کنار گذاشتن برجام شکست خورد و نتوانست مجوز این نهاد برای بازگشت قطعنامه‌های تحریمی را بگیرد اما در نهایت بامداد یکشنبه وزیر خارجه آنهادر نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل مدعی بازگشت قطعنامه‌ها و لازم الاجرا بودن آنها شد؛ اقدامی که با پاسخ منفی اعضای دائم شورای امنیت و آنتونیو گوترش روبه‌رو شد.

 • نشست خبری فرماندهی قرارگاه منطقه ای شمالشرق نزاجا ۱۳۹۹-۰۶-۳۰ ۱۴:۳۴

  سیدحمیدهاشمی

  نشست خبری فرماندهی قرارگاه منطقه ای شمالشرق نزاجا

  به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، نشست خبری امیر"آذریان" فرماندهی قرارگاه منطقه ای شمالشرق نزاجا، یکشنبه 30 شهریور ماه با اصحاب رسانه برگزارشد.

 • خودروهای متخلفی با گناه حق الناس ۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۴:۳۳

  سیدحمیدهاشمی

  خودروهای متخلفی با گناه حق الناس

  حقّ‌النّاس، فقط دزدیدن و اتلاف مال مردم نیست. هر رفتاری که موجب زحمت دیگر مردمان شود نیز از مصادیق گناه حق الناس است. طبق ماده 163 آئین نامه راهنمایی و رانندگی توقف در پیاده‌رو، جزء اماکن ممنوع است و به موجب قانون هر خودرویی که در محل پیاده رو یا محل عبور دوچرخه سوار و... موجب سد معبر شود به عنوان متخلف شناخته شده و شامل جریمه نقدی میشود. شهروندان می‌توانند با تماس با سامانه 110، توقف موتور سیکلت ها یاوسایل نقلیه در پیاده روها را گزارش دهند. ((قطعا اینگونه موارد تخلف در سطح شهر بسیار است، کافیست ماموران صدیق راهنمایی رانندگی نیز ضمن انجام وظیفه در خیابان های اصلی شهر، گذری هم به کوچه ها داشته باشند)).

 • خبر ۱۳۹۹-۰۶-۲۶ ۱۳:۰۷

  از ادعای تازه آمریکا علیه ایران تا بن‌بست تشکیل دولت در لبنان

 • خانه های "بسم الله الرحمن الرحیم" ۱۳۹۹-۰۶-۲۲ ۱۲:۱۵

  سیدحمیدهاشمی

  خانه های "بسم الله الرحمن الرحیم"

  امروزه چه بسیاردیده میشوند خانه های لوکس ومجلل و خانه هایی قدیمی که هنوز هم با یاد خدای مهربان و "الرحمن الراحمین" کتیبه ها وکاشی هایی سردر خانه هایشان نصب میکنند.

 • اجتماع بزرگ "لبیک یا رسول الله" درمشهد ۱۳۹۹-۰۶-۲۰ ۱۵:۵۰

  سیدحمیدهاشمی

  اجتماع بزرگ "لبیک یا رسول الله" درمشهد

  در محکومیت توهین نشریه "شارلی ابدو" فرانسه به پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) پنجشنبه 20 شهریور ماه اجتماع بزرگ "لبیک یا رسول الله" با همراهی برادران اهل سنت ومقابل ساختمان نمایندگی وزارت امورخارجه مشهد برگزار شد.

 • هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 18 شهریور 1399 ۱۳۹۹-۰۶-۱۸ ۱۵:۲۹

  هفته نامه الکترونیکی قدس آنلاین/ 18 شهریور 1399