همه‌ی خبرهای امروز
 • مزاحمت خیابانی ۱۳۹۹-۰۴-۰۸ ۰۱:۲۵

  راهکارهای کارشناسان برای جلوگیری از بروز مزاحمت های خیابانی

  سکوت، مزاحمت ها را باز تولید می‌کند

  اعظم طیرانی

  مزاحمت‌های خیابانی یکی از انواع مزاحمت‌هاست و طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران جرم محسوب می‌شود، اما در بیشتر مواقع خانواده‌ها به‌دلیل ترس از آبروی خود به مراجع قانونی گزارش نمی‌دهند و همین عامل موجب استمرار این موضوع شده است.

 • مترو تهران ۱۳۹۹-۰۴-۰۴ ۱۰:۴۷

  گزارش میدانی قدس از رعایت پروتکل های بهداشتی در توقفگاه های مترو و اتوبوس پایتخت

  مسافران در ایستگاه بیخیالی!

    «حضور افراد بدون ماسک در ایستگاه‌های قطار و اتوبوسرانی ممنوع است»؛ این عبارت روی تابلویی خودنمایی می‌کند که مسافران به محض ورود به لابی تمامی ایستگاه‌های مترو تهران و همچنین ایستگاه‌های اتوبوس مقابل خود می‌بینند.

 • اعتیاد اینترنتی ۱۳۹۹-۰۴-۰۲ ۱۱:۲۶

  درگفت و گوی قدس با رئیس انجمن علمی مددکاری ایران بررسی شد

  تنهایی و اعتیاد اینترنتی

  محمود مصدق

  بی‌شک اینترنت و شبکه‌های اجتماعی فرصتی بزرگ برای آموزش، کم کردن فاصله‌ها و گسترده کردن روابط میان آدمیان هستند، اما خود این فناوری‌ها گاهی معکوس عمل می‌کنند و سبب اُفت سایر روابط اجتماعی و تنهایی افراد می‌شوند.

 • زاگرس ۱۳۹۹-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۳

  روایت زندگی سعید انصاریان در دامنه زاگرس

  می‌خواهم ۲ میلیون درخت بلوط بکارم

  عباسعلی سپاهی یونسی

  سعید انصاریان عاشق زادگاهش اَلگن است که نام متفاوتی هم دارد. از یک سال پیش کار و زندگی‌اش را در تهران رها کرده و برگشته است الگن. کار سختی انجام داده و البته سخت‌تر از رها کردن تهران، فکری است که او را به الگن کشانده است.

 •  رایتل ۱۳۹۹-۰۳-۱۸ ۱۱:۱۶

  جزئیات افشای اطلاعات ۵.۵ میلیون مشترک رایتل

  حفره امنیتی یا عامل انسانی؟

  محمد تربت‌زاده

  ۱۲ خردادماه بود که نام اپراتور «رایتل» یکباره سر زبان‌ها افتاد و هشتگ مربوط به نام این اپراتور تلفن همراه، تبدیل به یکی از ترندهای توییتر فارسی شد. ماجرا از این قرار بود یکی از کاربران توییتر که خودش را یک هکر حرفه‌ای معرفی می‌کرد، ادعای سرقت اطلاعات خصوصی ۱۲ میلیون نفر از مشترکان رایتل را مطرح کرده بود.

 • عمو غلام ۱۳۹۹-۰۲-۲۹ ۱۱:۲۹

  قصه عموغلام و بی‌بی‌فاطمه که حالا روستای دهنه آهنگران را به نام آن‌ها می‌شناسند

  لیلی و مجنون زیرکوه

  حسن احمدی‌فرد

  قصه «عموغلام» قصه نداری است. قصه پرغصه بار سنگین زندگی است و دست و بالی که همیشه خدا خالی مانده است. او هم مثل همه اهالی روستای «دهنه آهنگران» در دل بیابان‌های پرت‌افتاده خراسان جنوبی روزگار می‌گذراند؛ روز و روزگار او هم مانند همه مردمان حاشیه کویر، به قناعت می‌گذرد و صبوری؛ به رنج و رضایت. آن‌ها همه عمر سر بر آسمان دارند، تا شاید سفره قناعتشان را به قدر قوت لایموتی رنگین کند.

 • اینستاگرام ۱۳۹۹-۰۲-۲۱ ۰۲:۴۸

  گفت‌وگو با امیررضا مافی، نویسنده و پژوهشگر فلسفه غرب

  اینستاگرام یا دستگاه قالب‌سازی شخصیت؟

  افتخاری

  از بین شبکه‌های مجازی، اینستاگرام به دلیل فرم تصویرمحوری که ارائه داده، بیش از شبکه‌های اجتماعی دیگر بر سبک زندگی افراد تأثیرگذار است

 • شکارچی ۱۳۹۸-۱۲-۲۴ ۱۰:۲۵

  کارشناسان از ادامه صدور مجوز شکار به خارجی‌ها گله‌مندند

  چراغ سبز محیط زیست برای چشم آبی‌ها

   محمود مصدق

   جمعیت گونه‌های علف‌خوار مناطق حفاظت شده کشور در نیم قرن از سه میلیون رأس به کمتر از ۲۰۰ هزار رأس رسیده است. این اعداد و ارقام مفهومی جز خراب بودن بیشتر مناطق حفاظت شده ایران ندارد.

 • ماسک ۱۳۹۸-۱۲-۰۳ ۱۷:۱۷

  گزارش میدانی قدس آنلاین از وضعیت ناهنجار فروش اقلام پیشگیری از کرونا

  ماسک و مواد ضدعفونی کمیاب شد/ وعده وزیر برای توزیع رایگان

  آرش خلیل‌خانه

  به همان سرعت که ایران ظرف دو روز به دومین کشور جهان از لحاظ تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونای جدید بدل شد، تجهیزات و اقلام بهداشتی و پیشگیری عمومی برای مراقبت‌های اولیه در شهرهای مختلف کشور به یکباره اگر نگوییم نایاب، حداقل به شدت کمیاب شده‌اند.