همه‌ی خبرهای امروز
 • قلعه گنج ۱۳۹۸-۰۸-۱۶ ۰۹:۵۸

  به دلیل دسترسی سخت به مراکز درمانی

  «قلعه گنج» در جنوب کرمان مرهمی از جنس درمان می‌خواهد

  کرمان- شهرستان قلعه گنج در فاصله ۴۲۰ کیلومتری جنوب کرمان ازجمله مناطقی است که باوجود فعالیت گروه‌های جهادی و کمک‌های دولتمردان اما تا رسیدن به استانداردهای بهداشتی، درمانی و رفاهی فاصله زیادی دارد و نیازمند توجه بیشتر دولت است.

 • شهداد-کرمان ۱۳۹۸-۰۸-۱۲ ۱۱:۰۴

  باوجود گذشت ۸ ماه از سال

  مردم شرق کشور چشم‌انتظار بازسازی جاده شهداد-نهبندان/بازگشایی موقت راه

  کرمان-محور شهداد – نهبندان در جنوب شرق کشور طی سال‌های ۷۳-۷۲ برای دسترسی به کویر و به‌صورت اضطراری ایجاد شد و بنا بر گفته کارشناسان ازآنجاکه مسائل فنی، اصولی و توپوگرافی منطقه در ساخت این جاده رعایت نشد لذا با هر بارندگی رانندگان شاهد آب‌گرفتگی بسیاری از نقاط این جاده بودند تا اینکه در برابر سیل فروردین‌ماه سال جاری در برابر حوادث غیرمترقبه تاب نیاورد و به بخشی زیادی از جاده به‌طور کامل پاک شد.

 • اورژانس ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۳:۲۵

  مرکز فوریت های پزشکی کرمان توضیح داد

  ماجرای دیر رسیدن اورژانس کرمان از شایعه تا واقعیت/اظهارات عضو شورای شهر تکذیب شد

  کرمان- در پی اظهارات یکی از اعضای شورای شهر کرمان در جلسه علنی ۲۲ مهرماه شورای شهر کرمان در خصوص دیر رسیدن آمبولانس بر بالین بیماری با ایست قلبی و فوت این شخص، رییس اورژانس کرمان پاسخی را ارائه داد.

 • شهرهای استان کرمان ۱۳۹۸-۰۷-۱۸ ۱۳:۲۹

  باری دیگر زمزمه های تقسیم استان ها در فضای مجازی طنین انداز شد

  تقسیم استان کرمان به صلاح نیست/مسئولان در صدد کاهش فاصله امکانات با تقسیمات کشوری

  کرمان- استان کرمان هم چون استان سیستان و بلوچستان به دلیل فاصله مسافت از شمال تا جنوب و هم چنین شکاف امکاناتی که از جنوب تا شمال وجود دارد همواره با زمزمه هایی مبنی بر تقسیم شدن به ۳ استان همراه بوده است.

 • طرح مطالعات شیرین سازی و انتقال آب از دریای عمان ۱۳۹۸-۰۷-۱۶ ۱۰:۳۰

  به دلیل تضییع حقوق عامه

  جریان رودخانه «هلیل رود» به دستگاه قضایی رسید /نیاز آبی کرمان نیازمند بازنگری است

  کرمان- هلیل رود رودخانه‌ای همیشگی در استان کرمان بانام هلیل رود با طول ۳۹۰ کیلومتر به‌عنوان بزرگ‌ترین رود جنوب شرق ایران، از بلندی‌های شهرستان بافت و رابر سرچشمه گرفته و به تالاب جازموریان می‌ریزد.

 • خرما ۱۳۹۸-۰۷-۱۰ ۰۹:۵۰

  مراکز علمی باید برای هدر رفتن محصول خرما دست‌به‌کار شوند

  دست نخل داران کرمانی کوتاه و خرما بر نخیل

  کرمان- شاید در اذهان عموم گرمای این مناطق یکی از عوامل به با نشستن خرما باشد اما واقعیت این است که گرمای بیش از آفت این محصول محسوب شده و هم چون امسال با خشکیدگی دسترنج مردمان این دیار کام خرما داران را تلخ کرده است.

 • کوچ عشایر ۱۳۹۸-۰۷-۰۷ ۱۲:۴۹

  کمبود آب و گرانی نهاده های دامی

  عشایر کرمان در عطش خدمت رسانی

  کرمان- جامعه عشایری به دلیل تولید محصولات ارگانیک و هم‌چنین گوشت قرمز بسیار حائز اهمیت هستند و لذا بسیاری از کارشناسان بر این باورند که نباید از نیازهای این جامعه غافل شد زیرا در صورت عدم توجه به مشکلات این جامعه نه‌تنها کشور با کمبود گوشت مواجه خواهد شد بلکه به عواقب جبران‌ناپذیری مانند حاشیه‌نشینی در شهرها دامن زده خواهد شد.

 • شرکت خودروسازی سایپا ۱۳۹۸-۰۷-۰۶ ۱۷:۳۰

  با اجرای طرح نهضت ساخت داخل

  چرخ صنعت خودرو در کرمان شتاب می‌گیرد/خودروسازان کمبود قطعه دارند

  کرمان- صنعت خودروسازی در استان کرمان و در شهرستان بم ازجمله فرصت‌های شغلی است که بسیاری از جوانان و متخصصان را به خود جذب کرده است و علاوه بر ایجاد اشتغال مناسب سال‌هاست که به دلیل صادرات نقش بسزایی در تولید ثروت ملی دارد اما در حال حاضر به دلیل اعمال تحریم‌ها چرخ تولید آن کمی کندتر از همیشه می‌چرخد.

 • کویر گردی ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۲:۴۴

  میراث فرهنگی برخورد خواهد کرد

  «تورهای لاکچری» بهانه‌ای برای به تور انداختن گردشگران در کویر

  کرمان- راه‌اندازی تورهای غیرمجاز باهدف کویرگردی در حال حاضر به یکی از مشکلات دامن‌گیر در فضای مجازی و هم‌چنین فضای حقیقی در استان کرمان تبدیل‌شده است.

 • زغال سنگ ۱۳۹۸-۰۵-۳۱ ۱۱:۱۶

  به دلیل تعویق افتادن حقوق و بیمه کارگران

  حل مشکلات زغال‌سنگ کرمان تدبیر دولتمردان را می‌طلبد

  کرمان- شرکت زغال‌سنگ استان کرمان اقتصاد شهرهای بزرگی هم چون کرمان، زرند، کوهبنان و راور را تحت پوشش دارد و خانواده‌های بسیاری معیشت آن‌ها با این معادن گره‌خورده است که این روزها تعداد زیادی از آن‌ها در انتظار بازنشستگی هستند.

 • آبرسانی مهدیس ۱۳۹۸-۰۵-۰۹ ۱۰:۳۴

  عطش مردم بم با ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برطرف می شود

  آب در کوزه و «بم» تشنه لبان می چرخد

  کرمان-مسئولان و دولتمردان در حالی از پروژه انتقال آب از خلیج‌فارس و شیرین سازی آن برای رفع عطش مردم شهرهای شرقی کرمان سخن به میان می‌آورند که افزون بر ۱۰ سال پروژه آب‌رسانی از سد نساء بهشهرها و اراضی پائین‌دست با حرکتی کند پیش می‌رود و اتمام این پروژه می‌تواند مشکل آبی این شهرها را رفع کند.

 • خرما ۱۳۹۸-۰۵-۰۵ ۱۲:۳۴

  محصول خرمای کرمان ریزش دارد

  نخل داران در انتظار بازنگری کمک‌های صندوق بیمه

  کرمان- درحالی‌که تابستان برای نخل داران فصل برکت و سودآوری است اما چند سالی است که به دلیل تغییرات آب و هوایی و هم‌چنین وزش باد و رگبارهای پراکنده محصول خرما در استان کرمان دچار خسران می‌شود و ریزش خرما و ترشیدگی محصول یکی از مشکلاتی است که نخل داران شرق کشور چند سالی است با آن درگیر هستند.

 • خرید گندم ۱۳۹۸-۰۴-۱۱ ۰۹:۳۶

  رد پای مخلان اقتصادی در مزارع

  نان قاچاقچیان گندم آجر شد

  کرمان-در استان کرمان که تا پیش از این قاچاق سوخت و هم چنین مواد مخدر و کالاهای خارجی دست دوم رواج داشت به تازگی محصول جدیدی به نام گندم به فهرست قاچاقچیان افزوده شده است که هنوز معلوم نیست این کالا برای سود بیشتر است یا ارتباطی با عناصر معاند در راستای فلج کردن اقتصاد کشور دارد؟

 • آب ۱۳۹۸-۰۴-۰۶ ۱۳:۵۰

  کمبود آب مردم را کلافه کرده است

  کرمان تشنه مدیریت مصرف آب /آب هست اما کم است

  کرمان- در حالی که یاد و خاطر بارندگی های سیل آسا در بهار امسال و جاری شدن سیلاب در تمامی استان های کشور از یاد مردم نرفته است و بسیاری بر این باورند که مشکل کم آبی و خشکسالی رفع شده است با گذری در سطح شهر کرمان به خوبی می توان دریافت که ذره ای از عطش مردم کم نشده و کرمان هر روز تشنه تر می شود.