همه‌ی خبرهای امروز
 • سینما فرهنگ اراک ۱۳۹۸-۰۶-۲۱ ۱۵:۱۳

  در آستانه روز سینما

  مردم اراک در انتظار روشن شدن آپارات سینما فرهنگ

  اراک- ۲۱ شهریور روز ملی سینما است و درحالی‌که در تمامی شهرها بلیت سینما نیم‌بها است و مراسم مختلفی برای گرامیداشت این روز در حال برگزاری است اما در استان مرکزی و در شهر اراک به دلیل تعطیلی قدیمی‌ترین سینمای این شهر این مراسم چندان فروغی نزد فرهنگ دوستان ندارد.

 • تجمع پرسنل شرکت اذر اب - استان مرکزی ۱۳۹۸-۰۶-۲۱ ۱۱:۲۵

  به دلیل کاهش تولید و تعویق افتادن حقوق و بیمه کارگران

  توان تولید «آذرآب» هر روز آب می رود/مقدمات واگذاری خورد

  اراک- شرکت «آذرآب» که روزی بزرگترین نقش را در ایفای بازسازی کشور و پروژه های بزرگ داشت، امروز با کمترین ظرفیت تولید خود در حال فعالیت است و حتی توان پرداخت حقوق کاگرانش را هم ندارد.

 • کارخانه هپکو ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۲:۳۱

  وعده استاندار مرکزی در پاسخ به رسانه ها و اعتراضات کارگران

  مشکلات «هپکو» حل می شود

  مرکزی-شرکت «هپکو» اراک که در زمره نخستین و بزرگ‌ترین کارخانه تولید ماشین‌آلات راه‌سازی، کشاورزی و معدنی در ایران و خاورمیانه محسوب می‌شود پس از خروج از زیر چتر حمایتی دولت و واگذاری به بخش خصوصی با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کند که اعتراضات متعدد کارگران آن در مقابل استانداری و خیابان‌ها خود گواه وضعیت آن است.

 • مدرسه غیر انتفاعی ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۲:۴۶

  با اجرای «پروژه مهر» در استان مرکزی

  فضا برای دانش آموزان مدارس غیرانتفاعی باز می‌شود

  مرکزی- با افزایش تعداد مدارس غیردولتی و البته کاهش نظارت‌ها مدارس غیرانتفاعی نیز از برخی استانداردها مانند فضای آموزشی استاندارد و فضاهای فیزیکی برای فعالیت دانش آموزان افول کرده و بسیاری از مدارس در استان مرکزی با حداقل فضا و کمتر از ۳۰ متر حیاط فعالیت خود را آغاز و یا ادامه دادند این در حالی است که بنا بر مصوبه شورای آموزش‌وپرورش مدارس غیرانتفاعی باید حداقل ۱۲۰ متر فضای بازداشته باشند.

 • آب شرب ۱۳۹۸-۰۴-۲۶ ۱۱:۵۵

  آلودگی آب مردم را نگران کرده است

  آب شرب در اراک سالم اما «لب‌شور»

  اراک- سوژه آلودگی آب اراک که با طعم نامطبوع در برخی مناطق بی‌شباهت با طعم آب دریا نیست کام بسیاری از شهروندان را تلخ و البته خانواده‌ها را نگران کرده است.

 • توسعه گلخانه‌ ۱۳۹۸-۰۳-۰۵ ۰۹:۳۸

  رونق اقتصادی در گرو تامین آب و برق

  زیر ساخت های ناحیه صنعتی «خمین» نیاز به ساخت و ساز دارد

  استان مرکزی: با وجود اینکه مقام معظم رهبری سال ۹۸ را سال رونق اقتصادی نامگذاری فرمودند و اولویت بسیاری از دولتمردان حول این محور برنامه ریزی شده است اما ناحیه صنعتی خمین با ظرفیت قابل توجه در تولید به دلیل برخی از کاستی ها مانند تامین نیاز های اولیه از جمله آب و برق دست و پنجه نرم می کند و توسعه آن با کمبود ها درگیر شده است.

 • کارخانه هپکو ۱۳۹۸-۰۲-۲۶ ۰۹:۳۷

  برای سومین بار متوالی

  «هپکو» به حراج گذاشته شد

  اراک-قدس: سیاست خصوصی‌سازی در ایران با این هدف اتخاذ شد که بنگاه‌های دولتی زیان ده، سود ده شوند و علاوه بر کمک به اقتصاد کشور، به اشتغال‌زایی بیشتر نیز منجر شوند اما طی سنوات گذشته خصوصی‌سازی شرکت‌های دولتی به‌گونه‌ای انجام‌شده که شرکت‌های موفق و سود ده به زمین زده‌شده‌اند و با تبدیل‌شدن به بنگاه‌های زیان ده نه‌فقط اشتغال‌زایی آن‌ها افزایش نیافته بلکه با تعدیل و اخراج نیرو هم‌دست و پنجه نرم کرده‌اند.

 • بیمارستان الون ۱۳۹۸-۰۲-۱۹ ۲۰:۳۴

  به دلیل اختلاف بر سر تعرفه‌های پزشکی

  بیمارستان«الوند» خاک می‌خورد/مرکز خیریه ای که خیرش به شخصی نمی رسد

  قزوین- بیمارستان خیریه رحیمیان در سال ۱۳۷۷ با تعداد ۷۵ تخت بستری توسط دکتر علی رحیمیان یکی از خیران قزوینی در مساحت پنج هزار مترمربع شامل اورژانس، کلینیک‌های مختلف ازجمله اطفال،زنان،جراح ،چشم ،گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب،ارتوپدی،قلب و داخلی تأسیس شد.